[ .: NEWS'Y 2012-2013 :. ]

8. kolejka Kl. Okręgowej: Mazur Ełk - Orlęta Reszel 2:3 (0:0) (23.09.2012) Dodał: Chrust

W meczu 8-ej kolejki Klasy Okręgowej Orlęta pokonały na wyjeździe Mazura Ełk, 3:2! Dwa gole dla drużyny zdobył Adrian Giziński, jedno trafienie dorzucił Dawid Pawlak.

Przed przerwą na boisku działo się niewiele. Gospodarze prowadzili grę, stworzyli sobie dwie okazje, choć nie były tak klarowne, jak nasza. Jedyne w zasadzie zagrożenie pod bramką ełczan stworzyliśmy koło 30 minuty, Romańczuk po błędzie obrony wyszedł sam na sam, ale uderzył minimalnie niecelnie.

Dziać zaczęło się po przerwie. Już kilka minut po wznowieniu gry Orły wyprowadziły kontrę. Mateusz Kozoń wybiegł na wolne pole, dograł na piąty metr, a akcję pewnym strzałem wykończył Adrian Giziński.

Powrót Guzika okazał się jeszcze bardziej okazały, bo tak jakoś koło 60. minuty trafił ponownie. Paweł Romańczuk dograł piłkę do wybiegającego na czystą pozycję Adriana, a ten spokojnym strzałem podwyższył na 2:0.

Mazur ruszył do ataku i kilka razy pod naszą bramką zrobiło się naprawdę gorąco. Brawa należą się Jarkowi Doborzyńskiemu, który bronił naprawdę dobrze. W 82. minucie musiał jednak skapitulować. Andrzej Adamiak sfaulował wbiegającego w pole karne rywala, a jedenastkę na gola zamienił jeden z gospodarzy.

Mazur nadal nacierał, aż przyszła 89. minuta. Gospodarze bili rzut rożny, na który pofatygował się ich bramkarz. Gola nie zdobył, za to my wyprowadziliśmy szybką kontrę. Czarek Ślązak wypuścił w bój Dawida Pawlaka, a ten ruszył w kierunku pustej bramki.

Dawid okazał się lepszy od Ślusarskiego (widzieliście jak nie trafił dziś do pustaka?) i rozstrzygnął losy meczu. Chwilę przed końcem rozmiary porażki pięknym strzałem głową zmniejszył napastnik gospodarzy. Na walkę o remis zabrakło już jednak czasu i trzy punkty stały się faktem!

0:1 Adrian Giziński (49', asysta: M. Kozoń)
0:2 Adrian Giziński (61', asysta: P. Romańczuk)
1:2 Mazur (82' - karny)
1:3 Dawid Pawlak (89', asysta: C. Ślązak)
2:3 Mazur (90')

Orlęta: J. Doborzyński (br.); J. Bochno, K. Królik (52' D. Schwesig), R. Jakubczak, A. Adamiak, P. Wiensław, M. Terlik, P. Romańczuk, A. Giziński (71' M. Solecki), T. Sawa (63' D. Pawlak), M. Kozoń (55' C. Ślązak)

- NEWS'Y 2012/2013 -

LP. DATA TYTUŁ
24. 2012-09-23 8. kolejka Kl. Okręgowej: Mazur Ełk - Orlęta Reszel 2:3 (0:0)
25. 2012-09-17 Rozlosowano pary 1/16 WPP
24. 2012-09-15 7. kolejka Kl. Okręgowej: Orlęta Reszel - Czarni Olecko 3:1 (2:1)
23. 2012-09-11 1/32 Wojewódzkiego Pucharu Polski: Orlęta - Vęgoria Węgorzewo 5:3 (2:3)
22. 2012-09-09 6. kolejka Kl. Okręgowej: Zryw Jedwabno - Orlęta Reszel 0:5 (0:1)
21. 2012-09-08 Przed meczem ze Zrywem Jedwabno
20. 2012-09-01 5. kolejka Kl. Okręgowej: Granica Bezledy - Orlęta Reszel 1:3 (1:2)
19. 2012-08-31 Może teraz?
18. 2012-08-25 4. kolejka Kl. Okręgowej: Łyna Sępopol - Orlęta Reszel 2:1 (1:0)
17. 2012-08-24 Czas otrzepać się z mułu
16. 2012-08-23 Losowanie 1/32 Wojewódzkiego Pucharu Polski
15. 2012-08-18 3. kolejka Kl. Okręgowej: Mazur Pisz - Orlęta Reszel 1:0 (1:0)
14. 2012-08-17 Tylko zwycięstwo!
13. 2012-08-15 2. kolejka Kl. Okręgowej: Kłobuk Mikołajki - Orlęta Reszel 3:2 (1:0)
12. 2012-08-14 Do Mikołajek po punkty i lepszą grę
11. 2012-08-11 1. kolejka Kl. Okręgowej: MKS Jeziorany - Orlęta Reszel 2:3 (1:3)