NEWS'Y 2006-2007 >> [ .: 1 :. ] [ .: 2 :. ] [ .: 3 :. ] [ .: 4 :. ] [ .: 5 :. ] <<

PODSUMOWANIE RUNDY WIOSENNEJ (06.07.2007) Autor: Solid Snake

Po rundzie jesiennej drużyna Orląt zajmowała piąte miejsce, tracąc do wicelidera 4 punkty. Kibice liczyli więc na podjęcie walki o powrót do IV ligi. Niestety, runda wiosenna pokazała, że mamy jeszcze zbyt młody zespół, by walczyć o awans.

Pierwsze mecze były bardzo obiecujące, wygraliśmy bowiem w Olsztynie z Warmią. Tydzień później również odnieśliśmy zwycięstwo, tym razem nad Mazurem Pisz. Niestety, w grze naszych piłkarzy było niewiele pozytywów, a jedyną bramkę meczu strzelił Tomasz Fąk, który od tego momentu stał się "utrapieniem" Edwarda Szmula. Wielu bowiem domagało się, by ten filigranowy młody chłopak grał w meczach pełne 90 minut. Trener jednak słusznie (pokazały to kolejne występy Tomka) twierdził, że jest dla niego jeszcze za wcześnie na takie obciążenia.

W czterech kolejnych spotkaniach zdobyliśmy tylko trzy punkty (zwycięstwo 3:0 nad zdegradowaną Olimpią Miłki, porażka w Nowej Wsi i Sępopolu, a także u siebie z Victorią Bartoszyce) i w tym momencie stało się jasne, że w następnym sezonie nadal będziemy występować w klasie okręgowej.

30. kolejka: Orlęta Reszel - Cresovia Górowo Iławieckie 8-0 (23.06.2007)

Wysokim zwycięstwem 8-0 nad Cresovią Górowo Iławieckie nasi piłkarze zakończyli sezon 2006/2007.

Klasycznym hattrickiem w tym meczu popisał się Bartłomiej Bogdaniuk, który dodatkowo asystował przy dwóch golach Kamila Jankiewicza.

Na listę strzelców wpisali się również Gaspar Jaśkiewicz, Krzysztof Królik i Marek Jankiewicz.

Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale nie wykorzystaliśmy kilku wyśmienitych okazji.

Po meczu odbyło się spotkanie piłkarzy z ludźmi związanymi z klubem, na którym to prezes Jarosław Pieniak, trener Edward Szmul i kierownik drużyny Henryk Gołębiewski podziękowali piłkarzom za udany sezon.

Zdjęcia z meczu niebawem w GALERII.

29. kolejka: Polonia Lidzbark Warmiński - Orlęta Reszel 4-0! (17.06.2007)

W dzisiejszym wyjazdowym meczu Orlęta niespodziewanie przegrały w Lidzbarku Warmińskim z Polonią 0-4!

Do przerwy utrzymywał się wynik bezbramkowy, choć mieliśmy przynajmniej trzy stuprocentowe okazje do tego, by prowadzić. Niestety nie potrafiliśmy ich wykorzystać.

W drugiej części gospodarze strzelili nam cztery gole i zamiast kompletu punktów, wróciliśmy do Reszla z pustymi rękami czego z pewnością nikt się nie spodziewał...

Za tydzień ostatni mecz sezonu, z Cresovią Górowo Iławieckie.

28. kolejka: Orlęta Reszel - Tęcza Biskupiec 4-1 (08.06.2007) Źródło: J. Pieniak

W meczu 28. kolejki Klasy Okręgowej Orlęta pokonały na własnym boisku Tęczę Biskupiec, 4-1. Po dwa gole dla naszej drużyny zdobyli Wojtek Jałoszewski i Bartek Bogdaniuk.

Orlęta już w 6. minucie objęły prowadzenie po bramce Wojciecha Jałoszewskiego z rzutu wolnego i oddały inicjatywę gościom, nastawiając się na grę z kontry. Taka taktyka mogła zakończyć się niepowodzeniem, gdyż zawodnicy Tęczy kilkakrotnie znaleźli się w doskonałych sytuacjach strzeleckich, ale wysokim kunsztem popisał się bramkarz gospodarzy Karol Węcławek.

Przełomowe dla wyniku spotkania było osiem minut drugiej połowy (pomiędzy 68 a 76), w przeciągu których Orlęta trzykrotnie wypunktowały zmęczony zespół Tęczy.

27. kolejka: Vęgoria Węgorzewo - Orlęta Reszel 0-0 (06.06.2007)

Dobre wieści napłynęły z Węgorzewa, gdzie grały dziś Orlęta. Otóż nasz zespół w trudnym meczu z wiceliderem naszej grupy, Vęgorią wywalczył jeden punkt.

Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, co można uznać za mały sukces naszego zespołu. W ostatnich meczach sezonu powinno być już "z górki".:)

Info z meczu niebawem.

Seniorzy rozgromieni, Juniorzy blisko mistrzostwa! (27.05.2007)

W dzisiejszym meczu z liderem rozgrywek, Czarnymi Olecko nasz zespół doznał sromotnej porażki przegrywając aż 0-7! Przed tym meczem myślałem, że jesteśmy w stanie powalczyć o to, by urwać punkty przyszłemu mistrzowi, jednak jak się okazało, nie byliśmy w stanie sprostać temu zadaniu. Szkoda tylko, że przegraliśmy tak wysoko...

Zupełnie w innych nastrojach wrocili do Reszla nasi Juniorzy, którzy po zaciętym spotkaniu zremisowali z Mrągowią Mrągowo, 1-1 i tym samym mają ogromną szansę na zdobycie mistrzostwa. Teraz trzeba tylko wygrać za tydzień z Polonią Lidzbark Warmiński i wtedy będziemy mogli się cieszyć z pierwszego miejsca.

Więcej o meczu z Mragowią na Forum.

24. kolejka: Orlęta Reszel - Pisa Barczewo 3-4 (19.05.2007) Źródło: Solid_Snake

W meczu 24. kolejki Klasy Okręgowej Orlęta przegrały na własnym stadionie z Pisą Barczewo, 3-4. Gole dla naszej drużyny zdobyli Kamil Jankiewicz (36' na 1-1) i Patryk Wiensław (90' na 3-4). Trzecia bramka padła po samobójczym trafieniu piłkarza Pisy, Radzińskiego.

W pierwszej połowie obie drużyny toczyły wyrównany pojedynek. Kluczowy dla losów spotkania okazał się początek drugiej części gry, kiedy to goście w przeciągu trzech minut zdobyli dwa gole.

Nasi piłkarze ambitnie walczyli o odrobienie strat, ale zabrakło im czasu. Po raz pierwszy całe spotkanie rozegrał 17-letni Patryk Wiensław. Dobry mecz zwieńczył ładną bramką w 90 minucie.

23. kolejka: Mazur Ełk - Orlęta Reszel 1-0 (12.05.2007)

Nie udała się Orlętom wyprawa do Ełku i niestety po raz drugi w tym sezonie nasz zespół musiał uznać wyższość piłkarzy Mazura, którzy zwycięskiego gola zdobyli w 43. minucie spotkania.

W drugiej połowie próbowaliśmy odrobić stratę, by nie wracać do domu "z pustymi rękami", ale się nie udało.

Po tej porażce spadliśmy na piątą pozycję w tabeli na korzyść MKS-u Korsze, który w meczu z Olimpią Miłki odniósł pewne zwycięstwo 6-0.

22. kolejka: Granica Bezledy - Orlęta Reszel 3-6 (05.05.2007)

Orlęta nie przestają w tej rundzie zaskakiwać. Ostatnio przegrały u siebie z Victorią Bartoszyce, 2-4, by teraz rozgromić na wyjeździe Granicę Bezledy strzelając jej aż sześć bramek!

Dwa gole zdobył Gaspar Jaśkiewicz, a po jednym trafieniu zaliczyli Bartek Bogdaniuk, Kamil Jankiewicz, Wojtek Jałoszewski i Patryk Wiensław.

Juniorzy: Victoria Bartoszyce - Orlęta Reszel 2-2 (06.05.2007) Źródło: Jankiel

Juniorzy starsi grali dziś wyjazdowe spotkanie z Victorią Bartoszyce. Mecz zakończył się wynikiem remisowym, 2-2, choć niewiele brakowało, by nasi piłkarze zgarnęli komplet punktów.

W pierwszej części spotkania nie padła żadna bramka. Na początku drugiej połowy gospodarze śmielej zaatakowali, co zaowocowało pierwszym golem. Po kilku minutach Orlęta jednak wyrównały po strzale Patryka Wiensława w lewy róg bramki (asysta: M. Jankiewicz).

Chwilę później było już 2-1 dla Orląt za sprawą Marka Jankiewicza, który uderzał głową po dośrodkowaniu Arka Klimko. Piłkarze Victorii protestowali jeszcze twierdząc, że piłka nie przekroczyła linii bramkowej, ale sędzia nie zmienił swojej decyzji i gola uznał.

Mecz mógłby się już w tym momencie dla nas zakończyć, bo wynik był wymarzony, jednak tak się nie stało, a co gorsza gospodarze zdołali jeszcze przeprowadzić składną akcję i nie bez winy naszych obrońców doprowadzili do remisu.

Do końca już nic się nie wydarzyło i oba zespoły podzieliły się punktami.

21. kolejka: Orlęta Reszel - Victoria Bartoszyce 2-4 (28.04.2007)

Orlęta przystąpiły do tego spotkania mocno osłabione i to odbiło się na końcowym wyniku. Do przerwy to nasi piłkarze mieli przewagę i udokumentowali to dwiema bramkami. W drugiej połowie zabrakło im jednak sił, co bezlitośnie wykorzystała bardziej doświadczona drużyna Victorii zdobywając trzy gole.

Gole: 0-1 Husak (18'), 1-1 B. Bogdaniuk (30'), 2-1 G. Jaśkiewicz (40'), 2-2 Mazurek (55'), 2-3 T. Husak (58'), 2-4 P. Mazurek (77')

20. kolejka: Leśnik Nowe Ramuki - Orlęta Reszel 2-1 (22.04.2007)

W dzisiejszym meczu 20-tej kolejki Klasy Okręgowej przegraliśmy na wyjeździe z Leśnikiem Nowe Ramuki, 1-2, jednak dzięki porażce 2-3 Warmii Olsztyn z MKSem Korsze utrzymaliśmy czwartą pozycję w tabeli.

Na razie żadnych szczegółów nie znam. Jedyne co wiem, to to, że gola dla Orląt zdobył Gaspar Jaśkiewicz. Było to pierwsze trafienie tego piłkarza w rundzie wiosennej.