NEWS'Y 2009-2010 >> [ .: 1 :. ] [ .: 2 :. ] [ .: 3 :. ] [ .: 4 :. ] [ .: 5 :. ] [ .: 6 :. ] [ .: 7 :. ] <<

Seniorzy: Orlęta Reszel - Omulew Wielbark 0:1 (01.05.2010) Autor: penny69

Po trzech zwycięstwach z rzędu przyszedł czas na porażkę naszej drużyny. W meczu 22. kolejki Klasy okręgowej Orlęta przegrały w Reszlu z Omulwią Wielbark, 0:1.

Już w 9. minucie straciliśmy gola po tym, jak zawodnik gości uderzył z rzutu wolnego (17 m), Mateusz Bochno wybił piłkę przed siebie, dobiegł do niej napastnik Wielbarka i "wpakował" ją do siatki.

Orlęta groźną akcją odpowiedziały dopiero w 32 minucie. Grzegorz Kuszczak zagrał na 18-sty metr do Kamila Jankiewicza, ten minął obrońcę, uderzył w długi róg, ale bramkarz sparował piłkę na rzut rożny.Chwilę potem po dośrodkowaniu z kornera z 5 metrów strzelał Paweł Matauszek, ale piłka poszybowała wysoko nad bramką.

Do przerwy przegrywaliśmy 0:1 i nasza gra pozostawiała sporo do życzenia. W drugiej części obraz niewiele się zmienił i sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo.

W 55. minucie zza pola karnego uderzał Patryk Wiensław, ale i tym razem bramkarz wybił piłkę na rzut rożny.

Na pięć minut przed końcem meczu Kamil Jankiewicz ładnie zagrał na przedpole bramkowe do Patryka, ale ten naciskany przez obrońcę nie trafił w piłkę.

Przegraliśmy po bardzo słabej grze. Wszyscy spodziewali się zwycięstwa, a tu proszę. Miejmy nadzieję, że taki "zimny prysznic" pozytywnie wpłynie na postawę Orląt w kolejnych spotkaniach.

Orlęta: M. Bochno (br.), K. Królik, P. Durjasz, P. Bieluń, G. Kuszczak (55' A. Giziński), P. Matauszek, G. Jaśkiewicz, C. Ślązak (58' D. Wójcik), A. Kłosowski (70' M. Zaleśkiewicz), P. Wiensław, K. Jankiewicz. Ławka rezerwowych: K. Węcławek (br.), M. Rojek, A. Klimko, B. Pikała.

Gole: 0:1 Omulew (9')

Kartki: P. Bieluń (85' - czerwona za dwie żółte)

Seniorzy: Kadra Orląt Reszel w rundzie wiosennej sezonu 2009/2010 (26.04.2010) Autor: penny69

Stoją od lewej: Krzysztof Zalewski, Marcin Rojek, Roman Uglarenko - trener, Andrzej Adamiak, Gaspar Jaśkiewicz, Paweł Matauszek, Kamil Jankiewicz, Krzysztof Królik, Arkadiusz Klimko, Henryk Gołębiewski - kierownik drużyny;

Poniżej od lewej: Andrzej Kłosowski, Cezary Ślązak, Mateusz Zaleśkiewicz, Patryk Wiensław, Daniel Wójcik, Mateusz Bochno, Karol Węcławek, Grzegorz Kuszczak, Paweł Bieluń, Bartosz Pikała.

Na zdjęciu brakuje Pawła Durjasza.

Seniorzy: Fortuna Wygryny Ruciane Nida - Orlęta Reszel 1:3 (24.04.2010) Autor: penny69

Orlęta na fali! W trzecim meczu rundy wiosennej nasz zespół odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu pokonując na wyjeździe Fortunę Wygryny Ruciane Nida, 3:1. Dzięki porażce Polonii Lidzbark Warmiński z Warmią Olsztyn, 1:2 Orlęta wskoczyły na 13-stą pozycję w tabeli. Co ciekawe, zdobyliśmy do tej pory 9 punktów, czyli tyle samo, co przez całą rundę jesienną.

W kadrze meczowej zabrakło Pawła Durjasza. Jego miejsce na lewej obronie zajął Czarek Ślązak i trzeba przyznać, że spisał się całkiem nieźle. Niepewny był tez występ Kamila Jankiewicza, ale ostatecznie piłkarz ten pojechał na mecz i dobrze się stało, bo zdobył on dwa gole dla zespołu. Po raz pierwszy w oficjalnym meczu Orląt zagrał Andrzej Adamiak, który wszedł na ostatnie kilka minut.

Już w pierwszej minucie spotkania mogliśmy objąć prowadzenie, ale piłka po strzale Kamila Jankewicza przeszła obok słupka. Gospodarze odpowiedzieli w 11. minucie groźnym uderzeniem głową z kilku mterów. Na nasze szczęście piłka minęła bramkę.

W 27. minucie znów Kamil Jankiewicz przed szansą, ale tym razem piłka poszybowała nad poprzeczką.

Pięć minut później Patryk Wiensław zdecydował się na strzał z dystansu. Bramkarz niepewnie interweniował i piłka pod jego brzuchem wtoczyła się do bramki. 1:0 dla Orląt!

W 43. minucie Kamil Jankiewicz kolejny raz wypracował sobie dogodną sytuację, ale tym razem piłka po jego strzale trafiła wprost w ręce bramkarza. Minęły zaledwie dwie minuty i nasz napastnik w końcu trafił do siatki. Ładnym, długim zagraniem popisał się Paweł Matauszek, "Janki" zgrał piłkę przed siebie i znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem Fortuny. Przymierzył w długi róg i strzałem po ziemii podwyższył na 2:0 dla Orląt!

Na początku drugiej połowy nadal prowadziliśmy grę. Z minuty na minutę jednak coraz więcej nerwowości wkradało się w szeregi naszej drużyny. W 60. minucie Paweł Matauszek o mały włos nie strzelił głową gola samobójczego, ale na posterunku był bardzo dobrze broniący dziś Mateusz Bochno, który sięgnął piłkę wybijając ją na rzut rożny.

Chwilę potem z 20-stu metrów uderzał Daniel Wójcik, ale piłka tylko trafiła w poprzeczkę.

W 68. minucie gospodarze przycisnęli i tylko za sprawą Mateusza Bochno nie straciliśmy bramki. Niestety na kwadrans przed końcem meczu nawet był on bezradny po lobie jednego z piłkarzy Fortuny.

Ten gol dodał skrzydeł gospodarzom, którzy coraz częściej zapędzali się pod naszą bramkę. Chaos w naszych szeregach jeszcze bardziej im to ułatwiał.

W 78. minucie mogliśmy postawić "kropkę nad i", bo z szybką kontrą wyszedł Patryk Wiensław, który popędził lewą stroną boiska zostawiając obrońców za sobą. Za akcją poszedł też Kamil Jankiewicz, który czekał na piłkę w środku pola. Patryk zamiast zagrywać do niego zdecydował się na strzał, który niestety obronił wychodzący z bramki golkiper. Szkoda tej sytuacji.

W 83. minucie błąd w wybiciu popełnił obrońca gospodarzy, który przed linią 16-stu metrów podał piłkę do naszego napastnika, Kamila Jankiewicza. Ten skorzystał z prezentu uderzając mocno po ziemii w długi róg bramki. 3:1 dla Orląt!

Mimo nerwowych ostatnich minut meczu dowieźliśmy korzystny wynik do końca.

Trzecie zwycięstwo z rzędu robi wrażenie, tym bardziej, że poprzednia runda rozgrywek była dla nas nieudana. Przed nami teraz trzy mecze "u siebie", z których najcięższy wydaje się pojedynek z Białą Piską. Wygraliśmy z Victorią, pokonaliśmy Warmię, czyli dwa zespoły z czołówki tabeli, dlaczego więc nie mielibyśmy zwyciężyć ze Zniczem?:)

Orlęta: M. Bochno (br.), K. Królik, P. Bieluń, C. Ślązak, P. Matauszek, G. Kuszczak, G. Jaśkiewicz, D. Wójcik (85' M. Rojek), A. Kłosowski (75' M. Zaleśkiewicz), P. Wiensław, K. Jankiewicz (88' A. Adamiak). Ławka rezerwowych: K. Węcławek (br.), K. Zalewski, A. Klimko

Gole: 0:1 P. Wiensław (33'), 0:2 K. Jankiewicz (45'), 1:2 Fortuna (75'), 1:3 K. Jankiewicz (83')

Kartki: M. Bochno (75'), K. Królik (90')

Seniorzy: Sparing z Wilczkiem Wilkowo (23.04.2010) Autor: Solid Snake

W sobotę Orlęta rozegrały sparing z Wilczkiem Wilkowo. Goście zagrali bardzo ambitnie, ale ostatecznie to Orlęta wygrały spotkanie 3:1. Gole dla naszego zespołu strzelili Bartek Pikała, Andrzej Adamiak i Mateusz Zaleśkiewicz.

Orlęta Reszel - Wilczek Wilkowo 3:1 (0:1)

Orlęta (I połowa): M. Bochno; P. Bieluń, K. Zalewski, A. Klimko, P. Matauszek, G. Kuszczak (10' M. Zaleśkiewicz), G. Jaśkiewicz, A. Giziński, M. Ślązak, A. Kłosowski, P. Wiensław.

Orlęta (II połowa): K. Węcławek; P. Bieluń, K. Zalewski, C. Ślązak, P. Matauszek, M. Zaleśkiewicz, D. Wójcik, M. Rojek, A. Adamiak, P. Wiensław, B. Pikała.

Seniorzy: Terminy przełożonych meczów (19.04.2010) Autor: penny69

Wiadomo już, kiedy zostaną rozegrane zaległe mecze 19-tej i 20-tej kolejki Klasy Okręgowej. Wydział Gier i Ewidencji podjął decyzję, że:

- kolejka nr 4 z dnia 10/11.04.2010 r. przełożona jest na dzień 26.06.2010 r. godz. 16.00,

- kolejka nr 5 z dnia 17/18.04.2010 r. przełożona jest na dzień 19.05.2010 r. godz. 17.00.

Orlęta w pierwszym meczu zagrają w Sępopolu z Łyną, a w drugim u siebie z Leśnikiem Nowe Ramuki.

Seniorzy: Nowe nabytki Orląt (11.04.2010) Autor: penny69

Poniżej przedstawiam piłkarzy, którzy w przerwie zimowej tego sezonu wzmocnili Orlęta.

Krzysiek Królik Krzysiek Zalewski Paweł Durjasz Paweł Matauszek Andrzej Adamiak Bartosz Pikała

Seniorzy: Orlęta Reszel - Warmia Olsztyn 2:0 !!! (03.04.2010) Autor: penny69

Orlęta na topie! Po zwycięstwie nad Victorią Bartoszyce przyszedł czas na Warmię Olsztyn. I tym razem nasi chłopcy byli górą wygrywając nieco skromniej, bo 2:0, ale sam fakt, że druga drużyna w tabeli (bo takie właśnie miejsce przed tym spotkaniem zajmowała Warmia) została odprawiona "z kwitkiem" do domu, robi wrażenie.:)

Wynik jak najbardziej sprawiedliwy. Zwycięstwo naszej drużyny mogło być jeszcze bardziej okazałe, ale w kilku dogodnych sytuacjach brakowało celnego ostatniego podania lub też skuteczności. Goście nie mieli jakichś stuprocentowych okazji do strzelenia bramki i powiem szczerze, że dziwię się, że taki zespół plasuje się tuż za plecami liedera w tabeli Klasy Okręgowej.

Oba gole dla naszej drużyny zdobył Patryk Wiensław. Najpierw w 34. minucie przedarł się prawą stroną boiska, wpadł w pole karne i uderzył mocno w długi róg bramki, a później w 59. minucie po ładnym zagraniu Andrzeja Kłosowskiego wykorzystał sytuację sam na sam z olsztyńskim bramkarzem.

Brawa dla strzelca bramek, a także dla linii defensywnej naszej drużyny. Krzysiek Królik, Paweł Durjasz i Paweł Bieluń pokazali dziś naprawdę solidną grę w obronie. Z tymi piłkarzami to, co było naszym mankamentem w rundzie jesiennej (DEFENSYWA) przestało być już problemem.

Gratulujemy Orlętom drugiego zwycięstwa! Tak trzymać, a Wiosna będzie nasza!!!

Relacja z meczu TUTAJ.

Orlęta: M. Bochno (br.); K. Królik, P. Durjasz, P. Bieluń, P. Matauszek, G. Jaśkiewicz, G. Kuszczak, C. Ślązak (81' M. Rojek), A. Kłosowski (85' M. Zaleśkiewicz), P. Wiensław (89' B. Pikała), K. Jankiewicz (87' D. Wójcik). Ławka rezerwowych: K. Węcławek (br.), A.Klimko, K. Zalewski.

Gole: 1:0, 2:0 Patryk Wiensław (34' i 59')

Kartki: K. Królik - piłkarze Warmii (4 kartki)

Seniorzy: Przed meczem Orlęta Reszel - Warmia Olsztyn (zapowiedź) (03.04.2010) Autor: Janki/penny69

Przed nami drugi mecz piłkarzy Orląt w rundzie wiosennej. Nasz zespół przed tygodniem niespodziewanie rozgromił w Bartoszycach tamtejszą Victorię, 5:1. Warmia pokonała natomiast na własnym boisku Omulew Wielbark 1:0.

Młodzi Olsztynianie na pewno nie będą przeciwnikiem, który odda nam punkty za darmo. Trzeba jednak stwierdzić, że zespół ten "leży" naszej drużynie i zarówno u siebie, jak i na wyjeździe zawsze mecze były zacięte i przeważnie to my byliśmy górą.

Porażki: 2

Statystyki przemawiają za Orlętami. Miejmy nadzieję, że nasza drużyna zagra dziś koncertowo i nie zawiedzie swoich kibiców, którzy podobno w dość licznej grupce stawią się na reszelskim stadionie.

Orły do BOJU!!!!!

Seniorzy: Victoria Bartoszyce - Orlęta Reszel 1:5 !!! (27.03.2010) Autor: penny69

Tego chyba najwięksi optymiści nie przewidzieli. Na inaugurację piłkarskiej wiosny Orlęta rozgromiły na wyjeździe trzecią w tabeli Victorię Bartoszyce, 5:1!

Już na początku spotkania objęliśmy prowadzenie po tym, jak Kamil Jankiewicz przejął piłkę po nieudanym wybiciu jej przez obrońcę, przerzucił ją nad nim i ze stoickim spokojem uderzył w krótki róg bramki.

Minęło zaledwie 9 minut, a Orlęta po raz drugi zadały cios. Kolejny raz po błędzie obrony na bramkę uderzał Jankiewicz, ale jego strzał został zblokowany. Do piłki dobiegł Czarek Ślązak i z pięciu metrów, między nogami bramkarza trafił do siatki.

Nasi piłkarze nie zwalniali tempa i bez ustanku nękali defensorów gospodarzy, którzy "obudzili się" dopiero po 25 minutach gry kilkakrotnie próbując zagrozić bramce Mateusza Bochno.

W 39. minucie grająca wysoko obrona Victorii zastawiła nieudaną pułapkę ofsajdową. Kamil Jankiewicz nie zmarnował szansy pokonując bramkarza w sytuacji sam na sam.

Po pierwszej połowie prowadziliśmy 3:0!

Tuż po przerwie mogło być 4:0, ale Grzegorz Kuszczak w dogodnej sytuacji dwukrotnie trafił piłką w bramkarza. Szkoda...

W 56. minucie zawodnik gospodrzy, Konieczek musiał opuścić boisko po tym, jak został ukarany czerwoną kartką za niesportowe zachowanie. Wydawało się, że jest już po meczu, ale pięć minut później Victoria zdobyła kontaktowego gola za sprawą Delugi.

Gospodarze próbowali "dogonić" wynik i momentami bywało groźnie pod naszą bramką. Orlęta dobrze się ustawiły i próbowały swoich sił z kontrataków.

W 81. minucie Kamil Jankiewicz znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem Victorii i podobnie, jak przy drugiej bramce, nie dał mu najmniejszych szans posyłając piłkę do pustej bramki.

"Kropkę nad i" postawił w 87. minucie Paweł Matauszek, który wykorzystał złe wybicie piłki przez bramkarza i popisał się celnym uderzeniem z 28 metrów.

Mecz zakończył się zwycięstwem Orląt, 5:1 i bez wątpienia wynik ten uznać można za sensację pierwszej kolejki wiosennych rozgrywek.

Ogromne brawa dla strzelców bramek i dla całej drużyny! Po takim zwycięstwie można z opytmizmem patrzeć w przyszłość.

ORŁY, ORŁY, ORLĘTA!!!

Orlęta: M. Bochno (br.), K. Królik, P. Durjasz, P. Bieluń, P. Matauszek, G. Kuszczak, C. Ślązak (86' M. Rojek), A. Kłosowski (85' M. Zaleśkiewicz), G. Jaśkiewicz, P. Wiensław (88' K. Zalewski), K. Jankiewicz (89' B. Pikała). Ławka rezerwowych: K. Węcławek (br.), A. Klimko, D. Wójcik.

Gole: 0:1 K. Jankiewicz (2'), 0:2 C. Ślązak (11'), 0:3 K. Jankiewicz (39'), 1:3 Deluga (61'), 1:4 K. Jankiewicz (83'), 1:5 P. Matauszek (87')

Kartki: Konieczek (Victoria, 56' - czerwona za faul bez piłki); G. Kuszczak, G. Jaśkiewicz (obaj żółte kartki)

Seniorzy: Podsumowanie okresu przygotowawczego (26.03.2010) Autor: Solid Snake

Już w sobotę piłkarze Orląt zainaugurują rundę wiosenną ligi okręgowej. Sytuacja na półmetku rozgrywek wygląda, delikatnie mówiąc, źle, dlatego też zima była niezwykle pracowita.

Przygotowania zaczęły się 11. stycznia. Piłkarze trenowali raz dziennie, do tego doszedł pięciodniowy obóz dochodzeniowy, w którym zajęcia odbywały się dwukrotnie w ciągu dnia.

Do zespołu dołączyło kilku graczy, którzy z Orlętami byli już niegdyś związani. Mateusz Bochno po półrocznej przerwie znów rywalizować będzie o miejsce między słupkami, natomiast pewniakiem do gry w obronie wydaje się być Paweł Durjasz, także wracający po półrocznym pobycie poza Reszlem. O grę na stoperze walczą Krzysztof Zalewski (grał w Orlętach kilka lat temu, a zimą przybył do drużyny z Reduty Bisztynek) i Krzysiek Królik, który wznowił treningi. Do zespołu wrócił także Paweł Matauszek i z pewnością będzie on dużym wzmocnieniem w środku pola. Konkurencję w ataku zwiększy Bartek Pikała imponujący skutecznością w meczach kontrolnych. Bardzo dobrze wypadła także czwórka juniorów, którym Roman Uglarenko dał zagrać w kilku spotkaniach. Mowa o Pawle Romańczuku, Mateuszu Kozoniu, Tomaszu Sawa i Jarosławie Bochno.

Rozegraliśmy zimą dziewięć sparingów. Cztery z nich udało się rozstrzygnąć na swoją korzyść, zanotowaliśmy także dwa remisy i trzy porażki. Bilans bramkowy 32:26 pokazuje to, co widać było już jesienią. Strzelaliśmy dużo bramek, dużo też traciliśmy. Trzeba jednak przyznać, że Orlęta przegrywały tylko z drużynami z wyższych lig (0:5 z Pisą Barczewo, 2:5 z MKS Korsze i 3:6 z Vęgorią). W meczach z drużynami o zbliżonym do nas poziomie prezentowaliśmy się przyzwoicie, przeważając przez większość czasu.

Najwięcej bramek w meczach kontrolnych zdobył Kamil Jankiewicz (8 trafień). Czterokrotnie do siatki rywali trafiał Bartek Pikała, po trzy bramki zdobyli Andrzej Kłosowski, Patryk Wiensław i Gaspar Jaśkiewicz.

Miejmy nadzieję, że Orlęta podtrzymają tradycję i wiosna będzie w wykonaniu zespołu dużo lepsza niż jesienne mecze. Sytuacja w tabeli jest fatalna i konieczna jest zdecydowana poprawa wyników. Cieszy powrót kilku piłkarzy, wychowanków klubu, którzy dorastali w nim i na pewno nie będą odstawiać nóg.