- Klasa Okręgowa (Grupa 1) warmińsko-mazurska w sezonie 2023/2024 -

- DRUŻYNA - NEWS'Y - SPARINGI - TERMINARZ - WYNIKI - TABELA - GOLE I ASYSTY - KARTKI -

29. kolejka Klasy Okręgowej 2023/2024: Naki Olsztyn - Orlęta Reszel 0:1 (0:1) (08.06.2024, 16:00)

SKROMNE ZWYCIĘSTWO W OLSZTYNIE

Do meczu z młodym zespołem, Naki Olsztyn, przystąpiliśmy bez Pawła Romańczuka, Matuesza Bruja i Gabrysia Ciskiego, którzy pauzowali za żółte kartki. Wynik tego pojedynku nie miał już żadnego wpływu na nasze dalse losy, więc mimo braku tych zawodników, zagraliśmy bez zbędnego ciśnienia.

Dość szybko, bo już w 17 minucie objęliśmy prowadzenie po tym, jak ładną centrę na dalszy słupek posłał trener, Paweł Miłoszewski, Bartek Luchowski zamykając akcję odegrał piłkę na przedpole bramkowe, a tam Bartek Markisz uderzeniem głową dopełnił formalności.

Później mogliśmy podwyższyć, ale nasz napastnik trafił z dystansu w poprzeczkę. Innym razem na bramkę uderzali Mateusz Terlik (zbyt lekko), Kacper Żelepień (nieczysto trafił piłkę) i Kuba Lewandowski (zbyt mocno przenosząc ją nad poprzeczką). Sytuacje więc były.

Gospodarze też mieli swoje okazje. Najpierw po strzale jednego z zawodników piłka poszybowała nad bramką, potem strzał z półobrotu i świetna interwencja Jarka Doborzyńskiego i wreszcie rzut wolny z 20 metrów i ratuje nas spojenie słupka z poprzeczką.

W drugiej połowie gospodarze bez kompleksów atakowali naszą bramkę, ale nie mogli znaleźć sposobu na dobrze dysponowanego Jarka. My odpowiedzieliśmy tylko strzałem Kacpra Żelepienia, ale i bramkarz rywali nie miał z nim problemów.

Dopiero w ostatnim fragmencie meczu zagraliśmy odważniej, co mogło przynieść drugiego gola. Potężnie na bramkę uderzał Kuba Janowski, jednak piłka minęła bramkę. Chwilę potem oko w oko z golkiperem Olsztyna stanął Bartek Markisz, ale z kilku metrów trafił w poprzeczkę!

W końcówce zza pola karnego uderzał jeszcze Kacper, ale piłka poleciała nad bramką.

Wygraliśmy skromnie, ale nie był to najlepszy mecz w naszym wykonaniu. Za tydzień trzeba zagrać dużo lepiej, bo na ostatni mecz w lidze, do Reszla przyjedzie Warmia Olsztyn, która chcąc uniknąć baraży o utrzymanie w Okręgówce, musi z nami wygrać. My takiego scenariusza jednak nie przewidujemy. :) Zapowiada się więc ciekawy pojedynek.

Info na Łączy Nas Piłka: TUTAJ
Video z meczu na Youtube (Autor: Zbigniew Tabaka): I POŁOWA i II POŁOWA oraz SKRÓT MECZU