- Klasa Okręgowa (Grupa 1) warmińsko-mazurska w sezonie 2023/2024 -

- DRUŻYNA - NEWS'Y - SPARINGI - TERMINARZ - WYNIKI - TABELA - GOLE I ASYSTY - KARTKI -

16. kolejka Klasy Okręgowej 2023/2024: Wilczek Wilkowo - Orlęta Reszel 1:4 (1:1) (09.03.2024, 14:00)

No, i takiego wznowienia rozgrywek się spodziewaliśmy! Na inaugurację rundy wiosennej sezonu 2023/2024 pokonaliśmy na wyjeździe Wilczka Wilkowo, 4:1.

Dorobkiem bramkowym podzielili się, niezawodny w tym sezonie lider klasyfikacji strzelców Klasy Okręgowej, Paweł Romańczuk oraz Mateusz Bruj, który już wyrównał swój wynik z poprzedniego sezonu. "Romek" zdobył już 26 goli, czym wyrównał rekord Piotrka Ruszkula i Mateusza Kozonia, jeśli chodzi o liczbę zdobytych goli w jednym sezonie. Idzie więc na rekord.

Co do samego meczu, to pierwsza połowa nieco nas zaskoczyła, bo już w 7 minucie gospodarze objęli prowadzenie po dość wątpliwym rzucie karnym. Trzeba przyznać, że nie tak wyobrażaliśmy sobie początek spotkania.

Próbowaliśmy grać atak pozycyjny, ale szwankowała precyzja i skuteczność. Dopiero w 27 minucie, po rzucie rożnym do siatki głową trafił Paweł Romańczuk i nieco odetchnęliśmy z ulgą.

Do przerwy wynik remisowy.

Na początku drugiej połowy to nam dopisało szczęście, bo tym razem sędzia podyktował "jedenastkę" na naszą korzyść. Trzeba przyznać, że i ta sytuacja nie była zbyt klarowna, więc w karnych remis. Do piłki podszedł "Romek" i strzałem po ziemi wpakował ją tuż przy prawym słupku bramkarza.

Sześć minut później świetna, indywidualna akcja strzelca dwóch goli, który minął dwóch obrońców i zagrał na przedpole do Mateusza Bruja. Ten, jak rasowy napastnik, dostawił nogę i piłka wpadła między bliższym słupkiem, a bramkarzem.

Dosłownie pięć minut później "Romek" uderzył zza pola karnego, bramkarz zdołał zbić piłkę na prawą stronę, dopadł do niej Mateusz Bruj i tym razem rónież wykazał się snajperską precyzją uderzając z ostrego kąta w dalszy róg bramki.

Wilczek grał ambitnie, ale w tej części gry, to my byliśmy lepsi. W ostatniej minucie meczu mogliśmy podwyższyć, ale sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy nie wykorzystał debiutujący w seniorach, Adam Makarewicz.

Wygraliśmy zasłużenie, choć ta pierwsza połowa tego nie zapowiadała. Pisa, Korsze i Śniardwy też wygrały, także cała "topka" dopisała sobie trzy oczka. Walka trwa. :)

Do statystyk odnotujemy debiuty kilku piłkarzy w oficjalnych meczach naszych Orląt, a są to:

- Paweł Miłoszewski
- Maksymilian Gutowski
- Patryk Butkiewicz
- Kacper Żelepień
- Adam Makarewicz

Za tydzień, w sobotę gramy u siebie ze Śniardwami. Bedzie to mecz o sześć punktów. :)

Media na Facebook'u: ZAPOWIEDŹ - RELACJA - POMECZOWE INFO -
Info na Łączy Nas Piłka: TUTAJ
Zdjęcia z meczu (Autor: Anna Zglejszewska): TUTAJ

Video z meczu na Youtube (Autor: Zbigniew Tabaka): I POŁOWA i II POŁOWA oraz SKRÓT MECZU