- Klasa Okręgowa (Grupa 1) warmińsko-mazurska w sezonie 2023/2024 -

- DRUŻYNA - NEWS'Y - SPARINGI - TERMINARZ - WYNIKI - TABELA - GOLE I ASYSTY - KARTKI -

21. kolejka Klasy Okręgowej 2023/2024: Orlęta Reszel - Vęgoria Węgorzewo 3:2 (2:1) (13.04.2024, 16:00)

Mamy to! Po ciężkim boju z solidną, twardo grającą Vęgorią Węgorzewo wygrywamy, 3:2!

Już przed meczem wiedzieliśmy, że nie będzie to łatwe spotkanie. Walka toczyła się w każdym fragmencie boiska, defensywa gości była szczelna i ciężko nam było wypracować sobie sytuacje strzeleckie.

Vęgoria próbowała szybkich wypadów i po jednym z nich napastnika faulował Maciek Cychowski, który po dłuższej absencji wystąpił dziś w bramce. Sędzia podyktował jedenastkę, którą na gola zamienił Patryk Galiniewski.

Szybko jednak odpowiedzieliśmy kontaktową bramką Wiktora Sawickiego, który wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego Maksa Gutowskiego i uderzeniem z pierwszej piłki kompletnie zaskoczył bramkarza gości.

Dwie minuty później faulowany w polu karnym był Kuba Lewandowski i tym razem to nam sędzia przyznał rzut karny. Paweł Romańczuk uderzył po ziemi przy słupku, ale bramkarz wyczuł jego intencje i był bliski obrony tego strzału. Na nasze szczęście piłka wylądowała w siatce i to my objęliśmy prowadzenie.

W końcówe goście jednak mogli wyrównać, jednak zabrakło skuteczności i do przerwy wynik się nie zmienił.

Od początku drugiej połowy było szybkie tempo, rywale dążyli do zmiany rezultatu. Całe szczęście, że w 60. minucie po akcji Kacpra Żelepienia i asyście Bartka Markisza na 3:1 podwyższył Paweł Romańczuk, bo mając przewagę dwóch goli mogliśmy zagrać nieco spokojniej.

Vęgoria jednak nie odpuszczała. W 77. minucie upiekło się nam, bo napastnik z kilku metrów nie trafił w bramkę. Później atak wyczyścił Wiktor Sawicki, a po chwili piłka poszybowała nad poprzeczką.

Po tych atakach wyszliśmy z kontrą, która mogła rozstrzygnąć losy meczu. "Romek" zagrał na czystą do Mateusza Bruja, ten wpadł w pole karne, ale mając przed sobą tylko bramkarza uderzył w boczną siatkę.

Po chwili goście postraszyli Maćka, ale ten popisał się dobrą interwencją.

W 83. minucie niepotrzebnie z boku pola karnego faulował Gabryś Ciski, bo po centrze z rzutu wolnego do siatki głową trafił Rafał Raiński i było już tylko, 3:2.

Końcówka nerwowa, akcje z obu stron.

Po dośrodkowaniu Patryka Butkiewicza Kacprowi Żelepieniowi zabrakło centymetrów, a chwilę później niecelnie główkował Mateusz Bruj.

W 90. minucie mogło się to zemścić, bo zaspaliśmy w polu karnym, ale gracz Vęgorii w idealnej sytuacji nie trafił w bramkę! Wróciliśmy z dalekiej podróży...

Mecz wygraliśmy, ale sprawiedliwszy byłby remis. Szczęście było dziś jednak po naszej stronie! :D

W innych pojedynkach nie było niespodzianki, bo Pisa pokonała Naki Olsztyn, 3:0, MKS Korsze wygrał 2:1 z będącym w kryzysie, Wilczkiem Wilkowo, a Cresovia Górowo Iławeckie zremisowała z GKS Stawiguda, 2:2.

Zdjęcia z meczu (Autor: Kamil Hałuszko Vęgoria): TUTAJ

Video z meczu na Youtube (Autor: Zbigniew Tabaka): I POŁOWA i II POŁOWA oraz SKRÓT MECZU