NEWS'Y 2006-2007 >> [ .: 1 :. ] [ .: 2 :. ] [ .: 3 :. ] [ .: 4 :. ] [ .: 5 :. ] <<

19 kolejka: Orlęta Reszel - Olimpia Miłki 3-0 (14.04.2007) Źródło: Solid_Snake

Orlęta częściowo zrehabilitowały się za porażkę poniesioną przed tygodniem pokonując na własnym terenie Olimpię Miłki, 3-0.

Nasi piłkarze panowali nad przebiegiem wydarzeń na boisku i gdyby byli skuteczniejsi, mogli odnieść bardziej okazałe zwycięstwo. W końcówce trener Orląt dał szansę debiutu młodemu bramkarzowi, Robertowi Reszce.

Dwie bramki dla Orląt strzelił Kamil Jankiewicz, a trzecią dołożył Bartek Bogdaniuk.

18 kolejka: Łyna Sępopol - Orlęta Reszel 3-1 (07.04.2007)

Niestety, w wyjazdowym meczu z Łyną Sępopol nasz zespół doznał porażki 1-3 i tym samym nie zdołał przedłużyć wiosennej, zwycięskiej passy. Szkoda...

Honorowego gola zdobył Kamil Jankiewicz.

17 kolejka: Orlęta Reszel - Mazur Pisz 1-0 (31.03.2007)

W swoim pierwszym meczu na własnym stadionie Orlęta pokonały Mazura Pisz, 1-0. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 70. minucie Tomasz Fąk.

Przez większą część meczu gra toczyła się w środkowej strefie boiska. Orlęta trzykrotnie bliskie były zdobycia bramki lecz bramkarz gości wykazał się dużymi umiejętnościami. Skapitulował dopiero w 70 minucie, gdy w zamieszaniu podbramkowym piłkę do siatki skierował najniższy na boisku Tomasz Fąk.

Koniec sezonu dla Antka Bondara (29.03.2007)

Już na początku rundy wiosennej nasz zespół doznał osłabienia, bowiem były kapitan Orląt, Antoni Bondar wyjechał do pracy w Niemczech i raczej w tym sezonie już nie zagra. Tym samym drużyna prowadzona przez Edwarda Szmula straciła środkowego pomocnika, który do tej pory wespół z Wojtkiem Jałoszewskim tworzył zgraną parę i teraz ciężko będzie wypełnić po nim lukę kimś innym.

Antek w poprzedniej rundzie strzelił dla zespołu cztery gole i przy kilku innych asystował lub miał wielki udział. Trzeba przyznać, że w wielu meczach jego boiskowe doświadczenie się przydało, a i młodsi zawodnicy czuli się "bezpieczniej" wiedząc, że za plecami mają kogoś, kto w piłkę gra nie od dziś.

Szkoda, że piłkarz ten nie dogra tego sezonu do końca, ale kto wie, może na jesień znów zobaczymy go w akcji. Teraz jego miejsce w środku pola zajmie prawdopodobnie młody, Mateusz Zaleśkiewicz i jak sobie z tym "ciężarem" poradzi zobaczymy w najbliższych meczach. Życzę powodzenia!

16 kolejka: Warmia Olsztyn - Orlęta Reszel 1-3 (25.03.2007)

Lepiej piłkarska wiosna nie mogła się zacząć.:)) W pierwszym meczu tej rundy Orlęta wygrały bowiem z Warmią Olsztyn, 3-1 i to na jej własnym boisku!

Dwa gole dla naszej drużyny zdobył Wojciech Jałoszewski, a trzecią bramkę dołożył Bartek Bogdaniuk.

Naprawdę jestem pod wielkim wrażeniem i myślałem, że jak wywalczymy remis to będzie bardzo dobrze, a tu proszę, od razu zwycięstwo.:) Brawo, brawo, brawo i oby tak dalej, a wiosna będzie nasza!!!

Podsumowanie przygotowań do rundy wiosennej (21.03.2007)

Już w niedzielę Orlęta zagrają pierwszy ligowy mecz w tym roku, a przeciwnikiem naszej drużyny będzie Warmia Olsztyn, która po rundzie jesiennej plasuje się tuż przed nami zajmując czwarte miejsce w tabeli i wyprzedzając nas zaledwie o trzy punkty. Szykuje się więc ciekawy pojedynek na inaugurację i tradycyjnie już ciężko powiedzieć, jak zaprezentuje się nasz zespół.

Orlęta w okresie przygotowaczym rozegrały siedem sparingów i dwa dodatkowe mecze w ramach turnieju w Kętrzynie. Wyniki niezbyt cieszą, bowiem odnieśliśmy zaledwie dwa zwycięstwa, trzykrotnie remisowaliśmy i czterokrotnie schodziliśmy z boiska pokonani. Co ciekawe w przegranych meczach straciliśmy aż 23 bramki, co daje średnią prawie sześciu bramek na mecz! Nie jest to z pewnością powód, z którego powinniśmy się cieszyć.

Łącznie w dziewięciu meczach straciliśmy 29 goli, a strzeliliśmy 21. Najwięcej, bo aż dziewięć z nich zdobył najlepszy snajper drużyny, Kamil Jankiewicz. Trzy trafienia zaliczył Bartek Bogdaniuk, po dwa Wojciech Jałoszewski, Gaspar Jaśkiewicz, Marek Jankiewicz, a jedną bramkę dołożył Damian Laskowski.

W kilku meczach zagrał również były piłkarz Orląt, Marcin Wiciński, który miał wzmocnić zespół przed rundą wiosenną, jednak nic z tego nie wyszło i piłkarz ten zostaje w Warmiaku Łukta. "Wićka" strzelił dla Orląt w sparingach dwa gole.

Jedyną nową twarzą w zespole jest Łukasz Romanowicz, który przyszedł do Orląt z Orkana Sątopy.

Mimo, że wyniki w meczach kontrolnych nie są zbyt optymistyczne, to jestem dobrej myśli i uważam, że nasz zespół będzie prezentował podobny poziom gry jak w poprzedniej rundzie. Trzymajmy kciuki i czekajmy w sobotę na dobre wieści z Olsztyna!

Orlęta - Czarni Olecko 2:2

SPARING: Pisa Barczewo - Orlęta 6:0 (15.03.2007)

News troszkę spóźniony, ale lepiej późno niż wcale. Otóż, w piątek 9, marca Orlęta rozegrały sparing z Pisą Barczewo i niestety przegrały to spotkanie aż 0:6!

Pierwszą barmkę straciliśmy z rzutu karnego po strzale Sajnacha. Druga padła po błędzie naszego obrońcy, który chciał wybić piłkę, jednak w nią nie trafił i Kowalski z 10. metrów nie dał szans naszemu bramkarzowi.

W drugiej połowie Pisa dorzuciła jeszcze cztery bramki. Najpierw Rodzeński wykorzystał sytuację sam na sam, a później Sajnach uderzył z 20. metrów pod poprzeczkę. Dwie ostatnie bramki padły po zespołowych akcjach, które celnymi uderzeniami wykończyli Ruciński i Sturlis.

Choć to tylko sparing, to jednak po tak wysokiej porażce pozostaje niesmak. Z drugiej jednak strony takie wpadki zdarzają się nawet najlepszym, więc i naszym piłkarzom można ją wybaczyć.:)

Turniej w Kętrzynie i dwa remisy Orląt (07.03.2007) Źródło: Solid Snake

W niedzielę, 4. marca na sztucznej nawierzchni w Kętrzynie rozegrano mini-turniej (czas gry: 2x30 min.). Wzięły w nim udział trzy drużyny: Orlęta, Czarni Olecko oraz Sparta Augustów.

W pierwszym meczu nasza drużyna zremisowała z występującą w IV lidze podlaskiej Spartą, 1:1.

Przez większą część tego pojedynku Orlęta dyktowały warunki gry. W 14. minucie Łukasz Romanowicz, bedąc sam przed bramkarzem rywali strzelił prosto w niego, jednak jego strzał skutecznie dobił Kamil Jankiewicz. Sparta jednak szybko doprowadziła do wyrównania, bowiem w 20. minucie napastnik Augustowian wykorzystał sytuację sam na sam z Karolem Węcławkiem.

Najlepszych sytuacji do zmiany wyniku nie wykorzystał K. Jankiewicz, po strzale którego piłkę z linii bramkowej wybił obrońca Sparty. Mimo remisu, Orlęta były w tym meczu zespołem lepszym.

W drugim występie reszelscy piłkarze również zanotowali remis, tym razem z Czarnymi Olecko, 2:2.

Wynik otworzył Bartek Bogdaniuk, który w 11. minucie pięknym strzałem z narożnika pola karnego nie dał szans bramkarzowi Czarnych (piłka wpadła w okienko przy "dalszym" słupku bramki). Potem znakomite okazje do podwyższenia miał Łukasz Romanowicz, jednak nie zdołał on wykorzystać żadnej z trzech sytuacji sam na sam z golkiperem z Olecka.

Jeszcze przed przerwą Czarni wyrównali po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale z 8 metrów jednego z zawodników tej drużyny. Sytuację mógł jeszcze uratować Karol wypyszczak, ale nie zdołał wybić kozłującej piłki i ta wpadła do siatki.

Kolejną bramkę Czarni zdobyli w 10. minucie drugiej części gry. Po uderzeniu z ok. 13 metrów Karol Węcławek odbił piłkę przed siebie i nadbiegający napastnik nie miał problemów przy dobitce.

Orlęta wyrównały kilka minut przed końcem meczu. Wojtek Jałoszewski uderzył z rzutu wolnego z 25 metrów w dolny róg bramki. Bramkarz był bliski obronienia tego strzału, jednak piłka wyślizgnęła mu się z rąk i wpadła do bramki.

Wynik mógł być lepszy, bo w meczu tym nasi zawodnicy nie wykorzystali pięciu sytuacji sam na sam. Widać, nasi napastnicy muszą jeszcze trochę popracować nad wykończeniem akcji.

W meczu Czarni - Sparta piłkarze z Olecka urządzili sobie ostre strzelanie, pokonując Spartę 8:0.

Skład Orląt w turnieju: K. Węcławek, K. Wypyszczak, M. Ślązak, A. Klimko, K. Królik, W. Jałoszewski, M. Zaleśkiewicz, B. Bogdaniuk, G. Jaśkiewicz, Ł. Romanowicz, K. Jankiewicz. Rezerwowi: R. Reszka, J. Prusinowski, M. Kaczmarczyk, M. Jankiewicz, D. Laskowski, M. Kozar, A. Stachurski.

SPARING: Granica Kętrzyn - Orlęta 6-5 (28.02.2007)

Dziś o 18-tej na boisku w Kętrzynie nasi piłkarze zagrali mecz z tamtejszą Granicą. Gospodarze okazali się od nas o jedną bramkę lepsi wygrywając 6-5 mimo, że po przerwie prowadziliśmy już 3-1 po dwóch golach Gaspara Jaśkiewicza i jednym Kamila Jankiewicza!

Niestety później straciliśmy cztery bramki pod rząd i na odrobienia strat zabrakło czasu, choć graliśmy ambitnie i zdołaliśmy doprowadzić do stanu 5-6. Czwartego i piątego gola strzelili bracia, Kamil oraz Marek Jankiewicz

SPARING: MKS Szczytno - Orlęta 2:2 (26.02.2007) Źródło: Solid Snake

W niedzielę Orlęta rozegrały kolejny mecz kontrolny na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Kętrzynie. Tym razem naszym sparingpartnerem była drużyna MKS Szczytno.

Pierwsza połowa toczyła się pod nasze dyktando, a drużyna szczycieńska przeprowadziła trzy groźniejsze akcje. Duży wpływ na taki obraz gry miał silny wiatr wiejący w stronę bramki MKS-u.

W 10 min. spotkania P. Bieluń dośrodkował z prawej strony, a odbita od obrońcy piłka trafiła pod nogi Bartka Bogdaniuka, który mocnym uderzeniem pod poprzeczkę otworzył wynik spotkania.

Po bramce Orlęta nadal atakowały i stwarzały sobie groźne sytuację. W 30 min. Kamil Jankiewicz wykorzystał podanie W. Jałoszewskiego i strzałem z narożnika pola karnego umieścił piłkę w siatce.

Drugie czterdzieści pięć minut zaczęło się od zdecydowanych ataków MKSu. Grający z wiatrem piłkarze ze Szczytna dążyli do wyrónania. Stwarzali sobie sytuacje, ale nie mogli ich wykorzystać. Niestety, gdy już to zrobili, to od razu dwukrotnie.

W 75 min. zawodnik gości wykorzystał sytuację sam na sam z Jackiem Prusinowskim. Była to kontrowersyjna sytuacja, gdyż strzelec bramki był na ewidentnym spalonym.

Minutę później był już remis. Napastnik MKSu dostał prostopadłe podanie z głębi pola i będąc w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem doprowadził do wyrównania.

Do końca meczu gra Orlęta stwotrzyły sobie kilka okazji jednak bramki już nie padły.

Wcześniej, bo o godz. 9.00 na tym samym boisku rozegrany został turniej juniorów. Nasi młodzi piłkarze (których kilku zostało potem na meczu seniorów) zremisowali z Granicą Kętrzyn 2:2 i pokonali MKS Korsze 5:1, co dało im zwycięstwo w turnieju (Granica pokonała MKS 4:1).

Skład Orląt: R. Reszka, M. Ślązak, M. Kaczmarczyk, K. Wypyszczak, A. Klimko, B. Bogdaniuk, W. Jałoszewski, A. Bondar, P. Bieluń, G. Jaśkiewicz, K. Jankiewicz.
Zmiany: (70') M. Jankiewicz, (70') M. Zaleśkiewicz, (70') T. Fąk, (80') A. Stachurski, (45') M. Kozar, (70') J. Prusinowski.