[ .: NEWS'Y 2012-2013 :. ]

6. kolejka Kl. Okręgowej: Zryw Jedwabno - Orlęta Reszel 0:5 (0:1) (09.09.2012) Dodał: Chrust

Zryw na kolanach... ale inaczej być chyba nie mogło. I nie chodzi tu o jakąś ponadprzeciętną grę Orląt, ale o postawę gospodarzy, którzy nieprzypadkowo zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Nie nasze to jednak kłopoty, a przecież nie ma się co znęcać nad rywalami.

Mecz rozpoczęliśmy od wysokiego pressingu, który już po kilkunastu minutach przyniósł efekt. Kombinacyjną akcję Romańczuka i Wiensława wykończył Tomek Sawa, który skierował piłkę do bramki po dośrodkowaniu Patryka.

Niepokojąca była w zasadzie tylko końcówka pierwszej połowy. Zamiast prowadzić 3:0, oddaliśmy inicjatywę gospodarzom, którzy stworzyli sobie dobrą okazję do zdobycia gola. Na szczęście - niewykorzystaną.

Po przerwie ruszyliśmy na rywali i od razu przyniosło to efekt. Gospodarze mieli duże problemy z wyjściem z własnej połowy, a Orły stopniowo powiększały przewagę. Wynik mógł być zresztą zdecydowanie wyższy, gdyby zakręcił się koło dychy to gospodarze nie mogliby narzekać. Brakowało jednak skuteczności, choć... ważne, że wygraliśmy.

Teraz przed Orłami pucharowa środa. Już dziś zapraszamy na spotkanie z Vęgorią, a potem, w sobotę, na mecz z Czarnymi Olecko.

0:1 T. Sawa (18', asysta: P. Wiensław)
0:2 Paweł Romańczuk (48', asysta: C. Ślązak)
0:3 Patryk Wiensław (56, asysta: C. Ślązak)
0:4 Mateusz Kozoń (59')
0:5 Cezary Ślązak (74')

Orlęta: J. Prusinowski (br.), J. Bochno, K. Królik, R. Jakubczak, A. Adamiak, P. Wiensław (76' M. Jankiewicz), M. Terlik, P. Romańczuk (67' S. Pawlak), T. Sawa (72' J. Majchrzak), C. Ślązak, M. Kozoń (80' D. Pawlak)