- Klasa Okręgowa (Grupa 1) warmińsko-mazurska w sezonie 2023/2024 -

- DRUŻYNA - NEWS'Y - SPARINGI - TERMINARZ - WYNIKI - TABELA - GOLE I ASYSTY - KARTKI -

15. kolejka Klasy Okręgowej 2023/2024: Warmia Olsztyn - Orlęta Reszel 3:3 (2:0) (11.11.2023, 13:00)

Ostatni akcent rundy jesiennej miał być pewnym zwycięstwem. Graliśmy bowiem z przedostatnim zespołem w tabeli, Warmią Olsztyn. Niespodziewanie pojedynek zakończył się remisem, 3:3 i trzeba się cieszyć, że wróciliśmy do Reszla z tym jednym punktem, bo po 61 minutach gry, to my przegrywaliśmy z rywalem, 0:3...

Od początku próbowaliśmy ataku pozycyjnego, ale podobnie, jak przed tygodniem, ciężko było o klarowne sytuacje bramkowe. Gospodarze grali ambitnie murując defensywę i nastawiając się na kontry.

W 21 minucie po jednej z takich akcji w polu karnym faulował Kuba Suszyński i sędzia bez wahania wskazał na 11. metr. Stachowski uderzył lekko, ale celnie i Jarek Doborzyński musiał wyciągać piłkę z siatki.

Nie zdążyliśmy wyjść z szoku, a kilka minut później sytuację sam na sam z naszym bramkarzem wykorzystał Adam Kapusta, który kilka sezonów temu grał w barwach naszego zespołu, a dziś jest trenerem i piłkarzem drużyny z Olsztyna. 2:0 dla Warmii, tego nikt się nie spodziewał.

Do końca pierwszej połowy nie zdołaliśmy się otrząsnąć, a i po przerwie nie weszliśmy w mecz. Nic nam nie szło, za to gospodarze nie zwalniani tempa. W 61 minucie ładną przewrotkę zaliczył Dominik Kulas i Warmia prowadziła już, 3:0...

Wydawało się, że jest już po meczu, ale w 65 minucie faulowany w 16-tce był Mateusz Bruj. Do piłki podszedł Paweł Romańczuk i pewnym strzałem w róg dał nadzieję na zmianę ostatecznego wyniku.

Minęły trzy minuty i Romek po raz drugi trafił do siatki! Z rzutu wolnego dobrze dośrodkował Patryk Kuleszo, Paweł wyskoczył nad obrońcę i głową posłał piłkę w dalszy róg!

Ten gol dodał nam skrzydeł, ale gospodarze nie dawali za wygraną i odważnie wpadali w nasze pole karne, jednak świetnie w bramce czyścił wszystko Jarek Doborzyński.

To my w kolejnych minutach byliśmy jednak górą i ruszyliśmy z atakiem. W poprzeczkę trafił Maciek Duplicki, a strzał Wiktora Sawickiego w ostatniej chwili zblokował zawodnik Warmii.

Od 79 minuty graliśmy też z przewagą jednego zawodnika, bo czerwoną kartkę dostał Obuchowicz, więc nie mogliśmy tego zmarnować.

Dosłownie minutę później Jarek Doborzyński posłał daleko piłkę, Paweł Romańczuk przyjął ją w polu karnym, "wcisnął się" między obrońców i oddał strzał lewą nogą. Piłka wpadła do siatki i mieliśmy remis!!!

Końcowe minuty, to straszna nerwówka, bo jedni i drudzy nie poprzestawali na walce o komplet punktów. Dobrze prezentowała się defensywa gospodarzy, która blokowała strzały, a z naszej strony świetnie bronił Jarek. Do tego w doliczonym czasie gry dobre zagranie na przedpole przeciął wślizgiem Krzysiek Królik i można powiedzieć, że ten remis nam uratował.

Mecz pokazał, że piłka rządzi się swoimi prawami i nawet w meczu tak odległych od siebie w tabeli drużyn, ciężko z góry wytypować zwycięzcę, bo jak widać, nie zawsze ten lepszy zespół wygrywa.

Mimo tylko jednego punktu mieliśmy dużą przewagę nad trzecim zespołem, MKS Korsze i rundę jesienną kończymy z tytułem Wicemistrza. Brawo!!! Mistrzostwo Jesieni zdobyła Pisa Barczewo, ktora wyprzedza nas o trzy punkty. Na wiosnę będzie walka. :)

Paweł Romańczuk ustrzelił w tej rundzie 24 gole i nie miał sobie równych w obu grupach Klasy okręgowej! Brawo "Romek"! Na wiosnę liczymy na kolejne bramki!

Niebawem podsumowanie rozgrywek, a dziś cieszmy się z Wicemistrzostwa! Brawo Orły! Brawo!!!

Media na Facebook'u: ZAPOWIEDŹ - RELACJA - POMECZOWE INFO -
Info na Łączy Nas Piłka: TUTAJ
Zdjęcia z meczu (Autor: Anna Zglejszewska): TUTAJ

Video z meczu na Youtube (Autor: Zbigniew Tabaka): I połowa i II połowa