- Klasa Okręgowa (Grupa 1) warmińsko-mazurska w sezonie 2023/2024 -

- DRUŻYNA - NEWS'Y - SPARINGI - TERMINARZ - WYNIKI - TABELA - GOLE I ASYSTY - KARTKI -

5. kolejka Klasy okręgowej w sezonie 2023/2024: Orlęta Reszel - Łyna Sępopol 0:2 (0:1) (02.09.2023, 16:00)

Porażka w takim meczu, jak ze słabiutką Łyną Sępopol, boli najbardziej, a to dlatego, że nasz zespół miał wszystkie argumenty za tym, by to spotkanie wygrać.

Od początku prowadziliśmy grę, ale brakowało skuteczności. Paweł Romańczuk trafił w słupek, Igor Luchowski w poprzeczkę, a przynajmniej dwie sytuacje zmarnował Mateusz Bruj.

Goście dwukrotnie odpowiedzieli kontratakiem, a tak, to ograniczali się tylko do rozbijania naszych ataków. Pierwszą kontrę świetnym wślizgiem pięć metrów od bramki zastopował Kuba Lewandowski, ale w drugiej dał się wyprzedzić Jarek Bochno, prawoskrzydłowy dograł piłkę na przepole bramkowe, Paweł Antczak wyprzedził naszych obrońców, dostawił nogę i piłka wylądowała w siatce...

Druga część meczu, to kopia pierwszej. Dominacja w posiadaniu piłki, ale co z tego, jeśli w 56. minucie pierwsza akcja gości, strzał rywala obronił jeszcze Maciek Cychowski, ale przy dobitce był już bez szans.

Walczyliśmy do końca, choć z minuty na minutę widać było brak wiary w to, że można odwrócić losy tego spotkania. Ewidentnie nie był to nasz dzień...

Przegraliśmy ze Łyną i trzeba wziąć to na klatę. Wypadki przy pracy się zdarzają, a nam zdarzył się właśnie dzisiaj. Mimo porażki utrzymaliśmy jednak prowadzenie w tabeli i to cieszy.

Zapowiedź meczu na Facebook'u: TUTAJ
Relacja z meczu na Facebook'u: TUTAJ
Pomeczowe info na Facebook'u: TUTAJ
Info na Łączy Nas Piłka: TUTAJ
Video z meczu na Youtube (Autor: Zbigniew Tabaka): I połowa i II połowa