- Klasa Okręgowa (Grupa 1) warmińsko-mazurska w sezonie 2007/2008 -

- PIŁKARZE - NEWS'Y - TERMINARZ - WYNIKI - TABELA - STATYSTYKI -

NEWS'Y 2007-2008 >> [ .: 1 :. ] [ .: 2 :. ] [ .: 3 :. ] [ .: 4 :. ] [ .: 5 :. ] <<

20. kolejka: Leśnik Nowe Ramuki - Orlęta Reszel 2:2 (20.04.2008)

Dziś nasi piłkarze grali wyjazdowe spotkanie z Leśnikiem Nowe Ramuki, które zakończyło się remisem 2:2, a gol na wagę jednego punktu padł w 90. minucie.

Mecz ułożył nam się kiepsko, bo już po kilkudziesięciu sekundach Leśnik prowadził. Na początku drugiej połowy było już 2:0, ale Orlęta nie załamały się tym faktem i nadal walczyły o odrobienie strat. Udało się to w 68. minucie za sprawą Tomasza Fąka, który wykorzystał podanie Pawła Nowickiego i zdobył kontaktową bramkę.

W końcówce spotkania uśmiechnęło się do nas szczęście, bo po strzale Wojtka Jałoszewskiego z 18. metrów piłka wylądowała w siatce.

Zdobyliśmy cenny punkt na bardzo trudnym terenie. Gratulacje dla piłkarzy.

19. kolejka: Orlęta Reszel - Łyna Sępopol 4:2 (12.04.2008)

W kolejnym ligowym meczu nasi piłkarze pokonali u siebie Łynę Sępopol, 4:2. Gole dla zespołu zdobyli Paweł Nowicki w 15., Bartek Bogdaniuk w 35., Gaspar Jaśkiewicz w 67. i Tomasz Fąk w 88. minucie spotkania.

Piłkarzom gratulujemy, a kibiców zapraszamy w niedzielę na mecz Juniorów starszych z Błękitnymi Orneta. Początek o 14:00.

16. kolejka: Mazur Ełk - Orlęta Reszel 3:3 (09.04.2008)

Dziś o 17:00 rozegrano zaległą, 16-stą kolejkę Klasy Okręgowej, która pierwotnie miała odbyć się 22/23 marca, ale została odwołana ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Orlęta grały na wyjeździe z Mazurem Ełk, który w dwóch pierwszych meczach tej rundy odniósł dwa zwycięstwa, najpierw w Korszach z MKS-em 2:0, a później na własnym boisku z Warmią Olsztyn, 3:1.

Po ciężkim boju naszym piłkarzom udało się wywalczyć jeden punkt. Co ciekawe, prowadziliśmy 2:1 po golach Bartka Bogdaniuka i Gaspara Jaśkiewicza, ale później gospodarze strzelili dwa gole i to oni byli bliscy zwycięstwa. Całe szczęście do remisu zdołał doprowadzić Bartek Bogdaniuk i mecz zakończył się rezultatem 3:3.

18. kolejka: Mazur Pisz - Orlęta Reszel 2:1 (05.04.2008)

W meczu 18-tej kolejki Klasy Okręgowej drużyna Orląt przegrała na wyjeździe z ostatnim zespołem w tabeli, Mazurem Pisz, 1:2.

Honorowego gola dla naszego zespołu zdobył w 78. minucie Gaspar Jaśkiewicz. Później mogliśmy strzelić zwycięską bramkę, ale się nie udało, za to gospodarze na pięć minut przed końcem spotkania zdobyli gola z rzutu wolnego na wagę trzech punktów.

Orlęta powinny ten mecz wygrać i to dość wysoko, ale niestety zabrakło szczęścia i punktów trzeba szukać gdzie indziej.

17. kolejka: Orlęta Reszel - Polonia Lidzbark Warmiński 5:1 (29.03.2008)

Lepiej nie mogliśmy zacząć rundy wiosennej.:) W dzisiejszym meczu 17-tej kolejki Klasy Okręgowej pokonaliśmy na własnym boisku Polonię Lidzbark Warmiński aż 5:1!

Trzy bramki dla Orląt zdobył najlepszy strzelec drużyny Bartłomiej Bogdaniuk, który jak widać nie zamierza spocząć na laurach. Po jednym trafieniu dołożyli Gaspar Jaśkiewicz i Tomasz Fąk. Ten pierwszy zdobył też jedynego gola dla Polonii niefortunnie trafiając do własnej bramki.

Piłkarzom gratulujemy zwycięstwa i życzymy powodzenia w kolejnych meczach!

Relacja z meczu w WYNIKACH.

17. kolejka: Orlęta Reszel - Polonia Lidzbark Warmiński (zapowiedź) (28.03.2008)

Już w najbliższą sobotę piłkarze Orląt po raz pierwszy w tym roku wybiegną na boisko, by walczyć o ligowe punkty. Na inaugurację rundy wiosennej przyjdzie nam zmierzyć się z Polonią Lidzbark Warmiński. Początek o 15:00.

O naszej drużynie pisałem kilka dni temu, ale od tego czasu wyjaśniła się sprawa z Kamilem Jankiewiczem, który był bliski przejścia do Tęczy Biskupiec. Ostatecznie piłkarz ten porozumiał się z Orlętami i nadal będzie reprezentował barwy naszego klubu.

Zespół gości w okresie przygotowawczym rozegrał pięć sparingów cztery z nich wygrywając. Po rundzie jesiennej zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli i z pewnością będzie chciał za wszelką cenę utrzymać się w lidze.

Stąd też myślę, że w sobotę będziemy świadkami twardego pojedynku i walki o każdy centymetr boiska. Polonia będzie chciała urwać nam punkty, a my z kolei musimy ten mecz wygrać, jeśli marzymy o tym, by powalczyć o awans do zreorganizowanej IV. Ligi.

Piłkarzom życzę powodzenia, a kibiców zachęcam do typowania wyniku.

Podsumowanie przygotowań do rundy wiosennej (24.03.2008)

W sobotę pierwszy mecz Orląt w rundzie wiosennej, czas więc na małe podsumowanie przygotowań drużyny do drugiej odsłony sezonu 2007/2008.

Zespół Orląt okres przygotowawczy rozpoczął 7. stycznia. Treningi odbywały się zarówno w hali przy Gimnazjum, jak i w "terenie". W okresie ferii zimowych zorganizowany został obóz dochodzeniowy, w trakcie którego zawodnicy trenowali dwa razy dziennie.

Z zaplanowanych sparingów wszystkie doszły do skutku. Łącznie drużyna rozegrała jedenaście meczów kontrolnych, które trzykrotnie wygrała (2:1 z Tęczą Biskupiec, 6:4 ze Zniczem Biała Piska i 6:0 z Granicą Bezledy), zanotowała jeden remis z Mamrami Giżycko (2:2) i niestety aż siedem razy musiała uznać wyższość przeciwnika (2:4 i 3:4 z Czarnymi Olecko, 0:3 z Romintą Gołdap, 1:3 i 2:6 z MKS Korsze, 0:4 z Milanem Milanówek i 2:4 z Pisą Barczewo).

W sparingach łącznie wystąpiło 26 zawodników (szanse otrzymało wielu zawodników z zespołu juniorów). Bilans bramkowy sparingów to 26:36. Najwięcej goli zdobyli: Bartek Bogdaniuk (10), Wojciech Jałoszewski (6), Gaspar Jaśkiewicz (5), Tomasz Fąk (2), Grzegorz Kuszczak (1), Marcin Rojek (1).

Łącznie przez cały okres przygotowawczy trenowało 35 zawodników, więc zaplecze mamy solidne i bardzo młode. Póki co z zespołu ubył tylko Kamil Jankiewicz, który na wiosnę miał grać w Tęczy Biskupiec, jednak ostatecznie kluby się nie dogadały i zawodnik ten nadal jest "własnością" Orląt, ale czy na wiosnę będzie grał w klubie, nie wiadomo.

W sobotę Orlęta zainaugurują rundę wiosenną meczem z Polonią Lidzbark Warmiński. Początek o 14:00. Wszystkich, dla których nasz klub jeszcze coś znaczy, zapraszamy na stadion.

Pierwsza kolejka wiosny przełożona (21.03.2008)

Jak informuje internetowa strona Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, pierwsza kolejka rundy wiosennej na szczeblach rozgrywek IV. ligi oraz Klasy Okręgowej nie odbędzie się ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Wszystkie mecze, które miały odbyć się w ten weekend zostają przełożone na 9. kwietnia, na godzinę 17:00.

Na inaugurację wiosny Orlęta Reszel miały zagrać na wyjeździe z Mazurem Ełk.

Sparing: Orlęta Reszel - MKS Korsze 2:6 (14.03.2008)

Nie wiem, czy wynik dzisiejszego sparingu Orląt z zespołem MKS Korsze nie przejdzie do historii jeśli chodzi o pojedynki tych drużyn. Nasi piłkarze przegrali to spotkanie aż 2:6 i jak sięgam pamięcią, chyba nigdy jeszcze nie przegraliśmy z Korszami tak wysoko.

Fakt, to tylko sparing, ale w przeszłości nawet w meczach kontrolnych prawie zawsze byliśmy górą. No, ale żadna dobra passa nie trwa wiecznie, a i zespół z dawnych lat, a ten obecny znacznie się różnią.

Gole dla Orląt zdobyli Wojciech Jałoszewski z rzutu karnego i Tomasz Fąk.

Skład Orląt: Prusinowski, Bondar, Durjasz, Sitarz (46. Rojek), Kozar, Ślązak (80. Kuszczak), Nowicki (M. Jankiewicz), Klimko, W. Jałoszewski, Jaśkiewicz (35. Fąk), Bogdaniuk.

Sparing: Orlęta Reszel - Granica Bezledy 6:0 (08.03.2008)

Orlęta Reszel pokonały dziś drużynę Granicy Bezledy wysoko, bo aż 6:0. Mecz rozegrano ba boisku w Robawach.

Trzy gole dla naszego zespołu strzelił Bartek Bogdaniuk, a po jednym dołożyli Gaspar Jaśkiewicz, Wojciech Jałoszewski oraz Tomasz Fąk.

Skład Orląt: Bochno (46. Prusinowski), Bondar, Królik, Durjasz, Bieluń, Ślązak (80. Kuszczak), Klimko (70. Rojek), Nowicki (80. Fąk), W. Jałoszewski, Jaśkiewicz, Bogdaniuk.

Dwa sparingi Orląt w dwa dni (03.03.2008)

W ostatni dzień lutego oraz pierwszy dzień marca Orlęta rozegrały dwa sparingi. Oba mecze zakończyły się porażkami naszego zespołu, najpierw 0:4 z Milanem Milanówek, a w sobotę 2:4 z Pisą Barczewo. Gole dla Orląt strzelili Gaspar Jaśkiewicz i Bartek Bogdaniuk.

W związku z tym, że graliśmy dzień po dniu w obu meczach zagrało łącznie 23 zawodników. W piątek nasz zespół wyraźnie ustępował doświadczonej drużynie Milanówka, zwłaszcza w pierwszej połowie. Jeśli chodzi o sobotni mecz to zespół Pisy przed przerwą wykorzystał lepsze warunki pogodowe (wiatr) i strzelił cztery bramki. Orlęta w tym czasie miały kilka okazji, lecz wykorzystały tylko jedną. Po stałym fragmencie gry gola głową strzelił Gaspar Jaśkiewicz.

Po przerwie bramkę z rzutu wolnego strzelił Bartek Bogdaniuk. Niestety po raz kolejny zbyt łatwo straciliśmy bramki, co zaważyło na ostatecznym wyniku.

Skład Orląt: Prusinowski (46. Bochno), Wypyszczak (46. Królik), Durjasz (60. Sitarz), Bieluń (75. Prusiński), Kozar (Ślązak M.), Bondar (65. Kuszczak), Jałoszewski (75. Zaleśkiewicz), Ślązak C. (46. Klimko (80. Jankiewicz)), Nowicki (65. Rojek), Jaśkiewicz (60. Fąk), Bogdaniuk (60. Wiensław).

Sparing: Czarni Olecko - Orlęta Reszel 4:3 (23.02.2008)

W sobotni poranek, o godzinie 10:00 nasi piłkarze zmierzyli się w Kętrzynie z Czarnymi Olecko. Z zespołem tym graliśmy już pod koniec stycznia przegrywając 2:4.

Mecz toczył się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, bardzo silny wiatr uniemożliwiał zawodnikom grę. Wyglądało to tak, że zespół, który "miał z wiatrem" posiadał ogromną przewagę.

Do przerwy Czarni za sprawą Szarneckiego prowadzili wysoko, bo aż 4:1. Przy stanie 3:0, po faulu na Kozarze Wojciech Jałoszewski wykorzystał rzut karny zdobywając kontaktową bramkę.

Po przerwie role na boisku się odmieniły i to my byliśmy zespołem przeważającym dokumentując to dwiema bramkami autorstwa Wojtka Jałoszewskiego i Gaspara Jaśkiewicza. Niestety do remisu zabrakło trochę skuteczności, bo w końcówce meczu kilka okazji jeszcze sobie wypracowaliśmy.

Orlęta: Prusinowski, Wypyszczak (46. Królik), Bieluń (70. Durjasz), Durjasz (46. Sitarz), M. Ślązak (46. Klimko), Kozar (70. Kuszczak), W. Jałoszewski, Nowicki (70. Jankiewicz), Rojek (75. Zaleśkiewicz), Bogdaniuk (70. Jaśkiewicz), Jaśkiewicz (46. Fąk).

Gole: 4:1 W. Jałoszewski (36. - karny), 4:2 W. Jałoszewski (50.), 4:3 G. Jaśkiewicz (76.)

Sparing: Znicz Biała Piska - Orlęta Reszel 4:6 (19.02.2008)

W sobotę Orlęta zmierzyły się z drużyną Znicza Biała Piska. Nasz zespół do przerwy wygrywał już 4:1, ale ostatecznie skończyło się na 6:4.

W drugiej połowie trener Wojciech Jałoszewski dokonywał wielu zmian, bowiem ciągle jest jeszcze kilka niejasności na kilku pozycjach. Cieszy z pewnością ilość zdobytych bramek, zwłaszcza młodych zawodników (Rojek, Kuszczak), martwi jednak strata aż czterech goli i to z zespołem z niższej ligi, który grał jednak w tym meczu twardo i bardzo ambitnie.

Orlęta: Prusinowski, Królik, Wypyszczak, Bieluń, Kozar , Ślązak M., Nowicki, Jałoszewski, Rojek, Jaśkiewicz, Bogdaniuk. Ponadto po przerwie w różnym wymiarze czasowym zagrali: Bochno, Sitarz, Klimko, Durjasz, Kuszczak, Stachurski, C. Ślązak, Jankiewicz, Fąk, Zaleśkiewicz, Prusiński.

Gole: B. Bogdaniuk (3 gole), G. Jaśkiewicz, M. Rojek, G. Kuszczak.

Sparing: MKS Korsze - Orlęta Reszel 3:1 (11.02.2008)

W sobotę Orlęta zagrały z lokalnym rywalem, drużyną MKS Korsze. Co ciekawe, w historii pojedynków tych drużyn praktycznie zawsze górą byli nasi piłkarze. Niestety tym razem musieliśmy uznać wyższość drużyny przeciwnej przegrywając 1:3.

Korsze okazały się w tym meczu zespołem skuteczniejszym. Oba zespoły stworzyły sobie po kilka okazji do zdobycia bramki, jednak to zespół MKSu wykorzystał trzy pierwsze sytuacje wykazując 100% skuteczności i już po 30 minutach prowadził trzema bramkami.

Orlęta niestety w kwestii skuteczności zawiodły kilkakrotnie marnując dogodne sytuacje. Jedyną bramkę dla zespołu zdobył z rzutu wolnego Wojciech Jałoszewski.

Orlęta: J. Prusinowski (46. M. Bochno), K. Wypyszczak, P. Durjasz, Ł. Sitarz (70. J. Bochno), M. Kozar, M. Ślązak (55. M. Zaleśkiewicz), A. Klimko (46. M. Rojek), P. Nowicki, W. Jałoszewski (75. M. Jankiewicz), B. Bogdaniuk, G. Jaśkiewicz (75. P. Wiensław).

Sparing: Mamry Giżycko - Orlęta Reszel 2:2 (07.02.2008)

Dzisiejszy mecz Orląt z Mamrami Giżycko zakończył się remisowym rezultatem, 2:2. Gole dla zespołu zdobyli Wojciech Jałoszewski i Gaspar Jaśkiewicz.

Orlęta:
I połowa: Prusinowski, Królik, Sitarz, Wypyszczak, Kuszczak, Kozar, Rojek, Jankiewicz, Jałoszewski, Fąk, Bogdaniuk.
II połowa: Bochno, Wypyszczak, Bieluń, Durjasz, M. Ślązak, Królik( 65 Stachurski), Zaleśkiewicz, Klimko, C. Ślązak, Jaśkiewicz, Wiensław.

Sparing: Rominta Gołdap - Orlęta Reszel 3:0 (03.02.2008)

W trzecim sparingowym meczu w tym roku Orlęta zagrały z Romintą Gołdap. Podobnie jak w meczu z Czarnymi Olecko nasza drużyna zanotowała porażkę, tym razem 0:3 tracąc wszystkie gole w pierwszej części meczu.

Orlęta: M. Bochno (46' J. Prusinowski), K. Królik, P. Durjasz (75' A. Stachurski), P. Bieluń (46' Rojek), M. Kozar (75' M. Zaleśkiewicz), M. Ślązak (60' Kuszczak), P. Nowicki (65' C. Ślązak), Ł. Sitarz, W. Jałoszewski (75' M. Jankiewicz), G. Jaśkiewicz (60' P. Wiensław), B. Bogdaniuk (65' T. Fąk).

Sparing: Czarni Olecko - Orlęta Reszel 4:2 (30.01.2008)

Orlęta: M. Bochno (55' J. Prusinowski), K. Wypyszczak, P. Durjasz, Sitarz, M. Kozar (75' Kuszczak), M. Ślązak (75' W. Jałoszewski), P. Nowicki (60' M. Jankiewicz), A. Klimko (45' M. Zaleśkiewicz), W. Jałoszewski (60' C. Ślązak), G. Jaśkiewicz (65' P. Wiensław), B. Bogdaniuk (65' T. Fąk).

Gole: Bartłomiej Bogdaniuk (2)

Terminy meczów kontrolnych (21.01.2008)

Poniżej przedstawiamy listę wszystkich sparingów, jakie nasi piłkarze rozegrają w okresie przygotowawczym.

30.01. Czarni Olecko (Kętrzyn, godz. 18:00)
03.02. Rominta Gołdap (Kętrzyn, godz. 14:00)
07.02. Mamry Giżycko (Kętrzyn, godz. 18:00)
09.02. MKS Korsze (Kętrzyn, godz. 10:00)
16.02. Znicz Biała Piska (Kętrzyn, godz. 18:00)
23.02. przeciwnik do uzgodnienia

01.03. Pisa Barczewo (Reszel, godzina do uzgodnienia)
08.03. Granica Bezledy (Reszel, godzina do uzgodnienia)
15.03. MKS Korsze (miejsce i godzina do uzgodnienia)

Łącznie z rozegranym niedawno meczu z Tęczą Biskupiec jest to 10 meczów kontrolnych. Aktualizacja informacji, których jak na razie brakuje już niebawem.

Sparing: Tęcza Biskupiec - Orlęta Reszel 1:2 (19.01.2008)

Kilka dni temu piłkarze Orląt rozpoczeli przygotowania do rundy wiosennej. Korzystając z faktu, że obecnie w naszym regionie trwają zimowe ferie, trener Wojciech Jałoszewski zarządził dwa treningi dziennie, rano i po południu.

W sobotę nasza drużyna zagrała pierwszy w tym roku sparing. Przeciwnikiem była Tęcza Biskupiec, a mecz został rozegrany w Kętrzynie. Orlęta wygrały to spotkanie 2:1 po golach Gaspara Jaśkiewicza w 33. minucie (strzał głową) i Patryka Wiensława tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

Jedynego gola dla Tęczy zdobył w 50. minucie Dariusz Rzońca.

Warto dodać, że w drużynie z Biskupca w drugiej połowie grał Kamil Jankiewicz, który w nadchodzącej rundzie prawdopodobnie będzie rezprezentował barwy tego klubu.

Orlęta: Bochno (46. Prusinowski), Wypyszczak, Durjasz (46. Klimko), Bieluń (75. Sitarz), Kozar, M. Ślązak (75. Stachurski), Nowicki (60. M. Jankiewicz), Sitarz (30. Rojek, 60. C. Ślązak), W. Jałoszewski (60. Zaleśkiewicz), Jaśkiewicz (46. Wiensław), Bogdaniuk (60. Fąk).

Gole: 0:1 G. Jaśkiewicz (33'), 1:1 D. Rzońca (50'), 1:2 P. Wiensław (90')