- Klasa Okręgowa (Grupa 1) warmińsko-mazurska w sezonie 2023/2024 -

- DRUŻYNA - NEWS'Y - SPARINGI - TERMINARZ - WYNIKI - TABELA - GOLE I ASYSTY - KARTKI -

6. kolejka Klasy okręgowej 2023/2024: Vęgoria Węgorzewo - Orlęta Reszel 3:5 (2:4) (09.09.2023, 16:00)

MAMY TO!!! Piąte zwycięstwo w sezonie i utrzymane pierwsze miejsce w tabeli! Tym razem naszą wyższość musiała uznać Vęgoria Węgorzewo, z którą wygraliśmy aż 5:3!

Mecz tak naprawdę rozstrzygnął się w pierwszej połowie, a właściwie w jej końcówce. Początek nie zapowiadał takiego obrotu spraw, bo ciężko nam było wejść w mecz. Do tego w 8 minucie przegrywaliśmy po samobójczym trafieniu Wiktora Sawickiego.

Vęgoria jakoś szczególnie nie forsowała tempa i to my raczej próbowaliśmy ataku pozycyjnego, więc wyrównująca bramka była kwestią czasu. Jak, to mówią, karma wraca i w 24 minucie po centrze z wolnego, piłkę musnął Paweł Romańczuk, ta spadła na 5 metr, gdzie nabiegał obrońca, który wpakował ją do bramki.

Po kilku minutach faulu w polu karnym dopuścił się Jarek Bochno i gospodarze po celnym uderzeniu z jedenastki ponownie objęli prowadzenie.

Ostatnie 10 minut tej części gry należało już do nas, bo najpierw fantastycznym strzałem zza 16-stki popisał się Igor Luchowski, a później dwukrotnie do siatki trafiał Paweł Romańczuk, który najpierw wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem rywali, a później uderzył celnie z 20 metrów.

Do szatni schodziliśmy z dwubramkową zaliczką, co praktycznie ułożyło nam drugą część gry, a w tej byliśmy lepsi i żałować tylko trzeba, że nie potrafiliśmy wykorzystać kilku dogodnych okazji do podwyższenia.

Gospodarze nie składali jednak broni i w 72 minucie po złym rozegraniu piłki przez naszą defensywę "ukłuli" na 3:4.

Końcowy kwadrans dostarczył emocji, bo mogło być różnie. Zagraliśmy jednak mądrze, skoncentrowani, a nagrodą za to był gol Igora Luchowskiego z 90 minuty, kiedy to nasz skrzydłowy dobił z bliska swój własny strzał obroniony przez golkipera Vęgorii.

Wygraliśmy 5:3, a takiego wyniku raczej nikt się nie spodziewał. Uśmiech na twarzach, radość w sercu piłkarzy, działaczy i kibiców. Czego chcieć więcej?! :D

Media na Facebook'u: - ZAPOWIEDŹ - RELACJA - POMECZOWE INFO - MAN OF THE MATCH
Info na Łączy Nas Piłka: TUTAJ
Video z meczu na Youtube (Autor: Zbigniew Tabaka): I połowa i II połowa