NEWS'Y 2011-2012 >> [ .: 1 :. ] [ .: 2 :. ] [ .: 3 :. ] [ .: 4 :. ] [ .: 5 :. ] [ .: 6 :. ] [ .: 7 :. ] [ .: 8 :. ] <<

1. kolejka Kl. Okręgowej: Orlęta Reszel - Wilczek Wilkowo (zapowiedź)(13.08.2011) Dodał: Janki

Dziś o godzinie 16.00 Orlęta Reszel na własnym stadionie rozpoczną zmagania w nowym sezonie ligi okręgowej. Będzie to pierwsze oficjalne spotkanie naszej drużyny pod wodzą nowego trenera drużyny - Mariusza Jałoszewskiego.

Nasz dzisiejszy przeciwnik to lokalny rywal z za miedzy, z którym mieliśmy okazję spotkać się w meczu towarzyskim przed rozpoczynającym się sezonem (porażka 6:2). Drużyna prowadzona przez naszego byłego zawodnika Rafała Sokołowskiego to zespół, który pod wodzą obecnego trenera zrobił milowy krok w rozwoju piłkarskim i na pewno będzie to bardzo wymagający rywal.

W poprzednim sezonie nasz zespół okazał się lepszy na boisku rywali (3:1), jednak na własnym stadionie po zaciętym boju Orlęta zaledwie zremisowały z Wilczkiem 4:4, pomimo prowadzenia 3:0.

Wszystkich sympatyków Orląt zapraszamy na stadion! Grupa naszych wiernych fanów zapowiedziała żywiołowy doping dla naszej drużyny!!!

Kadra: Jacek Prusinowski, Jarosław Doborzyński, Andrzej Adamiak, Krzysztof Królik, Jarosław Bochno, Tomasz Sawa, Damian Schwesig, Cezary Ślązak, Daniel Wójcik, Patryk Wiensław, Paweł Romańczuk, Mateusz Zaleśkiewicz, Rafał Jakubczak, Sebastian Pawlak, Paweł Zubrycki, Mateusz Kozoń, Kamil Jankiewicz.

Rafał Jakubczak zagra w Orlętach (13.08.2011) Dodał: Janki

Pomimo, iż drużyna Orląt jest złożona w większości z wychowanków to jednak w przyszłym sezonie będzie jeden zawodnik, który pomimo, że nie pochodzi z naszego miasta zapowiedział sercem walkę o dobro naszego klubu. O kim mowa?

Rafał Jakubczak "Aparat" od sezonu 2011/2012 zmienia korszeński MKS na Orlęta Reszel. Ten lewonożny rosły pomocnik z całą pewnością będzie dużym wzmocnieniem naszego zespołu a jego doświadczenie i ogranie w wyższych ligach z pewnością przyda się w walce o najwyższe cele.

Serdecznie witamy Rafała w zespole i w ramach przedstawienia naszego nowego zawodnika umieszczamy, krótki wywiad autorstwa Mateusza Zaleśkiewicza.

Powiedz jak się stało, że znalazłeś się w Orlętach? Jak spędziłeś, pod względem piłkarskim, ostatni rok?

Głównym powodem przejścia do Reszla był fakt ,iż w ostatnim okresie bardzo mało grałem w swoim rodzimym klubie i aby móc rywalizować z chłopakami z Korsz potrzebuje rytmu meczowego. Dlatego postanowiłem poszukać klubu, w którym swoimi staraniami oraz cięższą pracą mógłbym wywalczyć sobie możliwość gry w każdym meczu. Rzecz jasna łatwo nie będzie wywalczyć gry w pierwszej jedenastce Orląt, gdyż jest duża rywalizacja a pozostali chłopaki na pewno "tanio skóry nie sprzedadzą". (uśmiech)

Ile zamierzasz pozostać w naszym klubie?

Na pewno zostaje w klubie do 30 listopada 2011 r., a co dalej… na chwile obecną jest mi ciężko cokolwiek powiedzieć.

Przepracowałeś cały okres przygotowawczy z "Orłami" ,czy możesz porównać przygotowania w Reszlu, a w Korszach?

Treningi są prowadzone w podobnym stylu. Jedynie czego mogło brakować w Reszlu to obozu dochodzeniowego, który występuje w Korszach podczas przygotowań do każdych rozgrywek.

Powiedz jak Ci się podoba drużyna, atmosfera w Orlętach?

Wszystko jest jak najlepszym porządku, atmosfera jest super.:)

Jak uważasz, co może ta drużyna osiągnąć? Czy stać reszelski zespół faktycznie na awans?

Jako drużyna koncentrujemy się na najbliższym spotkaniu. W każdej kolejce rozgrywek jako zespół będziemy starać się dawać z siebie wszystko i interesują nas tylko 3 pkt. Jestem przekonany i wierzę w to, że stać jest nasz zespół by grać w wyższej klasie rozgrywkowej.

Podsumowanie przygotowań do sezonu (09.08.2011) Dodał: xchrustx

W okresie przygotowawczym Orlęta Reszel pod wodzą nowego trenera rozegrały pięć sparingów. Nasza drużyna stanęła przed wyzwaniem nauczenia się nowego systemu gry, co również miało wpływ na wyniki rozgrywanych sparingów. W trzech spotkaniach nasza drużyna okazała się lepsza od rywali zaś dwa razy musiała uznać wyższość przeciwników. Zdobyliśmy 18 bramek tracąc przy tym aż 16.

Do drużyny w okresie przygotowawczym doszło kilku zawodników, którzy wcześniej zaliczyli epizod w naszym klubie. Jedynym nabytkiem z zewnątrz będzie prawdopodobnie pomocnik Rafał Jakubczak. Popularny "Aparat" trafi do nas z MKS Korsze.

Kadra na sezon 2011/2012:

Bramkarze: Jacek Prusinowski, Jarek Doborzyński

Obrońcy: Krzysztof Królik, Andrzej Adamiak, Tomasz Sawa, Jarosław Bochno, Damian Schwesig, Cezary Ślązak, Marcin Ślązak, Arkadiusz Klimko.

Pomocnicy: Daniel Wójcik, Gaspar Jaśkiewicz, Adrian Giziński, Paweł Romańczuk, Mateusz Zaleśkiewicz, Rafał Jakubczak, Sebastian Pawlak, Patryk Wiensław, Marek Jankiewicz, Marcin Danieluk, Bartosz Wójcik, Jarek Majchrzak, Jerzy Jałoszewski, Paweł Zubrycki.

Napastnicy: Mateusz Kozoń, Kamil Jankiewicz, Dawid Pawlak.

Sparing: Orlęta Reszel - Granica Kętrzyn 2:1 (07.08.2011) Dodał: xchrustx

W ostatnim letnim sparingu Orlęta pokonały Granicę Kętrzyn 2:1 (2:0). Nasz zespół dobrze zagrał zwłaszcza w pierwszej połowie, kiedy to stworzył sobie kilka znakomitych okazji do zdobycia gola.

W drugiej części gry nieco opadliśmy z sił i goście kilka razy zagrozili naszej bramce. Wykorzystali jednak tylko jedną z okazji i ostatecznie wygraliśmy 2:1.

1:0 Daniel Wójcik
2:0 Mateusz Kozoń

Orlęta: J. Prusinowski (46' Doborzyński) - J. Bochno, D. Schwesig, A. Adamiak, D. Wójcik - G. Jaśkiewicz (46' C. Ślązak), M. Zaleśkiewicz, P. Romańczuk (70' J. Majchrzak), S. Pawlak, P. Wiensław - M. Kozoń (70' K. Jankiewicz).

Sparing: Orlęta Reszel - MKS Korsze 1:8 (30.07.2011) Dodał: penny69

Sromotnej porażki doznali nasi piłkarze w sparingowym meczu z III-ligowym MKsem Korsze. O ile pierwsza połowa wyglądała całkiem nieźle i różnicy klasowej w grze obu drużyn nie było widać, to w drugiej części spotkania goście obnażyli wszystkie nasze błędy strzelając aż sześć bramek.

Oto, jak padały gole w tym meczu.

0:1 strzał zza pola karnego pod poprzeczkę (22')
0:2 błąd Damiana Schwesiga, pomocnik MKS-u przejmuje piłkę i zagrywa do niepilnowanego kolegi, który w sytuacji sam na sam uderza od słupka (43')
0:3 dośrodkowanie z prawego skrzydła, napastnik celnie główkuje z kilku metrów (52')
1:3 strzał głową Rafała Jakubczaka, piłkę z linii bramkowej wybija obrońca MKS-u, sędzia jednak uznaje gola (60')
1:4 Krzysztof Piwiszkis wykorzystuje rzut karny (70')
1:5 dwóch graczy MKS-u przed naszym bramkarzem, który w tej sytuacji jest bez szans (80')
1:6 rzut karny po faulu Czarka Ślązaka; pewny strzał w lewy róg (85')
1:7 lekkie dośrodkowanie w pole karne, Marcin Ślazak niefortunnie główkuje i piłka wpada do siatki (86')
1:8 szybka akcja Korsz, prawy pomocnik wykłada piłkę na 11-sty metr, strzał "z pierwszej" i gol (87')

Orlęta: J. Doborzyński (46. J. Prusinowski), C. Ślązak, A. Adamiak, D. Schwesig, T. Sawa (46' M. Ślązak), P. Wiensław, R. Jakubczak (82' D. Pawlak), M. Zaleśkiewicz (46' S. Pawlak), P. Romańczuk (73' J. Majchrzak), D. Wójcik (46' G. Jaśkiewicz), M. Kozoń (68' K. Jankiewicz).

Sparing: Orlęta Reszel - Omet Srokowo 12:1 (27.07.2011) Dodał: penny69

Orlęta zmierzyły się dziś z Ometem Srokowo, drużyną prowadzoną przez byłego gracza naszego klubu, Andrzeja Kłosowskiego (zespół B-klasy). Tradycyjnie już Mariusz Jałoszewski wystawił dwa składy, z których bardziej bramkostrzelny okazał się ten z drugiej części spotkania.

Zespół ogólnie zaprezentował się całkiem nieźle i widać zalążek dobrej pracy nowego trenera. Zresztą sami zawodnicy chwalą sobie ostatnie treningi, więc jakiś progles już jest.

W sobotę zmierzymy się z rywalem z dużo wyższej półki, MKS-em Korsze. Kiedyś byli to chłopcy do bicia, dziś to solidna ekipa, przed którą czuć respekt. Podobno na ten mecz wyjdziemy już składem, którym będziemy grali w lidze.

Orlęta w I połowie: J. Doborzyński (br.); C. Ślązak, K. Królik, A. Adamiak, T. Sawa; P. Wiensław, R. Jakubczak, A. Giziński, D. Wójcik; M. Kozoń, M. Danieluk.

Orlęta w II połowie: J. Prusinowski (br.); A. Klimko, M. Ślązak, D. Schwesig, P. Zubrycki; M. Jankiewicz (81' P. Lakei), M. Zaleśkiewicz, P. Romańczuk, J. Jałoszewski (73' J. Majchrzak); K. Jankiewicz, D. Pawlak.

1:0 Marcin Ślązak (9'; strzał z 16-stu metrów przy słupku)

2:0 Rafał Jakubczak (45'; celne uderzenie z ponad 20-stu metrów w prawy róg bramkarza)

3:0 Dawid Pawlak (51'; Kamil Jankiewicz zagrywa w tempo do Pawła Romańczuka, ten strzela po ziemii, piłka zatrzymuje się na linii bramkowej, dobiega do niej Dawid Pawlak i pakuje do siatki)

4:0 Dawid Pawlak (51'; Kamil Jankiewicz strzela z 16-stki, bramkarz interweniuje, ale znów Dawid Pawlak w odpowiednim miejscu)

5:0 Dawid Pawlak (64'; idnywidualna akcja napastnika Orląt, który wpada w pole karne i uderza lekko czubkiem buta)

6:0 Kamil Jankiewicz (66; Jurek Jałoszewski "wrzuca" piłkę na 5-ty metr wprost na głowę "Jankiego", który bez problemów trafia w bramkę)

6:1 gol dla gości (dwumetrowy spalony... sędzia gola uznaje)

7:1 Jurek Jałoszewski (70'; Marek Jankiewicz zagrywa do Jurka Jałoszewskiego, który uderza lekko obok bramkarza)

8:1 Kamil Jankiewicz (73'; Mateusz Zaleśkiewicz podaje do Kamila Jankiewicza, który podcina piłkę nad bramkarzem)

9:1 Kamil Jankiewicz (81'; Paweł Romańczuk dostrzega "Jankiego", który lekko uderza z kilku metrów)

10:1 Jarek Majchrzak (81'; indywidualna akcja pomocnika Orląt i celny strzał w długi róg)

11:1 Mateusz Zaleśkiewicz (84', "Czitka" wpada w pole karne, mija bramkarza i uderza do pustej bramki)

12:1 Dawid Pawlak (88'; ładna akcja Paweł Romańczuk - Kamil Jankiewicz - Dawid Pawlak; ten ostatni uderza, ale bramkarz broni; dobitka z główki do pustej bramki)

Sparing: Orlęta Reszel - Wilczej Wilkowo 2:6 (23.07.2011) Dodał: penny69

Wysoką porażką zakończył się sparing z Wilczkiem Wilkowo. Orlęta przegrały 2:6 (1:5)... Bez komentarza...

Gole dla Orląt:

Gaspar Jaśkiewicz, Daniel Wójcik

Orlęta (I połowa): J. Prusinowski; C. Ślązak, D. Schwesig, T. Sawa, S. Tacik; B. Wójcik, P. Romańczuk, M. Zaleśkiewicz, G. Jaśkiewicz; K. Jankiewicz, D. Pawlak.

Orlęta (II połowa): J. Doborzyński; M. Ślązak, K. Królik, A. Adamiak, A. Klimko; P. Wiensław, A. Giziński, R. Jakubczak, D. Wójcik; M. Kozoń, M. Danieluk (70' M. Jankiewicz).

Lechia chcę Pawła Romańczuka (21.07.2011) Dodał: penny69

Środkowy pomocnik Orląt, Paweł Romańczuk wrócił z kilkudniowych testów w Lechii Gdańsk. Piłkarz ten trenował z drużyną rezerw, grającą na co dzień w III lidze.

Zagrał on w trzech sparingach: 35 minut z Gryfem Słupsk (2:2), 15 minut z jedną z drużyn amerykańskich (?), która miała zgrupowanie w Gdańsku (2:0) i Cartusią Kartuzy (1:3).

Testy wypadły pomyślnie i klub z Gdańska wyraził chęć pozyskania naszego zawodnika. W najbliższych dniach powinno wpłynąć do klubu oficjalne pismo w tej sprawie.

Jak dalej potoczy się piłkarska kariera "Romka" poinformujemy niebawem.

Sparing: Orlęta Reszel - Vęgoria Węgorzewo 1:0 (20.07.2011) Dodał: penny69

Orlęta z nowym trenerem, w nowym składzie i w nowym ustawieniu (4-4-2) rozegrały dziś pierwszy sparing w ramach przygotowań do nowego sezonu. Przeciwnikiem był spadkowicz z III ligi, Vęgoria Węgorzewo. Mecz zakończył się zwycięstwem naszego zespołu, 1:0.

Jedyna bramka padła w 75. minucie po błędzie bramkarza gości, który wybijając piłkę podał ją wprost pod nogi Dawida Pawlaka. Ten nie zastanawiając się długo uderzył technicznie i piłka trafiła w prawe okienko bramki.

Jako, że był to pierwszy sparing, początek czegoś nowego w Orlętach, powstrzymam się od jakiejkolwiek oceny tego spotkania.

Orlęta: J. Prusinowski (br.); C. Ślązak (46' M. Ślązak), A. Adamiak, T. Sawa (67' C. Ślązak), A. Klimko (46' S. Tacik); G. Jaśkiewicz (46' M. Jankiewicz), S. Pawlak (46' D. Schwesig), M. Zaleśkiewicz, R. Jakubczak (46' P. Wiensław); K. Jankiewicz (46' M. Danieluk), M. Kozoń (46' D. Pawlak).

1:0 Dawid Pawlak (75')

Paweł Romańczuk na testach w Lechii Gdańsk (17.07.2011) Dodał: penny69

Paweł Romańczuk, jeden z najbardziej utalentowanych zawodników naszego zespołu w dniach 15-16 lipca przebywał na testach w zespole Lechii Gdańsk.

W piątek odbył trening z drużyną rezerw, a w sobotę pojechał z nią do Słupska na mecz sparingowy z trzecioligowym Gryfem. "Pablo" pojawił się na boisku w 55. minucie i miał swój udział przy drugiej bramce. Mecz zakończył się remisem 2:2.

Po meczu trener Gdańszczan zdecydował, że warto jeszcze przyjrzeć się wychowankowi Orląt i zaprosił go na kolejne trzydniowe testy, które odbędą się w dniach 18-20. lipca. W najbliższą środę będzie więc wiadomo, jak dalej potoczy się kariera "Romka".

Trzymajmy kciuki!

Mariusz Jałoszewski nowym trenerem Orląt! (04.07.2011) Dodał: penny69

Zaledwie przed kilkoma dniami zakończył się sezon 2010/2011, a już w naszym klubie nastąpiła jedna poważna zmiana. Funkcję trenera pierwszego zespołu, którą w ciągu kilku ostatnich miesięcy pełnili kolejno Roman Uglarenko i Zbigniew Klimko objął dotychczasowy trener drużyny juniorów, a niegdyś gracz Orląt, Mariusz Jałoszewski. Decyzja ta zapadła na wczorajszym posiedzeniu Zarządu.

O tym, że Orlęta czekają zmiany mówiło się już wcześniej. Zbigniew Klimko prowadził zespół w zastępstwie za Romana Uglarenko, który w trakcie sezonu musiał zrezygnować ze względu na kłopoty zdrowotne. On sam jednak teraz nie może kontynuować swojej pracy z zespołem ze względu na obowiązki zawodowe. Stąd też decyzja włodarzy klubu o znalezieniu jego następcy.

Myślę, że Mariusz Jałoszewski jest godnym następcą poprzedników i wierzę w to, że wniesie sporo świeżości do treningów i filozofii gry naszego zespołu. Życzę powodzenia!!!

1/32 Wojewódzkigo Pucharu Polski: Orlęta Reszel - Rominta Gołdap 2:4 (0:0) (24.06.2011) Dodał: penny69

W czwartkowe popołudnie na boiskach naszego województwa zostay rozegrane mecze 1/32 Wojewódzkiego Pucharu Polski. Do Reszla zawitał czwartoligowiec, Rominta Gołdap, który przed tym meczem zajmował siódme miejsce w tabeli.

Już początek spotkania pokazał, że jest to zespół do ogrania. Goście niczym się nie wyróżniali, za to nasi piłkarze rozgrywali dobrą partię kilkakrotnie zagrażając ich bramce. W pierwszej połowie bramek jednak nie zobaczyliśmy.

Drugą część meczu zaczęliśmy z wysokiego C strzelając w ciągu minuty dwa gole! Najpierw gola zdobył Mateusz Kozoń, a kilkadziesiąt sekund później na 2:0 podwyższył Adrian Giziński.

W 56. minucie Rominta przeprowadziła szybki kontratak i zdobyła kontaktową bramkę. Orlęta nadal prowadziły grę i próbowały zwiększyć przewagę bramkową. Niestety w kilku sytuacjach zabrakło precyzji. W 78. minucie gościom dopisało szczęście, bo po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Tomek Sawa tek niefortunnie uderzył piłkę głową, że ta wpadła do naszej bramki.

Do 90-tej minuty utrzymał się wynik remisowy i sędzia zarządził dogrywkę. W tej skuteczniejsi okazali się piłkarze z Gołdapi, którzy wykorzystali dwie z trzech bramkowych sytuacji. Orlęta również mogły strzelić gola, ale przy strzałach Kamila Jankiewicz i Damiana Schwesiga zabrakło precyzji.

Przegraliśmy wygrany mecz i powiem szczerze, że do tej pory nie mogę się otrząsnąć. Byliśmy zespołem o niebo lepszym niż Rominta i może dlatego ta porażka tak boli...

Orlęta: J. Doborzyński (br.), J. Bochno, D. Schwesig, P. Bieluń, T. Sawa, A. Adamiak, S. Pawlak, P. Romańczuk (116' J. Majchrzak), D. Wójcik (80' B. Wójcik), A. Giziński, M. Kozoń (76' K. Jankiewicz).

1:0 - Mateusz Kozoń (49', asysta: S. Pawlak)
2:0 - Adrian Giziński (50', asysta: D. Wójcik)
2:1 - Rominta (56')
2:2 - Tomasz Sawa (78' - gol samobójczy)
2:3 - Rominta (100')
2:4 - Rominta (107')

1/32 Wojewódzkiego Pucharu Polski: Orlęta Reszel zagrają z Romintą Gołdap (09.06.2011) Dodał: xchrustx

Orlęta Reszel w ramach 1/32 Wojewódzkiego Pucharu Polski rozegrają spotkanie z IV ligową Romintą Gołdap. Mecz odbędzie się w czwartek 23.06.2011 o 17:00 na stadionie miejskim w Reszlu.

Termin 23.06.2011r godz: 17:00