- RKS ORLĘTA RESZEL -
- Klasa Okręgowa (Grupa 1) warmińsko-mazurska w sezonie 2023/2024 -

- DRUŻYNA - NEWS'Y - SPARINGI - TERMINARZ - WYNIKI - TABELA - GOLE I ASYSTY - KARTKI -

25. kolejka Klasy Okręgowej 2023/2024: Orlęta Reszel - Gwardia Szczytno 6:1 (3:0) (11.05.2024, 16:00)

GWARDIA ROZSTRZELANA!!! PIĘĆ GOLI PAWŁA ROMAŃCZUKA!!!

Szybko strzelone trzy bramki ustawiły mecz. Od 28 minuty graliśmy jednak w dziesiątkę, bo w dość kontrowersyjnej sytuacji sędzia pokazał czerwoną kartkę Wiktorowi Sawickiemu. Nie zmieniło to zbytnio obrazu gry, bo w tym meczu byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym i po przerwie dorzuciliśmy jeszcze trzy kolejne gole.

Aż pięciokrotnie do siatki trafił śrubujący rekordy Paweł Romańczuk, który ma już na koncie 44 gole w lidze! A mógł w tym meczu jeszcze powiększyć dorobek, bo były ku temu okazje. "Romek" w tym sezonie przechodzi samego siebie. ;)

Już w 10 minucie obrońca nie przeciął zagrania Kuby Lewandowskiego, piłka trafiła do Pawła, który uderzył lekko lewą nogą i ta obok bramkarza wpadła do bramki. Chwilę później z prawego skrzydła centrował Kuba Janowski, ale tym razem strzał głową "Romka" pod poprzeczkę obronił golkiper gości (przeniósł piłkę nad poprzeczką).

W 17 minucie piłkę w pole karne wrzucał Wiktor Sawicki, "Romek" ładnie ją "zgasił" i odegrał do Bartka Markisza, który uderzył mocny w dalszy róg i było 2:0.

60 sekund później nieporozumienie obrońcy z bramkarzem wykorzystał Paweł Romańczuk i strzałem głową skierował piłkę do siatki. Lepiej tego meczu zacząć nie mogliśmy.

Chwilę potem "Romek" zagrał do Kuby Janowskiego, ten uderzył lewą nogą z 16-stu metrów, ale niestety chybił.

W 28 minucie niespodziewanie Wiktor Sawicki otrzymał czerwoną kartkę, bo lekko zahaczył napastnika, który rzekomo wychodził na czystą pozycję. Decyzja ta była dość kontrowersyjna, bo Jarek Bochno asekurował sytuację z lewej strony, a i faul Wiktora nie był celowy, a dziełem przypadku. Od tego momentu graliśmy więc w osłabieniu.

Na niewiele się to zdało drużynie Gwardii, bo my dalej szukaliśmy kolejnych okazji do podwyższenia. Do przerwy jednak wynik się nie zmienił.

W drugiej połowie, mając sporą zaliczkę, już nie forsowaliśmy tempa. To rywale próbowali rozgrywać (jednak bez zagrożenia), a my szukaliśmy szybkich wyjść po przejęciu piłki. Konsekwentnie czekaliśmy na swoje okazje i te w końcu się pojawiły.

W 60 minucie Gabryś Ciski uderzył potężnie z 30 metrów i piłka trafiła w słupek. Jarek Bochno powalczył jeszcze z obrońcą i zagrał do Bartka Markisza. Ten wrzucił wprost na głowę Pawła Romańczuka, który skontrował centrę i piłka przy dalszym słupku wpadła do bramki.

10 minut później Paweł był faulowany w polu karnym i sędzia bez wahania odgwizdał przewinienie. Sam poszkodowany podszedł do piłki i uderzył pewnie w róg ponad bramkarzem.

Po chwili "Romek" znów mógł trafić do siatki, bo chciał wykorzystać dalekie wyjście z bramki golkipera Gwardii, ale piłka po jego strzale z 35 metrów minimalnie minęła pustą bramkę...

Nie wyszła pierwsza próba, to trzeba było poprawić. :D W 79 minucie Grzesiek Goszcz odebrał piłkę rywalowi, zagrał do Pawła Romańczuka, ten spojrzał, gdzie jest bramkarz gości (a ten znów wyszedł wysoko, kilka metrów od bramki) i uderzył ze środkowego koła. Piłka poszybowała przez całą połowę boiska wpadając do siatki! To było piąte trafienie "Romka" w tym meczu!

6:0, a my nie zwalnialiśmy tempa. "Romek" zagrał w tempo do Przemka Luchowskiego, ale ten nie trafił do bramki mając przd sobą tylko bramkarza. Potem to Bartek zagrywał na wyjście do Pawła, ale sędzia liniowy podnisł chorągiewkę sygnalizując pozycję spaloną. Powtórki video pokazały, że była to błędna decyzja, ponieważ w momencie podania nasz zawodnik miał jeszcze dwa metry do ostatniego obrońcy... Ale cóż, już nieraz przekonaliśmy się, że sędziowanie w niższych ligach pozostawia wiele do życzenia.

Goście w końcówce próbowali zdobyć honorowe trafienie i najpierw strzał z bliskiej odległości obronił Marcin Zalewski, ale w 88 minucie piłka wylądowała w naszej bramce. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego nikt nie przykrył Maćka Magnuszewskiego, ten przyjął piłkę na 5-tym metrze i uderzył precyzyjnie.

Chwilę później przed polem karnym gości faulowany był Bartek Luchowski i czerwoną kartkę otrzymał zawodnik Szczytna, Łukasz Krajza. Do rzutu wolnego podszedł Paweł Romańczuk, ale trafił w słupek. Strzał dobijał jeszcze Przemek Luchowski, jednak nie trafił z bliska do pustej bramki.

Gdybyśmy wykorzystali wszystkie sytuacje w tym meczu, to wynik byłby dwucyfrowy, co świadczy o tym, jak pewnie i mądrze (grając w dziesięciu) to rozegraliśmy. :)

Brawa dla drużyny za walkę i brawa dla Pawła Romańczuka za 5 goli. We wszystkich klasach rozgrywkowych WMZPN nie ma piłkarza, który w tym sezonie strzeliłby więcej bramek, a nasz zawodnik ma już ich 44 w lidze. "Złoty But" czeka. :D

Plan zrealizowaliśmy z nawiązką, ale przed nami trudniejsi rywale, Korsze, Czarni, Błękitni, Naki i Warmia. Baraże już mamy zapewnione, ale gramy o pełną pulę.

Walka o Mistrzostwo Okręgówki trwa! :D

W meczu naszego bezpośredniego i jedynego już rywala do mistrzostwa, Pisy Barczewo z MKS Korsze, liczyliśmy na to, że nasi sąsiedzi urwą liderowi punkty. Od 2 minuty MKS prowadził, 1:0, ale ostatecznie musiał uznać wyższość wyżej notowanego przeciwnika, który zdobył dwie bramki. Trzeba liczyć na potknięcie Pisy w kolejnych meczach. ;)

Zdjęcia z meczu (Źródło: Daniel Bednarczyk, FB Gwardia Szczytno): TUTAJ

Video z meczu na Youtube (Autor: Zbigniew Tabaka): I POŁOWA i II POŁOWA oraz SKRÓT MECZU