- RKS ORLĘTA RESZEL -
- Klasa Okręgowa (Grupa 1) warmińsko-mazurska w sezonie 2022/2023 -

- DRUŻYNA - NEWS'Y - SPARINGI - TERMINARZ - WYNIKI - TABELA - GOLE I ASYSTY - KARTKI -

Sparing przed sezonem 2022/2023: Orlęta Reszel - Reduta Bisztynek 6:1 (2:1) (22.07.2022)

Po porażce z Korszami, tym razem pokonaliśmy wysoko Redutę Bisztynek, 6:1.

Na pierwszą bramkę w meczu czekaliśmy do 40. minuty i o dziwo, to goście otworzyli wynik. Jeszcze przed przerwą jednak, za sprawą Kuby Lewandowskiego i Kamila Jankiewicza, zdobyliśmy dwa gole i to my schodziliśmy do szatni z prowadzeniem.

W drugiej połowie do siatki trafiał już tylko nasz zespół, a łupem bramkowym podzielili się Mateusz Bruj, Paweł Romańczuk, Kamil Jankiewicz i Patryk Kuleszo.

Gole:

0:1 Reduta
1:1 Jakub Lewandowski (asysta: Przemysław Luchowski)
2:1 Kamil Jankiewicz (asysta: Paweł Romańczuk)
3:1 Mateusz Bruj (asysta: Jakub Lewandowski)
4:1 Paweł Romańczuk (asysta: Mateusz Terlik)
5:1 Kamil Jankiewicz (asysta: Patryk Kuleszo)
6:1 Patryk Kuleszo (asysta: Andrzej Adamiak)

Orlęta: Igor Ostaszewski - zawodnik testowany, Mateusz Terlik, Wiktor Sawicki, Andrzej Adamiak - Przemysław Luchowski, Mateusz Zaleśkiewicz, Adrian Giziński, Jakub Lewandowski - Paweł Romańczuk, Kamil Jankiewicz oraz Marcin Ślązak, Mateusz Bruj, Bartłomiej Luchowski, Jakub Mickiewicz, Patryk Kuleszo, Krzysztof Królik

Trener: Mateusz Zaleśkiewicz

Kierownik drużyny: Henryk Gołębiewski

Sparing przed sezonem 2022/2023: MKS Korsze - Orlęta Reszel 3:0 (1:0) (20.07.2022)

Ciężkie treningi dały się we znaki naszym piłkarzom, bo w meczu z Korszami graliśmy dobrze, ale tylko przez 30 minut, później z minuty na minutę schodziło z nas powietrze.

Ze względu na wysoką temperaturę sparing rozegrano w trzech tercjach po 30 minut, z przerwami na uzupełnienie płynów.

Pierwsza część wyrównana ze wskazaniem na nas, bo swoje sytuacje bramkowe mieli Mateusz Bruj i Kamil Jankiewicz. Gospodarze bez zagrożenia naszej bramki.

Dopiero w momencie, kiedy na boisku pojawił się doświadczony Piotr Trafarski, MKS zaczął przejmować inicjatywę. Piłkarz ten zrobił całą robotę swojej ekipie, zdobył dwa gole i wypracował trzeciego.

My mieliśmy jeszcze dwie okazje. Najpierw "Janki" nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem, a później dobrą akcję kończył Kuba Lewandowski, ale i tym razem golkiper był lepszy.

Relacja z meczu: TUTAJ

Gole:

1:0 Piotr Trafarski (44' - z rzutu karnego po faulu Przemka Luchowskiego)
2:0 Piotr Trafarski (60')
3:0 nn zawodnik (62')

Orlęta: Mateusz Bochno - Jakub Lewandowski, Krzysztof Królik, Mateusz Terlik, Andrzej Adamiak - Bartek Luchowski, Mateusz Zaleśkiewicz, Patryk Kuleszo, Mateusz Bruj, Przemek Luchowski - Kamil Jankiewicz oraz Igor Ostaszewski, Jakub Janowski, Marcin Ślązak, Marcin Danieluk, Paweł Plonkowski

Sparing przed sezonem 2022/2023: Orlęta Reszel - Orzeł Czerwonka 4:2 (3:1) (16.07.2022)

Drugi sparing Orląt z A-klasowcem, Orłem Czerwonka na plus, chociaż od 15. minuty przegrywaliśmy. Później dwa gole w meczu zdobył Przemek Luchowski, po jednym dorzucili Mateusz Bruj i Kamil Jankiewicz.

W drużynie przeciwnej grał Bartek Bogdaniuk, który po odejściu z Reszla właśnie tam postanowił kończyć piłkarską przygodę.

Gole:

0:1 Michał Romańczuk (15' - z rzutu karnego po zagraniu ręką Mateusza Terlika)
1:1 Przemysław Luchowski (20', asysta: Patryk Kuleszo)
2:1 Mateusz Bruj (26', bez asysty)
3:1 Kamil Jankiewicz (27', asysta: Przemysław Luchowski)
3:2 Michał Romańczuk (50')
4:2 Przemysław Luchowski (55', bez asysty)

Orlęta: Igor Ostaszewski - Jakub Lewandowski, Mateusz Terlik, Wiktor Sawicki, Andrzej Adamiak - Krzysztof Tatarczuch, Patryk Kuleszo, Paweł Romańczuk, Przemysław Luchowski, Bartosz Markisz - Kamil Jankiewicz oraz Mateusz Bochno, Mateusz Bruj, Marcin Ślązak, Adrian Giziński, Bartłomiej Luchowski, Marcin Danieluk, Krzysztof Królik, Dominik Hryniewicki, Jakub Mickiewicz

Sparing przed sezonem 2022/2023: Orlęta Reszel - Fala Warpuny 5:0 (2:0) (13.07.2022)

Na początek przedsezonowych sparingów zagraliśmy u siebie Falą Warpuny, która od dłuższego czasu gra klasę niżej.

O tyle, o ile pierwsza połowa była dość wyrównana, bo rywale całkiem nieźle wyglądali na naszym tle, to już druga toczyła się pod nasze dyktando.

Wynik w 10. minucie otworzył Kamil Jankiewicz, który celnie główkował po rzucie rożnym. Na 2:0 przed przerwą podwyższył Mateusz Bruj, który przed polem karnym "przełożył" dwóch obrońców i ładnie uderzył lewą nogą przy dalszym słupku.

Drugą połowę zaczęliśmy od trzeciej bramki autorstwa "Jankiego", który najpierw trafił w poprzeczkę, a później z bliska piętą trafił do siatki. Kolejne dwa gole padły w ostatnim kwadransie. Najpierw ładnym trafieniem głową (od poprzeczki) popisał się testowany, Bartek Wójcik, który już kiedyś grał w barwach Orląt, a później przytomnie w polu karnym odnalazł się szesnastoletni Dominik Hryniewicki, który pewnym uderzeniem wykończył zagranie Marcina Danieluka.

Zdjęcia z meczu (Autor: Anna Zglejszewska): TUTAJ