NEWS'Y 2010-2011 >> [ .: 1 :. ] [ .: 2 :. ] [ .: 3 :. ] [ .: 4 :. ] [ .: 5 :. ] [ .: 6 :. ] [ .: 7 :. ] [ .: 8 :. ] <<

20. kolejka Kl. Okręgowej: Mamry Giżycko - Orlęta Reszel (zapowiedź) (20.04.2011) Dodał: xchrustx

Kolejny ciężki wyjazd czeka w piątek zawodników Orląt. Po wizycie w Dobrym Mieście tym razem odwiedzimy Giżycko - miasto kolejnego z faworytów do awansu do IV ligi. Miejmy nadzieję, że tym razem wynik będzie dużo korzystniejszy.

Na ławce trenerskiej ponownie zabraknie Romana Uglarenko, który dopiero przed świętami opuści szpital. Jego miejsce zajmie Piotr Chamik, na co dzień zajmujący się jedną z grup młodzieżowych w naszym klubie. I trzeba przyznać, że tymczasowy opiekun Orląt znalazł się w komfortowej sytuacji, ponieważ do dyspozycji ma niemal całą kadrę.

Do drużyny, po pauzie za czerwoną kartkę, powraca Jarosław Bochno. Będą także nieobecni w meczu z Jurandem: Adrian Giziński, Mateusz Zaleśkiewicz, Arkadiusz Klimko, Grzegorz Kuszczak i Cezary Ślązak. W pełni sił jest już Kamil Jankiewicz, który ostatnio grał ze skręconą kostką.

W zespole Orląt nie zobaczymy Pawła Matauszka i Pawła Bielunia. Obaj zawiesili grę w naszych barwach i, póki co, reszta drużyny musi radzić sobie bez nich.

Mamry Giżycko zajmują obecnie 2. miejsce w ligowej tabeli, wyprzedzając trzeci DKS Dobre Miasto jedynie lepszym bilansem meczów. Przed tygodniem nasi piątkowi rywale pokonali na wyjeździe Omulew Wielbark 2:0. Drużyna z Giżycka traci mało bramek, co jest zasługą dobrej defensywy i jednego z lepszych bramkarzy w naszej lidze.

Początek spotkania w Wielki Piątek o godz. 16.00. Wszystkich,którzy nie zdecydują się na wyjazd do Giżycka zapraszamy na raporty meczowe, dostępne na naszym profilu na Facebook.

Kadra na Mamry: J. Prusinowski, M. Bochno, T. Sawa, K. Królik, J. Bochno, A. Klimko, D. Schwesig, A. Adamiak, G. Kuszczak, C. Ślązak, A. Giziński, M. Zaleśkiewicz, P. Romańczuk, D. Wójcik, G. Jaśkiewicz, P. Wiensław, M. Kozoń, M. Jankiewicz, K. Jankiewicz.

Zabraknie: P. Bieluń, P. Matauszek, M. Rojek.

Sędziowie: Krystian Topa jako główny, asystenci: Cezary Kłoczko, Olgierd Kowalski.

19. kolejka Kl. Okręgowej: Orlęta Reszel - Granica Bezledy 6:0 (16.04.2011) Dodał: penny69

W 19-tej kolejce klasy okręgowej Orlęta pokonały na własnym boisku Granicę Bezledy, 6:0.

Wszystkie gole padły w drugiej połowie. Najpierw w 59. minucie z rzutu karnego trafił Paweł Romańczuk, później w 63. minucie Mateusz Kozoń. Gole na 3:0 i 4:0 zdobył Daniel Wójcik (71' i 77'), a na 5:0 podwyższył Mateusz Kozoń (83'). Wynik meczu ustalił w 90. minucie Patryk Wiensław.

Oto ważniejsze akcje meczu:

1. min. - "ospałość" naszej defensywy, długa piłka do napastnika i sytuacja sam na sam z Jackiem Prusinowskim; na nasze szczeście było to bardziej podnie do bramkarza, niż strzał na bramkę;

10. min. - druga akcja gości, tym razem zawodnik Granicy trafia w poprzeczkę;

21. min. - Paweł Romańczuk zagrywa w tempo do Mateusza Kozonia, ten w dogodnej sytuacji trafia w bramkarza;

22. min. - czerwona kartka dla napastnika Granicy za "gest Kozakiewicza" i kilka ostrych słów w kierunku sędziego liniowego;

24. min. - Paweł Romańczuk uderza z kilkunastu metrów minimalnie obok słupka;

28. min. - Gaspar Jaśkiewicz miękko przerzuca piłkę nad obrońcami wprost do Pawła Romańczuka, ten uderza mocno w krótki róg, ale bramkarz dobrze ustawiony;

33. min. - szybka kontra gości, przed utratą bramki ratuje nas boczna siatka;

Do przerwy 0:0. Orlęta grając w przewadze dość ciężko sobie radziły. Gra nie do końca się kleiła. W przerwie prezes Orląt, Edward Szmul pełniący dziś również funkcję zastępcy trenera dokonał roszady w składzie przesuwając Daniela Wójcika na lewą pomoc, co w drugiej części spotkania przyniosło efekty. Nasz zespół prezentował się dużo lepiej i pierwsza bramka była tylko kwestią czasu.

47. min. - akcja Patryka Wiensława, zagranie do Pawła Romańczuka, ten strzela z linii 16-stu metrów, bramkarz wybija piłkę na rzut rożny;

48. min. - Mateusz Kozoń uderza głową, piłka "przechodzi" obok słupka;

59. min. - Paweł Romańczuk wbiega z prawej strony w pole karne, interweniujący obrońca (na kolanach) zagrywa piłkę ręką i sędzia dyktuje rzut karny; do 11-stki podchodzi ten, który ją wywalczył i pewnym strzałem w prawy róg bramkarza daje Orlętom prowadzenie;

63. min. - Paweł Romańczuk zagrywa między obrońców do Mateusza Kozonia, ten wychodzi na czystą pozycję i lekko uderza w długi róg podwyższając na 2:0;

66. min. - znów "Pablo" podaje do "Mateja", tym razem jednak napastnik Orląt nie trafia w bramkę;

67. min. - strzał Pawła Romańczuka pod poprzeczkę, bramkarz łapie piłkę;

71. min. - indywidualna akcja Daniela Wójcika, który wpada w pole karne i pięknym strzałem pokonuje bramkarza Granicy; 3:0;

77. min. - Kamil Jankiewicz ładnie podaje w tempo do wbiegającego w obręb 16-stki Daniela Wójcika, ten uderza od słupka zdobywając swoją drugą bramkę w meczu; 4:0;

80. min. - Gaspar Jaśkiewicz dośrodkowuje i piłka o mały włos nie wpada "za kołnierz" bramkarza gości;

83. min. - solowa akcja Mateusza Kozonia, strzał w długi róg obok interweniującego golkipera Granicy; 5:0;

90. min. - Paweł Romańczuk dostrzega na prawym skrzydle Patryka Wiensława i zagrywa do niego górą; obrońca, chcąc wybić piłkę kiksuje i ta trafa wprost pod nogi napastnika Orląt, który wbiega w pole karne, przymierza w bliższy róg i ustala wynik meczu na 6:0;

Brawo Orły!!!

Orlęta: J. Prusinowski (85' M. Bochno), T. Sawa, K. Królik, D. Schwesig; P. Wiensław, A. Adamiak (75' M. Jankiewicz), P. Romańczuk, D. Wójcik, G. Jaśkiewicz, K. Jankiewicz, M. Kozoń.

1:0 Paweł Romańczuk (59' - karny)
2:0 Mateusz Kozoń (63', asysta: P. Romańczuk)
3:0 Daniel Wójcik (71')
4:0 Daniel Wójcik (77', asysta: K. Jankiewicz)
5:0 Mateusz Kozoń (83')
6:0 Patryk Wiensław (90', asysta: P. Romańczuk)

19. kolejka Kl. Okręgowej: Orlęta zagrają dla TRENERA (16.04.2011) Dodał: xchrustx

W sobotnim spotkaniu 19. kolejki ligi okręgowej Orlęta Reszel podejmą na własnym stadionie Granicę Bezledy. Reszelskich piłkarzy poprowadzi w tym meczu Edward Szmul... prezes Orląt. Piłkarze Orląt zagrają dla trenera.

Z powodu kłopotów zdrowotnych w sobotę nie będzie z nami trenera Romana Uglarenko. Chcemy wygrać i zadedykować mu te trzy punkty - podkreślają zawodnicy z Reszla.

Rywale Orląt zajmują niskie,14 miejsce w tabeli, a w ostatnich dwóch meczach stracili aż 10 bramek. Głównym zmartwieniem trenera gości jest fatalna sytuacja kadrowa, którą komplikują dodatkowo wykluczenia spowodowane nadmiarem kartek.

W Reszlu także mają powody do zmartwień. Z różnych powodów w drużynie Orląt zabraknie sześciu zawodników. Mimo tego gospodarze są zdecydowanym faworytem i wynik inny niż zwycięstwo Orląt będzie uznany za niespodziankę.

Początek spotkania o godz. 15.00, zapraszamy miłośników piłki na stadion przy ul. Kopernika.

Andrzej Adamiak

19. kolejka Kl. Okręgowej: Orlęta Reszel - Granica Bezledy (zapowiedź) (16.04.2011) Dodał: xchrustx

W najbliższą sobotę Orlęta zmierzą się na własnym boisku z Granicą Bezledy. Rywale zajmują niskie, 14. miejsce w lidze, ale sobotnie spotkanie z pewnością nie będzie łatwe.

Nasz zespół przystąpi do meczu z Granicą poważnie osłabiony. Z powodu szkoły na boisku nie zobaczymy Adriana Gizińskiego, Arkadiusza Klimko, Mateusza Zaleśkiewicza i Grzegorza Kuszczaka. Za czerwoną kartkę pauzuje Jarosław Bochno, a na poniedziałkowym treningu urazu dostał najlepszy strzelec drużyny, Kamil Jankiewicz. I choć udział w meczu tego ostatniego nie jest wykluczony, to nie będzie on w pełni dysponowany.

Do składu powraca za to Krzysztof Królik, który będzie wzmocnieniem linii defensywnej Orląt.

Goście także mają problemy personalne. W ostatniej kolejce przegrali na własnym boisku z Omulwią Wielbark 2:5, a w kadrze na ten mecz było tylko 12 zawodników. Na domiar złego, dwóch z nich zobaczyło czerwone, a kilku kolejnych żółte kartki, które dla niektórych oznaczają pauzę w najbliższym spotkaniu.

Reszelski zespół jest zdecydowanym faworytem sobotniego meczu, ale może nie być to tak łatwa przeprawa, jak można by wnioskować po układzie tabeli. Początek zawodów o godz.15.00, zapraszamy kibiców na stadion przy ul. Kopernika.

Kadra Orląt: J. Prusinowski, M. Bochno, P. Bieluń, P. Matauszek, K. Królik, T. Sawa, D. Schwesig, A. Adamiak, P. Romańczuk, G. Jaśkiewicz, D. Wójcik, P. Wiensław, M. Kozoń, K. Jankiewicz, M. Jankiewicz.

Nieobecni: J. Doborzyński, A. Klimko, A. Giziński, M. Zaleśkiewicz, G. Kuszczak, J. Bochno, M. Rojek.

18. kolejka Kl. Okręgowej: DKS Dobre Miasto - Orlęta Reszel 4:1 (2:0) (09.04.2011) Dodał: xchrustx

Niestety, nie udało się urwać punktów faworyzowanej drużynie z Dobrego Miasta. Zawodnicy Orląt mieli zresztą bardzo utrudnione zadanie, gdyż już od 5. minuty musieli grać w osłabieniu. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 4:1.

Mecz rozpoczął się bardzo nerwowo. W 2. minucie Adrian Giziński w walce o piłkę ostro potraktował zawodnika gospodarzy, który nie wrócił już na plac gry. Trzy minuty później arbiter usunął z boiska Jarka Bochno, który przytrzymywał wychodzącego na czystą pozycję napastnika DKS. Sytuacja wywołała sporo kontrowersji, które rozwieje dopiero nagranie video.

Kilka minut później powinniśmy objąć prowadzenie, ale Kamil Jankiewicz nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Na dodatek, chwilę potem przeprowadziliśmy kolejną groźną akcję, zakończoną niecelnym uderzeniem Mateusza Kozonia. Warto tu zaznaczyć, że w pierwszej połowie Orlęta grały pod dość silny wiatr.

Niewykorzystane okazje lubią się mścić i tak też było w tym przypadku. W 17. minucie Paweł Chomej przyjął piłkę na linii pola karnego i ładnym strzałem pokonał Jacka Prusinowskiego.

Cztery minuty później było 2:0. Składną akcję gospodarzy wykończył Dariusz Radziszewski.

Jeszcze przed przerwą stworzyliśmy sobie dwie bardzo dogodne sytuacje, ale niestety zabrakło wykończenia.

Fatalnie rozpoczęła się dla nas druga część meczu. Dwie minuty po wznowieniu gry niepewnie grająca defensywa Orląt znów dała się zaskoczyć i Dariusz Radziszewski zdobył swojego drugiego gola. Był to decydujący cios, bo z naszego zespołu uszło powietrze. Próby ataków były chaotyczne i nie sprawiały zbyt dużo kłopotu obrońcom DKS-u. Na domiar złego w 69. minucie straciliśmy czwartą bramkę, a strzelcem, po raz trzeci w meczu, był Radziszewski.

Honorową bramkę dla Orląt zdobył Gaspar Jaśkiewicz, który wykończył dwójkową akcję z Kamilem Jankiewiczem. W końcówce meczu Paweł Matauszek próbował jeszcze strzału z rzutu wolnego z ok. 40 metrów, jednak piłka przeszła tuż obok słupka bramki gospodarzy.

Mecz rozpoczął się bardzo źle, ale później byliśmy naprawdę blisko wyjścia na prowadzenie. Szkoda, że nie udało nam się zdobyć gola, bo z pewnością wynik wyglądałby wówczas zupełnie inaczej. Gospodarze nie zachwycili, zwłaszcza w tyłach (oprócz Orłowskiego) prezentowali się bardzo mizernie. Miejscowi kibice podkreślali w przerwie dobrą grę Orląt, na których tle kandydaci do awansu zaprezentowali się bardzo słabo. Gra w osłabieniu miała jednak wpływ na siły i ustawienie.

Jeszcze słowo o sędziowaniu. Staramy się nie oceniać pracy arbitrów na naszej stronie, jednak w dzisiejszym meczu prowadzący go p. Wiśniewski wykazywał się brakiem konsekwencji i podjął przynajmniej kilka budzących wątpliwości decyzji. Zostało to uwiecznione na filmie, tak więc kibice będą mogli tę opinię zweryfikować.

Podziękowania również dla kilku reszelskich fanów, którzy zaznaczyli swoją obecność na stadionie w Dobrym Mieście.

Orlęta: J. Prusinowski; P. Bieluń (71' D. Schwesig), J. Bochno, T. Sawa, P. Matauszek, G. Jaśkiewicz (75' A. Adamiak), P. Romańczuk, A. Giziński, P. Wiensław (85' A. Klimko), M. Kozoń (64' D. Wójcik), K. Jankiewicz.

Pozostali rezerwowi: J. Doborzyński, K. Królik, M. Jankiewicz.

1:0 Chomej (17'),
2:0 Radziszewski (21'),
3:0 Radziszewski (47'),
4:0 Radziszewski (69'),
4:1 Gaspar Jaśkiewicz (75'; asysta: K. Jankiewicz)

18. kolejka Kl. Okręgowej: DKS Dobre Miasto - Orlęta Reszel (zapowiedź) (07.04.2011) Dodał: xchrustx

Ciężkie zadanie czeka w sobotę Orlęta. Nasz zespół zmierzy się z walczącym o awans do IV ligi DKS-em Dobre Miasto. Reszelscy zawodnicy podkreślają, że są w stanie wygrać z każdym zespołem w naszej lidze i zapowiadają walkę o trzy punkty.

Zarówno DKS, jak i Orlęta rozpoczęły wiosnę od dwóch zwycięstw. Jednak dopiero sobotni mecz będzie wykładnikiem siły naszego zespołu. Rywale zimą pozyskali możnego sponsora i czują z pewnością, że wszyscy wokół oczekują od nich awansu do IV ligi. Po 17. kolejkach zajmują 3. miejsce w ligowej tabeli, mając tyle samo punktów co drugie Mamry Giżycko.

Orlęta mają w dorobku dziesięć oczek mniej i ewentualne zwycięstwo pozwoliłoby nam tę stratę zmniejszyć. Trener Roman Uglarenko będzie mógł skorzystać z kilku zawodników, których zabrakło w spotkaniu z Jurandem. Do zespołu powraca Jacek Prusinowski (leczył kontuzję), Gaspar Jaśkiewicz (pauzował za nadmiar żółtych kartek) i Adrian Giziński (tydzień temu zatrzymały go obowiązki szkolne).

Nastroje w drużynie są bojowe i młody zespół Orląt z pewnością nie przestraszy się rywali. Warto także zaznaczyć, że w poprzednim sezonie wygraliśmy w Dobrym Mieście 3:1, choć i wtedy nie byliśmy faworytami meczu.

Mecz rozpocznie się w sobotę o godz. 16.00, serdecznie zapraszamy kibiców do wspierania nas, także na wyjazdach.

Kadra Orląt na mecz z DKS: Jacek Prusinowski, Jarosław Doborzyński, Paweł Bieluń, Tomasz Sawa, Jarek Bochno, Damian Schwesig, Arkadiusz Klimko, Paweł Matauszek, Paweł Romańczuk, Adrian Giziński, Andrzej Adamiak, Daniel Wójcik, Gaspar Jaśkiewicz, Patryk Wiensław, Mateusz Kozoń, Kamil Jankiewicz, Marek Jankiewicz.

Zabraknie takich graczy jak: Mateusz Zaleśkiewicz, Grzegorz Kuszczak, Krzysztof Królik, Marcin Rojek, Mateusz Bochno.

- ORLĘTA RESZEL W RUNDZIE WIOSENNEJ SEZONU 2010/2011 -

Stoją od lewej: Pani Zenia Bartosiak - dobra dusza Orląt, Roman Uglarenko - trener, Krzysztof Królik, Gaspara Jaśkiewicz, Paweł Matauszek, Jarek Doborzyński, Tomasz Sawa, Kamil Jankiewicz, Andrzej Adamiak, Jarek Bochno, Mateusz Bochno, Henryk Gołębiewski - kierownik drużyny, Piotr Chamik - działacz;

Poniżej od lewej: Paweł Bieluń - kapitan zespołu, Marek Prusinowski - działacz, Mateusz Kozoń, Daniel Wójcik, Damian Schwesig, Paweł Romańczuk, Marek Jankiewicz, Marcin Rojek, Jacek Prusinowski, Patryk Wiensław.

Na zdjęciu brakuje Grzegorza Kuszczaka, Adriana Gizińskiego, Mateusza Zaleśkiewicza i Arka Klimko.

17. kolejka Kl. Okręgowej: Orlęta Reszel - Jurand Barciany 3:2 (2.04.2011) Dodał: penny69

W pierwszym meczu tej rundy na własnym stadionie Orlęta po dość ciężkim boju pokonały Juranda Barciany, 3:2.

Trener Roman Uglarenko nie mógł skorzystać z takich piłkarzy jak Mateusz Zaleśkiewicz, Adrian Giziński, Grzegorz Kuszczak, Arek Klimko (wszyscy - szkoła), Krzysztof Królik i Jacek Prusinowski (obaj kontuzja). Szansę gry od pierwszych minut dostali debiutujący w bramce Jarek Doborzyński, Andrzej Adamiak i Daniel Wójcik.

Już w drugiej minucie goście niespodziewanie objęli prowadzenie po tym, jak celnym strzałem z 14-stu metrów popisał się napastnik Juranda. Takiego początku raczej nikt się nie spodziewał.

Orlęta mogły wyrównać w 10. minucie, ale Mateusz Kozoń uderzył zbyt lekko i bramkarz bez trudu złapał piłkę w ręce.

Pięć minut później przed szansą stanął Kamil Jankiewicz, ale i tym razem bramkarz okazał się lepszy.

W 19. minucie nasz zespół przeprowadził bardzo ładną akcję i szkoda tylko, że nie została ona uwieńczona golem. Patryk Wiensław zbiegł z prawego skrzydła w pole karne i wyłożył piłkę na 11-sty metr dla Mateusza Kozonia. Ten mając przed sobą tylko bramkarza posłał ją obok lewego słupka.

W 29. minucie Patryk uderzał z rzutu wolnego (25. metrów od bramki) i niewiele zabrakło, by trafił w samo okienko. Chwilę potem goście wyszli z szybką kontrą, ale na nasze szczęście jeden z napastników nie trafił w bramkę.

Dwie minuty później doczekaliśmy się wreszcie gola dla Orląt. Paweł Matauszek posłał z rzutu wolnego górną piłkę na dalszy słupek, bramkarz jej nie sięgnął, co wykorzystał zamykający akcję Kamil Jankiewicz, który strzałem głową wyrównał stan meczu (piłka kozłując wpadła do siatki).

Remisem 1:1 zakończyła się pierwsza część meczu.

Trzy minuty po przerwie mogliśmy objąć prowadzenie, ale bramkarz Juranda popisał się dobrą interwencją po główce Kamila Jankiewicza.

Przez kolejne 20 minut nasi piłkarze dążyli do zdobycia gola, ale dopiero w 67. minucie osiągnęli swój cel. Paweł Romańczuk przedarł się przez linię obrony i celnie uderzył obok interweniującego golkipera gości.

W 79. minucie przed szansą na podwyższenie rezultatu stanął Patryk Wiensław, ale tym razem piłka po jego strzale trafiła w słupek.

Dosłownie minutę później mogliśmy cieszyć się z kolejnej bramki dla Orląt. Świetnym zagraniem w "uliczkę" popisał się Kamil Jankiewicz, który uruchomił nim szybkiego Mateusza Kozonia. Ten wyprzedził obrońców i czubkiem buta posłał piłkę w długi róg bramki.

W 82. minucie strzelec bramki "wyłożył" piłkę na 16-sty metr Pawłowi Romańczukowi, ten uderzył technicznie w lewy róg, ale bramkarz zdołał wybić ją na rzut rożny.

Na sześć minut przed końcem piłkarze Juranda niespodziewanie zdobyli drugą bramkę, co wniosło trochę nerwowości w poczynania naszej drużyny. Przy golu tym zawinił bramkarz, Jarek Doborzyński, który źle obliczył moc dośrodkowania i nie sięgnął piłki. Futbolówka trafiła do piłkarza gości, który podał na 5-tym metr do swojego kolegi i ten uderzył do pustej bramki.

Jurand wyrównać już nie zdołał, a właściwie to Orlęta nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa i zasłużenie zainkasowały kolejne trzy punkty. Dzięki nim zespół awansował na czwarte miejsce w tabeli.

Brawo!!!

Orlęta: J. Doborzyński (br.), P. Bieluń, J. Bochno, T. Sawa; P. Wiensław, P. Matauszek, A. Adamiak (74' D. Schwesig), P. Romańczuk, D. Wójcik (74' M. Rojek); K. Jankiewicz (89' M. Jankiewicz), M. Kozoń.

0:1 Jurand (2')
1:1 Kamil Jankiewicz (31', asysta: P. Matauszek)
2:1 Paweł Romańczuk (67')
3:1 Mateusz Kozoń (80', asysta: K. Jankiewicz)
3:2 Jurand (84')