- Klasa Okręgowa (Grupa 1) warmińsko-mazurska w sezonie 2022/2023 -

- DRUŻYNA - NEWS'Y - SPARINGI - TERMINARZ - WYNIKI - TABELA - GOLE I ASYSTY - KARTKI -

27. kolejka Klasy okręgowej 2022/2023: Orlęta Reszel - LKS Różnowo 3:0 (1:0) (27.05.2023)

Nareszcie przełamanie i to jakie! :) Do Reszla przyjechał zespół LKS Różnowo, któremu grozi degradacja do A klasy. Spodziewaliśmy się zaciętego pojedynku, ale nie przyjmowaliśmy do wiadomości żadnego innego rezultatu, jak nasze zwycięstwo, by zmazać plamę po ostatnich porażkach z Mazurem Pisz i Roną 03 Ełk.

Od początku mecz toczył się z naszą lekką przewagą, ale z minuty na minutę ta przewaga rosła. W 22 minucie Paweł Romańczuk pobiegł z piłką 30 metrów mijając po drodze rywali, zagrał do Kuby Janowskiego, ten odegrał mu na piąty metr, nasz pomocnik dostawił nogę i piłka po rękach bramkarza wpadła do siatki.

Później mieliśmy trzy dogodne sytuacje, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Goście niespodziewanie w końcówce trochę przycisnęli, ale nie udało im się wyrównać.

Po niemrawym początku drugiej części gry ponownie dał o sobie znać Paweł Romańczuk, który w 56 minucie uderzył z dystansu, piłka "po bloku" poszybowała w górę, Bartek Luchowski wygrał pojedynek główkowy i zgrał ją do Romka, a ten z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do bramki.

Cztery minuty później było już 3:0 i to właśnie za sprawą Pawła Romańczuka, który celnie główkował z trzech metrów po centrze Kuby Janowskiego z rzutu rożnego.

"Romek" mógł później powiększyć swój dorobek bramkowy, ale najpierw przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Różnowa, a później piłka po jego strzale wylądowała na poprzeczce.

Wygraliśmy 3:0, głównie za sprawą piłkarza, któremu po tym meczu brakuje zaledwie dwóch goli, by dogonić swojego kuzyna, Kamila Jankiewicza stojącego na piedestale w klasyfikacji Najskuteczniejszych Piłkarzy Orląt Wszech Czasów.

Do końca rozgrywek zostały dwa mecze z Błękitnymi Pasym i Wilczkiem Wilkowo, u siebie natomiast zagramy z Warmią Olsztyn. Czy "Romek" w tych meczach przypieczętuje swój sukces?

Info na Łączy Nas Piłka: TUTAJ

Relacja z meczu na Facebook'u: TUTAJ

Zdjęcia z meczu (autor: Anna Zglejszewska): TUTAJ

Zdjęcia z meczu (autor: Wiktoria Gerwatowska): TUTAJ