- PRZYGOTOWANIA DO RUNDY JESIENNEJ SEZONU 2004/2005 -

PODSUMOWANIE PRZYGOTOWAŃ DO SEZONU (03.08.2004)

Przed kilkoma dniami Orlęta zakończyły przygotowania do sezonu 2004/2005, który rusza już w sobotę, 7 sierpnia.

W czterech meczach sparingowych nasi piłkarze ani razu nie przegrali, co więcej, zanotowali trzy zwycięstwa (Granica Kętrzyn 5:4, Mamry Giżycko 2:0, MKS Korsze 4:1) i jeden remis (Granica Kętrzyn 1:1) osiągając przy tym korzystny bilans bramkowy 12:6.

Gole dla naszej drużyny zdobywali: Piotr Ruszkul, Kamil Jankiewicz, Gaspar Jaśkiewicz, Antoni Bondar - wszyscy po dwa gole; Rafał Pawłowski, Wojciech Jałoszewski, Andrzej Adamiak i Andrzej Wysocki - po jednym golu.

W najbliższym sezonie kadra zespołu będzie przedstawiać się następująco:

Bramkarze: Andrzej Wysocki, Robert Kwiatkowski;

Obrońcy: Marcin Brall, Artur Romańczyk, Arkadiusz Wata, Wojciech Rokicki, Paweł Matauszek;

Pomocnicy i napastnicy: Paweł Bieluń, Wojciech Jałoszewski, Antoni Bondar, Tomasz Grochocki, Krzysztof Zalewski, Rafał Pawłowski, Bogdan Pudlis, Gaspar Jaśkiewicz, Marcin Wiciński, Piotr Ruszkul, Kamil Jankiewicz.

Przybyli: Robert Kwiatkowski, Rafał Pawłowski, Paweł Matauszek, Kamil Jankiewicz (wszyscy z drużyny juniorów), Bogdan Pudlis (wznowił treningi);

Ubyli: Piotr Chamik (zrezygnował z treningów), Bartłomiej Bogdaniuk, Tomasz Kwiatkowski (obaj wyjazd na studia).

W pierwszej kolejce sezonu Orlęta spotkają się w Iławie z tamtejszym Jeziorakiem. Mecz zostanie rozegrany w sobotę, o godzinie 17:00.

ORLĘTA - MKS KORSZE 4-1 (28.07.2004)

Czwarty mecz sparingowy Orląt już za nami. Nasza drużyna pokonała na własnym stadionie MKS Korsze, 4-1.

Pierwszy gol dla Orląt padł już w 14 minucie. Piotr Ruszkul minął dwóch zawodników, zagrał na 16 metr do Wojtka Jałoszewskiego, ten popisał się ładnym uderzeniem i piłka tuż przy słupku wpadła do bramki.

Pięć minut później po szybkim kontrataku Korsze wyrównały.

Odpowiedź Orląt była natychmiastowa. W 22 minucie z rzutu rożnego dośrodkowywał Antek Bondar i tym razem celne trafienie (z główki) zaliczył Gaspar Jaśkiewicz.

W 28 minucie na 3-1 podwyższył Piotr Ruszkul, który również zdobył gola po uderzeniu głową (asystował Paweł Matauszek).

Na czwartego gola trzeba było czekać aż do 74 minuty, kiedy to indywidualną akcją popisał się Piotr Ruszkul, który minął zwodem obrońcę i strzałem w krótki róg ustalił wynik spotkania na 4-1 dla Orląt.

Gole: 1-0 Wojciech Jałoszewski (14'), 2-1 Gaspar Jaśkiewicz (22'), 3-1, 4-1 Piotr Ruszkul (28' i 74')

Skład Orląt:
A. Wysocki, M. Brall, A. Romańczyk, P. Bieluń (67' M. Tumankiewicz), K. Królik (46' P. Ziółkowski), P. Matauszek (77' A. Adamiak), W. Jałoszewski (83' K. Królik), A. Bondar, G. Jaśkiewicz (46' T. Grochocki), K. Jankiewicz (46' B. Pudlis), P. Ruszkul (75' K. Jankiewicz).

ZWYCIĘSTWO Z GRANICĄ (21.07.2004)

Przed tygodniem Orlęta rozegrały pierwszy mecz kontrolny w ramach przygotowań do sezonu. Przeciwnikiem naszej drużyny był zespół Granicy Kętrzyn. Mecz zakończył się remisowym rezultatem 1:1.

W dzisiejszym meczu, który odbył się na boisku Granicy było już lepiej i to nasz zespół był górą. Orlęta po dość dobrym meczu zwyciężyły swoich rywali 5:4.

W 5 minucie gospodarze byli bliscy zdobycia gola, ale piłkę z linii bramkowej wybił Paweł Ziółkowski. W 22 min Antek Bondar uderzał z rzutu wolnego, ale piłka trafiła w poprzeczkę. W 41 minucie piłkarze Granicy wykorzystali błąd naszej defensywy i po raz pierwszy trafili do siatki. Odpowiedź Orląt była natychmiastowa, ponieważ już dwie minuty później Rafał Pawłowski wyrównał stan meczu.

Tuż po przerwie nasz zespół strzelił kolejne dwie bramki. Najpierw w 53 minucie gola z rzutu karnego zdobył Andrzej Wysocki, a w 59 minucie na 3:1 dla Orląt podwyższył Gaspar Jaśkiewicz, który wykończył indywidualną akcję Piotrka Ruszkula.

W 75 minucie Granica zdobyła drugą bramkę, ale już w trzy minuty później Andrzej Adamiak wpisał się na listę strzelców i w tym momencie Orlęta prowadziły 4:2.

W 80 min Kętrzynianie "zaliczyli" trafienie w poprzeczkę, a chwilę później w słupek. W 82 min Orlęta odpowiedziały szybkim kontratakiem, Piotr Ruszkul dostrzegł niepilnowanego Kamila Jankiewicza, ten strzelił z kilkunastu metrów i piłka od słupka wpadła do bramki.

Wprawdzie w końcówce meczu gospodarze strzelili jeszcze dwa gole (w 85 i 86 min), ale Orlęta nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa i dowiozły korzystny rezultat do końca.

A. Wysocki (76' R. Kwiatkowski), A. Bondar, A. Romańczyk, P. Bieluń, P. Ziółkowski, G. Jaśkiewicz, T. Grochocki (68' A. Adamiak), W. Jałoszewski, R. Pawłowski (74' M. Tumankiewicz), K. Jankiewicz, P. Ruszkul.

REMIS W PIERWSZYM SPARINGU (14.07.2004)

Orlęta rozegrały pierwszy mecz kontrolny w ramach przygotowań do sezonu, który rusza już siódmego sierpnia. Przeciwnikiem naszej drużyny był zespół Granicy Kętrzyn.

Mecz zakończył się remisowym rezultatem 1:1. Do przerwy o jedną bramkę lepsza była Granica, ale w drugiej części gry Antoni Bondar bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego doprowadził do wyrównania.

Skład Orląt w meczu:
A. Wysocki, A. Bondar, P. Matauszek (46' P. Ziółkowski), A. Romańczyk, K. Królik (46' M. Tumankiewicz (80' P. Wiśniewski)), T. Grochocki, W. Jałoszewski, R. Pawłowski (46' K. Wypyszczak), P. Bieluń, K. Jankiewicz (46' P. Ruszkul), B. Pudlis (46' G. Jaskiewicz).

Kadra reszelskiego zespołu na razie składa się głównie z młodych piłkarzy wspieranych przez weteranów naszej drużyny. W meczu z Granicą zabrakło kilku kilku podstawowych piłkarzy (Wojciech Rokicki, Marcin Wiciński; Arkadiusz Wata - kontuzja). Trzech zawodników opuściło zespół po sezonie (Bartłomiej Bogdaniuk, Tomasz Kwiatkowski i Piotr Chamik), kilku innych wznowiło treningi (Bogdan Pudlis, Paweł Matauszek, Marek Tumankiewicz). Poza tym zespół został wzmocniony juniorami (Kamil Jankiewicz, Rafał Pawłowski, Krzysztof Królik). Więcej o sytuacji kadrowej Orląt już niebawem.