NEWS'Y 2007-2008 >> [ .: 1 :. ] [ .: 2 :. ] [ .: 3 :. ] [ .: 4 :. ] [ .: 5 :. ] <<


Podsumowanie przygotowań do sezonu (08.08.2007) Autor: Solid Snake

Przed nami inauguracja nowego sezonu. Orlęta przygotowania do niego zaczęły stosunkowo późno, bo dopiero 18. lipca. Do końca tego miesiąca zespół prowadził Edward Szmul, jednak z powodów osobistych musiał on zakończyć pracę z drużyną. Od tego momentu treningi prowadzi nowy, grający szkoleniowiec - Wojciech Jałoszewski.

W ciągu trzech tygodni nasi piłkarze rozegrali pięć sparingów, wszystkie na naszym terenie. Bilans tych spotkań nie napawa jednak optymizmem. Wygraliśmy tylko jedno spotkanie (6:0 z występującą w A-klasie Burzą Słupy), dwa zremisowaliśmy (2:2 z Mamrami Giżycko i bezbramkowo z Tęczą Biskupiec), przegraliśmy natomiast w potyczkach z MKSem Korsze (2:4) i Vęgorią Węgorzewo (2:3). Jak łatwo policzyć, w meczach tych zdobyliśmy 12 bramek, a straciliśmy 9. Po dwa gole zdobyli: Kamil Jankiewicz, Bartek Bogdaniuk, Gaspar Jaśkiewicz, Antoni Bondar. Po jednej bramce strzelili: Wojciech Jałoszewski, Marek Jankiewicz, Patryk Wiensław i Marcin Rojek.

Mimo kiepskich wyników nasza gra nie wyglądała jednak najgorzej. Trzon zespołu pozostał bez zmian, a w sparingach z dobrej strony pokazało się kilku młodych piłkarzy.

Z drużyny odszedł tylko jeden zawodnik, Robert Reszka, który pomyślnie przeszedł testy w Amice Wronki. Inni zawodnicy, którzy mieli opuścić zespół ostatecznie pozostali w Reszlu. Niestety, w kilku pierwszych meczach sezonu nie zobaczymy raczej Krzyśka Królika, który doznał urazu w spotkaniu z MKS Korsze.

Jeśli chodzi o wzmocnienia, to na pewno za takie uznać należy powroty: Pawła Nowickiego i Pawła Matauszka. Szczególnie popularny "Czarodziej" bardzo dobrze prezentował się w meczach kontrolnych. Z drużyną trenował też Szymon Dubowski, pomocnik Łyny Sępopol, jednak zdecydował się na pozostanie w dotychczasowym klubie.

Na starcie rozgrywek Orlęta dysponują silną drużyną i z pewnością włączą sie do walki o awans do IV ligi. Niestety, z biegiem czasu nasza kadra będzie się zmieniać (wyjazdy, sprawy osobiste itp.), dlatego ważne jest, by już na początku zdobyć sporo punktów i usadowić się w górnej części tabeli.

Ciekawe też, jak poradzi sobie w roli trenera Wojciech Jałoszewski, i czy fakt, że jest on na boisku zamiast na ławce nie wpłynie demobilizująco na drużynę, Miejmy jednak nadzieję, że wszystko pójdzie po jego myśli i IV liga (po reorganizacji) ponownie zawita do Reszla.

Piłkarzom życzymy powodzenia w nadchodzącym sezonie.SPARING: Orlęta Reszel - Vęgoria Węgorzewo 2-3 (03.08.2007) Źródło: Solid Snake

W dzisiejszym sparingu Orlęta przegrały na własnym stadionie z Vęgorią Węgorzewo, 2:3. Była to próba generalna przed inauguracją ligi. Nasza drużyna, mimo porażki, prezentowała się całkiem korzystnie na tle beniaminka IV ligi.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Gra toczyła się głównie w środku pola, a piłkarze obu drużyn nie dochodzili zbyt często do pozycji strzeleckich. Mimo wszystko jednak to Orlęta posiadały optyczną przewagę. A udokumentowali ją tuż po wznowieniu drugiej częsci gry.

Przesunięty do ataku (w pierwszej częsci grał na prawej stronie pomocy) Gaspar Jaśkiewicz doszedł do dośrodkowanej piłki i głową uzyskał prowadzenie. Niedługo potem prowadziliśmy już 2:0. Rozgrywający bardzo dobry mecz Paweł Matauszek odzyskał piłkę w środku pola, wbiegł w nią w pole karne i dograł do będącego dwa metry przed pustą bramką Kamila Jankiewicza. "Jankielowi" nie pozostało nic innego, jak tylko umieścić piłkę w siatce.

Z biegiem czasu trener, Wojciech Jałoszewski wprowadzał do gry młodszych piłkarzy. Znalazło to odbicie na grze, a także na wyniku. Daliśmy sobie w końcówce strzelić trzy gole, jednak nie wynikło to z naszych rażących błędów, a raczej ze swojego rodzaju znużenia, które często występuje podczas gier kontrolnych.

Na pewno cieszy postawa Pawła Matauszka, który będzie dużym wzmocnieniem w rundzie jesiennej. Idealnie wywiązał się dziś z roli łącznika pomocy z obroną. Przerywał akcje Vęgorii, rozprowadzał piłkę, potrafił zachować spokój. Jak zwykle bardzo dobrze spisał się Karol Wypyszczak, cały mecz rozegrał Paweł Durjasz, który coraz śmielej puka do pierwszego składu.

Gra naszego zespołu nmie wyglądała źle, mimo wszystko jest jeszcze kilka elementów, nad którymi musimy popracować (m.in. zbyt mała ilość dośrodkowań - problem występujący już w rundzie wiosennej). Po dzisiejszym meczu jestem jednak optymistą i wierzę w pokonanie Mazura w pierwszym ligowym pojedynku.

Skład Orląt: K. Węcławek (br.) - K. Wypyszczak, P. Bieluń, P. Durjasz, P. Matauszek, M. Zaleśkiewicz, W. Jałoszewski, P. Nowicki, G. Jaśkiewicz, B. Bogdaniuk, K. Jankiewicz. Ponadto zagrali: R. Reszka (br.), J. Prusinowski (br.), A. Klimko, A. Bondar, D. Laskowski, M. Jankiewicz, P. Wiensław, P. Opala, T. Fąk.SPARING: Orlęta Reszel - Tęcza Biskupiec 0-0 (01.08.2007)

W środowe popołudnie Orlęta zagrały w Robawach sparing z Tęczą Biskupiec. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Nasz zespół wystąpił bez kilku podstawowych graczy, m. in. bez Antka Bondara, Krzyśka Królika i Bartka Bogdaniuka.

Skład Orląt: K. Węcławek (br.), K. Wypyszczak, P. Bieluń, P. Durjasz, P. Matauszek, M. Zaleśkiewicz, W. Jałoszewski, P. Nowicki, P. Wiensław, G. Jaśkiewicz, K. Jankiewicz. Wchodzili z ławki: A. Klimko, M. Jankiewicz, D. Laskowski, M. Kaczmarczyk, P. Opala.WIEŚCI Z KLUBU (31.07.2007) Źródło: J. Pieniak, Jankiel

Zmiana trenera

30 lipca Zarząd KS Orleta przyjął dymisję trenera Edwarda Szmula z prowadzenia pierwszego zespołu Orląt. Dymisja została spowodowana wygraniem konkursu na dyrektora Gimnazjum Nr 1 w Reszlu. Zarząd powierzył funkcje trenera Wojciechowi Jałoszewskiemu, który był przez miniony rok asystentem E.Szmula a dodatkowo prowadził drużynę żaków reszelskiego Orlika.

Trenerowi Szmulowi dziękujemy za pracę i trud włożony w prowadzenie naszej drużyny i życzymy dalszych sukcesów zawodowych! Przed Wojtkiem natomiast trudne zadanie, ponieważ będzie musiał skupiać swą uwagę zarówno na boisku jak i w szatni trenerskiej. Nowemu trenerowi życzymy sukcesów z drużyną i oczywiście oczekiwanego awansu.:)

Wychowanek Orląt w Młodej Ekstraklasie

Paweł Przybylski - wychowanek reszelskich klubów Orlika i Orląt po zdobyciu klubowego mistrzostwa Polski Juniorów z zespołem Amiki Wronki, przeszedł do drużyny Lecha Poznań i rozegrał w nowym zespole całe 90 minut w meczu Młodej Ekstraklasy przeciwko Zagłębiu Sosnowiec. O poczynaniach tego piłkarza będziemy na bieżąco informować na naszej stronie.

Kolejny młody zawodnik Orląt zmienił barwy klubowe

Mateusz Terlik (rocznik 1991) - wychowanek Orlika Reszel i Orląt został definitywnie wytransferowany do Cracovi Kraków, gdzie będzie rozwijał swoje umiejętności w drużynie juniorów młodszych.

Przypomnijmy, wcześniej Reszel opuścili:

Adrian Giziński i Paweł Przybylski (obaj rocznik 1989) - Amica Wronki
Bartosz Widejko (1992) i Wojciech Łachmańki (1991) - SMS Łódź

Bartosz Widejko został powołany do reprezentacji Polski - rocznik 1992.

Mecze sparingowe Orląt

1.08. (środa) - godz. 18.00 - Orlęta - Tęcza Biskupiec
3.08. (piątek) - godz. 18.00 - Orlęta - Vęgoria WęgorzewoSPARING: Orlęta Reszel - MKS Korsze 2-4 (26.07.2007)

Nasi piłkarze w meczu z MKS Korsze doznali porażki, 2-4. Grano trzy razy po 30 minut, i każdą z części przegraliśmy, najpierw 0:2, poźniej 2:3 i na koniec 2:4.

Bramki dla Orląt zdobyli Antoni Bondar (44') i Kamil Jankiewicz (51'), a dla Korsz Kozłowski (19'), Roksela (28'), Sawicki (49') i Bednarczyk (78').

Skład Orląt: R. Reszka (br.), K. Wypyszczak, P. Bieluń, M. Ślązak, A. Klimko, W. Jałoszewski, A. Bondar, G. Jaśkiewicz, B. Bogdaniuk, K. Jankiewicz, P. Wiensław, Sz. Dubowski, P. Nowicki, C. Ślązak, J. Prusinowski, M. Zaleśkiewicz.SPARING: Orlęta Reszel - Burza Słupy 6-0 (25.07.2007)

W drugim przedsezonowym meczu Orlęta pokonały drużynę A-Klasy, Burzę Słupy 6:0. Na meczu stawiło się aż 26 piłkarzy, więc tego dnia trener miał z kogo wybierać:).

W pierwszej połowie zagrał silniejszy skład (Reszka, Wypyszczak, Ślązak, Klimko, Królik, Jaśkiewicz, Jałoszewski, Bondar, Nowicki, Jankiewicz, Bogdaniuk), który zaaplikował przeciwnikowi cztery gole. Do siatki trafiali Wojciech Jałoszewski, Antoni Bondar, Gaspar Jaśkiewicz i Bartek Bogdaniuk.

Na drugą część spotkania wyszli głównie juniorzy, którzy dorzucili jeszcze dwie bramki za sprawą Marka Jankiewicza i Patryka Wiensława.

W sobotę Orlęta miały grać mecz z Leśnikiem Nowe Ramuki, ale do pojedyku nie dojdzie, ponieważ zespół ten stracił trenera i ma obecnie jakieś problemy organizacyjne.SPARING: Orlęta Reszel - Mamry Giżycko 2-2 (21.07.2007)

W pierwszym meczu sparingowym przed zbliżającym sie sezonem nasi piłkarze zagrali w Reszlu z Mamrami Giżycko, których trenerem jest były szkoleniowiec Orląt, Roman Uglarenko.

Pojedynek zakończył się wynikiem 2-2, a gole dla naszego zespołu zdobyli Marcin Rojek (nowa twarz w drużynie) oraz Bartek Bogdaniuk, który widać podtrzymuje świetną formę strzelecką z poprzedniego sezonu.

Relacja z meczu TUTAJ.

W tym tygodniu podopieczni Edwarda Szmula zagrają aż trzy mecze kontrolne, a przeciwnikiem będą

- Burza Słupy (środa)
- MKS Korsze (czwartek)
- Leśnik Nowe Ramuki (sobota)PIERWSZY TRENING ZA NAMI (19.07.2007) Autor: Solid Snake

Na pierwszym treningu stawiło się dwunastu piłkarzy. Mile zaskoczyli nas Antoni Bondar i Bartek Bogdaniuk, którzy zdecydowali się jednak pozostać w naszym klubie. Szczególnie cieszy postawa popularnego Antka, który wykazał swoje przywiązanie do klubowych barw. Mający nieco "na pieńku" z kibicami piłkarz na pewno zyska tym spory szacunek.

Oprócz nich do drużyny dołączy Paweł Nowicki, a testowany będzie jeden z pomocników Łyny Sępopol. Wszystko wskazuje więc na to, że rundę jesienną zaczniemy w dość mocnym składzie. Bardzo ważne będzie to, by dobrze zacząć rozgrywki i szybko zadomowić się w czołówce ligi.

Miejmy nadzieję, że jutro na treningu stawi się więcej zawodników, bo już w sobotę Orlęta zagrają pierwszy sparing. Rywalem będzie drużyna GKS Mamry Giżycko, prowadzona przez Romana Uglarenko. Mecz odbędzie się w Reszlu, więc już teraz zapraszamy na stadion.ORLĘTA WZNAWIAJĄ TRENINGI (19.07.2007) Autor: Jankiel

Drużyna Orląt Reszel rozpoczyna przygotowania do nowego sezonu. Pierwszy trening odbędzie się już dziś (czwartek) o godzinie 18:30 na stadionie.

W nadchodzącym sezonie nasza drużyna stanie przed szansą awansu do 4. ligi (piąty stopień rozgrywek) w związku z restrukturyzacją ligi polskiej na kształt angielskiej. Niestety, prawdopodobnie przystąpimy do nowego sezonu bez kilku czołowych zawodników.

O szczegółach poinformujemy niebawem.