NEWS'Y 2009-2010 >> [ .: 1 :. ] [ .: 2 :. ] [ .: 3 :. ] [ .: 4 :. ] [ .: 5 :. ] [ .: 6 :. ] [ .: 7 :. ] <<

Seniorzy: Sparing z Jurandem Barciany (29.01.2010) Autor: penny69

Dziś o 17:30 piłkarze Orląt przeprowadzili ostatni trening podczas pierwszego tygodnia przygotowań do rundy wiosennej. Już jutro o godzinie 16:00 zagrają sparing z Jurandem Barciany, z którym przegrali w lidze, 3:4, i który po rundzie jesiennej plasuje się o cztery pozycje wyżej niż nasza drużyna (11-ste miejsce).

Mecz zostanie rozegrany na sztucznej nawierzchni w Kętrzynie. Być może uda mi się zabrać z zespołem na to spotkanie, więc wieczorem możecie liczyć na krótkie sprawozdanie.

Historia: Stanisław Zubrycki nie żyje (28.01.2010) Autor: penny69

We wtorek pożegnaliśmy wieloletniego piłkarza i działacza Orląt, Stanisława Zubryckiego, który zmarł w wielu 72 lat. Urodził się on 13. listopada 1938 roku na Wileńszczyźnie. W latach 80-tych, 90-tych był jedną z kluczowych postaci w reszelskim klubie.

Rodzinie i znajomym przesyłamy wyrazy współczucia oraz dziękujemy za jego pracę na rzecz Orląt.

Na zdjęciu drużyna w latach 90-tych, wraz z trzema ważnymi osobistościami tamtej "epoki": Mieczysławem Dulko, Romanem Uglarenko i właśnie Stanisławem Zubryckim.

Seniorzy: Pierwszy sparing odwołany (24.01.2010) Autor: penny69

Wczorajszego dnia nasi piłkarze mieli rozegrać pierwszy w tym roku sparing. Ich przeciwnikiem miał być Wilczek Wilkowo.

Niestety, z powodu niezbyt sprzyjających warunków atmosferycznych mecz odwołano.

Seniorzy: Piłkarze wznowili treningi (19.01.2010) Autor: penny69

Przed tygodniem piłkarze Orląt wznowili treningi rozpoczynając przygotowania do rundy wiosennej. Trener Roman Uglarenko zapowiedział, że będą oni trenować cztery razy w tygodniu, dwa razy na hali (+ siłownia) i dwa na sztucznym boisku, które powstało w ramach projektu "Orlik 2012". W okresie ferii zimowych Orły spotykać się będą dwa razy dziennie.

Póki co w planach jest rozegranie 10 sparingów, w tym jeden z trzecioligową Vęgorią Węgorzewo. Pierwszy mecz kontrolny zaplanowano na 23. stycznia, na boisku w Robawach.

Jeśli chodzi o zmiany kadrowe, to jak na razie nikt z drużyny nie odszedł, za to do zespołu dołączyło dwóch piłkarzy, Paweł Matauszek i Krzysztof Zalewski. Obaj w poprzednich latach grali już naszego klubu. Z drużyną trenuje też Gaspar Jaśkiewicz, który wrócił zza granicy i podobno nigdzie się już nie wybiera. Myślę, że z pożytkiem dla całego zespołu.

Przed Orlętami sporo pracy, bo na wiosnę muszą być w dużo lepszej formie, niż to miało miejsce w rundzie jesiennej. Czeka ich ciężkie zadanie, ale jeśli marzą o tym, by utrzymać się w lidze, będą musiały zakasać rękawy i po prostu dać z siebie wszystko.

15. kol. Kl. Okręgowej: Orlęta Reszel - DKS Dobre Miasto 3:3 (07.11.2009) Autor: penny69

Na pożegnanie rundy jesiennej piłkarze Orląt po dramatycznym spotkaniu zremisowali z silną drużyną DKS-u Dobre Miasto, 3:3.

Końcówka meczu była niezwykle emocjonująca, bo do 90-tej minuty nasz zespół przegrywał 2:3. W doliczonym czasie gry udało się jednak wyrównać za sprawą Kamila Jankiewicza, dla którego była to druga bramka w tym spotkaniu i 11 w sezonie.

Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego Orlęta mogły zdobyć zwycięskiego gola, ale bramkarz gości obronił strzał Mateusza Kozonia z ośmiu metrów.

Cieszy punkt, bo jak widać nie było łatwo go wywalczyć. Przerwaliśmy passę ośmiu zwycięstw DKS-u z rzędu, co zasługuje na dodatową uwagę. Meczem tym potwierdziliśmy, że stać nas na wiele więcej, niż 15-sta pozycja w tabeli. Trzeba mieć nadzieję, że w rundzie wiosennej będzie znacznie lepiej.

Gole: 1:1 Kamil Jankiewicz, 2:1 Patrk Wiensław, 3:3 Kamil Jankiewicz

Orlęta: K. Węcławek (br.), P. Bieluń, A. Klimko, A. Kłosowski, M. Zaleśkiewicz (70. S. Rybkiewicz), C. Ślązak, M. Rojek (75. M. Kozoń), D. Wójcik, A. Bondar, K. Jankiewicz, P. Wiensław. Ławka rezerwowych: J. Prusinowski, T. Sawa, T. Wasilewski, R. Pawłowski, A. Stachurski.

15. kol. Kl. Okręgowej: Orlęta Reszel - DKS Dobre Miasto (zapowiedź) (07.11.2009) Autor: penny69

Już dziś o godzinie 14-tej nasi piłkarze po raz ostatni w tym roku wybiegną na boisko. Ich przeciwnikiem będzie trzeci zespół w tabeli, DKS Dobre Miasto.

Jakiś czas temu WMZPN zapowiedział, że istnieje możliwość rozegrania dwóch wiosennych kolejek jeszcze w tym miesiącu, ale w porozumieniu z klubami oddalił tę decyzję i runda jesienna zakończy się według planu.

DKS to ciężki przeciwnik, który w ośmiu ostatnich meczach odniósł komplet zwycięstw i z pewnością będzie chciał podtrzymać tę świętną passę. Orlęta potrzebują punktów, więc i dla nich ten pojedynek będzie okazją do tego, by w dobrym stylu zakończyć tę rundę. Mam nadzieję, że nasi piłkarze dodatkowo zmobilizują się na to spotkanie i powalczą nawet o zwycięstwo.

ORŁY DO BOJU!!!

14. kol. Kl. Okręgowej: Mamry Giżycko - Orlęta Reszel 1:0 (31.10.2009) Autor: penny69

Miało być zwycięstwo, a jest porażka. Niestety naszym piłkarzom nie udała się wyprawa do Giżycka, ponieważ przegrali oni z Mamrami 1:0. Mimo straty punktów utrzymaliśmy 14-stą pozycję w tabeli.

Oto ważniejsze akcje meczu:

2' - zawodnik gospodarzy trafia w słupek; chwilę później jego kolega dostaje piłkę na czystej pozycji, wbiega z lewej strony w pole karne, aloe uderza obok bramki;

8' - Antek Bondar trafia z rzutu wolnego (17 m.) w mur;

9' - gospodarze wykorzystują kolejne nieporozumienie naszej obrony; napastnik strzela z ostrego kąta, ale dobrze interweniuje Karol Węcławek;

14' - Patryk Wiensław przjemuje piłkę na środku boiska i biegnie z nią dobre 30 metrów, przedziera się przez linię obrony i wpada w obręb "szesnastki", przymierza w długi róg, ale piłka przechodzi obok słupka;

16' - chaos w naszych poczynaniach, co starają się wykorzystać gospodarze; długa piłka po ziemi do napastnika (ewidenty spalony), ten uderza z narożnika 16-stki, ale na nasze szczęście bardzo niecelnie;

20' - akcja Marcina Rojka, piłka trafia do Patryka Wiensława, który uderza "z powietrza", ale wysoko nad bramką;

27' - Antek Bodnar zagrywa w tempo do Kamila Jankiewicza, ten wychodzi sam na sam z bramkarzem Mamr, który wygrywa ten pojedynek;

29' - Patryk Szewczyk decyduje się na strzał z ponad 30-stu metrów i piłka trafia w słupek!

30' - Antek Bondar wrzuca piłkę z autu, ta trafia do Patryka Wiensława, który wychodzi na czystą pozycję i mając "na plecach" powracających obrońców strzela mocno, ale bramkarz popisuje się dobra interwencją;

36' - napastnik Mamr strzela z ostrego kąta minimalnie obok bramki;

37' - kolejny szybki atak gospodarzy; tym razem piłka trafia w boczną siatkę;

39' - rzut wolny dla Mamr z prawej strony pola karnego; dośrodkowanie na 5-ty metr, gdzie Mariusz Bochenek celnie główkuje zdobywając bramkę dla swojego zespołu; 1:0

42' - strzał zza pola karnego napastnika z Giżycka; piłka szybuje obok okienka bramki;

45' - Orlęta w szybkiej akcji; jeden z naszych środkowych pomocników zagrywa piłkę krzyżową do Marcina Rojka wychodzącego na czystą pozycję; sędzia liniowy podnosi chorągiewkę sygnalizując pozycję spaloną. Popełnia jednak błąd, o czym po chwili mówi mu arbiter główny, który do niego podbiega. Pierwsza połowa kończy się prowadzeniem gospodarzy 1:0.

47' - Patryk Wiensław zastawia się plecami przy linii bocznej pola karnego, mając na plecach obrońcę obraca się i wpada z piłką w obręb 16-stki, strzela w krótki róg, ale po raz kolejny bramkarz gospodarzy dobrze interweniuje;

48' - obrońca fauluje Patryka Wiensława z prawej strony boiska, po czym kopie go "bez piłki"; sędzia zamiast czerwonego kartonika pokazuje tylko żółtą kartkę;

61' - Karol Węcławek wychodzi na 16-sty metr do górnej piłki i wybija ją nogą, ta jednak trafia wprost do piłkarza Mamr, który uderza technicznie w długi róg; wracający do bramki Karol instynktownie się "rzuca" wybijając piłkę na rzut rożny;

70' - piłka "zbita" głową trafia do Patryka Wiensława; ten mając na plecach dwóch obrońców "podciąga" z nią kilkanaście metrów i uderza, ale i tym razem obok bramki;

. 81' - świetna akcja Orląt; Patryk Wiensław zagrywa po ziemi do wbiegającego w pole karne Daniela Wójcika; ten uderza obok interweniującego bramkarza, ale piłka trafia w słupek;

87' - Adrian Giziński strzela z rzutu wolnego z boku pola karnego, piłka leci idealnie w krótki róg bramki, ale dobrze broniący dziś golkiper gospodarzy po raz kolejny ratuje swój zespół przed utratą gola piąstując piłkę na rzut rożny;

90' - sędzia dolicza 5 minut do regulaminowego czasu gry, ale Orlętom nie udaje się już wyrównać.

Orlęta: K. Węcławek (br.), A. Kłosowski, P. Bieluń, C. Ślązak, G. Kuszczak, P. Szewczyk, M. Rojek (46. D. Wójcik),M. Zaleśkiewicz (46. A. Giziński), A. Bondar, P. Wiensław, K. Jankiewicz.

Gole: 1:0 Mariusz Bochenek (39')

14. kol. Kl. Okręgowej: Mamry Giżycko - Orlęta Reszel (zapowiedź) (31.10.2009) Autor: penny69

Przed nami wyjazdowy mecz z Mamrami Giżycko, które po 13-stu kolejkach zajmują dziewiąte miejsce w tabeli. Orlęta po ostatnim zwycięstwie nad MKS-em Jeziorany opuściły ostatnie miejsce przesuwając się na 14-stą pozycję.

Mamry, to kolejny zespół do "ogrania". Ostatnie wyniki pokazują, że komplet punktów jest w naszynm zasięgu.

Znicz Biała Piska 2-0 Mamry Giżycko

Pięć porażek, jedno zwycięstwo i jeden remis w siedmiu ostatnich meczach nie wyglądają imponująco. Jest ogromna szansa na zwycięstwo, więc musimy zrobić wszystko, by ją wykorzystać.

O 14:00 ostatni mecz w rundzie jesiennej zagrają Juniorzy Orląt. Podopieczni Mariusza Jałoszewskiego podejmą "u siebie" silną drużynę OKS-u 1945 Olsztyn. Zapraszamy na stadion!

13. kol. Kl. Okręgowej: Orlęta Reszel - MKS Jeziorany 4:0 (24.10.2009) Autor: penny69

Zła passa przerwana!!! Orlęta w końcu się przełamały i odniosły cenne zwycięstwo pokonując siódmy zespół naszej grupy, MKS Jeziorany, 4:0!

Przez całe spotkanie byliśmy drużyną lepszą i mimo, że zagraliśmy dość przeciętnie, to i tak na tle rywala wypadliśmy bardzo dobrze. Goście zaprezentowali się bardzo słabo i aż dziw bierze, że taki zespół zajmuje tak wysoką lokatę w tabeli.

Od początku kontrolowaliśmy grę i było jasne, że tego meczu nie przegramy. Jednak dopiero w 18-tej minucie poważnie zagroziliśmy bramce Jezioran. Patryk Wiensław wypuścił sobie piłkę i obiegł obrońcę, po czym uderzył mocno, ale piłka tylko powędrowała wzdłuż lini bramkowej.

Sześć minut później było już jednak 1:0. Mateusz Zaleśkiewicz zagrał na 16-sty metr do Kamila Jankiewicza. Ten zwlekał nieco z oddaniem strzału, ale w końcu uderzył i piłka po rękach bramkarza wpadła do siatki.

W 30. minucie prowadziliśmy już 2:0 i połowa planu była zrezlizowana. Świetnym podaniem popisał się Patryk Szewczyk, który wrzucił miękko piłkę do wbiegającego w pole karne Grzegorza Kuszczaka. Ten przyjął futbolówkę na klatkę piersiową i uderzył z woleja w róg bramki obok bezradnego golkipera gości. Piękny gol!

Kilkadziesiąt sekund później mogło być 3:0. Antoni Bondar minął obrońcę z boku pola karnego i dośrodkował na przedpole. Piłka o mały włos nie wylądowałaby pod poprzeczką, ale jeden z zawodników Jezioran zdołał wybić ją głową na rzut rożny.

Do przerwy wygrywaliśmy zasłużenie, 2:0.

Początek drugiej połowy był bardzo podobny do pierwszej. To my graliśmy piłką, ale dopiero po dwudziestu minutach gry poważnie zagroziliśmy bramce gości od razu strzelając kolejnego gola. Andrzej Kłosowski dośrodkował z rzutu wolnego wprost do Kamila Jankiewicza. Najskuteczniejszy zadownik Orląt uderzył technicznie w prawy róg bramki, ale jego intencje wyczuł bramkarz odbijając piłkę przed siebie. Dopadł do niej Marcin Rojek i pewnym uderzeniem podwyższył na 3:0.

Chwilę wcześniej doszło do małego starcia dwóch zawodników obu zespołów. Jeden z naszych piłkarzy otrzymał żółty kartonik, a gracz Jezioran wyleciał z boiska za rzucienie w niego piłką. Do końca meczu graliśmy więc z liczebną przewagą.

W 73. minucie ładnie w polu karnym znalazł się Antek Bondar, ale niestety piłka po jego "główce" minimalnie przeszła obok słupka.

Na 5. minut przed końcem meczu błąd w wybiciu piłki popełnił bramkarz gości. Ta trafiła właśnie do Antka Bondara, który zagrał w tempo do Kamila Jankiewicza, który uderzył po ziemii ostatecznie przypieczętowując zwycięstwo Orląt.

Nasz napastnik w ostatniej minucie spotknia mógł ustrzelić hattricka po zagraniu Rafała Pawłowskiego, ale tym razem w sytuacji sam na sam posłał piłkę obok słupka.

Wygraliśmy zasłużenie i trzeba mieć tylko nadzieję, że jest to początek lepszych czasów dla naszego klubu.

BRAWO, BRAWO, BRAWO!!!

Orlęta: K. Węcławek (br.), A. Kłosowski, P. Bieluń, C. Ślązak, P. Szewczyk (88. A. Stachurski), G. Kuszczak (79. S. Rybkiewicz), M. Rojek (85. T. Wasilewski), A. Bondar, M. Zaleśkiewicz (83. R. Pawłowski), P. Wiensław, K. Jankiewicz.

Gole: 1:0 K. Jankiewicz (24.), 2:0 G. Kuszczak (30.), 3:0 M. Rojek (66.), 4:0 K. Jankiewicz (85.)

Żółte kartki: G. Kuszczak

13. kol. Kl. Okręgowej: Orlęta Reszel - MKS Jeziorany (zapowiedź) (24.10.2009) Autor: penny69

Dziś o 15-tej Orlęta podejmą na własnym terenie drużynę MKS Jeziorany. Goście w trzech ostatnich spotkaniach odnieśli komplet zwycięstw, Orlęta natomiast poniosły dwie porażki i zanotowały jeden remis.

Wynik meczu jest wielką niewiadomą. Naszych piłkarzy stać na to, by pokonać rywala, ale będą oni musieli zagrać niezwykle skoncentrowani. Szczególnie w defensywie muszą być uważni, bo ostatnio traciliśmy mnóstwo bramek. 13 goli w meczach z Polonią, Granicą i Jurandem, to niezbyt chlubny "dorobek".

Cieszy fakt, że i my potrafimy zdobywać bramki, z czym wcześniej mieliśmy problem. Na nic jednak nasza skuteczność, jeśli będziemy głupio tracić gole. Trzeba dziś zagrać bardzo uważnie i przede wszystkim nie bać się rywala, bo to my przyjmujemy go na własnym boisku. Musimy się w końcu przełamać i zagrać najlepiej, jak potrafimy.

Niektórzy uśmiechają się szyderczo słysząc o tym, że Orlęta są "w dołku". Chciałbym, żeby piłkarze wiedzieli, że są wśród nas jeszcze kibice, którzy cały czas trzymają kciuki wierząc w to, że nadejdą lepsze czasy dla naszego klubu.

DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE...

12. kol. Kl. Okręgowej: Jurand Barciany - Orlęta Reszel 4:3 (18.10.2009) Autor: Janki

Mało brakowało, by Orlęta wywalczyły dziś cenne punkty. Niestety mecz z Jurandem Barciany zakończył się ostatecznie porażką naszego zespołu, 3:4. Wynik byłby inny gdyby nie kontrowersyjne decyzje sędziego, który m.in. pokazał czerwone kartki dla dwóch naszych piłkarzy.

Mimo dobrego początku spotkania zapał naszych zawodników ostudziła bramka "z niczego". Jedno złe wybicie piłki do przodu, spóźniona interwencja Karola Węcławka i gospodarze prowadzili 1:0 (gol zdobyty z pozycji spalonej, ale sędzia go uznał).

Orlęta wyrównały po golu Patryka Wiensława, który dobił obroniony strzał z rzutu karnego wykonywany przez Andrzeja Kłosowskiego.

Pomimo przewagi na boisku, Orlęta straciły kolejną bramkę po strzale pod poprzeczkę z 16-stu metrów. Pod koniec pierwszej połowy nasza drużyna doprowadziła do remisu po udanej "główce" Andrzeja Kłosowskiego.

Początek drugiej części spotkania zaważył o jego losach. W ciągu kilku minut Mateusz Zaleśkiewicz otrzymał dwie żółte kartki i musiał opuścić boisko.

Poziom sędziowania w tym spotkaniu doprowadzał do zażenowania nie tylko piłkarzy, ale również kibiców. Arbiter reagował na "krzyki" zawodników, a nie na to, co rzeczywiście działo się na boisku.

Brak jednego zawodnika nie ostudził jednak zapału Orląt. Nasza drużyna nadal śmiało atakowała. Niestety to Jurand zdobył kolejną bramkę. Z lewej strony boiska napastnik gospodarzy oddał strzał z woleja "pakując" piłkę w krótki róg naszego bramkarza.

W 75. minucie straciliśmy czwartego gola, który ostatecznie zadecydował o porażce naszego zespołu. Nieupilnowany pomocnik drużyny z Barcian otrzymał podanie otwierające drogę do bramki i nie pomylił się w sytuacji sam na sam z Węcławkiem.

Po stracie bramki za drugą żółtą kartkę boisko opuścił Antoni Bondar, który zbyt głośno wygłaszał swoje uwagi do kolegi z zespołu, a to dlatego, że ten 5 minut wcześniej pojawił się na boisku i nie miał siły wrócić za swoim zawodnikiem!

W końcówce meczu rozmiary porażki zmniejszył Kamil Jankiewicz, który wykorzystał błąd obrońcy i posłał piłkę obok bezradnego bramkarza.

To, co w tym sezonie dzieję się w naszym klubie to jakiś dramat. Nasz drużyna zdobyła zaledwie 5 punktów i na chwilę obecną zajmuje ostatnie miejsce w lidze! Ciężko powiedzieć, co jest powodem tak słabej postawy zespołu. Narzekać na skuteczność nie można, bo po raz drugi z rzędu strzeliliśmy na wyjeździe aż trzy bramki. Co z tego, skoro nie wywieźliśmy kompletu punktów. Słaba postawa obrony, pech, a może niezaradny bramkarz? Konflikt tkwi pewnie gdzieś głębiej i miejmy nadzieję, że zarząd klubu zdąży go rozwiązać, bo jeśli w rundzie wiosennej nie zaczniemy wygrywać, klasa A zawita na stadion przy ulicy Kopernika. Tego chyba nikt by nie chciał.

Orlęta: K. Węcławek (br.), P. Bieluń, A. Bondar, C. Ślązak, G. Kuszczak (84. P. Szewczyk), M. Zaleśkiewicz, A. Kłosowski, A. Giziński, D. Wójcik (65. M. Rojek), K. Jankiewicz, P. Wiensław (82. A. Kacprzycki).

Gole: 1:1 P. Wiensław (21.), 2:2 A. Kłosowski (45.), 4:3 K. Jankiewicz (88.)