[ .: NEWS'Y 2012-2013 :. ]

7. kolejka Kl. Okręgowej: Orlęta Reszel - Czarni Olecko 3:1 (2:1) (15.09.2012) Dodał: Chruścik

Orlęta po dwóch golach Czarka Ślązaka i jednym trafieniu Pawła Romańczuka pokonały Czarnych Olecko, 3:1.

Mecz nie zaczął się dla nas najlepiej. Goście dość szybko objęli prowadzenie, po nieco szczęśliwym trafieniu jednego z pomocników. Na szczęście Orlęta, które w pierwszej połowie grały pod wiatr, zdołały się z tego otrząsnąć. Jeszcze przed przerwą do siatki Czarnych dwukrotnie trafił Czarek Ślązak. Za każdym razem podawał mu Mateusz Kozoń, a Cezi wykańczał akcję celnym strzałem z najbliższej odległości.

W pierwszej połowie mieliśmy zresztą jeszcze dwie doskonałe okazje do podwyższenia wyniku. Szkoda, że nic więcej nie wpadło, bo losy potyczki szybciej byłyby rozstrzygnięte.

Po zmianie stron Orły ruszył śmiało do ataku i w ciągu pierwszych 10 minut powinny zdobyć przynajmniej dwa gole. Tak się jednak nie stało, a z czasem do głosu zaczęli dochodzić goście. Dwukrotnie pod bramką Węcławka zrobiło się gorąco, ale - na szczęście - bramka dla Olecka nie padła.

W końcówce meczu goście stracili dwóch zawodników. Najpierw wychodzącego na czystą pozycję Romańczuka sfaulował obrońca Czarnych. Chwilę potem mogło być już po meczu, ale strzał Jakubczaka z wolnego z trudem obronił bramkarz Czarnych. Golkipera gości trzeba zresztą pochwalić, bo głównie dzięki niemu Czarni przegrali tylko 1:3.

Drugą czerwoną kartkę sędzia pokazał tuż przed końcem meczu. Dawid Pawlak przepychał się z zawodnikiem gości, obaj dostali po żółtej kartce. Zawodnik Czarnych dał się sprowokować kibicom, pokazał im pewien gest i... wyleciał z boiska. Chwilę potem wspomniany Pawlak popisał się świetnym podaniem do Romańczuka, który ustalił wynik meczu.

0:1 Czarni (17')
1:1 Cezary Ślązak (23', asysta: M. Kozoń)
2:1 Cezary Ślązak (38', asysta: M. Kozoń)
3:1 Paweł Romańczuk (90', asysta: D. Pawlak)

Orlęta: J. Doborzyński, J. Bochno, K. Królik, R. Jakubczak, A. Adamiak; P. Wiensław (89' D. Schwesig), M. Terlik, P. Romańczuk, T. Sawa (62' A. Giziński), C. Ślązak (80' D. Pawlak), M. Kozoń.