- Klasa Okręgowa (Grupa 1) warmińsko-mazurska w sezonie 2023/2024 -

- DRUŻYNA - NEWS'Y - SPARINGI - TERMINARZ - WYNIKI - TABELA - GOLE I ASYSTY - KARTKI -

11. kolejka Klasy Okręgowej 2023/2024: Orlęta Reszel - MKS Korsze 2:2 (1:0) (14.10.2023, 15:00)

Derby Powiatu kętrzyńskiego z MKS Korsze na remis. Trochę szkoda, bo do 76. minuty zwycięstwo trzymaliśmy we własnych rękach. Z drugiej jednak strony, wynik wydaje się sprawiedliwy, bo goście w całym meczu też mieli swoje okazje.

Pierwsza połowa, to ciężary z naszej strony. Kompletnie nie mogliśmy wejść w mecz. Nie wiedzieć czemu, nasza gra była bojaźliwa, brakowało większego zaangażowania.

Rywale też nie grali jakiejś finezyjnej piłki, ale dwukrotnie mogli trafić do siatki. Najpierw w 11. minucie na wysokości stanął Jarek Doborzyński, a w 22. minucie jeden z najbardziej doświadczonych zawodników MKS-u, Piotr Trafarski przestrzelił z kilku metrów. Mieliśmy dużo szczęścia.

W ostatnim kwadransie wyszliśmy z letargu, mieliśmy więcej z gry, ale bez sytuacji bramkowych. Dopiero przed przerwą po zagraniu Mateusza Zaleśkiewicza faulowany w polu karnym był Bartek Markisz i sędzia podyktował jedenastkę. Tradycyjnie do piłki podszedł Paweł Romańczuk, który precyzyjnym uderzeniem w lewy róg bramkarza dał prowadzenie naszej drużynie.

Chwilę później mogliśmy podwyższyć, co zapewne ułożyłoby drugą połowę, ale niestety piłka po strzale Patryka Kuleszy trafiła w słupek.

Dobrze wyglądaliśmy po przerwie, na bramkę uderzał "Romek", ale bramkarz był dobrze ustawiony. Korsze jednak nie odpuszczały i w 67. minucie po ładnej, zespołowej akcji wyrównały za sprawą Trafarskiego.

Szybko odpowiedzieliśmy akcją Mateusza Zaleśkiewicza, który zagrał do "Romka", ten ściągnął na siebie uwagę rywali i podał do niepilnowanego Igora Luchowskiego. Ten przełożył jeszcze piłkę na lewą nogę, uderzył mocno, ale ta minimalnie przeleciała obok dalszego słupka.

W 71. minucie dopięliśmy jednak swego. Patryk Kuleszo wpadł w pole karne, wyłożył piłkę na 7. metr, Paweł Romańczuk uderzył z pierwszej i było 2:1! 199 gol "Romka" w Orlętach! Jeszcze jedna bramka i będzie mógł świętować 200!:D

Nasza radość nie trwała jednak długo. Rywale "zza miedzy" w 76. minucie przeprowadzili akcję, którą celnym uderzeniem głową z bliskiej odległości wykończył Piotr Kozłowski. Szkoda, że zawodnik ten był kompletnie niepilnowany przez naszych obrońców...

Chwilę później mogła paść trzecia bramka dla MKS, bo Trafarski na 15 metrze przelobował naszego bramkarza i już miał uderzać do pustej bramki, ale sytuację na szczęście wyczyścił Wiktor Sawicki!

W 84. minucie "Romek" widząc bramkarza, który wyszedł daleko od własnej bramki, uderzył z 40 metrów, ale piłka przeleciała obok słupka.

Końcówka była nerwowa, bo każdej z drużyn zależało na wyniku. Ten jednak się nie zmienił i zespoły podzieliły się punktami.

W równoległym meczu Pisa Barczewo rozgromiła MKS Jeziorany aż 10:0 i zbliżyła się do nas na jeden punkt. O tytuł Mistrza Jesieni zapowiada się więc zacięty bój.

W wyjazdowym meczu B Klasy osłabione Rezerwy przegrały wosoko ze Startem Kruklanki, 0:12.

Media na Facebook'u: - ZAPOWIEDŹ I - ZAPOWIEDŹ II - RELACJA - POMECZOWE INFO -
Info na Łączy Nas Piłka: TUTAJ
Zdjęcia z meczu na Youtube (Autor: Anna Zglejszewska): TUTAJ

Video z meczu na Youtube (Autor: Zbigniew Tabaka): I połowa i II połowa