- Klasa Okręgowa (Grupa 1) warmińsko-mazurska w sezonie 2022/2023 -

- DRUŻYNA - NEWS'Y - SPARINGI - TERMINARZ - WYNIKI - TABELA - GOLE I ASYSTY - KARTKI -

20. kolejka Klasy okręgowej 2022/2023: Żagiel Piecki - Orlęta Reszel 1:2 (0:1) (08.04.2023)

Do ostatniego zespołu w tabeli, Żagla Piecki jechaliśmy z zamiarem odniesienia pewnego zwycięstwa. Niestety łatwo nie było, bo przeciwnik zagrał ambitnie, a nam brakowało w tym spotkaniu siły rażenia.

Zaczęliśmy jednak według planu, bo już w 4 minucie bezpośrednio z rzutu rożnego do siatki trafił Jakub Janowski (piękny "rogal" i piłka odbijając się pd słupka wpadła do bramki).

Później jednak nasza gra była szarpana i nie do końca mieliśmy pomysł na sforsowanie szeregów drużyny gospodarzy. Dobrze w naszej bramce wyglądał Maciej Cychowski, który wyłapywał wszystko, co miał do wybronienia.

W drugiej połowie nadal nam nie szło, a gospodarze próbowali zmienić rezultat. W końcu im się to udało i w 77 minucie napastnik Żagla przelobował naszego golkipera wyrównując stan meczu.

W 80. minucie na boisku pojawił się Mateusz Bruj, który okazał się talizmanem! Po dwóch minutach od swojego wejścia wpadł w pole karne, uderzył mocno, ale jego strzał zdołał sparować Igor Ostaszewski. Piłka odbiła się od nogi Igora Luchowskiego i wróciła do Bruja, który pewnym uderzeniem z bliskiej odległości dał nam zwycięską bramkę!

Wygraliśmy skromnie, bo 2:1, ale biorąc pod uwagę fakt, że nie był to dobry mecz w naszym wykonaniu, to trzy punkty zdobyte w Pieckach cieszą podwójnie.

Info na Łączy Nas Piłka: TUTAJ

Relacja z meczu na Facebook'u: TUTAJ

SKRÓT MECZU: TUTAJ