- Klasa Okręgowa (Grupa 1) warmińsko-mazurska w sezonie 2007/2008 -

- PIŁKARZE - NEWS'Y - TERMINARZ - WYNIKI - TABELA - STATYSTYKI -

NEWS'Y 2007-2008 >> [ .: 1 :. ] [ .: 2 :. ] [ .: 3 :. ] [ .: 4 :. ] [ .: 5 :. ] <<

10. kolejka: DKS Dobre Miasto - Orlęta Reszel 3-2 (29.09.2007)

Załamka... Orlęta przegrały dziś z przedostatnim zespołem w tabeli, DKS-em Dobre Miasto 2:3. Przy trzech golach dla gospodarzy w dużej mierze zawinił nasz bramkarz, Karol Węcławek.

Co ciekawe, do 73. minuty prowadziliśmy 2:1 po bramkach Bartka Bogdaniuka w 15. minucie oraz Antka Bondara w 70. Niestety w końcówce błędy

Przed nami ostatnie pięć meczów tej rundy i oprócz spotkania z Tęczą Biskupiec, wszystkie będą z trudnymi przeciwnikami i o punkty będzie bardzo ciężko.

Jeśli tak dalej pójdzie, to nie będziemy walczyć o miejsce w czołówce, ale będziemy bronić się przed spadkiem...

Wojewódzki Puchar Polski: Orlęta Reszel - Mrągowia Mrągowo 1-2 (26.09.2007)

W 5. Rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski Orlęta Reszel zmierzyły się z Mragowią Mrągowo grającą w IV. Lidze. Niestety, nasz zespół przegrał to spotkanie 1:2 i po raz kolejny odpadł z tych rozgrywek na tym etapie.

Mecz był niezwykle zacięty i równie dobrze to nasz zespół mógł schodzić z boiska jako zwycięski. Nie wykorzystaliśmy rzutu karnego, później graliśmy z przewagą jednego zawodnika, ponieważ Kuśnierz otrzymał drugą żółtą kartkę. Zdobyliśmy wprawdzie bramkę kontaktową za sprawą Marka Jankiewicza, a później wyrównaliśmy po strzale Pawła Nowickiego, ale sędzia tego drugiego gola nie uznał sygnalizując pozycję spaloną naszego pomocnika.

Według naocznych świadków bramka została zdobyta prawidłowo, ale cóż, w historii Orląt dość często bywało tak, że sędziowie mylili się na naszą niekorzyść, więc widocznie i tym razem tak miało być.

Musimy się teraz skupić na meczach ligowych i gonić czołówkę tabeli, bo coraz bardziej nam ucieka. Szkoda, że po raz kolejny puchary przepadły, ale cóż, do tego też zdążyliśmy się już przyzwyczaić...

9. kolejka: Orlęta Reszel - Rominta Gołdap 1-2 (22.09.2007)

W 9-tej kolejce Klasy Okręgowej Orlęta przegrały z Romintą Gołdap, 1-2. W pierwszej połowie to nasz zespół przeważał czego efektem był rzut karny podykowany za faul na Bogdaniuku. Skutecznym egzekutorem okazał się grający trener Wojciech Jałoszewski.

Rominta bardzo szybko wyrównała po błędzie naszego bramkarza, który wyszedł do dośrodkowania krzycząc "Moja!!!", ale pomylił się nieco i piłka wylądowała w siatce.

W 56. minucie meczu Wojtek Jałoszewski padł w polu karnym. Sędzia ukarał go żółtą kartką za symulowanie, jednak zawodnik nie był w stanie kontynuować gry i opuścił boisko. Od tego momentu goście zaczęli częściej zagrażać bramce Karola Węcławka i po jednym z ataków zdobyli gola na wagę trzech punktów.

3. kolejka: Orlęta Reszel - Mazur Pisz 5-0 (19.09.2007)

Nasi piłkarze rozegrali dziś zaległy mecz trzeciej kolejki z Mazurem Pisz. Niestety, odbył się on bez udziału kibiców, o czym wcześniej zadecydował Burmistrz Reszla ze względów bezpieczeństwa.

Orlęta pokonały drużynę gości aż 5:0! Dwie bramki dla naszego zespołu zdobył Bartek Bogdaniuk. Po jednej dorzucili Marcin Ślązak, Gaspar Jaśkiewicz i Kamil Jankiewicz.

Gratulujemy zwycięstwa i czekamy na kolejne!

8. kolejka: LZS Lubomino-Wilczkowo - Orlęta Reszel 3-2 (16.09.2007)

Orlęta uległy dziś na wyjeździe drużynie LZS Lubomino-Wilczkowo, 3-2. Do przerwy to my wygrywaliśmy 2-0, ale nie zdołaliśmy dowieźć wyniku do końca.

Gole dla naszego zespołu zdobyli Bartek Bogdaniuk i Kamil Jankiewicz.

Info niebawem.

7. kolejka: Orlęta Reszel - Błękitni Pasym 3-2 !!! (12.09.2007)

Dzisiejszy mecz z liderem Klasy Okręgowej, Błękitnymi Pasym pokazał, jak nieobliczalnym zespołem są Orlęta. Nasz zespół po zaciętym meczu odniósł cenne zwycięstwo 3-2, a mogło byc jeszcze lepiej, bo prowadziliśmy już 3-0!

Za sprawą Wojtka Jałoszewskiego, Gaspara Jaśkiewicza i Kamila Jankiewicza zdobyliśmy trzy gole, ale później po błędach daliśmy sobie strzelić dwie bramki. Na szczęście udało się dowieźć wynik do końca i lider zostawił punkty w Reszlu.:)

Brawo!!!

6. kolejka: Granica Bezledy - Orlęta Reszel 4:4 (08.09.2007) Źródło: Solid Snake

W trudnym pojedyku z Granicą Bezledy naszym piłkarzom udało się wywalczyć jeden punkt. Mecz zakończył się wysokim remisem, 4:4, mimo, że gospodarze prowadzili już 2:0.

Do przerwy zdołaliśmy jednak wyrównać za sprawą Kamila Jankiewicza i Bartka Bogdaniuka.

Druga połowa zaczęła się bardzo pomyślnie i po samobójczym golu piłkarza gospodarzy objęliśmy prowadzenie! Ok. 65. minuty straciliśmy jednak bramkę na 3:3, a chwilę później, po rzucie rożnym, Granica prowadziła już 4:3.

Na szczęście ostatnie słowo należało do nas i na dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem sędziego Gaspar Jaśkiewicz ustalił wynik meczu strzelając czwartą bramkę dla Orląt.

Być może wynik ten zostanie anulowany na korzyść naszego sezpołu, bowiem w drużynie Granicy prawdopodobnie wystąpił nieuprawniony do gry zawodnik. Jak będzie, zobaczymy, ale remis z tak trudnym przeciwnikiem i tak niezmiernie cieszy.

Skład: Bochno - Bieluń, Wypyszczak, Matauszek, Durjasz (46' Nowicki) - Kozar, Klimko (75' Bondar), Jałoszewski, Jaśkiewicz - Bogdaniuk, K. Jankiewicz.

5. kolejka: Orlęta Reszel - Leśnik Nowe Ramuki 1-3 (01.09.2007)

Dziś o 16:00 nasza drużyna zmierzyła się na własnym terenie z Leśnikiem Nowe Ramuki. Zespół ten jak dotąd tylko raz zwyciężył i trzykrotnie doznał porażki. Był jedną z trzech drużyn, które straciły w czterech meczach ponad dziesięć bramek.

Nastroje panujące w Orlętach były bojowe i wszyscy liczyli na dobry mecz w naszym wykonaniu oraz pewne zwycięstwo. Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie pokonaliśmy ten zespół aż 8-2, więc i tym razem mieliśmy nadzieję, że wpadnie kilka goli. Niestety mocno się przeliczyliśmy.

Orlęta niespodziewanie przegrały z Leśnikiem 1:3, choć mecz powinniśmy rozstrzygnąć już w pierwszej połowie. W drugiej jednak wszystko "sypnęło się"" wraz z czerwoną kartką dla Pawła Matauszka (dwie żółte za zupełnie nieprzemyślane zagrania).

Od tego momentu, Leśnik zwietrzył szansę na korzystny rezultat i zaczął coraz częściej zagrażać naszej bramce doprowadzając w 75. minucie do remisu i gdy gospodarze ruszyli odrabiać straty, dwukrotnie nadziali się na kontry gości.

4. kolejka: Łyna Sępopol - Orlęta Reszel 1-2 (29.08.2007)

W dzisiejszym czwartej kolejki Klasy Okręgowej piłkarze Orląt odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie pokonując Łynę Sępopol, 2-1. Oba gole dla naszego zespołu strzelił Kamil Jankiewicz.

Co ciekawe, zamiast 2-1 mogliśmy wygrać kilkoma bramkami więcej, ale zmarnowaliśmy przynajmniej pięć stuprocentowych sytuacji, a później piłka po naszych strzałach dwukrotnie trafiała w poprzeczkę i raz w słupek.

Mimo to, zwycięstwo zasłużone i nie ważne, że różnicą tylko jednej bramki. Najważniejsze, że zdobyliśmy komplet punktów.

3. kolejka: Orlęta Reszel - Mazur Pisz (ODWOŁANY!) (25.08.2007)

W sobotę nasi piłkarze mieli zagrać na własnym stadionie z Mazurem Pisz, z którym po dwóch kolejkach sąsiadowały w ligowej tabeli. Miała to być okazja do tego, by odnieść pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, ale niestety mecz został odwołany.

Okazało się, że nasz stadion nie spełniał odpowiednich wymogów na to, by przyjąć kibiców drużyny gości, bowiem w chwili obecnej jedna z trybun jest remontowana. Jak wiemy z Piszem zawsze były jakieś burdy i kto wie, czy nie byłoby ich i tym razem, więc Policja nie chciała ryzykować i nie pozwoliła na rozegranie meczu.

Nowy termin pojedynku z Mazurem nie jest jeszcze znany.

2. kolejka: Polonia Lidzbark Warmiński - Orlęta Reszel 1-0 (18.08.2007)

Nie udała się naszym piłkarzom wyprawa do Lidzbarka Warmińskiego. Wszyscy liczyli na trzy punkty, a tu niespodzianka, ponieważ przegraliśmy to spotkanie 0-1.

Gola przesądzającego o losach meczu strzelił w 88. minucie Szymon Orzeł.

Relacja w WYNIKACH.

Wojewódzki Puchar Polski: Orlęta w kolejnej rundzie (15.08.2007)

W dzisiejszym meczu Wojewódzkiego Pucharu Polski Orlęta zagrały na wyjeździe z zespołem występującym na codzień w A-klasie, Wilczkiem Wilkowo. Nasi piłkarze odnieśli pewne zwycięstwo, 7:4 i awansowali do kolejnej rundy rozgrywek.

Relacja z meczu w WYNIKACH.

Bramki: Gaspar Jaśkiewicz (3), Antoni Bondar (2), Kamil Jankiewicz, Marek Jankiewicz.

Skład: J. Prusinowski (br.), Durjasz (70' Klimko), Ślązak, Wypyszczak, Matauszek, Nowicki (60' M. Jankiewicz), Bondar (70' Zaleśkiewicz), W. Jałoszewski, Jaśkiewicz, K. Jankiewicz, B. Pudlis (75' C. Ślązak).

Kadra Orląt Reszel w sezonie 2007/2008 (13.08.2007)

Piłkarskie zmagania w naszym regionie ruszyły w miniony weekend. Przedstawiamy więc listę piłkarzy zgłoszonych do rozgrywek, jak również prezentujemy aktualne zdjęcie zespołu.

Bramkarze: Karol Węcławek, Mateusz Bochno, Jacek Prusinowski, Piotr Chamik;

Obrońcy: Piotr Jałoszewski, Karol Wypyszczak, Paweł Bieluń, Paweł Durjasz, Marek Kozar, Krzysztof Królik, Marcin Kaczmarczyk, Paweł Matauszek, Marcin Ślązak, Maciej Prusiński;

Pomocnicy: Antoni Bondar, Wojciech Jałoszewski, Mateusz Zaleśkiewicz, Ariel Stachurski, Arkadiusz Klimko, Paweł Nowicki, Damian Laskowski, Patryk Wiensław, Piotr Opala;

Napastnicy: Bartłomiej Bogdaniuk, Gaspar Jaśkiewicz, Kamil Jankiewicz, Tomasz Fąk, Marek Jankiewicz, Bogdan Pudlis, Cezary Ślązak, Łukasz Romanowicz.

1. kolejka: Orlęta Reszel - Mazur Ełk 2-2 (11.08.2007) Autor: J. Pieniak

W pierwszym meczu sezonu 2007/2008 pomiędzy Orlętami Reszel, a Mazurem Ełk padł remis, 2-2. Gole dla naszej drużyny zdobyli Gaspar Jaśkiewicz i Bartek Bogdaniuk.

Przed rozpoczęciem meczu minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego w sobotę po ciężkiej chorobie byłego zawodnika Orląt - Zbigniewa Dmowskiego.

Mazur z przebiegu meczu był zespołem dominującym na boisku, lecz to Orlęta wykorzystały nadarzające się okazje i zdobyły dwie bramki. Goście nie wykorzystali nawet rzutu karnego podyktowanego za przypadkowe zagranie ręką w polu karnym, w 19 minucie meczu strzał Konieckiego obronił Węcławek.

W 66. minucie kontaktową bramkę zdobył właśnie Bartłomiej Koniecko, który wykorzystał niepewną interwencję bramkarza na przedpolu i przelobował go strzałem z około 25 metrówa. Sześć minut później do remisu doprowadził Janik, który popisał się ładnym strzałem z rzutu wolnego.

Ostatnie 15 minut meczu rozgrywane było w rzęsistym deszczu, który stał na przeszkodzie w rozgrywaniu skutecznych akcji.