- Klasa Okręgowa (Grupa 1) warmińsko-mazurska w sezonie 2023/2024 -

- DRUŻYNA - NEWS'Y - SPARINGI - TERMINARZ - WYNIKI - TABELA - GOLE I ASYSTY - KARTKI -

20. kolejka Klasy Okręgowej 2023/2024: Łyna Sępopol - Orlęta Reszel 1:11 (0:4) (06.04.2024, 16:00)

Deklasacja! Tak można nazwać mecz z ostatnią w tabeli, Łyną Sępopol. Cztery gole do przerwy i siedem kolejnych w drugiej połowie, to bilans tego pojedynku. Gospodarzy stać było tylko na jedną bramkę, która i tak padła w kuriozalnej sytuacji.

Pięć goli dla Orląt zdobył w tym meczu niezawodny Paweł Romańczuk, który ma już na koncie w tym sezonie 33 bramki! Dwukrotnie do siatki trafiali też Bartosz Markisz oraz Kacper Żelepień, dla którego były to pierwsze trafienia w barwach naszego klubu.

Po golu dorzucili też Jakub Janowski i Mateusz Bruj.

Tym samym z nawiązką zrewanżowaliśmy się rywalom za porażkę z rundy jesiennej. Bez wątpienia Łyna jest pierwszym zespołem do spadku z okręgówki, co zresztą potwierdziło boisko.

Pisa Barczewo skromnie pokonała Błękitnych Pasym, 1:0, MKS Korsze podzieliły się punktami z GKS Stawiguda (0:0), a Cresovia Górowo Iławeckie pokonała Victorię Bartoszyce, 2:0, dzięki czemu wskoczyła na 4 miejsce w tabeli. My nadal idziemy "łeb w łeb" z Pisą.

Zdjęcia z meczu (Autor: Anna Zglejszewska): TUTAJ

Video z meczu na Youtube (Autor: Zbigniew Tabaka): I POŁOWA i II POŁOWA oraz SKRÓT MECZU