- Klasa Okręgowa (Grupa 1) warmińsko-mazurska w sezonie 2022/2023 -

- DRUŻYNA - NEWS'Y - SPARINGI - TERMINARZ - WYNIKI - TABELA - GOLE I ASYSTY - KARTKI -

25. kolejka Klasy okręgowej 2022/2023: Mazur Pisz - Orlęta Reszel 3:1 (1:0) (13.05.2023)

Nie udał nam się wyjazd na mecz z broniącym się przed spadkiem, Mazurem Pisz. Ze względu na remont stadionu gospodarzy tego pojedynku spotkanie rozegrano w Orzyszu.

Pierwsza połowa w naszym wykonaniu do zapomnienia, bo zaprezentowaliśmy się słabo. Rywale też niczym wielkim się nie wyróżniali, ale widać było, że to im bardziej zależy na korzystnym wyniku.

W 38 minucie w naszym polu karnym ręką zagrał Przemek Luchowski i sędzia podyktował jedenastkę, którą na gola zamienił Paweł Wasiulewski, także Mazur dopiął swego.

Tuż przed przerwą mogliśmy jednak doprowadzić do remisu. Patryk Kuleszo w sytuacji sam na sam przelobował bramkarza Mazura, jednak piłka poszybowała nad poprzeczką...

W drugiej odsłonie zagraliśmy nieco lepiej, ale brakowało konkretów w postaci sytuacji bramkowych.

Nadzieję na pozytywny wynik w tym spotkaniu dał w 70 minucie nasz najlepszy strzelec tego sezonu (i kilku poprzednich), Paweł Romańczuk, który po zagraniu Bartka Luchowskiego uderzył celnie lewą nogą doprowadzając do remisu.

Nasza radość nie trwała jednak zbyt długo, bo już pięć minut później znów przegrywaliśmy... Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Kacper Ruszczyk, który uderzył celnie głową i było 2:1 dla Mazura.

Ciężko było nam się podnieść po tym trafieniu, a gospodarze dostali "wiatr w żagle" i w 90. minucie dobili nas strzelając trzeciego gola z rzutu karnego.

Mazurowi wpadły trzy punkty, dzięki którym wydostał się ze strefy spadkowej. My, mimo porażki, utrzymaliśmy siódmą pozycję, ale tego meczu raczej wspominać nie będziemy...

Info na Łączy Nas Piłka: TUTAJ

Relacja z meczu na Facebook'u: TUTAJ

Zdjęcia z meczu (autor: Anna Zglejszewska): TUTAJ

Zdjęcia z meczu (autor: Kamil Kierzkowski): TUTAJ

GOLE:

1:0 Paweł Wasiulewski (39' - z rzutu karnego po zagraniu ręką Przemka Luchowskiego)
1:1 Paweł Romańczuk (70', asysta: Bartłomiej Luchowski)
2:1 Kacper Ruszczyk (75')
3:1 Paweł Wasiulewski (90' - z rzutu karnego po faulu Jarka Bochno)