NEWS'Y 2011-2012 >> [ .: 1 :. ] [ .: 2 :. ] [ .: 3 :. ] [ .: 4 :. ] [ .: 5 :. ] [ .: 6 :. ] [ .: 7 :. ] [ .: 8 :. ] <<

7. kolejka Kl. Okręgowej: Orlęta Reszel - Polonia Lidzbark Warmiński 6:1 (15.09.2011) Dodał: xchrustx

Reszelskie Orlęta nie tylko utrzymują formę, ale podkręcają tempo. W 7. kolejce podopieczni Mariusza Jałoszewskiego pokonali na własnym boisku Polonię Lidzbark Warmiński 6:1!

W pierwszej połowie nasz zespół grał pod wiatr i przełożyło sięto na liczbę okazji strzeleckich. Polonia groźnie zaatakowała w zasadzie tylko raz, w 21. minucie. Po dośrodkowaniu z prawej strony napastnik gości zdołał oddać strzał głową i piłka, dość niespodziewanie, znalazła się w naszej bramce.

Orlęta przeważały, ale mocny wiatr mocno przeszkadzał w konstruowaniu akcji. Bramkę dającą remis zdobyliśmy więc prostym sposobem. Kamil Jankiewicz strącił piłkę na wolne pole, a Rafał Jakubczak nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem gości.

W drugiej połowie grające z wiatrem Orlęta nie pozostawiły złudzeń zespołowi Polonii. Bramkę na 2:1 zdobył środkowy obrońca, Damian Schwesig, który piękną główką wykończył świetne dośrodkowanie Daniela Wójcika z rzutu rożnego.

Chwilę potem Kamil Jankiewicz zdobył trzecią bramkę i marzenia gości o punktach prysły. Każda dłuższa piłka za plecy obrońców stwarzała zagrożenie pod bramką Polonii. Z kilku dobrych okazji w końcówce wykorzystaliśmy tylko trzy, przerywając tym samym passę trzech meczów z rzędu z wynikiem 5:1.

Już w sobotę czeka nas kolejny mecz, tym razem będzie to wyjazd do beniaminka ligi. W Mikołajkach zmierzymy się z Kłobukiem. Zapraszamy na mecz!

0:1 Polonia (15')
1:1 R. Jakubczak (22', asysta: K. Jankiewicz)
2:1 D. Schwesig (48', asysta: D. Wójcik)
3:1 K. Jankiewicz (55', asysta: R. Jakubczak)
4:1 D. Wójcik (58', asysta: K. Jankiewicz)
5:1 K. Jankiewicz (69', asysta: M. Kozoń)
6:1 M. Kozoń (87', asysta: R. Jakubczak)

Orlęta: J. Doborzyński (br.), J. Bochno, D. Schwesig (83' P. Zubrycki), A. Adamiak, T. Sawa; ; P. Wiensław (67' M. Kozoń), M. Zaleśkiewicz (60' S. Pawlak), R. Jakubczak, D. Wójcik; P. Romańczuk (74' G. Jaśkiewicz), K. Jankiewicz.

7. kolejka Kl. Okręgowej: Orlęta Reszel - Polonia Lidzbark Warmiński (zapowiedź) (12.09.2011) Dodał: penny69

Już w najbliżsżą środę o godzinie 17:00 nasi piłkarze podejmą na własnym terenie Polonię Lidzbark Warmiński. Po sześciu kolejkach Orlęta są samotnym liderem rozgrywek. Komplet zwycięstw i niezwykła skuteczność mówią same za siebie. Jesteśmy na fali i trzeba tę świętną passę jak najdłużej utrzymać.

Z meczu na mecz jest nas coraz więcej na stadionie. Liczę na to, że i w środę frekwencja dopisze.:)

Do zobaczenia na stadionie!

Orły do BOJU!!!

6. kolejka Kl. Okręgowej: GLKS Jonkowo - Orlęta Reszel 1:5 (10.09.2011) Dodał: Janki

W 6 kolejce ligi okręgowej Orlęta po raz kolejny nie dały szans swojemu przeciwnikowi gromiąc na wyjeździe zespół z Jonkowa 5:1.

W pierwszej połowie nasz zespół za sprawą Pawła Romańczuka wygrywał już 2:0. Drużyna gospodarzy po skutecznej kontrze i ładnej asyście naszego byłego zawodnika, Marcina Wicińskiego strzeliła kontaktowego gola.

W drugiej połowie to Orlęta po raz kolejny udowodniły, że są bardzo skutecznym zespołem. W 55. minucie Daniel Wójcik ładnym strzałem pod poprzeczkę podwyższył wynik na 3:1.

W samej końcówce meczu nasza drużyna dopełniła formalności i dobiła rywala bramkami Rafała Jakubczaka i Kamila Jankiewicza.

Serdecznie dziękujemy licznemu gronu kibiców, którzy wybrali się na ten mecz!

Dziękujemy bardzo za doping!

0:1 Paweł Romańczuk (15', asysta: M. Zaleśkiewicz)
0:2 Pawel Romańczuk (18', asysta: D. Wójcik)
1:2 Jonkowo (33')
1:3 Daniel Wójcik (53', asysta: M. Zaleśkiewicz)
1:4 Rafał Jakubczak (83', asysta: P. Romańczuk)
1:5 Kamil Jankiewicz (85', asysta: S. Pawlak)

Orlęta: J. Doborzyński (br.), J. Bochno, D. Schwesig, A. Adamiak, C. Ślązak (82' P. Zubrycki); P. Wiensław (70' T. Sawa), M. Zaleśkiewicz, R. Jakubczak, D. Wójcik (77' S. Pawlak); P. Romańczuk, M. Kozoń (57' K. Jankiewicz).

5. kolejka Kl. Okręgowej: Orlęta Reszel - Mazur Pisz 5:1 (03.09.2011) Dodał: penny69

Kolejny mecz, kolejne zwycięstwo i ... po raz czwarty w tym sezonie 5 zdobytych goli! Orły z pierwszym meczem złapały wiatr w żagle i nadal pędzą z niesamowitą prędkością. Takiej jesieni w Reszlu już dawno nie było. W pięciu meczach zdobyliśmy komplet puntków zdobywając 21 goli, tracąc zaledwie 2. Bez wątpienia jest to przepiękne uczczenie obchodów 50-lecia istnienia klubu.

I znów swoją skuteczność potwierdzili trzej gracze, którzy przodują w klasyfikacji strzelców naszego zespołu. Dwa gole Mateusza Kozonia i Pawła Romańczuka oraz jedno trafienie Rafała Jakubczaka dało wygraną z Mazurem Pisz, 5:1.

Zamiast relacji proponujemy obejrzeć skrót meczu, bo warto.:)

Brawo Orły!!!

1:0 Mateusz Kozoń (36', asysta: S. Pawlak)
1:1 Prosowski (47')
2:1 Paweł Romańczuk (51', asysta: P. Wiensław)
3:1 Mateusz Kozoń (61', asysta: D. Wójcik)
4:1 Paweł Romańczuk (63', asysta: M. Kozoń)
5:1 Rafał Jakubczak (70')

Orlęta: J. Prusinowski (br.); J. Bochno, D. Schwesig, A. Adamiak, T. Sawa; P. Wiensław (66. C. Ślązak), M. Zaleśkiewicz, R. Jakubczak, S. Pawlak (55. D. Wójcik); P. Romańczuk (80. G. Jaśkiewicz), M. Kozoń (84. K. Jankiewicz).

Krzysiek Królik kontuzjowany (02.09.2011) Dodał: Janki

Bardzo pechowo skończył się pierwszy występ Krzysztofa Królika w tym sezonie. Zawodnik nasz w meczu z Bartoszycami doznał kontuzji, która na miesiąc wyklucza go z gry.

Efektem zderzenia z Patrykiem Wiensławem są ponaciągane mięśnie w okolicach kolana oraz "rozwalona" kostka. Zawodnik będzie nosił nogę w szynie przez trzy tygodnie.

Życzymy powrotu do zdrowia!

4. kolejka Kl. Okręgowej: Victoria Bartoszyce - Orlęta Reszel 1:5 (31.08.2011) Dodał: penny69

Świetna passa Orląt trwa nadal! W meczu czwartej kolejki Klasy Okręgowej Orlęta pokonały na wyjeździe Victorię Bartoszyce aż 5:1! Był to już trzeci mecz w tym sezonie, w którym nasi piłkarze strzelili rywalom 5 bramek.

Nie licząc meczu z Łyną, za każdym razem któryś z graczy "ustrzelał" hattricka. Najpierw był to Paweł Romańczuk, a potem Mateusz Kozoń. W meczu z Victorią takim wyczynem popisał się Rafał Jakubczak, który przed sezonem trafił do Orląt z niedalekich Korsz.

Nasz zespół zagrał taktycznie bardzo dobrze i co najważniejsze, skutecznie, co niezmiernie cieszy.

Przedmeczowym zaskoczeniem był wyjściowy skład, w którym miejsca zabrakło dla jednego z filarów drużyny, Pawła Romańczuka. Piłkarza tego zabrakło w sobotnim meczu z Łyną Sępopol ze względu na ślub siostry. Na poniedziałkowym treningu trener Mariusz Jałoszewski wyraził swoje rozczarowanie tym, że wesele to było dla niego ważniejsze, niż mecz, co spotkało się z kompletnym niezrozumieniem samego piłkarza, jak również i moim.

Co, jak co, ale rodzina jest w życiu najważniejsza, więc uważam, że tego typu pretensje ze strony trenera były nie fair. Widać, jakaś niezrozumiała dla mnie "złość" w trenerze została, bo "Romek" w meczu z Victorią od pierwszych minut usiadł na ławce rezerwowych.

Na "ławie" zasiedli również m.in. Daniel Wójcik i Czarek Ślązak, ale w tym wypadku piłkarze sami zadecydowali o swoim losie. Dzień wcześniej wzięli udział w rozgrywkach Reszelskiej Ligi Amatorów mimo wcześniejszych zapewnień trenera o tym, że ten, kto zagra w meczach na "Orliku", nie zagra z Victorią.

Pierwsza bramka w meczu padła w 12 minucie, a jej autorem był Mateusz Kozoń, który wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gospodarzy po zagraniu Rafała Jakubczaka.

Na odpowiedź Victorii trzeba było czekać dobre 20 minut. Jeden z zawodników tej drużyny przedarł się w pole karne i został nieprzepisowo zatrzymany przez Damiana Schwesiga. Sędzia podyktował "jedenastkę". Dobrze dysponowany Jarek Doborzyński nie dość, że obronił strzał z rzutu karnego, to jeszcze dobrze interweniował przy dobitce chroniąc Orlęta przed utratą gola. Był to drugi karny obroniony przez niego w tym sezonie.

W 38. minucie Paweł Romańczuk, który w 26. minucie zmienił kontuzjowanego Krzyśka Królika, technicznie zagrał między obrońców do Sebastiana Pawlaka. Ten mając przed sobą bramkarza zdecydował się podawać do Mateusza Kozonia, który z dziesięciu metrów posłał piłkę do pustej bramki.

Pięć minut później było już 3:0 dla Orląt. Z prawego skrzydła mocną piłkę wzdłuż linii bramkowej zagrał Patryk Wiensław, Rafał Jakubczak tylko dostawił nogę i piłka wylądowała w bramce. Był to pierwszy gol tego zawodnika w reszelskich barwach.

Tuż po przerwie gospodarze zdobyli bramkę kontaktową po tym, jak Gajkowski wykorzystał dobre dośrodkowanie jednego ze swoich kolegów i przelobował naszego bramkarza.

Przez kolejne 30 minut Victoria częściej utrzymywała się przy piłce, ale nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. Orlęta nie goniły wyniku dobrze ustawiając się w defensywie i czyhały na kontrataki.

W 85. minucie Jarek Doborzyński długim wykopem piłki uruchomił Pawła Romańczuka, który "siedząc" na plecach obrońcy sprokurował go do błędu (zbyt lekko odegrał piłkę głową do bramkarza) i wybiegł przed niego. Ten jednak nie dał za wygraną i pociągnął naszego piłkarza za koszulkę. Sędzia bez zastanowienia wskazał na 11-sty metr. Do piłki podszedł Rafał Jakubczak, który pewnym strzałem w prawy róg nie dał szans bramkarzowi.

Gospodarze ledwo co wznowili grę od środka boiska, a piłkę odebrał im Mateusz Zaleśkiewicz, który ładnie zagrał w tempo do Pawła Romańczuka. Ten wyszedł sam na sam z bramkarzem i został podcięty od tyłu przez ostatniego obrońcę. Sędzia ponownie wskazał na wapno, a piłkarza Victorii ukarał czerwoną kartkę. I tym razem egzekutorem rzutu karnego okazał się Rafał Jakubczak, który mocnym strzałem ustalił wynik spotkania.

Brawa dla zespołu za walkę i świetną skuteczność!

Orlęta na czele ligowej tabeli! Jak pięknie to brzmi...:)

0:1 Mateusz Kozoń (12', asysta: R. Jakubczak)
0:2 Mateusz Kozoń (38', asysta: S. Pawlak)
0:3 Rafał Jakubczak (43', asysta: P. Wiensław)
1:3 Gajkowski (47')
1:4 Rafał Jakubczak (85' - karny, faul na P. Romańczuku)
1:5 Rafał Jakubczak (86' - karny, faul na P. Romańczuku)

Orlęta: J. Doborzyński (br.), T. Sawa, K. Królik (26' P. Romańczuk), A. Adamiak, J. Bochno, D. Schwesig, R. Jakubczak, S. Pawlak (66' D. Wójcik), M. Zaleśkiewicz, P. Wiensław (75' C. Ślązak), M. Kozoń (82' K. Jankiewicz).

3. kolejka Kl. Okręgowej: Orlęta Reszel - Łyna Sępopol 1:0 (27.08.2011) Dodał: penny69

Tak dobrego początku sezonu, jak ten obecny nasze Orlęta dawno nie miały. Po zwycięstwach nad Wilczkiem Wilkowo i Warmią Olsztyn przyszedł czas na Łynę Sępopol. Tym razem jednak losy spotkania ważyły się do 90-tej minuty, kiedy to gola na wagę trzech punktów zdobył Czarek Ślązak.

Mateusz Kozoń zagrał z lewego skrzydła górną piłkę wprost do "Ceziego", który na linii 16-stu metrów oszukał zwodem obrońcę i uderzył przy słupku w prawy róg bramkarza. Szkoda, że ten zawodnik obecnie pełni rolę obrońcy, bo ma wielki potencjał, bardzo dobre wyszkolenie techniczne i spokojnie mógłby grać w ofensywie.

Brawa dla zespołu za walkę do końca!

1:0 Cezary Ślązak (90', asysta: M. Kozoń)

Orlęta: J. Doborzyński (br.); C. Ślązak, D. Schwesig (82' K. Królik), A. Adamiak, J. Bochno; P. Wiensław, M. Zaleśkiewicz, R. Jakubczak (75' S. Pawlak), D. Wójcik (78' G. Jaśkiewicz); K. Jankiewicz (72' T. Sawa), M. Kozoń.

Wspomóż nasz klub! (26.08.2011) Dodał: Jankiel

Podczas sobotniego meczu z Łyną Sępopol na stadionie będzie można kupić przypinkę z klubowym herbem. Koszt pamiątki to tylko 5 zł, a dochód ze sprzedaży zasili klubową kasę.

Zachęcamy także do kupienia biletu wstępu w cenie 4 zł. Spośród wszystkich, którzy to zrobią rozlosujemy dwa karnety na jesienne mecze Orląt, rozgrywane na stadionie przy ul. Kopernika.

Z góry dziękujemy za wsparcie!

- ORLĘTA RESZEL W SEZONIE 2011/2012 -

- Runda jesienna -

Stoją od lewej: Mariusz Jałoszewski - trener, Patryk Wiensław, Damian Schwesig, Kamil Jankiewicz, Jarosław Doborzyński - bramkarz, Andrzej Adamiak - kapitan, Tomasz Sawa, Krzysztof Królik, Henryk Gołębiewski - kierownik drużyny, Jacek Prusinowski - bramkarz, Rafał Jakubczak, Jarosław Bochno;

Poniżej od lewej: Paweł Romańczuk, Mateusz Kozoń, Sebastian Pawlak, Cezary Ślązak, Daniel Wójcik, Paweł Zubrycki, Marcin Danieluk, Mateusz Zaleśkiewicz.

2. kolejka Kl. Okręgowej: Warmia Olsztyn - Orlęta Reszel 0:5 (20.08.2011) Dodał: penny69

Powtórka z rozrywki!:) W drugim meczu tego sezonu Orlęta zanotowały taki sam rezultat. Tym razem pięć bramek "przyjęli" piłkarze Warmi Olsztyn!

Hattrickiem popisał się Mateusz Kozoń, po jednej bramce natomiast dołożyli Paweł Romańczuk i Daniel Wójcik.

Pięknie, pięknie, pięknie!!!:)

Brawo!

1:0 Mateusz Kozoń (41', asysta: D. Wójcik)
2:0 Mateusz Kozoń (54', asysta: R. Jakubczak)
5:0 Paweł Romańczuk (70', asysta: R. Jakubczak)
4:0 Daniel Wójcik (71', asysta: P. Wiensław)
3:0 Mateusz Kozoń (81', asysta: K. Jankiewicz)

Orlęta: J. Doborzyński (br.); C. Ślązak (63' T. Sawa), D. Schwesig, A. Adamiak, J. Bochno; P. Wiensław, M. Zaleśkiewicz, R. Jakubczak (83' D. Pawlak), D. Wójcik (80' G. Jaśkiewicz), P. Romańczuk (75' K. Jankiewicz), M. Kozoń.

1. kolejka Kl. Okręgowej: Orlęta Reszel - Wilczek Wilkowo 5:0 (13.08.2011) Dodał: penny69

Na inaugurację sezonu 2011/2011 Orlęta rozgromiły na własnym boisku drużynę Wilczka Wilkowo, 5:0! Wszystkie gole padły w drugiej części spotkania.

Łupem bramkowym podzielili się Paweł Romańczuk, który zdobył trzy bramki (55', 75' i 81') oraz Mateusz Kozoń, autor dwóch trafień (65' i 69').

Goście mogli zdobyć honorową bramkę z rzutu karnego, ale Jarek Doborzyński obronił strzał jednego z zawodników Wilczka.

Piękną oprawą meczową popisali się Kibice reszelskiego klubu, którzy w liczbie kilkudziesięciu osób przez całe spotkanie dopingowali swoich pupili. Piękna sprawa!

Jeśli chodzi o wyjściową jedenastkę Orląt, to zaskoczeniem był brak w jej szeregach Mateusza Zaleśkiewicza, który w sparingach był jedną ze świetniejszych postaci. Trener, Mariusz Jałoszewski zdecydował się posadzić go na ławce. Piłkarz ten pojawił się na boisku dopiero w 56. minucie i moim zdaniem pokazał, że zasługuje na pierwszy skład. Również z dobrej strony pokazał się inny rezerwowy, Tomek Sawa, który asystował przy dwóch bramkach dla Orląt. Najlepszy snajper drużyny minionych sezonów, Kamil Jankiewicz większość meczu przesiedział na ławce rezerwowych. Widać chyba niedo końca przekonał do siebie trenera. Bez wątpienia najlepszą partię rozegrał Paweł Romańczuk, który ustrzelił hattricka i asystował przy jednym golu.

Pierwsza połowa nie zachwyciła. Sytuacji bramkowych praktycznie nie było. Gra ożywiła się znacznie w drugiej części, czego efektem było pięć goli.

W 55. minucie Patryk Wiensław ładnym, długim przerzutem podał do "Romka", który przyjął piłkę na linii 16-stu metrów i uderzył obok interweniującego bramkarza. Świetna akcja!

Dziesięć minut później zawodnik gości uderzał z rzutu wolnego, ale na nasze szczęście piłka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką.

Odpowiedź Orląt była błyskawiczna. Paweł Romańczuk dostrzegł wychodzącego na czystą pozycję Mateusza Kozonia i zagrał do niego po ziemi. Filigranowy napastnik uderzył w długi róg i było już 2:0.

Chwilę później ten sam zawodnik wykończył akcję Tomka Sawa, który zagrał wzdłuż lini bramkowej. Obrońcy troszkę przysnęli i piłka trafiła do "Mateja", który dostawił nogę podwyższając na 3:0.

Na kolejnego gola długo nie czekaliśmy, bo już w 75. minucie swoje drugie trafienie w meczu zaliczył Paweł Romańczuk. Z głębi pola piłkę zagrał Tomek Sawa, bramkarz wypuścił ją z rąk, co wykorzystał "Romek" uderzając do pustej bramki.

Nie minęła minuta, a sędzia podyktował bardzo dyskusyjny rzut karny dla Wilczka. Jarek Doborzyński wyczuł jednak intencje piłkarza gości i nie dał się pokonać. Brawo!

Na dziewięć minut przed końcem spotkania Tomek Sawa podał na prawe skrzydło do Patryka Wiensława, ten dośrodkował na 5-ty metr, gdzie czyhał już Paweł Romańczuk, który strzałem "z klepki" ustalił wynik spotkania na 5:0.

Brawa dla Piłkarzy za walkę do końca, dla Kibiców za świętną atmosferę i cóż, jedziemy dalej!!!:)

1:0 Paweł Romańczuk (55', asysta: P. Wiensław)
2:0 Mateusz Kozoń (65', asysta: P. Romańczuk)
3:0 Mateusz Kozoń (69', asysta: T. Sawa)
4:0 Paweł Romańczuk (75', asysta: T. Sawa)
5:0 Paweł Romańczuk (81', asysta: P. Wiensław)

Orlęta: J. Doborzyński (br.); C. Ślązak, D. Schwesig, A. Adamiak, J. Bochno; P. Wiensław (84' P. Zubrycki), S. Pawlak (56' M. Zaleśkiewicz), R. Jakubczak, D. Wójcik (67' T. Sawa), P. Romańczuk, M. Kozoń (78' K. Jankiewicz).