NEWS'Y 2006-2007 >> [ .: 1 :. ] [ .: 2 :. ] [ .: 3 :. ] [ .: 4 :. ] [ .: 5 :. ] <<


2 KOLEJKA: Mazur Pisz - Orlęta Reszel 1-7 !!! (12.08.2006)

Bardzo miłą niespodziankę sprawili nam dziś piłkarze Orląt, którzy rozgromili na wyjeździe drużynę Mazura Pisz, aż 7-1!

Po dwie bramki dla naszego zespołu zdobyli Kamil Jankiewicz i Gaspar Jaśkiewicz, a po jednym golu dorzucili Paweł Bieluń, Antoni Bondar oraz Wojciech Jałoszewski.

Brawo!!!NIE BĘDZIE JUNIORÓW MŁODSZYCH (10.08.2006) Autor: J. Pieniak

Zarząd KS "Orleta-Rema S.A." Reszel z przykrością informuje, że z powodu przesunięcia dużej grupy juniorów do zespołu seniorów, klub nie jest w stanie wystawić do rozgrywek dwóch drużyn juniorów.

Wobec powyższego poproszono Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej o wycofanie z rozgrywek ligi okręgowej grupy III w sezonie 2006/2007, drużyny JUNIORÓW MŁODSZYCH.1 KOLEJKA: Orlęta Reszel - Warmia Olsztyn 1-3 (05.08.2006)

Niestety nie udała się naszym piłkarzom inauguracja sezonu 2006/2007, bowiem przegrali oni na własnym boisku z Warmią Olsztyn, 1-3.

Trzeba powiedzieć, że byliśmy zespołem, który "prowadził" grę, ale niestety nie potrafiliśmy wykorzystać kilku dogodnych sytuacji. Warmia dopiero w 20. minucie oddała pierwszy strzał na naszą bramkę, ale od razu objęła prowadzenie. Orlęta próbowały zmienić niekorzystny rezultat, ale bardzo nieskuteczna była dziś linia ataku.

Wynik 0-1 utrzymywał się do 80 . minuty kiedy to goście po kuriozalnym błędzie naszego bramkarza zdobyli drugiego gola. 10 minut później było już 0-3. Jeden z zawodników Warmii wygrał pojedynek sam na sam z golkiperem Orląt i strzelił do pustej bramki.

W trzeciej minucie doliczonego czasu honorową bramkę dla naszego zespołu zdobył Antoni Bondar, który celnie uderzył z rzutu wolnego.

Orlęta przegrały 1-3, choć wielu kibiców spodziewało się zwycięstwa podopiecznych Edwarda Szmula. Niestety, nie udało się, ale nie ma co płakać, bo to dopiero pierwszy mecz w sezonie. Wszystko jeszcze przed nami, więc Panowie, głowa do góry i do BOJU!!!:)ORLĘTA PRZED PIERWSZYM MECZEM (04.08.2006)

Już w najbliższą sobotę, 5 sierpnia wystartuje piłkarska Klasa Okręgowa, w której po raz ostatni Orlęta grały sześć lat temu. W inauguracyjnym meczu nasz zespół podejmie na własnym terenie olsztyńską Warmię, w której grał niegdyś Wojciech Jałoszewski, obecnie jeden z najlepszych piłkarzy naszego zespołu, jeśli nie najlepszy.:)

To, jak w tym spotkaniu zaprezentuje się nasza drużyna stoi pod wielkim znakiem zapytania, bowiem Orlęta, pod wodzą trenera Edwarda Szmula i jego asystenta, Wojciecha Jałoszewskiego rozegrały zaledwie trzy mecze kontrolne w ramach przygotowań do sezonu. Dwukrotnie graliśmy przeciwko Tęczy Biskupiec najpierw wygrywając 4-2, a później remisując 4-4. Do tego doszło jeszcze zwycięstwo 5-1 nad Jurandem Barciany.

Z pewnością każdy zadaje sobie pytanie, czy nasze Orły są odpowiednio przygotowane do sezonu i tradycyjnie (jak co roku :)) ciężko jest na nie jednoznacznie odpowiedzieć. Po tych trzech meczach można jednak śmiało stwierdzić, że coś się w drużynie zmieniło i to na lepsze. Widać dobrą pracę trenera Szmula, a także ogromne zaangażowanie piłkarzy, którzy właśnie teraz będą mieli okazję pokazać się z jak najlepszej strony.

Nie chciałbym zapeszać, ale czuję i szczerze w to wierzę, że będzie to dla nas udany sezon i zakończymy go w górnej części tabeli. Tego właśnie życzę trenerowi Szmulowi, piłkarzom oraz wszystkim kibicom, których mam nadzieję nie zabraknie na stadionie podczas meczów Orląt rozgrywanych w Reszlu.

Życzę powodzenia!!!

Orlęta w sezonie 2006/2007 (runda jesienna):

Prezes: Jarosław Pieniak, Trener: Edward Szmul, II. Trener: Wojciech Jałoszewski, Trener bramkarzy: Piotr Chamik, Kierownik drużyny: Henryk Gołębiewski.

Bramkarze: Karol Węcławek (88), Mateusz Bochno (89)

Obrońcy: Piotr Jałoszewski (72), Karol Wypyszczak (83), Krzysztof Królik (86), Marek Kozar (88), Marcin Ślązak (89), Arkadiusz Klimko (89), Marcin Kaczmarczyk (89);

Pomocnicy i napastnicy: Antoni Bondar (71), Wojciech Jałoszewski (76), Paweł Bieluń (83), Radosław Dramiński (85), Mateusz Dudko (89), Damian Laskowski (89), Mateusz Zaleśkiewicz (89), Michał Zybajło (89), Gaspar Jaśkiewicz (83), Kamil Jankiewicz (85), Marek Jankiewicz (89).

Przybyli: Kamil Jankiewicz (powrót z Perkoza Łężany), Karol Węcławek (powrót z Reduty Bisztynek), Radosław Dramiński (wznowił treningi), Marcin Kaczmarczyk, Mateusz Dudko, Damian Laskowski, Mateusz Zaleśkiewicz, Michał Zybajło, Marek Jankiewicz (wszyscy z drużyny juniorów);

Ubyli: Piotr Ruszkul (Olimpia Elbląg), Adrian Giziński i Paweł Przybylski (obaj transfer definitywny do Amiki Wronki), Łukasz Tabaka i Tymoteusz Tomasik (powrót do Reduty Bisztynek), Mateusz Kulesza (Fala Warpuny), Bartłomiej Bogdaniuk (pobyt w wojsku), Artur Romańczyk, Wojciech Rokicki i Arkadiusz Wata (wszyscy trzej nie wznowili treningów), Piotr Chamik (został trenerem bramkarzy)PIOTR RUSZKUL W OLIMPII ELBLĄG! (30.07.2006) Źródło: J. Pieniak

W rundzie jesiennej sezonu 2006/2007 piłkarz Orląt, Piotr Ruszkul będzie grał w III-ligowej Olimpi Elbląg, po tym, jak podpisał z tym klubem kontrakt do 31 grudnia br. Do porozumienia doszły też oba kluby i od 26 lipca Rusek reprezentował będzie elbląską Olimpię. Chęć pozyskania Piotrka zgłosiła również Polonia Warszawa, ale spóźniła się jeden dzień i kolejną szansę na to będzie miała dopiero w zimowym okienku transferowym.

Ostatnie pół roku Rusek spędził w Amice Wronki na zasadzie wypożyczenia. Niestety ani razu nie było mu dane zagrać w ligowym meczu pierwszej drużyny, ale za to prezentował równą formę w III-ligowych rezerwach grając w trzynastu z 14-stu meczy i strzelając dwa gole (+ 4 asysty). Co ciekawe, w Amice II Piotrek nie grał na swojej pozycji, czyli w ataku, a na prawej pomocy i raczej w tym trzeba upatrywać tak słabej skuteczności. Po sezonie piłarz ten wrócił do Reszla z nadzieją na oferty z innych klubów.

Na początku lipca na obozie w Świętej Lipce przebywała warszawska Polonia. Korzystając z okazji Piotrek poprosił o możliwość trenowania z "Czarnymi Koszulami" i w ten sposób zaprezentowania swoich umiejętności. Razem z zespołem rozegrał dwa mecze sparingowe, najpierw z Mrągowią Mrągowo (12 lipca), a później z Granicą Kętrzyn (14 lipca). Oba spotkania wygrała Polonia, a Rusek strzelił jedną bramkę. Trener Poloni mówił wówczas, że będzie chciał jeszcze sprawdzić Piotrka w kolejnych sparingach, ale z niewiadomych mi przyczyn do tego nie doszło.

Przed kilkoma dniami na stronie Olimpii Elbląg pojawiły się za to informacje o tym, że piłkarz ten wziął udział w jednym z treningów tej drużyny, a później zagrał dwa sparingi strzelając w nich jedną bramkę. Działacze klubu nie tracili czasu i podpisali z Piotrkiem kontrakt na najbliższe pół roku.

Miejmy nadzieję, że będzie to dla niego udana jesień i zdoła on w Elblągu pokazać to, na co tak naprawdę go stać, a wszyscy wiemy, że stać go na bardzo wiele. O wszystkich jego występach w Olimpii będziemy informować Was na bieżąco na naszej stronie, w dziale poświęconym Ruskowi.SPARING: TĘCZA BISKUPIEC - ORLĘTA 4-4 (29.07.2006)

Mecz kontrolny Orląt z Tęczą Biskupiec zakończył się remisem, 4-4 pomimo tego, że na kilkadziesiąt sekund przed końcem spotkania nasz zespół prowadził różnicą jednej bramki. Niestety tuż przed ostatnim gwizdkiem sędzia podyktował "wyssany z palca" rzut karny po rzekomym faulu na jednym z zawodników Tęczy, który zaważył na ostatecznym wyniku.

Z początku gra niezbyt nam się układała, ale później było już znacznie lepiej. Najpierw systuację sam na sam wykorzystał Gaspar Jaśkiewicz, a później na 2-0 podwyższył Kamil Jankiewicz. Pozostałe dwie bramki dla naszego zespołu zdobyli Wojciech Jałoszewski oraz Mateusz Zaleśkiewicz.

Gole: 0-1 G. Jaśkiewicz, 0-2 K. Jankiewicz, 1-3 W. Jałoszewski, 1-4 M. Zaleśkiewicz

Orlęta: K. Węcławek, P. Jałoszewski, K. Wpyszczak, M. Kozar, M. Ślązak, W. Jałoszewski, A. Bondar, P. Bieluń, A. Klimko, G. Jaśkiewicz, K. Jankiewicz oraz rezerwowi M. Bochno (br.), J. Prusinowski (br.), K. Królik, M. Zaleśkiewicz, Kaczmarczyk, A. Stachurski, P. Durjasz, A. Adamiak.SPARING: ORLĘTA - JURAND BARCIANY 5-1 (25.07.2006) Autor: Szczupły

W sparingowym meczu z Jurandem Barciany podopieczni Edwarda Szmula odnieśli wysokie zwycięstwo, 5-1. Wynik jednak nie odzwierciedla w pełni gry zespołu, bowiem w poczynaniach naszych piłkarzy było dziś sporo chaosu, choć nie można odmówić im zaangażowania i woli walki.

Najwidoczniejsi na boisku byli tacy gracze, jak Wojtek Jałoszewski, Karol Wypyszczak i Gaspar Jaśkiewicz. Całkiem nieźle wypadł też Marcin Ślązak. W meczu zabrakło Karola Węcławka, Marka Kozara (pracuje) oraz Pawła Nowickiego, który przynajmniej do końca września nie zagra z powodu kontuzji kolana.

Gole: 1-0 K. Wypyszczak (strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego), 2-0 K. Jankiewicz (minął trzech obrońców i strzelił w długi róg), 3-1 G. Jaśkiewicz, 4-1 G. Jaśkiewicz (gol po rajdzie prawą stroną boiska), 5-1 K. Jankiewicz

Orlęta: M. Bochno (1. połowa)- J. Prusinowski (2 połowa); A. Klimko, K. Królik, K. Wpyszczak, M. Ślązak, A. Bondar, W. Jałoszewski, P. Bieluń, M. Zaleśkiewicz, G. Jaśkiewicz, K. Jankiewicz oraz rezerwowi M. Kaczmarczyk, P. Duriasz, Stachurski i M. Uglarenko.SPARING: ORLĘTA - TĘCZA BISKUPIEC 4-2 :) (22.07.2006) Autor: Szczupły

Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi piłkarze w pierwszym sparingu przed nadchodzącym sezonem pokonując na stadionie w Reszlu Tęczę Biskupiec, 4-2.

Zespół zagrał naprawdę dobrze. Było dużo gry z pierwszej piłki i w ogóle w poczynaniach piłkarzy można było dostrzec mnóstwo zaangażowania. Jednymi z najlepszych zawodników byli bez wątpienia Karol Wypyszczak i Wojtek Jałoszewski, ale i inni też zasłużyli na słowa uznania. Oby tak dalej.

Gole: 1-0 G. Jaśkiewicz, 2-1 K. Jankiewicz (ładny strzał z lewej nogi), 3-1 G. Jaśkiewicz (ładny lobik, choć troszkę przypadkowy), 4-1 W. Jałoszewski (piękne, mocne uderzenie z daleka)

Orlęta: K. Węcławek (1 połowa) - M. Bochno, J. Prusinowski (2 połowa); K. Wpyszczak, A. Bondar, M. Kozar, M. Zaleśkiewicz, W. Jałoszewski, A. Klimko, M. Ślązak, P. Bieluń, G. Jaśkiewicz, K. Jankiewicz oraz rezerwowi Kaczmarczyk i Stachurski.KAMIL JANKIEWICZ WRACA DO ORLĄT (17.07.2006)

Dnia 16.07.2006 została zawarta umowa, na mocy której Kamil Jankiewicz, zawodnik Perkoza Łężany powrócił do Orląt. Piłkarz ten w poprzednim sezonie wywalczył z tą drużyną wicemistrzostwo B-klasy (gr. VII) strzelając dla niej osiemnaście bramek w 14-stu meczach.

Wcześniej wykazywał się bardzo dobrą skutecznością grając w juniorach Orląt, z którymi w sezonie 2003/2004 zdobył mistrzostwo okręgu. Rok później walczył już o miejsce w zespole seniorów, ale ciężko było mu przebić się do pierwszego składu.

Jak dotąd strzelił dla Orląt jedną bramkę, a było to na inaugurację sezonu 2004/2005 w meczu z Jeziorakiem Iława (07.08.2004, 2-2). Gol ten dał wówczas naszej drużynie jeden punkt.ORLĘTA PO PIERWSZYM TRENINGU (14.07.2006)

Wczorajszego dnia nasi piłkarze wznowili treningi i rozpoczęli przygotowania do sezonu 2006/2007, który rusza już 5 sierpnia. Wówczas to Orlęta na inaugurację zagrają u siebie z Warmią Olsztyn.WOJCIECH JAŁOSZEWSKI ZOSTAJE W ORLĘTACH (13.07.2006)

Informacja, którą podałem dwa dni temu o tym, że Wojtek Jałoszewski prawdopodobnie przejdzie do Mrągowii Mrągowo okazała się nieprawdziwa. Po dzisiejszym, pierwszym treningu Orląt już wiadomo, że piłkarz ten pozostanie w Reszlu.:)

Wojtek w ciągu swojej piłkarskiej kariery grał w czterech klubach. Pod koniec 1996 roku, w wieku 20 lat trafił do Warmii Olsztyn, z którą grał w II lidze. Później zaliczył epizody w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki i Polonii Lidzbark Warmiński, by w 2002 roku wrócić na "stare śmieci", czyli do Reszla.

Przez ostatnie cztery lata był jednym z najjaśniejszych punktów Orląt, dla których strzelił w tym czasie 13 goli.