NEWS'Y 2010-2011 >> [ .: 1 :. ] [ .: 2 :. ] [ .: 3 :. ] [ .: 4 :. ] [ .: 5 :. ] [ .: 6 :. ] [ .: 7 :. ] <<

Trzech "Orlęciaków" w Radzie Miasta (15.11.2010) Dodał: penny69

Wybory samorządowe już za nami. Nowym burmistrzem Reszla został Marek Janiszewski, który o kilkaset głosów wyprzedził Zdzisława Szypulskiego. Jak nowy włodarz miasta będzie widział przyszłość reszelskiej piłki nożnej zobaczymy niebawem. Pan Szypulski zawsze był zwolennikiem Orląt i pomagał im na tyle, na ile pozwalały mu środki. Miemy nadzieję, że nowy burmistrz o naszym klubie nie zapomni.

Do Rady Gminy kandydowało kilka osób związanych z "Orłami". Tylko trzy z nich wyszły z walki zwycięsko. Oto oni:

1. Wojciech Bartkowiak - członek Zarządu Klubu;

2. Roman Uglarenko - trener Orląt, od zawsze związany z Orlętami;

3. Łukasz Pyrzak - trener grup młodzieżowych w Orlętach;

Nowym Radnym gratulujemy i liczymy na to, że będą oni mądrze głosować m.in. w sprawach dotyczących sportu w naszym mieście.

Wybory samorządowe (15.11.2010) Dodał: xchrustx

Już za tydzień wybierać będziemy ludzi, którzy przez najbliższe cztery lata zarządzać będą Reszlem. Nasza gmina nie należy do najbogatszych, dlatego też zbliżające się wybory będą mieć duże znaczenie dla naszego klubu. Orlęta utrzymują się obecnie głównie dzięki gminie, której wkład stanowi większość klubowego budżetu. Nie byłoby tak jednak gdyby nie przychylność władz, na czele z Burmistrzem Reszla.

W niedzielnych wyborach możemy postawić na ludzi, którzy z pewnością nie odwrócą się od Klubu. W rozwinięciu przedstawiamy osoby związane z Orlętami, które ubiegają się o fotel burmistrza, radnego powiatowego czy gminnego.

Zachęcam więc do przemyślanego głosowania. Wszyscy do urn!

Kandydat na Burmistrza:

1. Zdzisław Szypulski - dotychczasowy burmistrz w trudnych chwilach pomaga Orlętom, potrafił znaleźć dodatkowe pieniądze na funkcjonowanie Klubu;

Kandydaci na radnych:

Okręg nr 1:

1. Rafał Romańczuk - twórca i administrator strony internetowej Orląt, pasjonat naszego klubu;

2. Pakulski Henryk - obserwator z ramienia WMZPN, człowiek związany z piłką nożną w Reszlu;

1. Edward Szmul - Prezes Orląt;

2. Jarosław Pieniak - odpowiedzialny za sport w gminie, skutecznie prowadzi sprawy formalne Klubu;

3. Andrzej Lewandowski - zapewnia multimedia z meczów, oddany kibic Orląt.

Ludzi związanych ze sportem jest oczywiście więcej na listach wyborczych, jednak nie wszyscy kandydaci patrzą przychylnie na Orlęta. Jeszcze raz zachęcamy do odwiedzenia lokali wyborczych i oddania przemyślanych głosów.

Seniorzy: Orlęta Reszel - Polonia Lidzbark Warmiński 5:1 (06.11.2010) Dodał: xchrustx

Piłkarze Orląt udanie zakończyli jesienne zmagania, pokonując na własnym stadionie Polonię Lidzbark Warmiński 5:1. To najniższy wymiar kary, bo gdyby nasi piłkarze wykorzystali choć połowę stworzonych sobie okazji to liczba strzelonych goli oscylowałaby wokół dziesięciu.

Do potyczki z Polonią Orlęta przystąpiły osłabione brakiem trzech środkowych pomocników. Jak się jednak okazało nasze straty były niczym w porównaniu do składu gości, którzy na mecz z nami przyjechali w jedenastu. Spotkanie rozgrywane było na grząskim boisku, po którym samo poruszanie się stanowiło wyzwanie.

Nasza drużyna przez całe spotkanie dominowała na boisku, stwarzając sobie mnóstwo dogodnych okazji. Wynik otworzył Gaspar Jaśkiewicz, który wbiegł w pole karne, minął obrońcę i uderzył obok bramkarza. Po tej bramce dość niespodziewanie do głosu doszła Polonia, która przez kilka minut stworzyła sobie dwie sytuacje bramkowe, wykorzystując jedną z nich. I choć Orlęta nadal groźnie atakowały to piłka nie chciała wpaść do bramki i do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Druga połowa to już absolutna dominacja reszelskiej drużyny. Do siatki rywali trafiali kolejno: Kamil Jankiewicz, Paweł Romańczuk, Andrzej Adamiak i ponownie Gaspar Jaśkiewicz. Cztery bramki, a powinno być ich przynajmniej osiem. Osłabiona defensywa Polonii grała katastrofalnie, niestety, brakowało nam precyzji,zimnej krwi i szczęścia.

Po rndzie jesiennej Orlęta zajmują szóste miejsce w tabeli, mając w dorobku 23 punkty. Wiosna nasza!

Orlęta: J. Prusinowski (br.); P. Bieluń, J. Bochno, P. Durjasz; T. Sawa, G. Jaśkiewicz, A. Adamiak, P. Romańczuk (88' D. Schwesig), M. Kozoń (78' D. Wójcik), P. Wiensław, K. Jankiewicz (85' M. Jankiewicz).

1:0 Gaspar Jaśkiewicz
2:1 Kamil Jankiewicz (asysta: G. Jaśkiewicz)
3:1 Paweł Romańczuk (asysta: P. Wiensław)
4:1 Andrzej Adamiak (asysta: G. Jaśkiewicz)
5:1 Gaspar Jaśkiewicz (asysta: K. Jankiewicz)

Poniżej link do filmiku z tego spotkania. Podziękowania dla Andrzeja Lewandowskiego za jego udostępnienie.

Skrót meczu: Orlęta Reszel - Polonia Lidzbark Warmiński

Seniorzy: Omulew Wielbark - Orlęta Reszel 4:1 (31.10.2010) Dodał: penny69

Historia lubi się powtarzać... Podobnie, jak to miało miejsce wcześniej, teren w Wielbarku pozostał niezdobyty. Orlęta przegrały z tamtejszą Omulwią, 1:4.

Bramkę dla naszego zespołu zdobył Kamil Jankiewicz.

Relacja z meczu niebawem.

Poniżej link do filmiku z tego spotkania. Podziękowania dla Andrzeja Lewndowskiego za jego udostępnienie.

Skrót meczu: Omulew Wielbark - Orlęta Reszel

Seniorzy: Orlęta Reszel - MKS Jeziorany 1:0 (23.10.2010) Dodał: xchrustx

Po zaciętym spotkaniu Orlęta Reszel pokonały na własnym boisku MKS Jeziorany 1:0. Jedyną bramkę meczu zdobył w 85. minucie Adrian Giziński. Dzięki temu zwycięstwu nasz zespół wskoczył na czwarte miejsce w ligowej tabeli!

W ekipie gości cały mecz rozegrał Marcin Wiciński, a właśnie jego osoba budziła przed spotkaniem sporo emocji. Najlepszy strzelec ligi nie pograł sobie zbyt wiele przy Pawle Bieluniu, choć w pierwszej połowie znalazł się w idealnej sytuacji pod naszą bramką. Po rzucie rożnym wychowanek Orląt główkował jednak minimalnie niecelnie.

Nie była to zresztą jedyna okazja gości w tym meczu. Jeszcze przed przerwą w poprzeczkę trafił pomocnik Jezioran, choć akurat w tej sytuacji sędzia liniowy popełnił dwa rażące błędy. Najpierw nie zauważył, że piłka w powietrzu wyszła poza linię boczną boiska, a następnie nie dostrzegł ewidentnego spalonego. W odpowiedzi Kamil Jankiewicz z kilku metrów trafił w bramkarza, a kilka minut później uderzył tuż obok słupka po dośrodkowaniu z lewej strony, natomiast strzał przewrotką Mateusza Kozonia wybili z bramki obrońcy.

Prawdziwe emocje czekały nas jednak w drugiej połowie. Orlęta ruszyły zdecydowanie do ataku, goście natomiast skupili się na... kłótniach. Nerwowa atmosfera udzieliła się także sędziemu, który najpierw nie uznał nam bramki (Patryk Wiensław był na spalonym), a następnie nie zaliczył gola zdobytego przez gości. W tym przypadku sędzia nieco pośpieszył się z decyzją, ponieważ będący na spalonym Marcin Wiciński nie dotknął piłki.

Kluczowa dla losów spotkania okazała się 85. minuta. Strzał Patryka Wiensława zablokowali obrońcy, a do piłki dopadł Adrian Giziński. Jego uderzenie trafiło w defensora Jezioran, jednak dobitka była już bardziej precyzyjna i piłka wpadła do siatki przy prawym słupku.

Dwie minuty później z boiska wyleciał kapitan gości, który ostro zaatakował strzelca bramki. Za uderzenie rywala czerwoną kartkę w ostatniej minucie meczu ujrzał także pomocnik MKSu.

Cieszą punkty, które pozwoliły nam na awans w ligowej tabeli. Przed nami ciężki mecz w Wielbarku, ale miejmy nadzieję, że wrócimy stamtąd z punktami.

Warto na koniec odnotować debiut kolejnego piłkarza w drużynie seniorskiej. Tym razem szansę gry w ostatnich kilku minutach spotkania dostał Damian Schwesig.

Orlęta: J. Prusinowski (br.); P. Bieluń, J. Bochno, P. Durjasz (86' D. Schwesig), T. Sawa, P. Wiensław (89' M. Jankiewicz), P. Romańczuk, A. Giziński, A. Adamiak, M. Kozoń (53' G. Jaśkiewicz), K. Jankiewicz.

1:0 Adrian Giziński (85')

IV runda WPP: Orlęta Reszel - Vęgoria Węgorzewo 1:6 (20.10.2010) Dodał: penny69

Orlęta odpadają z pucharu po wysokiej porażce na własnym stadionie z III-ligową Vęgorią Węgorzewo, 1:6.

Początek spotkania wskazywał jednak na zupełnie inny wynik, bo nasi piłkarze w 17. minucie objęli prowadzenie po indywidualnej akcji i celnym strzale Adriana Gizińskiego. Co więcej, mogliśmy prowadzić 2:0, a nawet 3:0, ale najpierw Mateusz Kozoń w dogodnej sytuacji główkował obok słupka, a potem Kamil Jankiewicz uderzył obok bramki w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

W 38. minucie goście okazali się skuteczniejsi i po szybkiej kontrze i strzale z linii 16-stu metrów piłka odbijając się od słupka wpadła do siatki.

Do przerwy utrzymał się wynik remisowy, choć jak wspomniałem, mogło być zupełnie inaczej.

Już minutę po wznowieniu gry padła bramka na 1:2. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka odbiła się od wbiegającego w pole karne napastnika gości i wpadła do bramki.

W 50. minucie bliscy byliśmy wyrównania. Paweł Romańczuk zagrał w tempo do wbiegającego w pole karne Adriana Gizińskiego, ten odegrał piłkę na 5-ty metr, ale futbolówka odbiła się od któregoś z zawodników i znów trafiła do Pawła Romańczuka, który przymierzył w róg i uderzył "z klepki", ale bramkarz instynktownie obronił ten strzał.

Szybki kontratak gości, po którym sędzia dyktuje rzut karny (faulował nasz bramkarz). Jeden z zawodników uderza pewnie i jest już 1:3.

W 60. minucie znów Orlęta przed szansą. Świetnym uderzeniem popisał się Adrian Giziński, który przymierzył w okienko i bramkarz z trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką. Dośrodkowanie z rzutu rożnego i tym razem piłka po uderzeniu głową Andrzeja Adamiaka przeszła minimalnie nad bramką.

Dwie minuty później szybkie wyjście naszych piłkarzy, Kamil Jankiewicz zagrywa na lewą stronę pola karnego do Jarka Bochno, ten jednak nieczysto uderza i piłka ląduje w rękach bramkarza.

Chwilę potem Adrian Giziński uderza z rzutu wolnego (25 m), ale trafia prosto w mur.

W ciągu kilkunastu kolejnych minut Vęgoria przeprowadza trzy szybkie akcje zakończone celnym strzałem pozbywając naszą drużynę wszelkich złudzeń.

Przy wynikach 1:5 i 1:6 Orlęta mają jeszcze trzy dogodne sytuacje na zmniejszenie rozmaru porażki. Najpierw Andrzej Adamiak przedarł się w polu karnym mając na plecach dwóch obrońców i oddał strzał, ale bramkarz bez trudu go obronił. Później na bramkę gości uderzali Paweł Romańczuk i Adrian Giziński, ale i tym razem piłka nie znalazła drogi do bramki.

Nasi piłkarze przegrali 1:6, choć jak wcześniej wspomniałem, wynik mógł być zupełnie inny. Nieskuteczność, to chyba największy nasz problem w tym sezonie. Należałoby dodać, że Vęgoria "kąsała" nas swoimi szybkimi kontratakami, co niezwykle dobrze jej wyszło.

Cóż, kończymy pucharową przygodę w tym sezonie. Na pewno ciekawym doświadczeniem było podejmować na własnym terenie III-ligową drużynę, która bądź, co bądź okazała się zespołem troszeczkę lepszym. Walczyliśmy o niespodziankę, ale się nie udało. Może za rok będzie lepiej.

Seniorzy: Victoria Bartoszyce - Orlęta Reszel 3:1 (16.10.2010) Dodał: penny69

Nie udał się wyjazd naszych piłkarzy do Bartoszyc. Miejscowa Victoria poradziła sobie z Orlętami i ostatecznie zwyciężyła 3:1.

Nasz zespół w 27. minucie objął prowadzenie po bramce Pawła Romańczuka, który uderzył celnie zza 16-stki. Był to drugi gol tego piłkarza w barwach Orląt.

Niestety kilka minut później gospodarze wyrównali za sprawą Mazurka.

W drugiej połowie ten sam zawodnik w 58. minucie dał prowadzenie swojej drużynie, a na trzy minuty przed końcem meczu postawił "kropkę nad i" strzelając trzeciego gola.

Na meczu nie byłem, więc nie mogę nic więcej powiedzieć na jego temat.

0:1 Paweł Romańczuk ('27)
1:1 Mazurek (35')
2:1 Mazurek (58')
3:1 Mazurek (87')

Seniorzy: Orlęta Reszel - Warmia Olsztyn 8:1 (09.10.2010) Dodał: penny69

Bardzo słabo w dzisiejszym meczu zagrała Warmia Olsztyn. Orlęta zaprezentowały się bardzo przyzwoicie i ostatecznie pokonały gości 8-1. Wynik mógłby być bardziej pokaźny ale czasami nieźle spisywał się bramkarz Warmii a w niektórych sytuacjach brakowało po prostu szczęścia. Gratulacje dla piłkarzy za okazałe 3 punkty.

Pierwsza bramka w meczu padła w 11. minucie kiedy to Patryk Wiensław zagrał przed pole karne do Adriana Gizińskiego, ten "położył" bramkarza i uderzył przy bliższym słupku.

Dwie minuty później było już 2:0, po tym, jak do piłki zgrywanej przez Kamila Jankiewicza doszedł Paweł Romańczuk i uderzył "z pierwszej" zza 16-stki. Bramkarz był bez szans. Był to pierwszy gol tego piłkarza w drużynie seniorów.

Orlęta dominowały i w ciągu kilkunastu kolejnych minut mogły strzelić kolejne trzy gole. Niestety zabrakło skuteczności, a w jednym przypadku szczęścia, bo piłka trafiła w słupek.

Dopiero w 31. minucie bramkarz gości ponownie wyciągał piłkę z siatki. Kamil Jankiewicz wykorzystał świetne zagranie Patryka Wiensława uderzając w długi róg obok interweniującego golkipera gości.

Do przerwy prowadziliśmy zasłużenie 3:0, choć jak wspomniałem, wynik mógł być jeszcze wyższy.

W 53. minucie goście wykonywali rzut wolny z okolic środkowej części boiska. Jeden z obrońców posłał górną piłkę w nasze pole karne, którą do siatki wpakował Szewczyk.

Chwilę później mogło być już 3:2. Centra z rzutu rożnego, strzał głową i ... piłkę z linii bramkowej wybija Paweł Bieluń. Kto wie, jak nerwowa byłaby dalsza część meczu, gdyby Warmia zdobyła wówczas gola?

W 66. minucie było już wszystko jasne, bo Orlęta podwyższyły na 4:1 dając do zrozumienia piłkarzom gości, że nie dadzą sobie wydrzeć zwycięstwa. Obrońcy źle łapali na spalonym i Patryk Wiensław wybiegł na czystą pozycję. Nie kończył jednak akcji sam, a podał do środka do Kamila Jankiewicza, który uderzył "z klepki" do pustej bramki.

Chwilę potem akcję środkiem boiska przeprowadził Adrian Giziński, zagrał na lewą stronę do Patryka Wiensława i ten ponownie dograł na przedpole bramkowe, gdzie czyhał już Kamil Jankiewicz, który nie zmarnował sytuacji i posłał piłkę między nogami bramkarza.

W ostatnich dziesięciu minutach meczu padły jeszcze trzy gole dla Orląt. Najpierw indywidualną akcję celnym strzałem przy słupku wykończył Adrian Giziński, a później po bramce zaliczyli Mateusz Kozoń i Marek Jankiewicz, który niezbyt często dostaje szansę gry od trenera Romana Uglarenko, a szkoda.

Orły wygrały zdecydowanie i zasłużenie. W najbliższym meczu zmierzymy się z Victorią Bartoszyce, z którą wygraliśmy w Wojewódzkim Pucharze Polski, 1:0. Zagramy oczywiście o zwycięstwo.

1-0 Adrian Giziński (11', asysta: P. Wiensław)
2-0 Paweł Romańczuk (13', asysta: K. Jankiewicz)
3-0 Kamil Jankiewicz (31', asysta: P. Wiensław)
3-1 Szewczyk (53')
4-1 Kamil Jankiewicz (66', asysta: P. Wiensław)
5-1 Kamil Jankiewicz (68', asysta: P. Wiensław)
6-1 Adrian Giziński (83')
7-1 Mateusz Kozoń (89')
8-1 Marek Jankiewicz (90')

Seniorzy: Orlęta Reszel - Warmia Olsztyn (zapowiedź) (08.10.2010) Dodał: xchrustx/penny69

W sobotę piłkarzy Orląt czeka kolejny ligowy mecz. Przeciwnikiem naszej drużyny będzie Warmia Olsztyn. Początek meczu o godzinie 15.00.

Orlęta przegrały dwa ostatnie mecze i na trzecią porażkę nie mogą sobie pozwolić. Nasz zespół do potyczki z Warmią przystąpi osłabiony brakiem Mateusza Bochno, Czarka Ślązaka, Pawła Durjasza i Mateusza Zaleśkiewicza (wszyscy czterej będą w tym czasie w szkole).

Do składu powróci za to Adrian Giziński, a także Daniel Wójcik, których nie było przed tygodniem. Wiele wskazuje także na to, że w kadrze meczowej znajdą się dwaj doświadczeni zawodnicy: Paweł Matauszek i Krzysztof Królik.

W ostatnim meczu dobry występ zaliczyli Andrzej Adamiak i Paweł Romańczuk, którzy powinni dostać szansę gry od pierwszych minut. (dodał penny69)

Po drugiej stronie zobaczymy młody zespół Warmii, który jednak z pewnością dobrze radzić sobie będzie na równym reszelskim boisku. Ciężko powiedzieć coś więcej o naszych sobotnich gościach. Po 10. kolejkach zespół z Olsztyna zajmuje 14. miejsce w tabeli, tracąc do Orląt cztery punkty.

W sobotę czeka nas więc dobry mecz, który trzeba wygrać. Zapraszamy na stadion, by wspomóc dopingiem nasz klub.

Orły to My!

IV runda WPP: Orły zagrają z trzecioligową Vęgorią (07.10.2010) Dodał: xchrustx

W IV rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski Orlęta zmierzą się z III-ligową Vęgorią Węgorzewo. Spotkanie odbędzie się w Reszlu, a zaplanowano je na środę, 20. października. Początek meczu o godz. 15.00.