NEWS'Y 2011-2012 >> [ .: 1 :. ] [ .: 2 :. ] [ .: 3 :. ] [ .: 4 :. ] [ .: 5 :. ] [ .: 6 :. ] [ .: 7 :. ] [ .: 8 :. ] <<

Dwa do Zera: "11 szybkich" Mateusza Kozonia (11.04.2012) Dodał: penny69; Źródło: dwadozera.pl

Portal dwadozera.pl umieścił krótki wywiad z najlepszym strzelcem naszej drużyny, Mateuszem Kozoniem, który w meczu z Mazurem Pisz zdobył swojego dwudziestego gola w tym sezonie.

Jest to tzw. jedenaście szybkich pytań, jak i szybkich odpowiedzi, w których nasz napastnik poniekąd przedstawia swoje plany na przyszłość.

Link do strony:

Dwa do Zera: "11 szybkich" Mateusza Kozonia

20. kolejka Kl. Okręgowej: Mazur Pisz - Orlęta Reszel 1:1 (0:1) (05.04.2012) Dodał: Janki

Niewiele zabrakło do tego, by Orlęta przywiozły komplet punktów z Pisza. W 57. minucie objęły prowadzenie po golu Mateusza Kozonia, dla którego była to dwudziesta bramka w tym sezonie. W końcówce spotkania gospodarze doprowadzili jednak do wyrównania po błędzie naszego bramkarza, który faulował gracza Mazura i sędzia podyktował jedenastkę.

Początek w wykonaniu Orląt był dość nerwowy i gospodarze dość często przedostawali się pod nasze pole karne. Nie przekładało się to jednak na sytuacje strzeleckie i przed przerwą Jacek Prusinowski był w opałach tylko dwukrotnie. Najpierw po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zawodnik Mazura strzelił z ostrego kąta, ale nasz bramkarz popisał się dobrą interwencją. Kilka minut przed przerwą w dobrej sytuacji znalazł się skrzydłowy z Pisza, jednak zamiast w piłkę trafił w ... kępę trawy. Całe szczęście, obyło się bez kontuzji ;)

Orlęta po słabszym początku grały coraz lepiej. Kiedy przyspieszyły defensywa Mazura nie radziła sobie już tak dobrze. Naszą grę ofensywną rozruszał Paweł Romańczuk, który minął trzech rywali i uderzył na bramkę, ale golkiper z Pisza był na posterunku. Potem groźnie uderzał Mateusz Kozoń (dwukrotnie) i ponownie Roman, sytuację miał też Patryk Wiensław, choć sędzia dopatrzył się spalonego. Mimo kilku dobrych okazji do przerwy bramki jednak nie padły.

Druga połowa zaczęła się dla nas bardzo dobrze. W 57. minucie Andrzej Adamiak zagrał na tyle "niedokładnie", że dwóch obrońców Mazura nie było w stanie trafić w piłkę. Dopadł do niej Mateusz Kozoń, minął bramkarza i spokojnie skierował ją do siatki.

Od tego momentu gospodarze zaczęli grać bardziej do przodu, ale nie potrafili przedostać się pod naszą bramkę. Groźnie było tylko raz, gdy napastnik z Pisza stanął oko w oko z Jackiem Prusinowskim. Nasz bramkarz trącił piłkę, ale nadal zmierzała ona do bramki. Na posterunku był jednak Damian Schwesig, który, choć nie bez kłopotów, wybił ją z linii bramkowej.

Ataki Orląt także nie były jakoś przesadnie groźne, ale warto odnotować groźny strzał Sebastiana Pawlaka, czy udaną akcję Romańczuka. Niestety, często brakowało dokładnego ostatniego podania.

Gospodarze wyrównali pięć minut przed końcem. Wychodzący z bramki Jacek Prusinowski sfaulował napastnika Mazura, a karnego na bramkę zamienił Poświata. Losy meczu mógł rozstrzygnąć jeszcze Kozoń, ale w 90 minucie nie zdołał przenieść piłki nad wychodzącym bramkarzem Pisza trafiając prosto w niego.

0:1 Mateusz Kozoń (57', asysta: A. Adamiak)
1:1 Poświata (85' - rzut karny)

Orlęta: J. Prusinowski (br.); J. Bochno, D. Schwesig, A. Adamiak, M. Rogalski, P. Wiensłw, M. Zaleśkiewicz, J. Majchrzak (65' S. Pawlak), P. Romańczuk, C. Ślązak (75' M. Rojek), M. Kozoń.

19. kolejka Kl. Okręgowej: Orlęta Reszel - Victoria Bartoszyce 0:3 (0:2) (31.03.2012) Dodał: Janki

Bardzo słabo wypadła inauguracja piłkarskiej wiosny w Reszlu. Choć akurat słowo wiosna nie do końca tu pasuje. Godzinę przed meczem w Reszlu zaczął padać śnieg. Opady były na tyle intensywne, że w pierwszej połowie piłkarze grali na białym boisku.

W trudnych warunkach dużo lepiej prezentował się zespół Victorii, który postawił na prostą i siłową grę długimi podaniami. Orlęta próbowały grać piłką, jednak na takim boisku było to trudne. Goście górowali nad nami siłą i walką i do przerwy prowadzili 2:0, po dwóch trafieniach Gajkowskiego. W dwóch sytuacjach od straty bramki uratował nas dobrze dysponowany Jacek Prusinowski. Orlęta stworzyły sobie dwie sytuacje, ale ani Mateusz Kozoń, ani Cezary Ślązak nie potrafili umieścić piłki w siatce.

Druga połowa zaczęła się od... ataków Victorii. Goście dominowali w środku pola i reszelacy stosunkowo rzadko przedostawali się pod bramkę Jodki. Najlepszą sytuację w drugiej części meczu miał Ślązak, ale po jego strzale głową piłkę z linii bramkowej wybił Osipowicz. Victoria także miała swoje szanse, ale wynik nie ulegał zmianie do 86. minuty, kiedy szykującego się do strzału Mazurka sfaulował Adamiak. Jedenastkę na bramkę zamienił Szajda i druga ligowa porażka w tym sezonie stała się faktem.

0:1 Gajkowski
0:2 Gajkowski
0:3 Szajda (karny)

Orlęta: J. Prusinowski (br.); J. Bochno, K. Królik (70' D. Schwesig), A. Adamiak, M. Rogalski (75' K. Jankiewicz), P. Wiensław, M. Zaleśkiewicz (57' J. Majchrzak), P. Romańczuk, T. Sawa (46' Zubrycki), C. Ślązak, M. Kozoń.

19. kolejka Kl. Okręgowej: Orlęta Reszel - Victoria Bartoszyce (zapowiedź) (31.03.2012) Dodał: xchrustx

Spragnieni piłkarskich wrażeń po długiej zimie? Jutro o 14 Orlęta rozegrają drugie w tym roku spotkanie o punkty. Rywalem będzie zespół Victorii Bartoszyce, który obecnie zajmuje 4. miejsce w ligowej tabeli. Victoria przed tygodniem zremisowała z MKS Jeziorany i do miejsca dającego awans traci już 12 punktów. Spotkanie w Reszlu jest więc dla nich bardzo ważne, jeśli chcą myśleć o awansie do IV ligi.

W sobotę w barwach Orląt nie zobaczymy strzelca pierwszej bramki w 2012 roku - Marcina Rojka (sprawy prywatne). Nie w pełni sił jest jeszcze Sebastian Pawlak, który rozpocznie mecz na ławce rezerwowych. Do gry ciągle nie jest uprawniony Mateusz Terlik. W pełni sił jest już za to Tomasz Sawa, który w Sępopolu nie zagrał z powodu choroby.

Nie zobaczymy też Jarka Doborzyńskiego, o czym już informowaliśmy. Jego miejsce w bramce zajmie Jacek Prusinowski, a w meczowej kadrze znajdzie się Karol Węcławek.

Mecz rozpocznie się o godzinie 14. Choć pogoda nie rozpieszcza to zachęcamy do założenia ciepłej kurtki i odwiedzenia stadionu przy ul. Kopernika. Tylko zwycięstwo!

18. kolejka Kl. Okręgowej: Łyna Sepopol - Orlęta Reszel 0:2 (0:1) (24.03.2012) Dodał: penny69

Lepiej wiosny zacząć nie mogliśmy!:) W swoim pierwszym meczu tej rundy Orlęta pokonały na wyjeździe Łynę Sępopol, 2:0.

Przez większą część pierwszej połowy oba zespoły "badały się" i sytuacji bramkowych praktycznie nie było. Dopiero w 30. minucie Orlęta zadały pierwszy cios. Z rzutu rożnego dośrokowwał Patryk Wiensław,a w polu karnym najwyżej wyskoczył Marcin Rojek, który celnie główkował.

Kilka minut później powinno być 2:0, ale sędzia nie uzał prawidłowo zdobytej bramki. Paweł Romańczuk posłał w pole karne mocną piłkę, na dalszy słupek wbiegał Mariusz Rogalski, który mając na plecach obrońcę nie zdołał oddać czystego strzału. Mimo wszystko piłka powędrowała w ręce bramkarza, który ... wypuścił ją z rąk i ta przekroczyła linię bramkową. Arbiter odwizdał jednak spalonego, o którym nie było mowy, co potwierdza nagranie wideo.

Orlęta do przerwy prowadziły 1:0.

W drugiej części podopieczni Mariusza Jałoszewskiego w pełni kontrolowali już grę i druga bramka była tylko kwestią czasu. W 56-tej minucie do siatki trafił Czarek Ślązak podwyższając na 2:0. Gol ten padł po ciekawej akcji, która dodała dodatkowego smaczku. Piłkę z własnego pola karnego wykopał Jarek Doborzyński, na środku boiska Paweł Romańczuk odegrał ją głową do Czarka Ślązaka, ten zrobił to samo podając do Mateusza Kozonia, który odwdzięczył się koledze główkując w kierunku bramki. "Cezi" dopadł piłki, mając na plecach obrońcę zdołał przedrzeć się w pole karne i oddać celny strzał. Warto przypomnieć, że właśnie ten piłkarz zdobył jedynego gola w pierwszym meczu pomiędzy Orlętami i Łyną.

Nasz zespół do samego końca dominował na boisku i nie było mowy o tym, by dał sobie wydrzeć choćby jeden punkt.

Trzeba na koniec wspomnieć o fatalnej 90-tej minucie meczu, kiedy to piłkarz Łyny w dość brutalny sposób potraktował Jarka Doborzyńskiego. Rezultatem jego wślizgu jest połamana noga reszelskiego bramkarza, który ten sezon ma już z głowy. Wielka to strata Orląt, bo piłkarz ten był jednym z najjaśniejszych punktów naszej defensywy. Jego miejsce zajmie teraz Jacek Prusinowski, który w rundzie jesiennej zbyt wielu szans gry nie dostawał. Jarkowi dziękujemy za świetne występy i życzymy powrotu do zdrowia, a Jackowi tego, by jak najrzadziej sięgał po piłkę do własnej bramki.

Inauguracja rozgrywek bardzo udana, co z pewnością doda skrzydeł naszym piłkarzom. Brawa za dobry początek i oby tak dalej!!!

Orlęta: J. Doborzyński (89' J. Prusinowski); J. Bochno, K. Królik, A. Adamiak, M. Rogalski (77' J. Majchrzak), P. Wiensław (83' K. Jankiewicz), P. Romańczuk, M. Zaleśkiewicz, C. Ślązak, M. Rojek (46' P. Zubrycki), M. Kozoń.

0:1 Marcin Rojek (30', asysta: P. Wiensław)
0:2 Cezary Ślązak (56', asysta: M. Kozoń)

Orlęta Reszel wznawiają rozgrywki (23.03.2012) Dodał: penny69

W sobotę nasze Orły zaczynają wiosenną walkę o Mistrzostwo Klasy Okręgowej. Bez wątpienia najbliższe tygodnie będą dla nas najważniejszym okresem biorąc pod uwagę ostatnich kilka sezonów.

Mamy ogromną szansę wywalczyć pierwsze miejsce w grupie, co według mnie, jak i innych kibiców raczej się już nie powtórzy. Myślę, że piłkarze doskonale o tym wiedzą i dadzą z siebie wszystko.

My, Kibice, dajmy im wsparcie, by nasze Orły leciały... leciały... i w końcu doleciały na podium!:) I oby więcej takich momentów, jak to zdjęcie! Bezcenne...:)

ORŁY DO BOJU!!!

Sparing: Orlęta Reszel - Fortuna Wygryny Ruciane Nida 0:0 (17.03.2012) Dodał: penny69

W ostatnim sparingowym meczu przed rundą wiosenną nasi piłkarze bezbramkowo zremisowali z Fortuną Wygryny Ruciane Nida.

Z taką grą Orląt, jaką dziś zobaczyliśmy ciężko będzie utrzymać tak wysoką pozycję w lidze. Bardzo widoczny był brak Pawła Romańczuka, a także Daniela Wójcika, który przeniósł się do Mrągovii Mrągowo.

W środku próbował coś robić Mateusz Terlik, ale nie miał wsparcia. W przodzie całkiem nieźle radził sobie Czarek Ślązak, ale też brakowało "kropki nad i". W akcjach ofensywnych próbował podłączać się Tomek Sawa, ale brakowało wykończenia. W drugiej połowie na lewej flance pojawił się Paweł Zubrycki i trzeba przyznać, że pokazał się z dobrej strony, ale bez wsparcia całej drużyny ciężko coś zdziałać.

Podsumowując, mecz słabiutki i powiem szczerze, że dawno nie widziałem tak kiepsko grających Orląt. Mam nadzieję, że to chwilowy zastój, bo runda wiosenna tuż tuż...

Orlęta: J. Doborzyński (46' J. Prusinowski); J. Bochno (78' A. Klimko), M. Rogalski (46' K. Królik), A. Adamiak, T. Sawa, P. Wiensław (70' P. Zubrycki), M. Terlik, J. Majchrzak, M. Rojek (46' K. Jankiewicz), C. Ślązak, M. Kozoń.

Sparing: Orlęta Reszel - Wilczek Wilkowo 1:0 (0:0) (03.03.2012) Dodał: penny69

W przedostatnim sparingowym meczu przed rundą wiosenną Orlęta zmierzyły się w Kętrzynie z Wilczkiem Wilkowo. Nasi piłkarze wyszli z tej potyczki zwycięsko, choć o wyniku meczu zadecydowała tylko jedna bramka.

Po dośrodkowaniu Patryka Wiensława piłka poszybowała w pole karne wprost na głowę Mateusza Kozonia, który nie zmarnował okazji zdobywając zwycięskiego gola.

Za tydzień Orlęta w generalnej próbie przed ligowymi rozgrywkami zmierzą się na własnym stadionie z Fortuną Ruciane Nida.

Orlęta: J. Doborzyński (46' J. Prusinowski); J. Bochno, K. Królik, A. Adamiak, T. Sawa (70' P. Zubrycki), C. Ślązak (70' M. Rojek), M. Terlik (70' J. Majchrzak), M. Zaleśkiewicz, M. Rojek (46' P. Wiensław), P. Romańczuk (46' K. Jankiewicz), M. Kozoń.

Sparing: Orlęta Reszel - Mamry Giżycko 5:0 (0:1) (03.03.2012) Dodał: penny69

Dzisiejszy poranny mecz z Mamrami Giżycko kompletnie "nie wyszedł" Orlętom. Nasz zespół osłabiony brakiem kilku zawodników przegrał na sztucznej murawie w Kętrzynie aż 0:5 (0:1).

Orlęta: J. Doborzyński (br.), J. Bochno, M. Rogalski (46' D. Schwesig), A. Adamiak, T. Sawa (46' P. Zubrycki), C. Ślązak, M. Terlik, J. Majchrzak (70' A. Klimko), M. Rojek (70' J. Jałoszewski), K. Jankiewicz, M. Kozoń.

Sparing: Orlęta Reszel - Znicz Biała Piska 2:1 (0:0) (25.02.2012) Źródło: Chruścik

W rozegranym w sobotę w Kętrzynie sparingu Orlęta Reszel pokonały Znicz Biała Piska 2:1 (0:0). Spotkanie było rozgrywane przy silnym wietrze, co miało wpływ na obraz gry.

W pierwszej połowie bramki nie padły, choć znakomitych okazji nie wykorzystali dwaj piłkarze Orląt: najpierw Paweł Romańczuk trafił z bliska w poprzeczkę, a kilka minut później Mateusz Kozoń w sytuacji sam na sam przerzucił piłkę nad wychodzącym z bramki Pisowodzkim, jednak futbolówka poszybowała obok słupka. Lider IV ligi przed przerwą nie zagroził poważnie bramce Orląt.

Po zmianie stron grający z wiatrem Znicz zaczął śmielej atakować i stworzył sobie kilka dobrych okazji do zdobycia gola. Bramki zdobyły jednak Orlęta. Najpierw Paweł Romańczuk wykorzystał błąd przy wyprowadzaniu piłki przez obrońców Znicza, a trzy minuty później Mateusz Kozoń urwał się obrońcom i nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Ozdobą meczu było honorowe trafienie dla Znicza. Mariusz Mogilski popisał się świetnym uderzeniem z dalszej odległości.

Orlęta: J. Prusinowski (46' J. Doborzyński); J. Bochno, K. Królik (46' M. Rogalski), A. Adamiak (46' D. Schwesig), T. Sawa (46' P. Zubrycki), P. Wiensław (46' C. Ślązak), P. Romańczuk, M. Terlik, M. Rojek (46' D. Wójcik), K. Jankiewicz (70' M. Kozoń), M. Kozoń (46' J. Jałoszewski).

Sparing: Granica Kętrzyn - Orlęta Reszel 5:5 (3:2) (18.02.2012) Źródło: Janki

W swoim trzecim tegorocznym sparingu Orlęta zremisowały w Kętrzynie z miejscową Granicą 5:5 (2:3).

Wszystkie bramki dla naszego zespołu zdobył Mateusz Kozoń!

Orlęta: J. Doborzyński (br.); J. Bochno, D. Schwesig, A. Adamiak, T. Sawa, C. Ślązak, P. Romańczuk, M. Terlik, D. Wójcik, K. Jankiewicz, M. Kozoń oraz J. Prusinowski (br.), A. Klimko, M. Rogalski, K. Królik, M. Rojek, J. Majchrzak, J. Jałoszewski.

Sparing: Orlęta Reszel - Warmianka Bęsia 3:2 (1:1) (11.02.2012) Źródło: Chruścik

Orlęta odniosły wymęczone zwycięstwo z liderem klasy B, Warmianką Bęsia. Mimo zdecydowanej przewagi i wielu podbramkowych sytuacji nasz zespół ograł Warmiankę zaledwie 3:2.

Bramki zdobyli: Marcin Rojek, Mateusz Kozoń i Patryk Wiensław.

W zespole rywali wystąpił dobrze znany w Reszlu Mirosław Wołyniec.

Orlęta: J. Prusinowski, J. Bochno, K. Królik, M. Rogalski, T. Sawa, B. Wójcik, P. Romańczuk, zawodnik testowany, M. Rojek, K. Jankiewicz, M. Kozoń oraz J. Doborzyński (br.), D. Schwesig, A. Adamiak, M. Zaleśkiewicz, D. Wójcik, P. Wiensław, G. Jaśkiewicz.

Sparing: Orlęta Reszel - Mrągovia Mrągowo 0:4 (28.01.2012) Źródło: Chruścik, sport.wm.pl

W pierwszym tegorocznym meczu kontrolnym Orlęta przegrał w Kętrzynie z III-ligową Mrągowią Mrągowo 0:4 (0:2). Mimo kiepskiego wyniku gra naszego zespołu nie wyglądała najgorzej, zwłaszcza, że w składzie rywali znaleźć można kilku naprawdę doświadczonych graczy.

Dla naszych zawodników był to pierwszy sparing. Orlęta na tle rywala wypadły bardzo przyzwoicie, co zauważyli nawet ludzie nie związani z żadnym z zespołów. Przed przerwą bliscy zdobycia gola był Paweł Romańczuk i Daniel Wójcik.

- Bardzo pożyteczny sparing z silnym rywalem, który zimą bardzo dokonał kilku znaczących transferów. Wynik nie jest najważniejszy, choć szkoda, że w pierwszej połowie nie udało nam się zdobyć choć jednej bramki, bo były ku temu okazje. Myślę, że na tle takiego rywala, jak Mrągowia wypadliśmy całkiem przyzwoicie, co zresztą zauważyli postronni kibice. Przed nami tygodniowy obóz dochodzeniowy, cieszę się więc, że obyło się bez urazów - podsumował Andrzej Adamiak, obrońca Orląt.

Kolejne spotkanie nasz zespół rozegra w sobotę w Bartoszycach, a rywalem będzie Polonia Lidzbark Warmiński.

Orlęta: Doborzyński - Bochno, Królik, Adamiak, Sawa, Kozoń, S. Pawlak, Terlik, D. Wójcik, Romańczuk, Jankiewicz oraz Schwesig, Majchrzak, B. Wójcik i Rojek.

Orlęta po pierwszych zajęciach (17.01.2012) Dodał: Chruścik

Piłkarze Orląt mają za sobą pierwszy dzień przygotowań do rundy wiosennej. Na zajęciach pojawiło się 23 zawodników. Trener Mariusz Jałoszewski przedstawił plan przygotowań i cel na najbliższe pół roku, czyli wywalczenie awansu do IV ligi.

Zawodnicy rozpoczęli trening od sprawdzenia wagi, a następnie przystąpili do ćwiczeń. Kolejny trening odbędzie się w środę o 18:30. Tym razem piłkarzy Orląt czeka wyprawa w teren :)

Bramkarze: Jarek Doborzyński, Jacek Prusinowski, Krystian Wójcik (gościnnie)

Obrońcy: Krzysztof Królik, Damian Schwesig, Tomasz Sawa, Andrzej Adamiak, Mariusz Rogalski (ostatnio Wilczek), Arek Klimko, Sebastian Tacik

Pomocnicy: Mateusz Zaleśkiewicz, Adrian Giziński, Paweł Romańczuk, Sebastian Pawlak, Marcin Rojek, Daniel Wójcik, Bartek Wójcik (ostatnio wypożyczony do Fali Warpuny), Jarek Majchrzak, Jerzy Jałoszewski, Paweł Zubrycki, Mateusz Terlik (Cracovia ME)

Napastnicy: Dawid Pawlak, Mateusz Kozoń.

Z powodów osobistych w zajęciach nie wzięli udziału: Patryk Wiensław i Kamil Jankiewicz.

Orlęta wznawiają treningi (13.01.2012) Dodał: Chruścik

W poniedziałek, 16.01 zawodnicy Orląt powrócą do treningów. Zajęcia odbywać się będą w hali im. Orłów Górskiego i na Orliku. Nie zabraknie też z pewnością biegowych wypraw w teren.

Trener Mariusz Jałoszewski zaplanował osiem meczów kontrolnych. Stosowną rozpiskę sparingów podamy jeszcze dziś, tymczasem przeanalizujmy sytuację kadrową przeddzień startu przygotowań.

W drużynie nie powinno dojść do wielu zmian. Z zespołem pożegnał się Rafał Jakubczak, który był wypożyczony z Korsz i wiosną będzie próbował przekonać do siebie trenera Mirosława Millera. Treningi z Mrągowią rozpoczął także Daniel Wójcik, choć do ewentualnego odejścia naszego pomocnika jest jeszcze daleka droga.

Z wypożyczenia do Fali Warpuny powraca jego brat, Bartek Wójcik. Już jesienią treningi wznowił również Sebastian Tacik, a także Krzysztof Królik, który jesienią nie grał z powodu kontuzji. Na zabieg czeka Adrian Giziński, miejmy nadzieję, że ten pomocnik szybko powróci do gry. Chęć gry w Orlętach zgłosił również Mariusz Rogalski, obrońca z Wilkowa, który przed rokiem próbował już sił w reszelskim zespole.