NEWS'Y 2011-2012 >> [ .: 1 :. ] [ .: 2 :. ] [ .: 3 :. ] [ .: 4 :. ] [ .: 5 :. ] [ .: 6 :. ] [ .: 7 :. ] [ .: 8 :. ] <<

27. kolejka Kl. Okręgowej: Orlęta Reszel - DKS Dobre Miasto 1:2 (1:1) (26.05.2012) Dodał: penny69

Było wszystko... Mobilizacja, elektryzująca atmosfera, doping kibiców, walka do samego końca... Niestety po raz kolejny w tej rundzie szczęście nie dopisało... W arcyważnym meczu Orlęta przegrały z trzecim w tabeli DKS-em Dobre Miasto, 1:2 i awans do IV ligi nieco się oddalił.

Mecz był dość wyrównany, choć momentami wydawało się, że to Orlęta mają więcej z gry. Goście szukali okazji w kontratakach i dwa z nich uwieńczyli golami.

Bramkę dla naszego zespołu zdobył Bartek Wójcik, dla którego było to pierwsze trafienie w barwach reszelskiego klubu. Piękny gol srzelony głową!

O awans będzie niezwykle ciężko, bo przed nami mecz z liderem, Omulwią, która dość niespodziewanie przegrała z MKS Jeziorany, 1:3. Nie po raz pierwszy widać, że w piłce jest wszystko możliwe, dlatego też za tydzień jedziemy do Wielbarka powalczyć o zwycięstwo, które pozwoli nam pozostać na drugim miejscu w tabeli.

DKS ma do nas jeden punkt straty, a Victoria Bartoszyce już tylko 2, dlatego o miejsce premiowane awansem bić się z nami będą te dwa zespoły.

GRAMY DO KOŃCA! ORLĘTA GRAMY DO KOŃCA!

Gole:

0:1 DKS (18')
1:1 Bartek Wójkcik (33', asysta: P. Wiensław)
1:2 DKS (67')
Orlęta: J. Prusinowski (br.); J. Bochno, A. Adamiak, K. Królik (60' M. Rogalski), M. Rojek (54' T. Sawa); B. Wójcik (60' C. Ślązak), S. Pawlak (85' J. Majchrzak), P. Romańczuk, P. Wiensław, K. Jankiewicz, M. Kozoń.

27. kolejka Kl. Okręgowej: Orlęta Reszel - DKS Dobre Miasto (zapowiedź) (25.05.2012) Dodał: penny69

Sobota, 26. maja - wielki dzień w Reszlu! Mecz z trzecim w tabeli DKS-em Dobre Miasto elektryzuje wszystkich, a to dlatego, że zwycięzca tego pojedynku zbliży się bardzo do awansu do IV ligi.

Reszelscy Kibice, działacze i sami piłkarze mocno wierzą w to, że Orlęta zwycieżą i to one będą bliżej celu. Szykują się wielkie emocje, których przegapić nie można!

17:00 - STADION W RESZLU - OGIEŃ, OGIEŃ I JESZCZE RAZ OGIEŃ!!!

ORŁY DO BOJU!!!

26. kolejka Kl. Okręgowej: Błękitni Orneta - Orlęta Reszel 4:1 (1:0) (19.05.2012) Dodał: penny69

Niestety w jednym z trzech najważniejszych meczów tej rundy Orlęta przegrały na wyjeździe z Błękitnymi Orneta, 1:4. Jedyną bramkę dla naszego zespołu strzelił Paweł Romańczuk.

Nie wykorzystał tej "wpadki" goniący nas DKS Dobre Miasto, który zaledwie zremisował z MKS Jeziorany, 1:1. Omulew Wielbark natomiast bez większych kłopotów pokonała Granicę Bezledy i jest o krok od Mistrzostwa. Za tydzień kluczowy mecz o awans z DKS.

Oto ważniejsze akcje meczu:

4 min. - szybki kontratak gospodarzy; Jarek Bochno niezbyt pewnie próbuje wybić piłkę z pola karnego Orląt i traci ją na korzyść napastnika Błękitnych, który nie zastanawiając się długo uderza mocno i piłka ląduje w siatce; 1:0;

8 min. - lekki chaos w naszej defensywie i strzał z ostrego kąta na bramkę Jacka Prusinowskiego; tym razem piłka po nodze jednego z obrońców wychodzi na rzut rożny

15 min. - korner dla Orląt, Bartek Wójcik dośrodkowuje w pole karne wprost na głowę Kamila Jankiewicza; bramkarz z trudem przenosi piłkę nad poprzeczką;

26 min. - ponownie Kamil Jankiewicz staje przed szansą zdobycia gola, ale w sytuacji sam na sam z golkiperem gospodarzy decyduje się podawać do wbiegającego w pole karne Czarka Ślązaka; niestety tor lotu piłki przecina wracający obrońca wyjaśniając sytuację;

40 min. - groźny strzał z dystansu i Jacek Prusinowski musi piąstkować piłkę;

50 min. - rzut wolny dla Orląt z 20-stu metrów; Paweł Romańczuk uderza technicznie i piłka ląduje na poprzeczce;

55 min. - dośrodkowanie z rzutu wolnego; w zamieszaniu podbramkowym piłkę wyłuskuje gracz Błękitnych i uderza obok zaskoczonego bramkarza Orląt; 2:0;

65 min. - dośrodkowanie z rzutu rożnego; Jacek Prusinowski nie sięga piłki; piłka spada wprost na głowę napastnika Błękitnych, który podwyższa na 3:0;

80 min. - Kamil Jankiewicz w akcji indywidualnej w polu karnym; mimo asysty dwóch obrońców uderza w długi róg, ale piłka szybuje minimalnie obok słupka;

82 min. - Jarek Bochno zagrywa przed 16-stkę do Pawła Romańczuka, który wpada w pole karne i uderza mocno obok interweniującego bramkarza; 3:1;

83 min. - szybka akcja gospodarzy; znów w zamieszaniu podbramkowym piłka trafia pod nogi Borawskiego, który podobnie, jak jego poprzednicy nie marnuje okazji zdobywając czwartą bramkę dla swojego zespołu;

Gole:

1:0 Sylwester (4')
2:0 Ziemianowicz (55')
3:0 Sylwester (65')
3:1 Paweł Romańczuk (82', asysta: J. Bochno)
4:1 Borawski (83')

Orlęta: J. Prusinowski (br.); J. Bochno, A. Adamiak, K. Królik, T. Sawa (64' M. Rogalski); B. Wójcik (80' Sz. Widejko), S. Pawlak, M. Zaleśkiewicz (71' J. Majchrzak), C. Ślązak (57' P. Zubrycki), P. Romańczuk, K. Jankiewicz.

26. kolejka Kl. Okręgowej: Błękitni Orneta - Orlęta Reszel (zapowiedź) (16.05.2012) Dodał: penny69

Przed nami niezwykle ważny pojedynek z Błękitnymi Orneta. Patrząc na aktualny układ tabeli oraz najbliższy terminarz meczów Orląt śmiało można stwierdzić, że w dwóch najbliższych kolejkach wyjaśni się to, czy nasz zespół awansuje do IV ligi.

Na pierwszym miejscu plasuje się Omulew Wielbark, która raczej już korony Mistrza nie odda, a to dlatego, że ma nad Orlętami aż 4 punkty przewagi i nawet jeśli Orły wygrałyby z nią w bezpośrednim pojedynku, to przy komplecie zwycięstw zespół ten będzie miał o jeden punkt więcej. W piłce jednak wszystko możliwe i nawet najlepszym zdażają się wpadki w najmniej odpowiednim momencie. Przekonała się o tym chociażby Victoria Bartoszyce, która w ostatniej kolejce straciła punkty ze słabym Jonkowem.

Do IV ligi awansuje też drużyna z drugiego miejsca. Obecnie zajmują je Orlęta z dorobkiem 59 punktów. Za naszymi plecami czyha DKS Dobre Miasto, który ma 5 punktów mniej.

Spójrzmy na cztery przykładowe scenariusze końcówki sezonu:

Scenariusz pierwszy:

Orlęta wygrywają z Błękitnymi, DKS wygrywa z MKS Jeziorany i z różnicą 5 punktów zespoły spotykają się w meczu bezpośrednim w Reszlu. Nasza drużyna zwycięża przeciwnika zwiększając przewagę punktową do 8 oczek. Później pokonujemy na wyjeździe Omulew Wielbark i w dwóch ostatnich meczach zdobywamy komplet punktów. Omulew w jednym ze swoich meczach niespodziewanie przegrywa. Mamy Mistrzostwo!

Scenariusz drugi:

Orlęta wygrywają z Błękitnymi, DKS wygrywa z MKS Jeziorany i z różnicą 5 punktów zespoły spotykają się w meczu bezpośrednim w Reszlu. Nasza drużyna zwycięża przeciwnika zwiększając przewagę punktową do 8 oczek. Na wyjeździe przegrywamy z Omulwią Wielbark, DKS wygrywa z Wilczkiem Wilkowo zmniejszając różnicę do 5 punktów. W dwóch ostatnich meczach zdobywamy przynajmniej punkt. Z drugiego miejsca awansujemy.

Scenariusz trzeci:

Orlęta wygrywają z Błękitnymi, DKS wygrywa z MKS Jeziorany i z różnicą 5 punktów zespoły spotykają się w meczu bezpośrednim w Reszlu. Nasza drużyna przegrywa i DKS ma już tylko 2 oczka mniej. Na wyjeździe przegrywamy z Omulwią Wielbark, DKS wygrywa z Wilczkiem Wilkowo i wskakuje na drugie miejsce w tabeli mając 1 punkt więcej niż Orły. W dwóch ostatnich meczach Orlęta i DKS zdobywa komplet punktów.DKS awansuje z drugiego miejsca.

Scenariusz czwarty:

Orlęta przegrywają z Błękitnymi, DKS wygrywa z MKS Jeziorany i z różnicą 2 punktów zespoły spotykają się w meczu bezpośrednim w Reszlu. Nasza drużyna przegrywa i DKS ma 1 oczko więcej. Na wyjeździe przegrywamy z Omulwią Wielbark, DKS wygrywa do końca wszystkie mecze. W dwóch ostatnich meczach Orlęta zdobywają komplet punktów. DKS awansuje z drugiego miejsca.

Takich scenariuszy jest więcej, ale wybrałem te cztery, żeby pokazać, jak ważne są dwa najbliższe mecze. Prosta sprawa, z Błękitnymi, DKS-em i Omulwią musimy zdobyć przynajmniej 6 punktów, by utrzymać drugie miejsce. Biorąc pod uwagę fakt, że z liderem gramy na wyjeździe i niezwykle ciężko będzie o punkty, to wygrać trzeba w dwóch najbliższych spotkaniach.

Wierzę w nasz zespół i wiem, że jesteśmy w stanie osiągnąć cel. Trzeba się spiąć i mocno skoncentrować na najbliższych meczach. Takiej szansy już nie będzie, także ORŁY, nie zmarnujcie tego!

25. kolejka Kl. Okręgowej: Orlęta Reszel - MKS Szczytno 2:0 (1:0) (12.05.2012) Dodał: penny69

Orlęta pokonały dziś przedostatnią drużynę w tabeli, MKS Szczytno, 2:0.

Gole dla zespołu zdobyli Kamil Jankiewicz i Andrzej Adamiak.

Nie był to najlepszy mecz w wykonaniu naszych piłkarzy, ale liczy się zwycięstwo!

Gole:

1:0 Kamil Jankiewicz (39', asysta: M. Rojek)
2:0 Andrzej Adamiak (50', asysta: B. Wójcik)

Orlęta: J. Prusinowski (br.); J. Bochno, K. Królik, A. Adamiak, M. Rojek (86' M. Rogalski); B. Wójcik (70' P. Wiensław), C. Ślązak (65' T. Sawa), M. Zaleśkiewicz, P. Romańczuk, K. Jankiewicz, M. Kozoń (82' P. Zubrycki).

25. kolejka Kl. Okręgowej: Orlęta Reszel - MKS Szczytno (zapowiedź) (11.05.2012) Dodał: penny69

Mimo, że do końca sezonu zostało jeszcze sześć kolejek, to sobotni mecz Orląt z MKS-em Szczytno będzie przedostatnim występem naszych piłkarzy przed własną publicznością. Oprócz tego spotkania zagrają oni jeszcze 26. maja z DKS-em Dobre Miasto. Obu wydarzeń nie wolno przegapić!

Strata punktów przez nasz zespół w tej rundzie rozgrywek sprawiła, że najbliższe mecze będą tak naprawdę meczami o wszystko. Obecnie zajmujemy drugie miejsce w tabeli tracąc do lidera, Omulwi Wielbark 4 punkty. Dogonić ten zespół będzie niezmiernie ciężko, ale w piłce wszystko jest możliwe.:) Trzeba walczyć do samego końca!

Za naszymi plecami już czai się DKS Dobre Miasto, który traci do nas zaledwie dwa punkty. W walce o awans do IV ligi włączyła się też Victoria Bartoszyce, która plasuje się na czwartym miejscu z dorobkiem 51 punktów. Zapowiada nam się niezwykle ciekawy koniec sezonu.

Jeśli chodzi o naszego najbliższego rywala, MKS Szczytno, to w ostatnich kilku meczach pokazał on, że potrafi napędzić stracha nawet najlepszym. Przekonały się o tym choćby Omulew i DKS. Zespoły te wprawdzie wygrały swoje mecze z MKS-em, ale różnicą zaledwie jednej bramki (w obu przypadkach wynik 2:1). Nie jest to już ten sam zespół z poprzedniej rundy, któremu to potrafiliśmy zaaplikować siedem goli i to na jego własnym stadionie.

Musimy zagrać swoją, odważną piłkę! Trzeba "podłapać" rywala i szybko strzelić pierwszą bramkę, a później będzie już "z górki"!:)

ORŁY DO BOJU!!! ORŁY DO BOJU!!! ORŁY DO BOJU!!!

Orlęta zwyciężają w konkursie NIVEA!!! (07.05.2012) Dodał: A. Lewandowski

Tak tak, to stało się faktem! Nasze dzieciaki zwyciężyły w internetowym głosowaniu Szkółki Piłkarskie Nivea zajmując pierwsze miejsce!!!

Dzięki temu dzieci z przedziału 7-13 lat trenujące w naszym klubie Orlęta Reszel otrzymają sprzęt treningowy oraz możliwość ćwiczeń według szkółki Ajax Amsterdam.

Zdobycie I miejsca stało się możliwe dzięki zaangażowaniu wielu osób, które oddały swój głos poprzez wysłanie e-maila na nasz Klub Sportowy. Największa ilość e-mail zadecydowała o naszym zwycięstwie, bo aż 170048 głosów, tym samym pokazaliśmy, że jesteśmy zgraną społecznością, dla której liczy się radość dziecka.

Szkółki piłkarskie Nivea to szansa dla takich miejscowości jak Reszel, aby na równych warunkach trenować grę w piłkę nożną z profesjonalnym wyposażeniem sportowym, którego do tej pory nam brakowało. Serdecznie dziękujemy: Rodzicom, Mieszkańcom (RESZLA, WARPUN, BISZTYNKA i OKOLIC), Szkołom, oraz Osobom bardzo zaangażowanym w promocję tego przedsięwzięcia, bez których pierwsze miejsce byłoby nieosiągalne!

Kolejnym etapem akcji Nivea będą treningi według programu treningowego Ajaksu.

Wielkie dzięki!

Andrzej Lewandowski

Poniżej wyniki głosowania:

24. kolejka Kl. Okręgowej: Zryw Jedwabno - Orlęta Reszel 2:2 (1:0) (06.05.2012) Dodał: penny69

Niestety... Orlęta, z dość słabym przeciwnikiem straciły kolejne punkty i tym samym do lidera, Omulwi Wielbark tracą już 4 punkty. Mecz ze Zrywem Jedwabno zakończył się remisem, 2:2.

Gospodarze w 23. minucie niespodziewanie objęli prowadzenie. Mocny strzał z dystansu zaskoczył Jacka Prusinowskiego, który zdołał musnąć piłkę palcami, ale ta odbijając się od poprzeczki spadła na przedpole bramkowe, gdzie czyhał już napastnik gospodarzy, który głową skierował ją do siatki.

Dziewięć minut później Orlęta były bliskie wyrównania, ale bramkarz Zrywu zdołał sparować piłkę na rzut rożny po silnym strzale Bartka Wójcika.

Do przerwy po dość słabej grze nasz zespół przegrywał 0:1.

W drugiej odsłonie było już znacznie lepiej, bo Orły od razu odważniej ruszyły na bramkę gospodarzy.

Opłaciło się to, bo już w 50. minucie po faulu na Bartku Wójciku sędzia podyktował "jedenastkę". Do piłki podszedł Paweł Romańczuk, który pewnym strzałem w prawy róg bramkarza wyrównał stan meczu.

Kwadrans później było już 2:1 dla Orląt. Paweł Romańczuk zagrał piłkę na 16-sty metr do Kamila Jankiewicza, ten dostrzegł wbiegającego na dalszy słupek Mateusza Kozonia, który uderzył po ziemii nie do obrony.

Niestety radość naszego zespołu nie trwała zbyt długo, bo już dwie minuty później padł gol dla rywali. Jacek Prusinowski zbyt daleko odszedł od własnej bramki, co zobaczył jeden z zawodników Zrywu i huknął z 30-stu metrów "wrzucając piłkę za kołnierz" naszemu bramkarzowi.

Mało brakowało, by jego kolega z defensywy, Damian Schwesig również nie wpisał jednego gola dla gospodarzy na swoje konto, a to dlatego, że w 70. minucie niezbyt pewnie atakował piłkę ... przewracając się przy tym. Napastnik Zrywu skorzystał z prezentu i pobiegł z nią w kierunku bramki. Całe szczęście "podpalił się" nieco zaistniałą sytuacją i zamiast technicznie strzelać obok wychodzącego z bramki Jacka, uderzył mocno i futbolówka poszybowała wysoko nad bramką.

Mecz zakończył się remisem, 2:2, co ucieszyło gospodarzy i zapewne graczy DKS-u oraz Victorii, którzy depczą nam po plecach.

Szkoda straconych punktów, ale walczymy do samego końca!!!

Gole:

1:0 Dymek (23')
1:1 Paweł Romańczuk (50' - karny po faulu na B. Wójciku)
1:2 Mateusz Kozoń (65', asysta: K. Jankiewicz)
2:2 Foruś (67')

Orlęta: J. Prusinowski (br.); J. Bochno, D. Schwesig, A. Adamiak, M. Rojek; B. Wójcik (65' C. Ślązak), S. Pawlak, P. Romańczuk, P. Wiensław (78' M. Zaleśkiewicz), K. Jankiewicz, M. Kozoń.

23. kolejka Kl. Okręgowej: Orlęta Reszel - Kłobuk Mikołajki 8:1 (3:1) (28.04.2012) Dodał: penny69

Doczekaliśmy się w końcu efektownego zwycięstwa Orląt! Kłobuk Mikołajki dzielnie stawiał opór do 30-tej minuty. Później Orlęta odżyły i zaaplikowały rywalowi aż osiem goli!

Po trzy bramki strzelili Mateusz Kozoń i Kamil Jankiewicz, po jednym golu dorzucili Paweł Romańczuk i Patryk Wiensław.

BRAWO! BRAWO! BRAWO!!!

Orlęta: J. Prusinowski (br.); J. Bochno, D. Schwesig (46. K. Królik), A. Adamiak, T. Sawa (33. B. Wójcik), P. Wiensław, S. Pawlak (71. J. Majchrzak), P. Romańczuk, M. Rojek, K. Jankiewicz, M. Kozoń (75. M. Zaleśkiewicz).

Gole:

0:1 Kłobuk (10')
1:1 Mateusz Kozoń (33', asysta: K. Jankiewicz)
2:1 Paweł Romańczuk (34', asysta: M. Kozoń)
3:1 Mateusz Kozoń (38', asysta: P. Romańczuk)
4:1 Mateusz Kozoń (67', asysta: M. Rojek)
5:1 Patryk Wiensław (68')
6:1 Kamil Jankiewicz (78', asysta: J. Bochno)
7:1 Kamil Jankiewicz (79', asysta: P. Romańczuk)
8:1 Kamil Jankiewicz (88', asysta: B. Wójcik)

22. kolejka Kl. Okręgowej: Polonia Lidzbark Warmiński - Orlęta Reszel 1:1 (0:1) (21.04.2012) Dodał: Chruścik

Seniorzy Orląt ciągle nie mogą odnaleźć formy z jesieni. W sobotni wieczór reszelanie zaledwie zremisowali w Lidzbarku z Polonią 1:1 i nad trzecim w tabeli DKS Dobre Miasto mają już tylko cztery punkty przewagi.

Spotkanie mogło rozstrzygnąć się już w pierwszej połowie, jednak nasi piłkarze nie wykorzystali kilku znakomitych okazji do zdobycia gola. Jedyną bramkę w tej części gry zdobył… obrońca Polonii, który niefortunnie interweniował po strzale Patryka Wiensława. (przyp. jak donosi Gazeta Olsztyńska gol został zapisany na konto gracza Orląt)

W drugiej części meczu kibice (a tych z Reszla było w Lidzbarku całkiem sporo) zobaczyli już zupełnie inne Orlęta. Reszelscy piłkarze razili niedokładnością i nie potrafili przebić się pod bramkę Lidzbarka. Gospodarze także nie grali nic wielkiego, a największe zagrożenie pod bramką Prusinowskiego stwarzali po stałych fragmentach gry.

Kluczowa dla losów potyczki okazała się 84. minuta. Do zagranej ze środka pola piłki wyszedł napastnik Polonii i nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem. I choć w końcówce obie drużyny miały szansę na rozstrzygnięcie losów meczu to ostatecznie zakończył się on podziałem punktów.

Gole:

0:1 Patryk Wiensław (34')
1:1 Zrębek (84')

Orlęta: J. Prusinowski (br.); J. Bochno, D. Schwesig, A. Adamiak, M. Rogalski (46' T. Sawa), P. Wiensław, P. Romańczuk, S. Pawlak, C. Ślązak (65' B. Wójcik), M. Kozoń (75' J. Majchrzak), K. Jankiewicz.

21. kolejka Kl. Okręgowej: Orlęta Reszel - GLKS Jonkowo - MECZ ODWOŁANY! (13.04.2012) Dodał: Chruścik

Sobotni mecz z GLKS Jonkowo nie odbędzie się!

Decyzją WMZPN Jonkowo zostało ukarane za brak grup młodzieżowych i tym samym Orlętom przyznano walkower.

Zamiast potyczki o punkty kibice będą mogli obejrzeć grę wewnętrzną naszej drużyny.

Zawodnikom przypominamy, że zbiórka o godz. 15.00 jest aktualna.