- Klasa Okręgowa (Grupa 1) warmińsko-mazurska w sezonie 2023/2024 -

- DRUŻYNA - NEWS'Y - SPARINGI - TERMINARZ - WYNIKI - TABELA - GOLE I ASYSTY - KARTKI -

7. kolejka Klasy okręgowej w sezonie 2023/2024: Orlęta Reszel - Victoria Bartoszyce 3:0 (1:0) (16.09.2023, 16:00)

Siódma kolejka za nami i kolejne trzy punkty dopisane do naszego konta! :D Tym razem byliśmy górą nad Victorią Bartoszyce, która przypomnę, w poprzednim sezonie biła się o awans do IV ligi!

Zespół gości, który zobaczyliśmy w Reszlu nie przypominał jednak tej drużyny sprzed kilku miesięcy, za to my wyglądaliśmy bardzo dobrze, o czym świadczy pewne zwycięstwo, 3:0.

Od początku mecz był pod naszą kontrolą, ale na otwarcie wyniku czekaliśmy do 30. minuty. Wiktor Sawicki dalekim zagraniem uruchomił Pawła Romańczuka, który przelobował bramkarza gości zdobywając swojego dziewiątego gola w sezonie!

10 minut po przerwie do siatki trafił Igor Luchowski, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Po chwili faulowany w polu karnym był Mateusz Zaleśkiewicz i tutaj już sędzia zagwizdał na naszą korzyść. Niestety strzał "Romka" obronił golkiper Victorii, a piłka po dobitce Igora trafiła w słupek.

Po chwili szybka akcja, Gabryś Ciski zagrał wzdłuż linii pięciu metrów i tym razem Igor trafił w poprzeczkę. No nie chciała wpaść piłka do siatki...

Napędzaliśmy nasze ataki, ale brakowało wykończenia. Goście za to w 71 minucie wyszli z kontrą, którą na szczęście przerwali na spółkę Maciek Cychowski, Wiktor Sawicki i Jarek Bochno.

W 78 minucie nareszcie podwyższyliśmy rezultat i zrobiło się spokojniej. Igor Luchowski zagrał ładnie na prawo do Patryka Kuleszy, ten "nawinął obrońcę" i płaskim strzałem posłał piłkę w dalszy róg bramki.

Później mógł jeszcze podwyższyć Romek, ale nieczysto uderzył, ale też honorowe trafienie mogli zdobyć goście, jednak piłka po strzale jednego z zawodników trafiła w poprzeczkę.

Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego przytomnie w pole karne wbiegł Bartek Luchowski, dostał piłkę od Romka i uderzył lewą nogą obok wychodzącego bramkarza.

Wygraliśmy 3:0 i znów w wyśmienitych nastrojach można było wracać do domów. :D Lider jest nasz!!! :D