- Klasa Okręgowa (Grupa 1) warmińsko-mazurska w sezonie 2022/2023 -

- DRUŻYNA - NEWS'Y - SPARINGI - TERMINARZ - WYNIKI - TABELA - GOLE I ASYSTY - KARTKI -

24. kolejka Klasy okręgowej 2022/2023: Vęgoria Węgorzewo - Orlęta Reszel 2:2 (1:1) (06.05.2023)

Co za niespodzianka! Z trudnego terenu w Węgorzewie przywozimy punkt! W meczu z trzecią w tabeli, Vęgorią, dwukrotnie przegrywaliśmy i za każdym razem udało nam się doprowadzić do remisu!

Do tego spotkania przystąpiliśmy mocno osłabieni, bo z różnych przyczyn z kadry wypadli Paweł Romańczuk, Mateusz Bruj, Adrian Giziński, Jakub Janowski czy Jakub Suszyński. Na ławce rezerwowych mieliśmy tylko bramkarza, Maćka Cychowskiego, Marcina Danieluka i Andrzeja Adamiaka. Do pierwszego składu wskoczyli rezerwowi, Kuba Mickiewicz i Marcin Ślązak. Okazało się, że gospodarze też mieli kłopoty kadrowe, więc siły się wyrównały i "nie taki diabeł straszny, jak go malują."

Zaczęło się jednak dla nas kiepsko, bo w 6. minucie straciliśmy gola po centrostrzale, który zaskoczył naszego golkipera, Jarka Doborzyńskiego (piłka wpadła mu "za kołnierz").

Nasza odpowiedź była błyskawiczna, bo dosłownie minutę później Przemek Luchowski zagrał na wyjście do Igora Luchowskiego, ten wyprzedził obrońcę i uderzył celnie po ziemi.

Potem mieliśmy jeszcze dwie okazje do tego, by objąć prowadzenie, ale swoich szans nie wykorzystali Patryk Kuleszo i Kuba Lewandowski. Wyglądaliśmy naprawdę nieźle i w niczym nie odstawaliśmy od rywali.

Na początku drugiej połowy popełniliśmy jednak błędy w obronie, co bezlitośnie wykorzystała Vęgoria strzelając gola na 2:1. Dośrodkowanie, niezdecydowanie w wyjściu z bramki Jarka Doborzyńskiego, później błąd w kryciu Jarka Bochno, przejęcie piłki i dogranie na "pustaka"...

Po tej bramce gospodarze śmielej zaatakowali, ale tym razem nasz bramkarz wyczyścił wszystko.

W ostatnich dwudziestu minutach ambitnie dążyliśmy do wyrównania i wreszcie się doczekaliśmy!

Akcję zainicjował Igor Luchowski, ten zagrał "klepkę" z Patrykiem Kuleszo, piłka zagrana w tempo do Mateusza Zaleśkiewicza i grający trener naszej drużyny pewnie umieszcza ją w siatce!.

W końcówce Vęgoria jeszcze próbowała "postraszyć", ale nic z tego nie wyszło i mecz zakończył się remisem, 2:2.

Ręce składam do klaskania i kłaniam się nisko. BRAWA ZA WALKĘ!!!

Info na Łączy Nas Piłka: TUTAJ

Relacja z meczu na Facebook'u: TUTAJ