NEWS'Y 2010-2011 >> [ .: 1 :. ] [ .: 2 :. ] [ .: 3 :. ] [ .: 4 :. ] [ .: 5 :. ] [ .: 6 :. ] [ .: 7 :. ] [ .: 8 :. ] <<

Seniorzy: Wilczek Wilkowo - Orlęta Reszel (zapowiedź) (19.09.2010) Dodał: xchrustx

Już w najbliższą niedzielę czekają nas, drugie w tym sezonie, derby powiatu. Orlęta zagrają z beniaminkiem naszej ligi, Wilczkiem Wilkowo. Początek meczu o godz. 16.00.

Spotkania z Orlętami są traktowane w Wilkowie bardzo prestiżowo. Grającym trenerem Wilczka jest Rafał Sokołowski, który w przeszłości był zawodnikiem reszelskiej drużyny. Z naszymi niedzielnymi rywalami graliśmy wiele meczów kontrolnych, w których nie brakowało twardej gry i emocji. Z pewnością nie zabraknie tego także w niedzielę.

Wspomniany już Rafał Sokołowski wykonuje w Wilkowie dobrą pracę. Poukładał i zdyscyplinował zawodników, a progres w grze Wilczka widoczny był z każdym kolejnym meczem. Miniony sezon był dla naszych sąsiadów przełomowy, bowiem po raz pierwszy w historii klubu udało im się awansować do ligi okręgowej.

Obecny sezon nie rozpoczął się dla nich zbyt dobrze, jednak z każdym meczem było już lepiej i Wilczek może się teraz pochwalić serią czterech meczów bez porażki. Przed tygodniem drużyna z Wilkowa niespodziewanie wygrała w Wielbarku z Omulwią.

W drużynie Wilczka trzeba uważać na pomocników: Roberta Cytralę i Łukasza Żółtowskiego, a także Mariusza Grabowskiego, który w obecnych rozgrywkach strzelił trzy bramki dla swojego zespołu. Solidnie wygląda także środek obrony, dowodzony przez Rafała Sokołowskiego.

Orlęta w niedzielę zagrają osłabione brakiem Pawła Durjasza, nieobecnego z powodu wyjazdu. Do składu wraca za to Mateusz Zaleśkiewicz, którego nie było w meczu z Mazurem Pisz. W kadrze nie znajdą się też dwaj zawodnicy, którzy zawiesili treningi: Jacek Prusinowski i Arek Klimko.

Niedzielne spotkanie nie będzie łatwe, niemniej jednak nasz zespół ma po swojej stronie więcej atutów. Zawodnicy są zmotywowani do walki i zrobią wszystko, by wygrać ten prestiżowy mecz. Zachęcamy wszystkich kibiców do pokonania tych kilkunastu kilometrów, by wspomóc Orlęta dopingiem.

Orły to My!

7. kol. Kl. Okręgowej: Orlęta Reszel - Mazur Pisz 1:0 (11.09.2010) Dodał: xchrustx

Piłkarze Orląt przełamali niemoc własnego boiska, wygrywając z Mazurem Pisz 1:0. Jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył Adrian Giziński, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Grzegorzu Kuszczaku. Zwycięstwo mogło być bardziej okazałe, ale sędzia nie uznał trzech, prawidłowo zdobytych, bramek.

Mecze z Mazurem zawsze mają dodatkowy smaczek, a na boisku nie brakowało twardej gry.

Od początku meczu zarysowała się przewaga naszej drużyny, która szybko przełożyła się na dogodne okazje. Niestety, kolejny raz brakowało skuteczności, choć trzeba także podkreślić dobrą grę bramkarza gości.

Najlepszą okazję do zdobycia gola... wykorzystał Kamil Jankiewicz, jednak, bardzo nieudolny tego dnia, sędzia boczny podniósł chorągiewkę. Sytuacja powtórzyła się kilka minut później, jednak tym razem sędziowie nie uznali gola Grzegorza Kuszczaka.

Groźnie z dystansu strzelał Gaspar Jaśkiewicz, a w końcówce pierwszej części gry bliski szczęścia ponownie był Kamil Jankiewicz.

Mazur ograniczył się jedynie do kilku wrzutek w pole karne, jednak żadna z tych prób nie zakończyła się groźnym strzałem na bramkę Orląt.

Drugie 45 minut było ciekawsze. Orlęta szybko zepchnęły zespół Mazura do defensywy, jednak wymierny efekt przyniosło to dopiero w 68. minucie. Grzegorz Kuszczak został sfaulowany w polu karnym i sędzia nie miał innej możliwości, niż wskazanie na "wapno". Skutecznym wykonawcą jedenastki okazał się Adrian Giziński.

Kilka minut później powinno być 2:0. Patryk Wiensław strzelił zza pola karnego, piłka odbiła się od słupka i trafiła pod nogi Kamila Jankiewicza, który skierował ją do pustej bramki. Arbiter znów jednak nie uznał gola, dopatrując się pozycji spalonej.

Z upływem czasu Mazur zaczął grać odważniej. Zawodnicy z Pisza dwukrotnie niecelnie główkowali, groźnie było także po strzale z rzutu wolnego. W końcówce nerwów mógł kibicom oszczędzić Patryk Wiensław, jednak przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Mazura.

Cieszy zwycięstwo na własnym boisku, zwłaszcza w meczu z Mazurem. Gra nie porywała, ale najważniejsze, że udało się osiągnąć przełamanie i trzy punkty zostały w Reszlu. Brawa należą się także kibicom, którzy przez cały mecz wspomagali dopingiem Orlęta. Przed nami Wilczek, trzeba walczyć o kolejne ligowe punkty.

7. kolejka Kl. Okręgowej: Orlęta Reszel - Mazur Pisz 1:0 (0:0)

Gole: 1:0 Adrian Giziński (68 - rzut karny)

Skład Orląt: M. Bochno (br.); P. Bieluń, C. Ślązak, P. Durjasz, J. Bochno, G. Kuszczak (89' P. Romańczuk), G. Jaśkiewicz, A. Giziński, A. Adamiak (87' M. Kozoń), K. Jankiewicz (82' T. Sawa), P. Wiensław (90' D. Wójcik).

Niewykorzystani rezerwowi: K. Węcławek (br.), A. Klimko, M. Jankiewicz.

6. kol. Kl. Okręgowej: Leśnik Nowe Ramuki - Orlęta Reszel 1:0 (08.09.2010) Dodał: xchrustx

Nie udała się Orlętom wyprawa do Nowej Wsi. Mimo olbrzymiej przewagi podopieczni Romana Uglarenko przegrali z Leśnikiem Nowe Ramuki 0:1. Dla gospodarzy było to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Orlęta przeważały od początku spotkania, Leśnik natomiast skupił się na bronieniu dostępu do własnej bramki. Z czasem jednak gospodarze zaczęli coraz odważniej kontratakować i przyniosło to powodzenie w 25. minucie, kiedy to Kozłowski popisał się ładnym uderzeniem z ok. 26 metrów. Uderzona lewą nogą piłka wpadła pod poprzeczkę naszej bramki.

Stracony gol wprowadził trochę nerwów w poczynania naszej drużyny i niewiele brakowało, by kilka minut później Leśnik podwyższył prowadzenie. Po strzale Rogalskiego piłka trafiła jednak w zewnętrzną część słupka naszej bramki.

Orlęta, mimo posiadanej przewagi, nie potrafiły sobie stworzyć naprawdę dogodnej sytuacji, zazwyczaj wszystko kończyło się niecelnym strzałem lub zamieszaniem w polu karnym gospodarzy. Najgroźniej było po strzale Mateusza Zaleśkiewicza, kiedy piłkę z ledwością wybił bramkarz Leśnika.

Dużo więcej okazji było za to w drugiej części meczu. Reszelanie bardzo szybko zepchnęli rywali do głębokiej defensywy i stworzyli sobie mnóstwo sytuacji. Niestety, strzały były albo niecelne, albo wybijane przez bramkarza lub obrońców. Dwukrotnie gospodarzy ratował słupek, raz piłka trafiła w poprzeczkę.

W ostatnich minutach inwencją wykazała się także ławka rezerwowych gospodarzy, chowając jedną z meczowych piłek, by zyskać nieco na czasie.

Nasi zawodnicy zagrali ambitnie, zostawili na boisku wiele zdrowia. Niestety, kolejny raz zabrakło skuteczności. To zresztą nie nowość na boisku w Nowej Wsi, ostatnie trzy mecze Leśnika z Orlętami miały niemal identyczny przebieg: szybko zdobyta bramka z daleka, głęboka defensywa Leśnika i rażąca nieskuteczność Orląt. Straconych punktów szkoda tym bardziej, że zwycięstwo dałoby nam trzecie miejsce w tabeli.

Przed nami spotkanie z Mazurem, które trzeba wygrać. To prestiżowy mecz i na pewno nie zabraknie w nim walki.

Orły do Boju!

Leśnik Nowe Ramuki - Orlęta Reszel 1:0 (1:0)

Gole: 1:0 Kozłowski (25')

Orlęta: M. Bochno (br.); P. Bieluń, C. Ślązak, P. Durjasz; G. Kuszczak, T. Sawa (75' A. Adamiak), M. Zaleśkiewicz (59' M. Kozoń), A. Giziński, G. Jaśkiewicz, K. Jankiewicz, P. Wiensław.

Niewykorzystani rezerwowi: J. Prusinowski (br.), A. Klimko, J. Bochno, D. Wójcik, M. Jankiewicz.

Z Leśnikiem o zwycięstwo (07.09.2010) Dodał: xchrustx

Już w środę Orlęta rozegrają kolejny ligowy mecz, a rywalem będzie zamykający tabelę Leśnik Nowe Ramuki. Mecz odbędzie się w Nowej Wsi, a jego początek wyznaczono na godzinę 17.00.

Orlęta na boisku Leśnika jeszcze nigdy nie wygrały. Środowy mecz ma być przełamaniem tej niemocy, bowiem w pierwszych pięciu meczach gospodarze jutrzejszego meczu nie zdobyli żadnego punktu. Trener Roman Uglarenko będzie mieć do dyspozycji wszystkich piłkarzy, którzy byli w kadrze na mecz z Mamrami. Sami zawodnicy także chcą zatrzeć niekorzystne wrażenie po sobotniej porażce z Giżyckiem.

Orły do boju!

Z Victorią w pucharze (06.09.2010) Dodał: xchrustx

Na stronie WMZPN ukazał się komunikat dotyczący III rundy rozgrywek Wojewódzkiego Pucharu Polski. Orlęta zmierzą się na własnym boisku z Victorią Bartoszyce. Spotkanie rozegrane zostanie w środę, 22 września, o godz. 16.00.

W rozwinięciu pozostałe pary III rundy WPP.

13. KS Iskra Narzym - GKS Wikielec
14. DKS Dobre Miasto - MKS Olimpia Olsztynek
15. LUKS Wilczek Wilkowo - GKS Pisa Barczewo
16. LKS Unia Susz - KS Olimpia 2004 Elbląg
17. LKS Wel Lidzbark Welski - MKS Start Nidzica
18. GLKS Warmiak Łukta - OKS 1945 II Olsztyn
19. KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - KS Zamek Kurzętnik
20. KKS Granica Kętrzyn - wolny los

5. kol. Kl. Okręgowej: Orlęta Reszel - Mamry Giżycko 1:2 (02.09.2010) Dodał: penny69

W spotkaniu 5. kolejki ligi okręgowej Orlęta przegrały na własnym boisku z Mamrami Giżycko 1:2. Gościnność reszelskich piłkarzy trwa więc w najlepsze. Dla naszej drużyny był to czwarty z rzędu mecz bez zwycięstwa przed własną publicznością.

Jedynego gola dla Orląt zdobył Patryk Wiensław.

Oto ważniejsze akcje meczu:

15' - dośrodkowanie Orląt z rzutu rożnego, Andrzej Adamiak przedłuża nogą lot piłki, ta ląduje na 5-tym metrze, gdzie jeden z obrońców wybija ją przed pole karne. Dobiega do niej Patryk Wiensław, który potężnym uderzeniem "z pierwszej" umieszcza piłkę przy słupku. Piękna bramka i Orlęta prowadzą 1:0.

20' - rzut wolny dla gości z boku pola karnego; strzał w krótki róg, ale Jacek Prusinowski na posterunku;

21' - kolejny rzut wolny dla Mamr; tym razem błąd w kryciu popełnia jeden z zawodników Orląt i napastnik gości uderza głową z kilku metrów; na nasze szczęście obok bramki;

37' - goście w natarciu; napastnik zastawia się w naszym polu karnym, przyjmuje piłkę i uderza z półobrotu; Jacek Prusinowski skraca kąt ratując zespół przed utratą gola;

39' - szybka akcja gości; Jankowski wpada na szybkości w pole karne i celnie uderza w długi róg, 1:1

43' - udany kontratak Mamr, obrońcy Orląt nieco zaspali zostawiając niepilnowanych dwóch napastników w obrębie 16-stki; lewy pomocnik dośrodkował na 11-sty metr, gdzie Barczak przyjął piłkę i uderzył obok interweniującego Jacka Prusinowskiego, 1:2;

44' - strzał napastnika Mamr minimalnie nad poprzeczką;

47' - Kamil Jankiewicz główkuje, ale obok bramki;

60' - kolejna akcja drużyny przyjezdnej; jeden z piłkarzy przyjmuje piłkę mając na plecach obrońcę, obraca się i strzela... obok słupka;

62' - Andrzej Adamiak ładnie przerzuca piłkę nad linią obrony, ta trafia pod nogi Kamila Jankiewicza, który uderza, ale wychodzący z bramki golkiper Mamr instynktownie broni ten strzał;

63' - strzał głową napastnika gości, ale nad poprzeczką;

70' - boczny pomocnik gości mija Mateusza Kozonia i uderza z 20-stu metrów; Jacek Prusinowski piąstkuje piłkę przed siebie;

74' - rzut rożny dla Mamr; dośrodkowanie na bliższy słupek; piłka po strzale głową jednego z piłkarzy wędruje pod poprzeczkę, ale Daniel Wójcik staje na linii strzału i również głową "przenosi" piłkę nad poprzeczką;

77' - "rożny" dla Orląt; Patryk Wiensław wrzuca na dalszy słupek, Mateusz Kozoń wyskakuje zza obrońców, ale zbyt lekko uderza i bramkarz bez problemu łapie piłkę;

86' - rzut wolny dla gości na wysokości 30-stu metrów od naszej bramki; silne dośrodkowanie/strzał w pole karne i piłka minimalnie przechodzi nad bramką;

90' - Adrian Giziński wrzuca piłkę z rzutu wolnego w pole karne; Paweł Bieluń wyskakuje do dośrodkowania i uderza głową, ale niestety piłka szybuje nad poprzeczką.

Jak widać w powyższej relacji, goście z Giżycka stworzyli sobie dużo więcej sytuacji bramkowych i wygrali zasłużenie. Orlęta mając problem z meczami "u siebie". Dużo lepiej prezentują się w meczach wyjazdowych.

Orlęta: J. Prusinowski (br.), P. Bieluń, C. Ślązak (52' J. Bochno), P. Durjasz, M. Zaleśkiewicz (53' M. Kozoń), G. Kuszczak, A. Adamiak (73' T. Sawa), A. Giziński, G. Jaśkiewicz (73' D. Wójcik), P. Wiensław, K. Jankiewicz.

Niewykorzystani rezerwowi: M. Bochno (br.), M. Jankiewicz, A. Klimko.

1:0 Patryk Wiensław (15')
1:1 Jankowski (39')
1:2 P. Barczak (43')

Orlęta - Mamry: czas na rewanż (02.09.2010) Dodał: xchrustx

Już w sobotę Orlęta Reszel podejmą na własnym boisku Mamry Giżycko. Będzie to okazja do rewanżu za miniony sezon, kiedy to piłkarze z Giżycka dwukrotnie wychodzili zwycięsko z potyczek z naszym zespołem. Podobna sztuka udała się tylko Omulwii Wielbark.

W poprzednich rozgrywkach obie drużyny znajdowały się w dolnych rejonach tabeli, a nasi sobotni goście niemal do końca musieli drżeć o pozostanie w lidze. Niemal, ponieważ zapewnili je sobie w przedostatniej serii gier, zwyciężając właśnie w Reszlu.

Obecny sezon dla obu ekip ma być jednak inny. Zarówno kibice Mamr, jak i reszelscy sympatycy liczą po cichu, że ich zespoły włączą się do walki o awans do IV ligi. Obie drużyny dobrze zaczęły rozgrywki, po czterech kolejkach Orlęta zajmują trzecie miejsce w tabeli, natomiast Mamry, mając punkt mniej, plasują się na piątej pozycji.

Reszelski zespół do sobotniego meczu przystąpi najprawdopodobniej osłabiony brakiem Pawła Matauszka. Środkowy pomocnik Orląt z powodów osobistych nie może regularnie grać i trenować, niemniej jednak istnieje szansa, że uda mu się dotrzeć w sobotę na mecz. Poza nim trener Roman Uglarenko ma do dyspozycji wszystkich swoich zawodników.

O drużynie Mamr niewiele wiadomo. Najsilniejszą formacją naszych sobotnich rywali wydaje się druga linia, w której prym wiodą: Piotr Reczek i Karol Lenio, strzelec dwóch goli w wiosennym meczu w Reszlu. Trener Jakub Golak może także zagrać jako napastnik i wówczas także nasi obrońcy muszą zwrócić na niego szczególną uwagę.

Przed tygodniem Orlęta wygrały w Bezledach z Granicą, natomiast piłkarze z Giżycka niespodziewanie przegrali u siebie z Omulwią Wielbark.

Co ciekawe, nasz zespół ostatnimi czasy lepiej prezentuje się na wyjazdach, przed własną publicznością nie wygraliśmy trzech ostatnich spotkań ligowych. Pora wreszcie się przełamać i zwyciężyć u siebie.

Początek sobotniego spotkania o godz. 16.00, zapraszamy wszystkich sympatyków piłki na stadion przy ul. Kopernika.

4. kol. Kl. Okręgowej: Granica Bezledy - Orlęta Reszel 0:1 (28.09.2010) Dodał: xchrustx

W sobotnim spotkaniu 4. kolejki klasy okręgowej Orlęta pokonały w Bezledach Granicę 1:0. Zwycięskiego gola w 53. minucie zdobył Gaspar Jaśkiewicz. Zwycięstwo to pozwoliło nam wskoczyć na trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Wygrana w Bezledach nie przyszła Orlętom łatwo. Mecz odbywał się na nasiąkniętym wodą boisku, a w dodatku przez niemal całą drugą połowę piłkarzom przeszkadzał rzęsisty deszcz. Na boisku było dużo walki w środku pola.

W pierwszej części meczu gospodarze dwukrotnie poważnie zagrozili naszej bramce, jednak Jacek Prusinowski w obu przypadkach wygrywał sytuację sam na sam z zawodnikami Granicy. Orlęta w pierwszych 45. minutach częściej były przy piłce, ale nie przełożyły tego na sytuacje bramkowe. Kilka razy nasi zawodnicy mogli strzelać na bramkę, jednak wybierali inne rozwiązania akcji.

Bardzo udanie rozpoczęliśmy jednak drugą połowę. W 53. minucie Kamil Jankiewicz popisał się kapitalnym zagraniem do wbiegającego w pole karne Gaspara Jaśkiewicza, a skrzydłowy Orląt ze spokojem skierował piłkę obok wybiegającego z bramki golkipera gospodarzy.

Po strzeleniu gola nasz zespół oddał inicjatywę dążącym do wyrównania graczom Granicy. Piłkarze z Bezled kilka razy zagrozili naszej bramce, ale nie udało im się pokonać dobrze dysponowanego bramkarza Orląt, który ponownie dwukrotnie wygrał pojedynki sam na sam z napastnikami gospodarzy.

Nasz zespół także stworzył sobie sytuacje bramkowe, a najlepsze okazje mieli Adrian Giziński i Kamil Jankiewicz, który minimalnie spóźnił się do zagranej przez Czarka Ślązaka piłki.

Cieszy zwycięstwo, które umocniło nasz zespół w górnej połowie tabeli. Mimo że gra nie układała się Orlętom tak dobrze, jak zazwyczaj, trzy punkty przyjechały do Reszla.

4. kolejka Kl. Okręgowej, 29.08.2010, 16:00

Granica Bezledy - Orlęta Reszel 0:1 (0:0)

Skład Orląt: J. Prusinowski - P. Bieluń (65' J. Bochno), C. Ślązak, P. Durjasz, P. Matauszek, G. Kuszczak, M. Zaleśkiewicz (75' T. Sawa), A. Giziński, G. Jaśkiewicz (87' A. Adamiak), K. Jankiewicz (83' M. Kozoń), P. Wiensław.

Pozostali rezerwowi: A. Klimko, M. Jankiewicz

0:1 Gaspar Jaśkiewicz (53'; asysta: Kamil Jankiewicz)

Dostępne są już zdjęcia z pucharowego meczu Orląt z Sokołem Garbno. Autorem zdjęć tradycyjnie już jest Andrzej Lewandowski.