NEWS'Y 2010-2011 >> [ .: 1 :. ] [ .: 2 :. ] [ .: 3 :. ] [ .: 4 :. ] [ .: 5 :. ] [ .: 6 :. ] [ .: 7 :. ] [ .: 8 :. ] <<

30. kolejka Kl. Okręgowej: Polonia Lidzbark Warmiński - Orlęta Reszel 3:3 (25.06.2011) Dodał: penny69

Na pożegnanie z sezonem 2010-2011 nasi piłkarze zaledwie zremisowali z Polonią Lidzbark Warmiński, 3:3. Wynik ten jednak nie miał wpływu na ostateczny układ w tabeli, bo Orlęta szóstą pozycję wywalczyły już wcześniej. Prawdę mówiąc podopieczni Zbigniewa Klimko od 20-tej kolejki utrzymywali się na tym samym miejscu, a więc przez jedenaście kolejek rundy wiosennej.

Po pierwszych 45 minutach Orły zasłużenie prowadziły 3:1 po golu Pawła Romańczuka i dwóch trafieniach Kamila Jankiewicza. Gospodarzom udało się zdobyć tylko jedną bramkę.

Po przerwie nasi chłopcy dali sobie jednak wydrzeć zwycięstwo, zresztą nie po raz pierwszy w tej rundzie. Zaważyły o tym dwa aspakty, po pierwsze brak skuteczności, po drugie błędy w obronie.

Przegraliśmy "wygrany" mecz, a szkoda, bo tym zwycięstwem Orlęta mogły przypieczętować całkiem udany sezon.

Gole dla Orląt:

1:1 Paweł Romańczuk (asysta: A. Giziński)
1:2 Kamil Jankiewicz (asysta: A. Giziński)
1:3 Kamil Jankiewicz (asysta: D. Wójcik)

29. kolejka Kl. Okręgowej: Orlęta Reszel - Omulew Wielbark 2:2 (18.06.2011) Dodał: penny69

W ostatnim meczu na własnym stadionie w sezonie 2010-2011 nasi piłkarze zremisowali z Omulwią Wielbark, 2:2.

Goście wywalczyli jeden punkt dość szczęśliwie, bo bramkę na wagę remisu zdobyli w ostatnich minutach spotkania.

Pierwszy gol w meczu padł tuż po przerwie, kiedy to napastnik przyjezdnych wykorzystał sytuację sam na sam z Jackiem Prusinowskim. Orlęta odpowiedziały golem Sebastiana Pawlaka, który uderzył celnie zza pola karnego.

Później objęły prowadzenie po bramce Adriana Gizińskiego z rzutu wolnego. Kiedy wydawało się, że "Orły" zwyciężą, piłkarz gości uderzeniem głową z 5 metrów nie dał szans naszemu bramkarzowi.

0:1 - Omulew (47')
1:1 - Sebastian Pawlak (50', asysta: M. Zaleśkiewicz)
2:1 - Adrian Giziński (61' - rzut wolny)
2:2 - Omulew (89')

Orlęta: J. Prusinowski (br.); T. Sawa, J. Bochno, D. Schwesig, A. Adamiak, M. Zaleśkiewicz (71' B. Wójcik), S. Pawlak, A. Giziński, D. Wójcik (81' P. Zubrycki), K. Jankiewicz (46' P. Wiensław), M. Kozoń (67' J. Majchrzak).

Niewykorzystani rezerwowi: S. Tacik, M. Jankiewicz, P. Bieluń, P. Lakei.

28. kolejka Kl. Okręgowej: MKS Jeziorany - Orlęta Reszel 1:6 (11.06.2011) Dodał: xchrustx

Boisko w Bisztynku okazało się szczęśliwe dla zawodników Orląt Reszel, którzy wysoko wygrali z MKS Jeziorany. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: A. Giziński dwie, D. Schwesig, P. Romańczuk, D. Wójcik i Paweł Zubrycki.

Szersza relacja jutro.

Orlęta: J. Prusinowski - P. Bieluń, J. Bochno, T. Sawa, A. Adamiak (86' K. Królik), D. Schwesig (80' J. Jałoszewski), P. Romańczuk, S. Pawlak, D. Wójcik (76' P. Zubrycki), A. Giziński, K. Jankiewicz (72' P. Wiensław).

1:6 - 89'

27. kolejka Kl. Okręgowej: Orlęta Reszel - Victoria Bartoszyce 3:3 (04.06.2011) Dodał: xchrustx

Po emocjonującym meczu Orlęta zremisowały z Victorią Bartoszyce 3:3 (2:2). Gracze Victorii wykazali się dobrą skutecznością, bowiem w całym meczu poważnie zagrozili naszej bramce tylko trzy razy... Nasi zawodnicy pokazali natomiast, że potrafią walczyć i dwukrotnie odrabiali straty.

Nasz zespół przez całe spotkanie prowadził grę, a mimo to do przerwy... przegrywaliśmy 0:2. Victoria stworzyła sobie dwie okazje bramkowe i obie wykorzystała. Orlęta w pierwszej połowie stworzyły sobie jedną stuprocentową okazaję, ale Mateusz Kozoń z kilku metrów strzelił w bramkarza.

Reszelscy zawodnicy na drugą połowę wyszli jednak mocno zdeterminowani i od początku rzucili się do ataków. Przyniosło to skutek w 58. minucie, kiedy to Kamil Jankiewicz przytomnie zachował się w polu karnym i uderzył nie do obrony.

Czternaście minut później doprowadziliśmy do remisu za sprawą Mateusza Kozonia, który nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Czas mijał, a nasza drużyna ciągle atakowała. Niestety, w 84. minucie po jednej z kont bramkę zdobyli goście. Przemysław Mazurek ubiegł wychodzącego z bramki Jacka Prusinowskiego i skierował piłkę do siatki.

Orlęta nie załamały się i zaatakowały jeszcze odważniej. Przyniosło to efekt w 89. minucie. Krótkie rozegranie rzutu wolnego i Paweł Romańczuk strzałem z 12 metrów nie daje szans bramkarzowi.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Brawa za walkę do końca.

Orlęta: J. Prusinowski (br.); P. Bieluń, J. Bochno, T. Sawa, A. Adamiak, D. Schwesig, S. Pawlak, P. Romańczuk, M. Zaleśkiewicz (66' P. Zubrycki), K. Jankiewicz, M. Kozoń.

Pozostali rezerwowi: J. Doborzyński (br.), J. Jałoszewski, M. Jankiewicz, D. Wójcik.

1:2 Kamil Jankiewicz (58')
2:2 Mateusz Kozoń (72')
3:3 Paweł Romańczuk (89')

26. kolejka Kl. Okręgowej: Warmia Olsztyn - Orlęta Reszel 5:1 (2:1) (01.06.2011) Dodał: penny69/xchrustx

Jeszcze nie opadły emocje po zwycięstwie nad Zniczem Biała Piska, a znów trzeba przełknąć gorycz porażki. Orlęta przegrały bowiem na wyjeździe z Warmią Olsztyn, 1:5. Jedyną bramkę dla zespołu zdobył Kamil Jankiewicz.

Porażka ta boli o tyle mocniej, ponieważ w niedzielę Warmiacy przegrali z Omulwią aż 1:11! Faktem jest, że grali w ósemkę, co nie zmienia jednak faktu, że trzeba było się spodziewać po dzisiejszym meczu nieco innego przebiegu. Ja osobiście stawiałem na pewne zwycięstwo naszej drużyny, która przecież przed czterema dniami pokonała lidera!

Spotkanie rozpoczęło się... 40 minut po czasie, ponieważ sędziowie mieli po drodze kolizję. Ta sytuacja mogła nieco uśpić nasz zespół, ale z pewnością nie tylko to wpłynęło na postawę zawodników.

Początek meczu nie zapowiadał takiego wyniku. Wprawdzie Orlęta nie prezentowały tej zadziorności co w meczu ze Zniczem, ale dość szybko objęły prowadzenie po strzale Kamila Jankiewicza. Niestety, to wszystko z pozytywów, które można wyciągnąć ze środowego meczu.

Po stracie bramki Warmia ruszyła do przodu, natomiast Orlęta zupełnie się pogubiły. Panujący na boisku bałagan gospodarze dość szybko zamienili na wyrównującą bramkę. Przed przerwą zdobyli zresztą jeszcze jednego gola.

Druga połowa nie przyniosła zmian. Orlętom brakowało zaciętości, gra była zbyt wolna, a rywale zbyt łatwo mijali naszych piłkarzy. Mimo tego stworzyliśmy sobie kilka znakomitych okazji do zdobycia gola, jednak skuteczność - jak większość elementów piłkarskiego rzemiosła - tego dnia nie była naszą mocną stroną.

Końcowy wynik jest oczywiście zbyt wysoki i nie oddaje przebiegu meczu, nie zmienia to jednak faktu, że przegraliśmy zasłużenie.

Orlęta: M. Bochno (br.); T. Sawa, J. Bochno, P. Bieluń, A. Adamiak (74' M. Zaleśkiewicz), M. Kozoń (63' D. Schwesig), P. Romańczuk, A. Giziński, D. Wójcik (46' P. Zubrycki), P. Wiensław (58' S. Pawlak), K. Jankiewicz.

Pozostali rezerwowi: J. Prusinowski (br.), M. Jankiewicz, J. Jałoszewski.

Gole: 0:1 Kamil Jankiewicz (21')

25. kolejka Kl. Okręgowej: Orlęta Reszel - Znicz Biała Piska 1:0! (28.05.2011) Dodał: penny69

LIDER POKONANY!!!:) A dokonały tego nasze Orlęta, które po dobrym meczu wygrały ze Zniczem Biała Piska, 1:0!

Mecz w pierwszej połowie toczył się w środkowej strefie boiska i tak naprawdę nie widzieliśmy dogodnych sytuacji bramkowych. Jedyną szansę miał Paweł Romańczuk, który uderzał z rzutu wolnego 20. metrów od bramki gości. Uderzył on technicznie, ale piłka przeszła obok okienka.

Druga połowa była już dynamiczniejsza w wykonianiu obu zespołów. Sporo akcji w polu karnym zarówno jednej, jak i drugiej drużyny. Skuteczniejsi okazali się nasi piłkarze, którzy w 57. minucie objęli prowadzenie po świetnym strzale Daniela Wójcika, który po zagraniu Pawła Romańczuka uderzył "z pierwszej" i piłka po ziemi wpadła w dalszy róg bramki.

Goście w końcówce nieco przycisnęli, ale gola nie zdobyli. W jednej sytuacji dopisało nam szczęście, bo piłka po uderzniu z 30-stu metrów trafiła w słupek, w innej piłkę z linii bramkowej wybił Tomek Sawa.

Wygraliśmy po dobrej grze, co cieszy. Brawa dla zespołu za wlakę do końca i sporo zdrowia zostawionego na boisku! Brawa również dla KIBICÓW, którzy dzielnie wspierali zespół głośnym dopingiem!

BRAWO ORŁY!!!:)

24. kolejka Kl. Okręgowej: GLKS Jonkowo - Orlęta Reszel 1:2 (21.05.2011) Dodał: xchrustx

Po czterech kolejnych meczach bez zwycięstwa piłkarze Orląt wreszcie zdobyli trzy punkty, pokonując 2:1 GLKS Jonkowo. Zwycięstwo nie przyszło łatwo, a oba gole dla naszej drużyny padły w końcówce meczu. Do siatki rywali najpierw trafił Kamil Jankiewicz, a chwilę później to samo uczynił Gaspar Jaśkiewicz.

Pierwsza połowa należała do gospodarzy, którzy stworzyli sobie kilka okazji do zdobycia gola. Wykorzystali tylko jedną z nich - w 20. minucie Michał Gutkowski mocno strzelił z rzutu wolnego i piłka wpadła pod poprzeczkę bramki Orląt.

W drugiej połowie goście z Reszla uporządkowali nieco swoją grę, a piłkarze z Jonkowa z czasem zaczęli opadać z sił. Decydujące dla losów spotkania okazały się ostatnie minuty.

Najpierw, w 87 minucie, Kamil Jankiewicz wykorzystał dośrodkowanie Jarosława Bochno i strzałem głową umieścił piłce w bramce, a chwilę potem zamieszanie pod bramką Jonkowa wykorzystał Gaspar Jaśkiewicz, który z najbliższej odległości skierował piłkę obok bezradnego bramkarza.

W meczu tym debiut w Orlętach zaliczył Jurek Jałoszewski, który w 56. minucie zmienił Daniela Wójcika.

W następnej kolejce do Reszla zawita lider tabeli, Znicz Biała Piska.

Orlęta: M. Bochno (br.); T. Sawa (46' D. Schwesig), J. Bochno, P. Bieluń, K. Królik (46' G. Jaśkiewicz), M. Zaleśkiewicz, A. Adamiak (85' M. Jankiewicz), P. Romańczuk, D. Wójcik (56' J. Jałoszewski), P. Wiensław, K. Jankiewicz.

1:0 Michał Gutkowski (20' - rzut wolny)
1:1 Kamil Jankiewicz (87', asysta: J. Bochno)
1:2 Gaspar Jaśkiewicz (89', asysta: M. Jankiewicz)

Wojewódzki Puchar Polski: Orlęta trafiły wolny los! (17.05.2011) Dodał: penny69

Już jutro zostanie rozegrana runda wstępna Wojewódzkiego Pucharu Polski 2011/2012. Orlęta znalazły się w grupie 11-stu zespołów, które nie będą musiały grać meczów, by awansować do kolejnego etapu. Trafiły bowiem wolny los, który uprawnia do "przejścia dalej". Może to i lepiej, bo ostatnio coś nam nie idzie i głupio byłoby przegrać z jakąś "pipidówką".

Orlęta dopadł jakiś dziwny stan niemocy. Mimo, że strzelamy sporo goli, to nie potrafimy wygrywać. Trzeba przetrwać ten trudny okres, poukładać grę i znów zacząć wygrywać.

Runda Wstępna Wojewódzkiego Pucharu Polski 2011/12 - 18 maja godz. 17:00

1. Mamry Giżycko Junior - Jurand Barciany
2. Ciamciaramciam Wieliczki - Mamry Giżycko
3. Miłakowo - GLKS Jonkowo
4. Stranieri Olsztyn - Polonia Lidzbark Warmiński (Dajtki, godz. 18:00)
22. Avista Łążyn - Ewingi Zalewo
23. Oldoby Giżycko - Pojezierze Prostki (19 maja)
24. Pisa II Barczewo - MKS Jeziorany (25 maja)
25. Omet Srokowo - Wilczek Wilkowo (25 maja)
26. Jonkowo II - Dobre Miasto (grają w innym terminie)
27. Tęcza Miłomłyn - Barkas Tolkmicko (grają w innym terminie)

38. Wel Lidzbark Welski

23. kolejka Kl. Okręgowej: Orlęta Reszel - Wilczek Wilkowo 4:4 (14.05.2011) Dodał: penny69

Takie mecze, jak ten Orląt z Wilczkiem Wilkowo mają miejsce chyba tylko na reszelskim stadionie. Nasi piłkarze prowadząc 3:0 z rywalem i mając praktycznie zwycięstwo w kieszeni dali sobie strzelić trzy gole! Wprawdzie w końcówce znów wyszli na prowadzenie, ale co z tego, skoro w doliczonym czasie gry goście ponownie strzelili im gola. Mecz zakończył się remisem 4:4!

Do klubowych statystyk warto odnotować debiut w drużynie seniorskiej dwóch braci, Dawida i Sebastiana Pawlaków. Pierwszy z nich wypadł nieco lepiej, bo od razu wpisał się na listę strzelców zdobywając gola na 3:0.

Poniżej ważniejsze akcje meczu:

3' - Gapsar Jaśkiewicz wrzuca piłkę w pole karne wprost do Andrzeja Adamiaka, który uderza "z pierwszej", ale nie trafia w światło bramki;

14' - Patryk Wiensław dobrze dogrywa z rzutu rożnego, niepilnowany Gaspar Jaśkiwicz główkuje, ale niestety wysoko nad bramką;

23' - piłkę w polu karnym gości dostaje Kamil Jankiewicz, przymierza w krótki róg, ale trafia w wychodzącego z bramki golkipera Wilczka;

26' - długa piłka do Patryka Wiensława, który zgrywa ją sobie głową i wyprzedza obrońcę wychodząc sam na sam z bramkarzem; uderza lekko po ziemi, ale do piłki dobiega obrońca i wybija ją z linii bramkowej, robi to jednak tak nieudolnie, że ta trafia w jego kolegę i wpada do siatki; 1:0 dla Orląt;

28' - rzut wolny dla gości; piłka po strzale jednego z zawodników szybuje nad bramką;

34' - świetna akcja Orląt; rozpoczyna ją Paweł Romańczuk, który podaje na skrzydło do Patryka Wiensława, ten zagrywa do Kamila Jankiewcza, który piętką "wykłada" piłkę dla Pawła Romańczuka; ten uderza lewą nogą, ale niestety nie trafia w bramkę; cała akcja jednak nagrodzona brawami na trybunach;

38' - dwójkowa akcja Patryka Wiensława i Gaspara Jaśkiewicza; dośrodkowanie na 11-sty metr; Kamil Jankiewicz uderza z półobrotu, ale piłka szybuje nad poprzeczką;

42' - jedna z nielicznych akcji gości, Rafał Sokołowski uderza z ostrego kąta, ale jeden z naszych obrońców robi dobry wślizg na lini strzału i wybija piłkę;

44' - krótko rozegrany rzut rożny, Patryk Wiensław uderza mocno, ale tym razem to obrońca gości dobrze interweniuje wybijając ją za linię boiska;

45' - błąd sędziego, który nie interweniuje po zagraniu ręką jednego z obrońców Wilczka w polu karnym; powinien być rzut karny dla Orląt;

45'+1 - Andrzej Adamiak wbiega z piłką między obrońców, ale bramkarz szybko wychodzi wyłuskując piłkę spod jego nóg;

50' - pięknym kiludziesięciometrowym podaniem popisuje się Daniel Wójcik; do piłki dobiega Gaspar Jaśkiewicz i "z pierwszej" lobuje wychodzącego z bramki golkipera gości; 2:0 dla Orląt;

55' - podanie z głębi pola do Dawida Pawlaka, który wygrywa walkę bark w barka z obrońcą Wilczka, wbiega w pole karne, mija bramkarza i posyła piłkę do pustej bramki; 3:0 dla Orląt;

58 - szybki kontratak drużyny Wilkowa, wyłożenie piłki na 5-ty metr, Polański Artur strzela po ziemi w długi róg i jest kontaktowy gol; 3:1 dla Orląt;

59' - napastnik gości główuje w polu karnym, ale na nasze szczęście trafia tylko w boczną siatkę;

66' - Patryk Wiensław uderza z rzutu wolnego (ostry kąt), bramkarz z trudem na rzut rożny;

68' - ponownie ten sam zawodnik wykonuje rzut wolny; tym razem trafia w słupek;

69' - zawodnik gości uderza z 35-ciu metrów i piłka wpada za kołnierz Jacka Prusinowskiego; ładny strzał, ale i błąd w ustawieniu naszego bramkarza; 3:2 dla Orląt;

84' - indywidualna akcja Daniela Wójcika, strzał z 20-stu metrów obok bramki;

85' - ten sam zawodnik traci piłkę przy linii bocznej boiska; pomocnik Wilczka zagrywa na skrzydło do swojego kolegi, który wykłada piłkę na przedpole bramkowe, napastnik dokłada nogę i ta ląduje w siatce; remis 3:3

86' - nieporozumienie obrońcy z bramkarzem, piłka trafia wprost pod nogi Patryka Wiensława, który posyła ją do pustej bramki; 4:3 dla Orląt

88' - rzut wolny dla gości z 20-stu metrów; na nasze szczęście piłka leci wysoko nad bramką;

90' - sędzia dolicza 5 minut, później jednak mecz się przedłuża o kolejne 4 minuty ze względu na uraz jednego z naszych graczy, który przez dobre 3 minuty leży na boisku; sędzia pokazuje jednemu z graczy Wilkowa drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną;

95' - rzut wolny dla gości; dogranie piłki na dalszy słupek, nikt z obrońców nie przecina jej lotu i ta trafia pod nogi napastnika, który przymierza w długi róg ustalając wynik spotkania; remis 4:4

Orlęta: J. Prusinowski (br.), P. Bieluń, K. Królik (83' M. Jankiewicz), T. Sawa, G. Jaśkiewicz, J. Bochno, A. Adamiak (73' D. Schwesig), P. Romańczuk (61' S. Pawlak), D. Wójcik; P. Wiensław, K. Jankiewicz (46' D. Pawlak).

1:0 Patryk Wiensław (26')
2:0 Gaspar Jaśkiewicz (50'; asysta: D. Wójcik)
3:0 Dawid Pawlak (55')
3:1 Wilczek (58')
3:2 Wilczek (69')
3:3 Wilczek (85')
4:3 Patryk Wiensław (86')