- Klasa Okręgowa (Grupa 1) warmińsko-mazurska w sezonie 2023/2024 -

- DRUŻYNA - NEWS'Y - SPARINGI - TERMINARZ - WYNIKI - TABELA - GOLE I ASYSTY - KARTKI -

3. kolejka Klasy okręgowej w sezonie 2023/2024: Orlęta Reszel - Pisa Barczewo 3:2 (1:1) (19.08.2023)

Co to było za MECZYCHO!!! W pojedynku z Pisą Barczewo, która jak najszybciej chce wrócić do grona IV-ligowców, graliśmy z pazurem, gryźliśmy trawę. Było wszystko, emocje, szybkie tempo akcji, walka o każdy centymetr boiska, doping na trybunach, no i to, co lubimy najbardziej, czyli rozstrzygnięcie spotkania w samej końcówce!

Prowadzenie objęliśmy już w 8 minucie, kiedy to z rzutu karnego do siatki trafił niezawodny Paweł Romańczuk. Goście wyrównali w 22 minucie, po centrostrzale, który zaskoczył naszego bramkarza.

W drugiej połowie dwukrotnie straszyliśmy bramkę rywali, ale najpierw Bartek Markisz trafił w poprzeczkę, a później świetną interwencją po strzale "Romka" popisał się bramkarz Pisy, Konstanty Karkulowski.

Goście też nie byli dłużni, ale dobrze naszą defensywą dyrygował Wiktor Sawicki.

W 78 minucie przed polem karnym faulowany był Igor Luchowski. Do piłki podszedł Paweł Romańczuk, uderzył w lewy róg bramkarza i ta po jego rękach wpadła do bramki!

Kiedy wydawało się, że korzystny rezultat utrzymamy do końca, Pisa jedną akcją w 88 minucie doprowadziła do wyrównania...

W takich momentach o losach spotkania potrafią zdecydować liderzy drużyn. Tak też było i tym razem. W doliczonym czasie gry do piłki, która praktycznie była "przegrana" wystartował Paweł Romańczuk, wygrał pojedynek z obrońcą i zagrał ją w pole karne do Bartka Markisza. Ten "nawinął" stopera i uderzył mocno dając zwycięstwo naszej drużynie! Trybuny oszalały ze szczęścia!!!

Oj, jak to zwycięstwo smakuje! Mniam pycha! :D Brawo Orły! Brawo!!!

Info na Łączy Nas Piłka: TUTAJ

Relacja z meczu na Facebook'u): TUTAJ