- Klasa Okręgowa (Grupa 1) warmińsko-mazurska w sezonie 2022/2023 -

- DRUŻYNA - NEWS'Y - SPARINGI - TERMINARZ - WYNIKI - TABELA - GOLE I ASYSTY - KARTKI -

23. kolejka Klasy okręgowej 2022/2023: Orlęta Reszel - MKS Korsze 3:0 (2:0) (29.04.2023)

Nareszcie przełamanie i to w derbach powiatu z MKS Korsze! Po dobrym meczu wygraliśmy z rywalem zza miedzy aż 3:0!

Małe roszady w składzie, a jakże skuteczne. Cofnięcie Pawła Romańczuka do środka pomocy (tam gdzie czuje się najlepiej) i postawienie na "żądła" w osobach Igora Luchowskiego i Patryka Kuleszy zdało rezultat, bo wszyscy trzej dobrze czuli się w swoich rolach, i wszyscy zdobyli po jednym golu.

Od początku prowadziliśmy grę, rywale nie mieli za wiele do powiedzenia. Po kilku ładnych akcjach w 33. minucie dopięliśmy swego. Wiktor Sawicki dotrzegł Igora Luchowskiego, ten ładnie "zgasił" piłkę w polu karnym i pewnym strzałem pokonał bramkarza gości.

Po dwóch kolejnych minutach było już 2:0, bo tym razem po podaniu Igora do siatki z bliskiej odległości trafił Patryk Kuleszo.

W drugiej połowie graliśmy to samo, więc kolejna bramka była tylko kwestią czasu.

W 60 minucie w polu karnym padł Igor Luchowski i sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Paweł Romańczuk uderzył mocno, piłka odbiła się od słupka, zawirowała na przedpolu bramkowym i wreszcie wpadła do siatki. Prowadziliśmy 3:0 i można było dopisywać trzy punkty na nasze konto.

Do końca spotkania kontrolowaliśmy jego przebieg, mieliśmy jeszcze sytuacje, ale zabrakło precyzji.

Dobrze to wszystko wyglądało. Idźmy tą ścieżką i wykorzystujmy potencjał naszych piłkarzy jak najlepiej, bo jak widać, przyniosło to efekt.