- RKS ORLĘTA RESZEL -
- Klasa Okręgowa (Grupa 1) warmińsko-mazurska w sezonie 2023/2024 -

- DRUŻYNA - NEWS'Y - SPARINGI - TERMINARZ - WYNIKI - TABELA - GOLE I ASYSTY - KARTKI -

17. kolejka Klasy Okręgowej 2023/2024: Orlęta Reszel - Śniardwy Orzysz 3:1 (0:0) (16.03.2024, 14:30)

WRACAMY NA FOTEL LIDERA!!!

Przed meczem z czwartymi w tabeli, Śniardwami Orzysz wiedzieliśmy, że czeka nas walka nie o trzy, a o "sześć punktów", bo wygrywając powiększylibyśmy przewagę nad rywalem aż do 12 oczek, co w dalszej perspektywie, z taką zaliczką, dawałoby nam spokój w głowach. Oczywiście za plecami mamy jeszcze trzeci, MKS Korsze, ale eliminując jednego z graczy w walce o Mistrzostwo, z pewnością grałoby nam się lepiej, bo przy stole zostałyby tylko trzy zespoły.

Cel mieliśmy jeden, zwyciężyć i ten cel zrealizowaliśmy, ale nikt z nas nie spodziewał się, że Pisa Barczewo, już w drugiej kolejce wiosny "potknie się" w Szczytnie (porażka 0:1), dzięki czemu wrócimy na pierwsze miejsce w tabeli! Pojedynek ze Śniardwami był jednak wielką niewiadomą, bo w przerwie zimowej zespół ten się wzmocnił.

Pierwsza połowa z lekką naszą przewagą, chociaż na chwilę i goście przejęli inicjatywę. To my jednak mogliśmy w tej części objąć prowadzenie, najpierw strzał głową Jarka Bochno obronił bramkarz Orzysza, a potem sytuacji sam na sam nie wykorzystał Mateusz Bruj.

W drugiej połowie zagraliśmy już zdecydowanie, bo od początku prowadziliśmy grę, a rywale tylko czyhali na kontry. Prowadzenie mogliśmy objąć w 59 minucie, bo błąd w wybiciu piłki popełnił bramkarz gości, przejął ją Paweł Romańczuk, który zagrał w uliczkę do Bruja, ten jednak uderzył minimalnie obok dalszego słupka.

Goście szybko odpowiedzeli atakiem, ale na nasze szczęście tym razem nieskuteczny był napastnik Śniardw.

W 69 minucie dopięliśmy swego. W polu karnym szarżował "Romek", który oddał strzał, piłka odbiła się od nogi obrońcy i wręcz spadła na głowę Mateusza Bruja, który skierował ją do bramki.

Cztery minuty później było już 2:0 po tym, jak z rzutu wolnego dośrodkował Maks Gutowski, a w pole karne świetnie wbiegł Wiktor Sawicki, który mocnym uderzeniem głową nie dał szans bramkarzowi.

Poszliśmy za ciosem i jeszcze bardziej zaatakowaliśmy, ale brakowało wykończenia.

Dopiero w 90 minucie padł trzeci gol dla Orląt. Centra w pole karne Jarka Bochno, złe wybicie obrońcy, "Brujo" zgrał piłkę głową do Pawła Romańczuka, który również uderzył głową pakując futbolówkę obok interweniującego golkipera Orzysza.

W doliczonym czasie honorową bramkę dla Śniardw zdobył z rzutu karnego Paweł Dymiński (jedenastka podyktowana za zagranie ręką Jarka Bochno).

Wygraliśmy to spotkanie, 3:1, powiększyliśmy przewagę nad Śniardwami do 12 punktów, wróciliśmy na miejsce Lidera, także wszystko zagrało. Szkoda tylko, że trzeci MKS Korsze w pojedynku z Naki Olsztyn nie stracił punktów (zwycięstwo, 1:0, gol w 89 minucie), bo byłoby wręcz rewelacyjnie.

Układ czołówki tabeli po 17 kolejce wygląda tak:

1. Orlęta Reszel (42 pkt)
2. Pisa Barczewo (42 pkt)
3. MKS Korsze (35 pkt)
4. Śniardwy Orzysz (40 pkt)

Za tydzień bezpośredni mecz z Pisą Barczewo. Nie wydaje mi się, że zdecyduje on o Mistrzostwie, bo do końca sezonu zostanie przecież jeszcze 12 kolejek, w których i my i rywale możemy punkty zgubić. Elektryzuje on jednak, bo zwycięzca tego pojedynku będzie miał wszystkie karty w swoich dłoniach.

Wiemy, o co gramy. :)

Do klubowych statystyk odnotujmy fakt, że Paweł Romańczuk zdobył dziś 27 gola w lidze, czym wyprzedził poprzednich rekordzistów w historii, czyli Piotrka Ruszkula i Mateusza Kozonia, którzy w jednym sezonie zdobyli po 26 goli. Brawo "Pablo", kolejny rekord zaliczony! :) A debiut w oficjalnym meczu Orląt zaliczył dziś Miłosz Piechna. Powodzonka!

Media na Facebook'u: ZAPOWIEDŹ - RELACJA - POMECZOWE INFO -
Info na Łączy Nas Piłka: TUTAJ
Zdjęcia z meczu (Autor: Anna Zglejszewska): TUTAJ

Video z meczu na Youtube (Autor: Zbigniew Tabaka): I POŁOWA i II POŁOWA oraz SKRÓT MECZU