- Klasa Okręgowa (Grupa 1) warmińsko-mazurska w sezonie 2022/2023 -

- DRUŻYNA - NEWS'Y - SPARINGI - TERMINARZ - WYNIKI - TABELA - GOLE I ASYSTY - KARTKI -

28. kolejka Klasy okręgowej 2022/2023: Błękitni Pasym - Orlęta Reszel 2:4 (0:1) (04.06.2023)

Ale niespodzianka!!! :D

Po golach Wiktora Sawickiego, Marcina Ślązaka, Patryka Kuleszy i Pawła Romańczuka wygrywamy w Pasymiu, z czwartymi w tabeli Błękitnymi, 4:2!

Było to dobre spotkanie w naszym wykonaniu, chociaż jego losy rozstrzynęły się dopiero w końcówce.

W 24 minucie objęliśmy prowadzenie po tym, jak z rzutu rożnego piłkę zagrywał Kuba Janowski, Wiktor Sawicki zbiegł na bliższy słupek i pewnym uderzeniem głową umieścił futbolówkę w siatce.

Pierwsza część meczu na naszą korzyść, bo do szatni schodziliśmy z jednobramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie gospodarze dążyli do wyrównania i w końcu dopięli swego. W 70 minucie gola zdobył Dobrzyński.

Trzynaście minut później było już 2:1 dla Błękitnych, bo trafienie zaliczył Robert Zink i wydawało się, że to oni wyjdą z tej potyczki zwycięsko.

Po dwóch minutach jednak wyrównaliśmy po fantastycznej główce Marcina Ślązaka, który po centrze z rożnego posłał piłkę w same "widły"!

Dosłownie kilkanaście sekund później to my niespodziewanie objęliśmy prowadzenie! Paweł Romańczuk zainicjował akcję, zagrał do Patryka Kuleszy, ten uderzył "soczyście" lewą nogą i piłka przy dalszym słupku wpadła do bramki!

Poszliśmy za ciosem i w doliczonym czasie sam Paweł Romańczuk wykorzystał dobre zagranie Igora Luchowskiego i pewnym strzałem z ośmiu metrów nie dał szans bramkarzowy rywali.

Wygraliśmy 4:2 i w wyśmienitych nastrojach można było wracać do Reszla.