- RKS ORLĘTA RESZEL -
- Klasa Okręgowa (Grupa 1) warmińsko-mazurska w sezonie 2023/2024 -

- DRUŻYNA - NEWS'Y - SPARINGI - TERMINARZ - WYNIKI - TABELA - GOLE I ASYSTY - KARTKI -

13. kolejka Klasy Okręgowej 2023/2024: Błękitni Pasym - Orlęta Reszel 1:8 (1:4) (29.10.2023, 13:30)

W tym sezonie nasze Orlęta nie przestają zaskakiwać! Tydzień temu nokaut w meczu z Czarnymi Olecko, a teraz powaliliśmy na deski Błękitnych Pasym wygrywając aż 8:1!

Mecz zaczął się dla nas jednak nieciekawie, bo to gospodarze po 12 minutach prowadzili, 1:0. Gola zdobył nasz były piłkarz, Dawid Maćkowiak, który od jakiegoś czasu broni barw Błękitnych.

Szybko jednak przejęliśmy inicjatywę i w 11 minut rozstrzygnęliśmy losy tego spotkania! Najpierw w 16. minucie gola strzelił Igor Luchowski, po chwili ładną piętką popisał się Patryk Kuleszo, a formalności dopełnił Paweł Romańczuk, który najpierw uderzył z 25 metrów w samo okienko, a chwilę później zza 16-stki uderzył technicznie za plecy bramkarza!

Do przerwy mogliśmy jeszcze podwyższyć, ale najpierw strzał "Kulka" obronił golkiper, a przy dobitce "Romek" trafił w poprzeczkę.

Początek drugiej połowy i kolejny szybki cios. Po zagraniu Kuby Janowskiego Paweł Romańczuk "dziubnął" piłkę oszukując obrońcę i pewnie uderzył przy słupku. Hattrick "Pabla" i 21 gol w tym sezonie!

Mimo wysokiego wyniku gospodarze starali się walczyć i raz piłka po strzale trafiła w poprzeczkę, a innym razem sędzia nie uznał gola odgwizdujac spalonego.

Mieliśmy jednak ten mecz pod kontrolą i nie zwalnialiśmy tempa, co potwierdziliśmy kolejnymi dwiema bramkami Igora Luchowskiego, który również ustrzelił w tym spotkaniu hattricka. Najpierw nawinął obrońcę i ładnie uderzył lewą nogą, a potem w sytuacji sam na sam z bramkarzem posłał piłkę między jego nogami.

W 85. minucie po rzucie rożnym z bliskiej odległości trafił jeszcze Bartek Markisz i mogliśmy cieszyć się z kolejnego, wysokiego zwycięstwa w tym sezonie!

Utrzymaliśmy pozycję lidera z jednym punktem przewagli nad Pisą Barczewo. Teraz tylko wygrać z Naki Olsztyn i Warmią Olsztyn i cieszyć się z tytułu Mistrza Jesieni sezonu 2023/2024. Wszystko w naszych rękach! :D

Brawo Orły!!! Brawo!!!

W wyjazdowym meczu B Klasy Rezerwy przegrały z liderem, Pomarańczami Korsze, 3:5. Do przerwy przegrywaliśmy 0:4, ale w drugiej połowie postawiliśmy się silniejszemu rywalowi trzykrotnie trafiając do siatki. Gole dla drużyny zdobyli Patryk Wiensław, który po zakończeniu piłkarskiej kariery w Pierwszej Drużynie, wzmocnił Rezerwy, a także Piotr Cierpicki i Michał Szluma.

Orlęta II Reszel zakończyły rundę jesienną na 8. miejscu (na 12 drużyn) z dorobkiem 10 punktów.

Media na Facebook'u: ZAPOWIEDŹ I - RELACJA - POMECZOWE INFO -
Info na Łączy Nas Piłka: TUTAJ
Zdjęcia z meczu (Autor: Wiesław Nosowicz, Błękitni Pasym): TUTAJ

Video z meczu na Youtube (Autor: Zbigniew Tabaka): I połowa i II połowa