[ .: NEWS'Y 2012-2013 :. ]

1. kolejka Kl. Okręgowej: MKS Jeziorany - Orlęta Reszel 2:3 (1:3) (11.08.2012) Dodał: penny69

Na inaugurację sezonu 2012/2013 Orlęta pokonały na wyjeździe MKS Jeziorany, 3:2.

Do przerwy nasz zespół prowadził 3:1 po golach Mariusza Soleckiego (pierwsze trafienie w Orlętach), Czarka Ślązaka i Pawła Romańczuka.

W drugiej połowie piłkarze spuścili nieco z tonu i dali sobie wbić drugą bramkę. Końcówka meczu nieco nerwowa, ale udało się utrzymać korzystny rezultat do końca.

Brawo!:)

0:1 Mariusz Solecki (3', asysta: C. Ślązak)
0:2 Cezary Ślązak (9', asysta: M. Kozoń)
0:3 Paweł Romańczuk (35', asysta: M. Kozoń)
1:3 MKS (36')
2:3 MKS (80')

Orlęta: J. Prusinowski (br.), J. Bochno, A. Adamiak, D. Schwesig, T. Sawa; M. Solecki (85' M. Jankiewicz), M. Terlik (22' P. Romańczuk), R. Jakubczak, S. Pawlak (75' J. Majchrzak), M. Kozoń, C. Ślązak

Niewykorzystani rezerwowi: J. Doborzyński (br.), A. Klimko, D. Bójko

Ważniejsze akcje meczu:

3' - Czarek Ślązak zagrywa na 5-ty metr do Mariusza Soleckiego (debiut i pierwszy gol w Orlętach), ten mając na plecach obrońcę "wślizgiem" atakuje piłkę, która wtacza się do bramki obok interweniującego golkipera MKS-u, 0:1

7' - Mateusz Terlik uderza z rzutu wolnego (30 m), piłka zmierza w okienko bramki, ale bramkarz końcówkami palców "zbija" ją na rzut rożny

8' - Rafał Jakubczak zagrywa między obrońców do Czarka Ślązaka, ten od razu podaje do wbiegającego w pole karne Mateusza Kozonia, który trafia do siatki; niestety pozycja spalona

9' - ponownie Rafał Jakubczak inicjuje akcję Orląt; długim przerzutem na lewe skrzydło uruchamia szybkiego Mateusza Kozonia, który zostawia za plecami obrońców i sam wbiega w obręb 16-stki, podaje na przedpole bramkowe do niepilnowanego Czarka Ślązaka, który dopełnia formalności; 0:2

22' - Mateusz Terlik opuszcza boisko z powodu urazu pachwiny, jego miejsce zajmuje Paweł Romańczuk

31' - pierwsza groźna akcja gospodarzy; jeden z napastników główkuje w polu karnym, ale Jacek Prusinowski dobrze ustawiony

35' - Mateusz Kozoń wbiega z lewej strony pola karnego i miękko wrzuca na 5-ty metr; obrońca nie sięga piłki głową i ta ląduje pod nogami Pawła Romańczuka, który uderza mocno nie do obrony; 0:3

36' - szybka odpowiedź MKS-u; piłka zagrana w uliczkę i napastnik wychodzi sam na sam z naszym bramkarzem, lekko uderza piłkę i ta tuż przy słupku wpada do bramki; 1:3

37' - Paweł Romańczuk zagrywa na prawe skrzydło do niepilnowanego Mariusza Soleckiego, ten mając przed sobą tylko bramkarza strzela prosto w niego

40' - świetna akcja Orląt; "Romek" podaje w tempo do Sebastiana Pawlaka, ten odgrywa na linię 16-stki do Rafała Jakubczaka, który technicznie uderza w kierunku dalszego słupka; piłka minimalnie mija bramkę

42' - dośrodkowanie w pole karne; Czarek Ślązak "zbija" piłkę głową przed pole karne; dobiega do niej Sebastian Pawlak, który potężnie uderza z półobrotu; piłka szybuje pod poprzeczkę, ale znów bramkarz popisuje się świetną interwencją

53' - zamieszanie w naszym polu karnym; jeden z zawodników MKS-u uderza mocno, ale Jacek Prusinowski "zbija" piłkę na rzut rożny

58' - rzut wolny dla gospodarzy tuż przed naszym polem karnym; strzał w lewy róg naszego bramkarza, ale ten po raz kolejny na posterunku

80' - chyba najstarszy piłkarz MKS-u na boisku przedziera się przez linię defensywną Orląt złożoną z trzech graczy i uderza mocno nie do obrony; 2:3

90' - koniec meczu, Orlęta zsłużenie wygrywają 3:2, choć druga połowa w ich wykonaniu mogłaby być o wiele lepsza