NEWS'Y 2010-2011 >> [ .: 1 :. ] [ .: 2 :. ] [ .: 3 :. ] [ .: 4 :. ] [ .: 5 :. ] [ .: 6 :. ] [ .: 7 :. ] [ .: 8 :. ] <<

Seniorzy: Znicz Biała Piska - Orlęta Reszel 3:2 (02.10.2010) Dodał: xchrustx

Duży niedosyt mogą czuć po sobotnim meczu piłkarze Orląt. Po pierwszej połowie sensacyjnie prowadzili z liderem 2:0, jednak ostatecznie musieli uznać wyższość rywali. Zabrakło nieco szczęścia i doświadczenia, choć nie po raz pierwszy okazało się, że silnym organizacyjnie gospodarzom pomagają ściany.

Kibice w Reszlu już przed meczem postawili na swoich zawodnikach krzyżyk, przewidując wysoką porażkę. W pierwszej części meczu nasi zawodnicy zagrali jednak bardzo ambitnie i konsekwentnie, przy okazji wykazując się skutecznością, której brakowało w ostatnich meczach.

Gospodarze od początku przystąpili do ataków, jednak nie potrafili przedrzeć się pod nasze pole karne. Próby dośrodkowań i strzałów z dystansu także nie przynosiły powodzenia. Orlęta próbowały grać szybkim atakiem, wykorzystując słabą postawę defensywy Znicza.

W 14. minucie jedna z takich akcji zakończyła się zagraniem ręką jednego z obrońców i sędzia słusznie wskazał na wapno. Do piłki podszedł Kamil Jankiewicz, bramkarz obronił strzał, jednak piłka wróciła pod nogi naszego zawodnika, który spokojnie skierował ją do siatki.

Po stracie gola gospodarze zaatakowali jeszcze odważniej, co przyniosło im efekt w postaci dwóch groźnych sytuacji. W obu przypadkach strzały zawodników Znicza były jednak niecelne.

W 42. minucie było już 0:2. Paweł Romańczuk zagrał do wbiegającego w pole karne Kamila Jankiewicza, a ten strzałem w długi róg po raz drugi pokonał bramkarza rywali.

Niestety, druga część meczu zaczęła się dla nas bardzo źle. Gospodarze przystąpili do szturmu i w ciągu czterech minut stworzyli sobie trzy sytuacje bramkowe, wykorzystując ostatnią z nich. Po zamieszaniu w polu karnym Orląt Radkiewicz z kilku metrów skierował piłkę do siatki. Gospodarze nie ustawali w atakach, jednak, po tych kilku minutach zagubienia, nasz zespół powrócił do konsekwentnej gry w obronie i nie dopuszczał do sytuacji strzeleckich. Potrafił też groźnie kontrować, a blisko zdobycia bramki byliśmy w 56. minucie, kiedy to Kamil Jankiewicz z kilkunastu metrów strzelił nad poprzeczką.

Niestety, gospodarzom pomagają nawet ściany, a to co zrobił w 61. minucie sędzia liniowy to istny kabaret. Piłkarz Znicza dograł do swojego partnera z zespołu, który w momencie podania znajdował się na kilkumetrowym spalonym. Chorągiewka bocznego została jednak w dole, co skrzętnie wykorzystali gospodarze, doprowadzając do remisu. Sytuacja ta, a także kolejne błędy liniowego (a było ich w drugiej połowie całkiem sporo) skutecznie denerwowały naszych zawodników.

Będący na fali gospodarze dążyli do wyjścia na prowadzenie, co ostatecznie udało im się w 78. minucie. Jednak i ta bramka padła w wątpliwych okolicznościach, bowiem wcześniej jeden z zawodników Znicza był na pozycji spalonej.

W końcówce meczu Orlęta próbowały doprowadzić do remisu, jednak defensywa gospodarzy nie pozwoliła na stworzenie sobie dogodnych ku temu okazji.

Warto pochwalić naszych zawodników za ambicję i walkę. Niestety, sędzia skutecznie obrócił te starania w pył. W kluczowych momentach zabrakło także trochę doświadczenia i spokoju. Miejmy nadzieję, że ten mecz okaże się dobrym prognostykiem przed sobotnim meczem z Warmią Olsztyn.

I jeszcze ciekawostka. Gospodarze, którzy nota bene podważali każdą decyzję sędziego i byli niezwykle aroganccy, grali w koszulkach... Lechii Gdańsk, z naszytym własnym logo ;)

Orlęta: J. Prusinowski (br.); P. Durjasz (78' T. Sawa), J. Bochno, P. Bieluń, A. Adamiak, G. Kuszczak, M. Zaleśkiewicz (89' M. Jankiewicz), P. Romańczuk, G. Jaśkiewicz (81' M. Kozoń), K. Jankiewicz, P. Wiensław.

Niewykorzystani rezerwowi: K. Węcławek (br.),

0:1 K. Jankiewicz (14')
0:2 K. Jankiewicz (42', asysta: P. Romańczuk)
1:2 D. Radkiewicz (49')
2:2 D. Radkiewicz (61')
3:2 M. Kierznowski (78')

Seniorzy: Znicz Biała Piska - Orlęta Reszel (zapowiedź) (01.10.2010) Dodał: xchrustx

Ciężkie zadanie czeka w sobotę zawodników Orląt, którzy rozegrają wyjazdowe spotkanie z liderem naszej ligi - Zniczem Biała Piska. Miejmy nadzieję, że mimo wszelkich przeciwności nasi piłkarze zdołają przywieźć punkty z trudnego terenu.

Do Białej Piskiej drużyna Orląt pojedzie poważnie osłabiona. Z różnych przyczyn w sobotnim meczu nie wystąpią: Czarek Ślązak, Mateusz Bochno, Patryk Wiensław, Daniel Wójcik, Tomek Sawa i Adrian Giziński. Niepewny jest także występ Pawła Matauszka.

Nie oznacza to jednak, że już teraz należy Orlęta skazywać na porażkę. Wystarczy bowiem przypomnieć sobie końcówkę poprzednich rozgrywek, by zobaczyć, że nawet bez kilku kluczowych zawodników nasz zespół jest groźny dla każdego. Z takim też nastawieniem piłkarze wybiegną na boisko. Poza tym liga okręgowa wielokrotnie pokazała, jak nieprzewidywalna potrafi być.

Jedno jest pewne - walki na pewno w tym meczu nie zabraknie.

Seniorzy: Orlęta Reszel - GLKS Jonkowo 0:2 (25.09.2010) Dodał: penny69

Jakieś fatum zawisło nad Orlętami podczas dzisiejszego meczu z beniaminkiem, drużyną GLKS Jonkowo. Goście w ciągu 90 minut byli tłem dla naszych piłkarzy, a mimo to zdobyli dwie bramki, które dały im zwycięstwo, 2:0.

Nasz zespół walczył do samego końca o korzystny rezultat, ale oprócz precyzji w wielu sytuacjach zabrakło szczęścia. M. in. Mateusz Kozoń w sytuacji sam na sam przelobował bramkarza i ... piłka trafiła w poprzeczkę. Kilka minut później zza pola karnego uderzał Patryk Wiensław i ... ponownie piłka trafiła w poprzeczkę.

Przegraliśmy mecz z jednym z najsłabszych zespołów w tym sezonie. Powtórka z historii, bo przecież z Leśnikiem też powinniśmy wygrać różnicą kilku bramek, a ostatecznie wróciliśmy do Reszla bez punktów.

Cóż, trzeba jak najszybciej zapomnieć o tym meczu i pozytywnie patrzeć w przyszłość.

Trzymam kciuki!!! Orły do boju!!!

Tabela po 9. kolejce: Orlęta na 8. miejscu, 14 pkt., bramki 14:10

Seniorzy: Orlęta Reszel - GLKS Jonkowo (zapowiedź) (24.09.2010) Dodał: xchrustx

Dziewiąta kolejka ligi okręgowej przed nami. W sobotę Orlęta zmierzą się na własnym boisku z beniaminkiem naszej ligi, zespołem GLKS Jonkowo. Początek meczu o godz. 16.00.

Ciężko napisać coś o zespole z Jonkowa, ponieważ Orlętom nie dane było jeszcze się z nim mierzyć. Po ośmiu rozegranych meczach GLKS zajmuje 7. miejsce, mając w dorobku dwanaście punktów.

Trenerem naszych sobotnich rywali jest Cezary Baca, który w przeszłości grał m.in. w reszelskim klubie, a później także w pierwszej lidze polskiej i fińskiej.

Nasz zespół z pewnością zechce przedłużyć zwycięską passę i pokonać drugiego z beniaminków. Zwycięstwo pozwoliłoby umocnić swoją pozycję w górnej części tabeli.

Trener Roman Uglarenko nie będzie mógł skorzystać z usług Pawła Durjasza. Niepewny jest także występ Pawła Matauszka. Poza nimi wszyscy piłkarze są do dyspozycji szkoleniowca.

Zapraszamy kibiców na stadion przy ul. Kopernika!

Wojewódzki Puchar Polski: Orlęta Reszel - Victoria Bartoszyce 1:0 (22.09.2010) Dodał: penny69

W III Rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski Orlęta pokonały na własnym stadionie Victorię Bartoszycę, 1:0 i awansowały do kolejnego etapu rozgrywek. Kto będzie następnym rywalem naszego zespołu okaże się już niebawem.

Zwycięską bramkę zdobył w 62. minucie Tomasz Sawa, dla którego było to pierwszy gol w drużynie seniorów. Świetną asystę przy tej bramce zaliczył Gaspar Jaśkiewicz, który popisał się kilkudziesięciometrowym podaniem.

Szersze info oraz fotki z meczu niebawem.

BRAWO ORŁY!!!

Orlęta: M. Bochno (br.), P. Bieluń, C. Ślązak, J. Bochno; A. Adamiak (46' T. Sawa), G. Kuszczak (80' M. Jankiewicz), M. Zaleśkiewicz, A. Giziński (46' P. Romańczuk), G. Jaśkiewicz; P. Wiensław, K. Jankiewicz (46' M. Kozoń).

Niewykorzystani rezerwowi: J. Prusinowski (br.), D. Schwesig.

1:0 Tomasz Sawa (62', asysta: G. Jaśkiewicz)

Wojewódzki Puchar Polski: Orlęta Reszel - Victoria Bartoszyce (zapowiedź) (21.09.2010) Dodał: penny69

W najbliższą środę o godzinie 16:00 na boiskach w całym województwie zostaną rozegrane mecze III Rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski. Nasi piłkarze zmierzą na własnym boisku z ligowym rywalem, Victorią Bartoszyce.

Goście w lidze radzą sobie dość średnio. Jak dotąd zdobyli osiem punktów na 24 możliwe. Bilans bramkowy: 13 strzelonych i 11 straconych goli. Daje im to dopiero 12-stą pozycję w tabeli.

Orlęta po dwóch ostatnich zwycięstwach nad Mazurem Pisz i Wilczkiem Wilkowo wskoczyły na czwarte miejsce. Wynik ten byłby jeszcze okazalszy, gdyby nie wpadka z najsłabszym w lidze Leśnikiem Nowe Ramuki.

Nie od dziś wiadomo, że mecze pucharowe rządzą się swoimi prawami. Być może w obu ekipach zobaczymy kilku graczy, którzy w meczach ligowych są piłkarzami rezerwowymi. Mimo wszystko liczymy na dobre widowisko, z którego to Orlęta wyjdą zwycięsko.

ORŁY DO BOJU!!!

8. kol. Kl. Okręgowej: Wilczek Wilkowo - Orlęta Reszel 1:3 (19.09.2010) Dodał: penny69

W derbach powiatu kętrzyńskiego pomiędzy Wilczkiem Wilkowo i Orlętami Reszel lepsi okazali się nasi piłkarze, którzy zasłużenie pokonali rywali 3:1.

Przez większą część meczu gra toczyła się na połowie "Wilków", którym do 58. minuty udawało się odpierać ataki Orląt. Wtedy to właśnie Andrzej Adamiak otworzył wynik spotkania.

Gospodarze niespodziewanie wyrówali w 75. minucie po mocnym strzale z lini 16-stu metrów.

Ostatnie słowo należało jednak do podopiecznych Romana Uglarenko, którzy w 80. minucie znów objęli prowadzenie po tym, jak do siatki trafił Kamil Jankiewicz, a później, tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego po ładnej zespołowej akcji wynik meczu ustalił Patryk Wiensław.

Brawa dla zespołu za walkę do końca!

Dzięki temu zwycięstwu wskoczyliśmy na czwartą pozycję w tabeli.

Poniżej ważniejsze akcje meczu:

2' - Kamil Jankiewicz na lewą stronę do Andrzeja Adamiaka, ten wyprzedza obrońcę i zagrywa na 15-sty metr do Gaspara Jaśkiewicza, który jednak nieczysto uderza i bramkarz łapie piłkę;

34' - jeden z nielicznych wypadów gospodarzy pod naszą bramkę; groźny strzał głową w krótki róg, ale Mateusz Bochno na posterunku;

40' - Kamil Jankiewicz strzela po ziemi z kilkunastu metrów, bramkarz Wilczka również bez zarzutów;

41' - szybka kontra "Wilków", dobrze jednak w obronie Czarek Ślązak;

44' - Mateusz Zaleśkiewicz dogrywa przed pole karne do Adriana Gizińskiego, ten uderza minimalnie nad okienkiem;

46' - Kamil Jankiewicz dostrzega na 11-stym metrze niepilnowanego Patryka Wiensława, który jednak źle uderza i znów bramkarz bez trudu broni;

55' - Andrzej Adamiak trafia z linii 16-stu metrów w poprzeczkę po zagraniu Adriana Gizińskiego;

56' - dośrodkowanie w pole karne, Patryk Wiensław uderza czubkiem buta i tym razem bramkarz z trudem wybija piłkę na rzut rożny;

57' - Kamil Jankiewicz główkuje po centrze "z rogu" i ponownie świetna interwencja golkipera gospodarzy

58' - dośrodkowanie z rzutu rożnego, "Janki" zgrywa piłkę głową na przedpole bramkowe, Andrzej Adamiak uprzedza obrońców i lekkim strzałem trafia pod poprzeczkę, 1:0 dla Orląt!

60' - gospodarze przed szansą na wyrównanie; jeden z napastników zbyt mocno uderza z kilku metrów i na nasze szczęście piłka szybuje nad poprzeczką;

65' - szybka akcja Wilczka i kolejny mocny strzał, tym razem piłka szybuje pod poprzeczkę, ale świetną interwencją popisuje się Mateusz Bochno;

72' - Daniel Wójcik, który minutę wcześniej pojawił się na boisku uderza z 25. metrów i bramkarz gospodarzy kolejny raz ratuje swój zespół przed utratą gola; po chwili pomocnik Orląt ponownie strzela z dystansu, ale trafia przy okazji w nogi obrońcy; z podejrzeniem złamania nogi zostaje zniesiony z boiska (dziś już wiadomo, że noga jest cała, tylko mocno zbita);

75' - gospodarze pod naszą bramką; dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłka ląduje na 16-stym metrze; dobiega do niej Kulisz i uderza mocno pod poprzeczkę; 1:1;

80' - indywidualna akcja Adriana Gizińskiego; pomocnik Orląt mijając obrońcę wbiega w pole karne i podaje na 5-ty metr do Kamila Jankiewicza, ten uderza na raty i piłka lobem wpada do bramki; prowadzimy 2:1!

90' - świetna, szybka akcja naszego zespołu; Patryk Wiensław zagrywa na prawą stronę w tempo do Pawła Romańczuka, ten wbiega z piłką w pole karne, odgrywa do Patryka, który dokłada nogę i futbolówka przy słupku wpada do bramki; 3:1 dla Orląt!

Orlęta: M. Bochno (br.), P. Bieluń (46' T. Sawa), C. Ślązak, J. Bochno, G. Jaśkiewicz (71' D. Wójcik (75' M. Kozoń)), P. Matauszek, M. Zaleśkiewicz (70' P. Romańczuk), A. Giziński, A. Adamiak, P. Wiensław, K. Jankiewicz.

Niewykorzystani rezerwowi: K. Węcławek (br.), M. Jankiewicz.

0:1 A. Adamiak (58', asysta: K. Jankiewicz)
1:1 Kulisz (75')
1:2 K. Jankiewicz (80', asysta: A. Giziński)
1:3 P. Wiensław (90', asysta: P. Romańczuk)

Tabela po 8. kolejce: Orlęta na 4. miejscu, 14 pkt., bramki 14:8