- Klasa Okręgowa (Grupa 1) warmińsko-mazurska w sezonie 2023/2024 -

- DRUŻYNA - NEWS'Y - SPARINGI - TERMINARZ - WYNIKI - TABELA - GOLE I ASYSTY - KARTKI -

9. kolejka Klasy okręgowej w sezonie 2023/2024: Orlęta Reszel - Cresovia Górowo Iławeckie 2:1 (1:1) (30.09.2023, 15:30)

Przypuszczaliśmy, że pojedynek z Cresovią Górowo Iławeckie, która po dwóch sezonach spędzonych w A Klasie wróciła w szeregi drużyn Okręgówki, będzie trudną przeprawą. Nasze obawy się potwierdziły, bo mecz z beniaminkiem był wyrównany, a jego losy rostrzygnęły się dopiero na kwadrans przed końcem spotkania.

Wynik otworzyliśmy w 19 minucie po tym, jak celnie z rzutu karnego uderzył Paweł Romańczuk. Kilkanaście minut później goście odpowiedzieli bramką wyrównującą i do szatni schodziliśmy z rezultatem, 1:1.

Druga połowa mogła zakończyć się różnie, bo raz Cresovia była przed szansą zdobycia zwycięskiej bramki (Kuba Suszyński uratował sytuację), a innym razem nam zabrakło szczęścia, bo Igor Luchowski trafił w słupek.

Mecz rozstrzygnął się w 75 minucie, kiedy to świetnie z 20 metrów uderzył notujący w ostatnim czasie dobre występy, Jakub Janowski.

Korzystnego wyniku już nie wypuściliśmy z rąk, choć łatwo nie było... LIDER pozostał w Reszlu! BRAWO ORŁY! BRAWO!!! :D

W derbowym meczu B Klasy, Rezerwy zremisowały z Szansą Reszel, 1:1. Gole strzelali: Przemysław Luchowski dla Orląt II i Krzysztof Tatarczuch dla Szansy.

Media na Facebook'u: - ZAPOWIEDŹ - RELACJA - POMECZOWE INFO -
Info na Łączy Nas Piłka: TUTAJ
Zdjęcia z meczu na Youtube (Autor: Anna Zglejszewska): TUTAJ

Video z meczu na Youtube (Autor: Zbigniew Tabaka): I połowa i II połowa

GOLE:

1:0 Paweł Romańczuk (19' - z rzutu karnego po faulu na nim samym)
1:1 Dominik Ciesielski (36')
2:1 Jakub Janowski (75', asysta: Patryk Kuleszo)

KARTKI:

Orlęta: brak
Cresovia: Łukasz Pisarzewski (47' ), Kamil Szkoda (67' ), Radosław Biedulski (88' )

Orlęta: Maciej Cychowski (b) - Jakub Lewandowski, Wiktor Sawicki, Jakub Suszyński, Gabriel Ciski - Patryk Kuleszo, Mateusz Zaleśkiewicz (82' Krzysztof Królik), Grzegorz Goszcz (55' Jakub Janowski), Igor Luchowski (65' Bartłomiej Luchowski) - Paweł Romańczuk (90' Przemysław Luchowski), Mateusz Bruj (75' Bartosz Markisz)
Niewykorzystani rezerwowi: Adrian Giziński, Jakub Mickiewicz

Trener: Mateusz Zaleśkiewicz, Asystent Trenera: Jarosław Bochno, Kierownik Drużyny: Mateusz Terlik

Sędziowie: Paweł Aptowicz, Szymon Matusiewicz, Bartosz Nalepa, Michał Czerkawski (Delegat)

Kibice: około 100 osób

Tabela po 9. kolejce: Orlęta Reszel na 1 miejscu (24 pkt., gole 29:13)

Zawodnik meczu: JAKUB JANOWSKI (GŁOSOWANIE + WYNIK)