NEWS'Y 2006-2007 >> [ .: 1 :. ] [ .: 2 :. ] [ .: 3 :. ] [ .: 4 :. ] [ .: 5 :. ] <<

SPARING: Mamry Giżycko - Orlęta 6:1 (21.02.2007)

Orlęta rozegrały dziś mecz sparingowy z Mamrami Giżycko. Podobnie jak w spotkaniu z Vęgorią doznały porażki, tyle, że nie 2-5, a 1-6.

Honorową bramkę dla naszego zespołu zdobył Wojciech Jałoszewski.

SPARING: Vęgoria Węgorzewo - Orlęta 5:2 (08.02.2007)

W trzecim meczu kontrolnym Orlęta zagrały w Kętrzynie z Vęgorią Węgorzewo. Po dwóch zwycięstwach nad Tęczą Biskupiec i juniorami Granicy Kętrzyn tym razem nasi piłkarze doznali porażki, 2:5.

Pierwszego gola dla Vęgorii w 20. minucie zdobył Machniak, który minął dwóch naszych zawodników i zmieścił piłkę w prawym rogu bramki Karola Węcławka.

Orlęta odpowiedziały pięć minut później, kiedy to do siatki trafił Marcin Wiciński i zaraz poszły za ciosem obejmując po chwili prowadzenie za sprawą Kamila Jankiewicza, który doskonale wykończył dobre dośrodkowanie Marka Kozara z lewej strony boiska i strzelił z 12. metrów nie do obrony.

Kiedy wydawało się, że Orlęta zejdą na przerwę z przewagą jednej bramki, Vęgoria w ostatniej minucie pierwszej połowy zdołała wyrównać.

W drugich 45 minutach padły trzy gole, niestety wszystkie dla drużyny przeciwnej. Najpierw w 48. minucie jeden z piłkarzy z Węgorzewa wykorzystał rzut karny, choć Robert Reszka był bliski jego obrony. Później w 65. minucie po nieporozumieniu naszego stopera z bramkarzem Vęgoria zdobyła czwartego gola, a na dziesięć minut przed końcem spotkania dorzuciła jeszcze jedną bramkę.

Wynik z pewnością byłby inny gdyby Orlęta w drugiej połowie wykorzystały kilka dogodnych sytuacji. Najlepsze z nich zmarnowali Marcin Wiciński i Marcin Kaczmarczyk, którzy przestrzelili na pustą bramkę. Kamil Jankiewicz również miał miał dwie stuprocentowe okazje, ale raz nie trafił w światło bramki, a później uprzedził go obrońca, który wybił piłkę spod jego nóg.

Skład Orląt: K. Węcłąwek (46' R. Reszka (80' J. Prusinowski)), M. Ślązak, K. Wypyszczak, A. Klimko, K. Królik, B. Bogdaniuk, A. Bondar, M. Zaleśkiewicz, P. Bieluń, M. Wiciński, K. Jankiewicz.
W między czasie wchodzili i schodzili z boiska: M. Kaczmarczyk, M. Jankiewicz, K. Trypucki, Ł. Romanowicz, Stachurski. M. Kozar.

SPARING: Granica Kętrzyn (juniorzy) - Orlęta 1:6 (08.02.2007)

Wczoraj podopieczni Edwarda Szmula rozegrali drugi sparing w tym roku tym razem gromiąc w Kętrzynie (na sztucznej nawierzchni) juniorów Granicy, 6-1.

Pierwsi prowadzenie objęli gospodarze po błędzie naszego obrońcy. Na odpowiedź ze strony Orląt trzeba było troszkę poczekać.

W 35. minucie w miejsce kontuzjowanego kapitana drużyny, Wojtka Jałoszewskiego wszedł Antoni Bondar i to z pomocą właśnie tego zawodnika nasi piłkarze doprowadzili do wyrównania. Po jego dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkarz gospodarzy nie zdołał dobrze chwycić piłki i ta wylądowała pod nogami Damiana Laskowskiego, który bez problemu skierował futbolówkę do siatki.

Wynik remisowy utrzymał się do końca pierwszej połowy.

W drugiej części meczu trener Szmul dokonał kilku zmian, które jak się później okazało przyniosły powodzenie w zmianie wyniku. Wcześniej jednak drugą bramkę dla Orląt strzelił Bartłomiej Bogdaniuk (powrócił już z wojska) po znakomitej dwójkowej akcji z Marcinem Wicińskim.

Piłkarze z Kętrzyna wraz z utratą kolejnych bramek grali prowadzili coraz bardziej chaotyczną grę, choć widać było również braki kondycyjne, co sprawiało, że nasza drużyna znacznie odbiegała od przeciwników.

Na 3-1 podwyższył Kamil Jankiewicz, który po dośrodkowaniu Bartka Bogdaniuka próbował uderzać "przewrotką", jednak piłka odbiła się od obrońcu. Nasz napastnik wykazał się dużym refleksem, bo już po chwili dopadł do piłki i strzałem w lewy dolny róg bramki pokonał bramkarza gospodarzy.

Chwilę później było już 4-1 za sprawą Marka Jankiewicza, który dosłownie przed momentem pojawił się na boisku. Piłkarz ten wykorzystał zamieszanie w polu karnym i strzałem z dziewięciu metrów trafił pod poprzeczkę.

Piątego i szóstego gola ponownie zdobył Kamil Jankiewicz. Przy pierwszym z nich asystę zaliczył Antoni Bondar, a przy drugim Marcin Wiciński.

Sparing z Granicą miał troszkę inne zadanie aniżeli sparing z Tęczą Biskupiec. Znakomite warunki na boisku w Kętrzynie pozwoliły naszej drużynie na przemyślane konstruowanie akcji, które, w przeciwieństwie do meczu w Robawach, nie były wynikiem przypadku.

Kolejny sparing Orląt również zostanie rozegrany na boisku w Kętrzynie a przeciwnikiem naszych piłkarzy będzie ligowy rywal, Vęgoria Węgorzewo (09.02). Mecz ten oczywiście będzie miał o wiele większe znaczenie aniżeli potyczka z piłkarzami juniorów Granicy.

Skład Orląt: J. Prusinowski (46' R. Reszka), M. Ślązak (55' M. Kaczmarczyk), K. Wypyszczak (75' K. Suchecki), A. Klimko (75' M. Jankiewicz), K. Królik (75' K. Trypucki), B. Bogdaniuk (75' A. Suchecki), W. Jałoszewski (35' A. Bondar), M. Zaleśkiewicz (55' T. Fąk), D. Laskowski (46' P. Bieluń), G. Jaśkiewicz (46' M.Wiciński), Ł. Romanowicz (46' K. Jankiewicz).

Gole: 1-0 gol dla Granicy (20'), 1-1 D. Laskowski (40'), 1-2 B. Bogdaniuk (55'), 1-3 K. Jankiewicz (64'), 1-4 M. Jankiewicz (78'), 1-5, 1-6 K. Jankiewicz (82' i 87')

SPARING: Orlęta - Tęcza Biskupiec 2:0 (03.02.2007)

Dziś o godzinie 11:00 na boisku w Robawach Orlęta rozegrały pierwszy mecz sparingowy w tym roku (2x40 min.) wygrywając z Tęczą Biskupiec, 2:0.

W pierwszej połowie nasi piłkarze zdołali kilkakrotnie zagrozić bramce rywali. Najgroźniejszą sytuację miał Marcin Wiciński, który co prawda zdołał precyzyjnie uderzyć, ale piłka zatrzymała się w błocie tuż przed linią bramkową.

Na gola trzeba było czekać do drugiej połowy. Kamil Jankiewicz zagrał prostopadle do Marcina Wicińskiego, który wykorzystał błąd obrony, minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki. Na 2:0 podwyższył sam Kamil Jankiewicz, który po znakomitej dwójkowej akcji z Mateuszem Zaleśkiewiczem umieścił futbolówkę w długim rogu bramki.

Nasz zespół miał jeszcze kilka dogodnych sytuacji strzeleckich, ale brakowało precyzji i szczęścia, bo piłka przechodziła tuż obok słupków. Do tego "ciężkie" boisko, które niezwykle utrudniało grę obu zespołom.

Pomimo tego, że to tylko mecz sparingowy, wynik cieszy, bo miło jest zacząć rok od zwycięstwa. W następnym meczu trzeba jednak już udowodnić, że to nie był przypadek.:)

Skład Orląt: J. Prusinowski (br.); K. Wypyszczak, A. Klimko (41' P. Więcław), M. Ślązak, M.Kaczmarczyk; P. Bieluń (41' M. Jankiewicz), M. Zaleśkiewicz, A. Bondar (60' M. Terlik), B. Bogdaniuk (60' A. Stachurski); R. Romanowicz (30' K. Jankiewicz), M. Wiciński.

Nieobecni: W. Jałoszewski (studia), G. Jaśkiewicz (studia), K. Królik (studia), K. Wacławek (choroba), M. Bochno (kontuzja), P. Jałoszewski, M. Kozar.

PRZYGOTOWANIA DO RUNDY WIOSENNEJ (29.01.2007)

Po dość długiej przerwie strona ponownie budzi się no życia.:) Nasi piłkarze wznowili treningi i prawdopodobnie w najbliższą sobotę, 3. lutego rozegrają pierwszy sparing. O szczegółach poinformujemy najpóźniej w piątek wieczorem.

Co nowego w klubie? Być może na wiosnę do zespołu dołączy Łukasz Romanowicz, piłkarz Orkana Sątopy oraz swój "come back" do Orląt zaliczy Marcin Wiciński, który przez ostatnie półtora roku występował w Warmiaku Łukta. Wszystko powinno się na dniach wyjaśnić.

Wiadomo już, że Piotr Ruszkul na wiosnę nadal będzie grał dla Olimpii Elbląg, do której został wypożyczony na kolejne pół roku.

Więcej informacji o działaniach w klubie już niebawem.

MECZ SPARINGOWY ORLĄT (23.11.2006)

Mimo, że obecnie w piłkarskich rozgrywkach trwa zimowa przerwa, w środę nasi piłkarze zagrali towarzysko z Granicą Kętrzyn. Mecz odbył się w Kętrzynie, na sztucznej murawie i ... przy sztucznym oświetleniu.

Niestety Orlęta uległy w tym spotkaniu gospodarzom, aż 2-7. Jedyne dwa gole dla naszej drużyny zdobyli Wojciech Jałoszewski i Łukasz Romanowicz.

ODZNACZENIE ORLĄT (16.11.2006) Info: J. Pieniak

Z okazji 45-lecia klubu w uznaniu zasług na rzecz rozwoju piłki nożnej, uchwałą Prezydium z dnia 6 listopada 2006 roku, Zarząd PZPN przyznał Klubowi Sportowemu "Orlęta-Rema S.A." w Reszlu Brązową Odznakę Honorową Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Okazją do wręczenia odznaki było Walne Zebranie Sprawozdawcze W-M ZPN w Olsztynie, podczas którego w dniu 11 listopada br. Wiceprezes PZPN Eugeniusz Kolator przekazał te zaszczytne odznaczenie na ręce trenera Edwarda Szmula.

PODSUMOWANIE RUNDY JESIENNEJ 2006/2007 (12.11.2006) Autor: Solid Snake

Przed obecnym sezonem, a właściwie już w końcówce poprzedniego, w drużynie doszło do kilku zmian personalnych. Odeszło kilku starszych piłkarzy, takich jak Wojciech Rokicki, Artur Romańczyk, Piotr Chamik (został trenerem bramkarzy), Arek Wata ustępując miejsca zdolnej reszelskiej młodzieży. Trener Edward Szmul po raz pierwszy mógł przygotować sobie zespół do rozgrywek (w końcówce sezonu 2005/06 zastąpił Romana Uglarenko). Nikt do końca nie wiedział, czego można się spodziewać po tak młodej drużynie.

Kadrę Orląt wzmocnili: Karol Węcławek (powrócił z wypożyczenia do Reduty Bisztynek), Bartek Bogdaniuk (przeszedł z Warmianki Bęsia), Kamil Jankiewicz (wcześniej Perkoz Łężany), a także młodzi zawodnicy z drużyny juniorów: Marcin Kaczmarczyk, Ariel Stachurski, Mateusz Zaleśkiewicz, Mateusz Dudko, Damian Laskowski, Michał Zybajło i Marek Jankiewicz.

Przed rozgrywkami drużyna rozegrała tylko trzy mecze kontrolne, w których osiągnęła dobre wyniki. Na własnym boisku pokonała Tęczę Biskupiec (4:2) i Juranda Barciany, a także zremisowałą w Biskupcu 4:4. W meczach tych dobrze spisywał się nasz atak, złożony z Kamila Jankiewicza i Gaspara Jaśkiewicza, którzy zdobyli po cztery bramki. Dwie "dorzucił" Wojtek Jałoszewski, a po jednej Karol Wypyszczak i Mateusz Zaleśkiewicz.

Pierwszy mecz w sezonie kompletnie nie wyszedł naszej drużynie. Co prawda graliśmy lepiej, ale mimo to ulegliśmy na własnym boisku Warmii Olsztyn, 1:3. Była to pierwsza porażka z Warmią na własnym stadionie od 1976 roku...

Więcej w dziale HISTORIA.

JUNIORZY - koniec rundy jesiennej (25.10.2006)

Bardzo dobrze swoje rozgrywki zakończyli Juniorzy Starsi Orląt, którzy po rundzie jesiennej zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 15-stu punktów. Mistrzem jesieni w ich grupie została Mrągowia Mrągowo, która zgromadziła na swym koncie o trzy punkty więcej.

Co ciekawe, nasi chłopcy pokonali ten zespół 2-1, ale niestety w trzech innych meczach wywalczyli tylko remisy i stąd pierwsze miejsce przypadło właśnie Mrągowii.

Najwięcej goli dla naszej drużyny strzelił Mateusz Dudko, który pięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Trzy gole zdobył Marek Jankiewicz, po dwa trafienia zaliczyli Tomasz Fąk i Cezary Ślązak, a po jednym Mateusz Zaleśkiewicz, Michał Zybajło, Damian Laskowski oraz Ariel Stachurski.

15. KOLEJKA: Cresovia Górowo Iławieckie - Orlęta Reszel 1-1 (28.10.2006)

Na pożegnanie rundy jesiennej Orlęta niespodziewanie zremisowały na wyjeździe z ostatnim zespołem w tabeli, Cresovią Górowo Iławieckie, 1-1.

Co ciekawe, mogło być jeszcze gorzej, bo nie dość, że od 60-tej minuty graliśmy w osłabieniu, ponieważ czerwoną kartkę otrzymał Piotr Jałoszewski, to jeszcze niekorzystny dla nas wynik utrzymywał się do 90-tej minuty spotkania. Na szczęście honor drużyny w ostatnich sekundach uratował Tomasz Fąk, który wykorzystał dokładne dośrodkowanie Gaspara Jaśkiewicza i z pięciu metrów posłał piłkę w krótki róg bramki.

Wprawdzie miało być zwycięstwo, a nie remis, ale z relacji naocznych świadków wynika, że duża w tym zasługa sędziego, który zdecydowanie gwizdał pod gospodarzy, więc nie ma co narzekać i trzeba się cieszyć z tego, że wywalczyliśmy chociaż jeden punkt.

Orlęta rundę jesienną zakończyły na piątym miejscu z dorobkiem 28 punktów. Niebawem podsumowanie jesieni.