- Klasa Okręgowa (Grupa 1) warmińsko-mazurska w sezonie 2022/2023 -

- DRUŻYNA - NEWS'Y - SPARINGI - TERMINARZ - WYNIKI - TABELA - GOLE I ASYSTY - KARTKI -

18. kolejka Klasy okręgowej 2022/2023: Łyna Sępopol - Orlęta Reszel 1:2 (1:1) (25.03.2023)

Mamy to! Po zaciętym spotkaniu i dwóch bramkach Pawła Romańczuka wygraliśmy z Łyną Sępopol, 2:1!

Trener, Mateusz Zaleskiewicz dokonał małej roszady w składzie z pożytkiem dla całego zespołu. W ataku zagrali Paweł Romańczuk i Igor Luchowski, w środku pomocy Bartek Markisz, na prawym skrzydle Kuba Lewandowski, a na obronie Bartek Luchowski. Wyglądało to naprawdę bardzo dobrze.

Mecz zaczął się jednak dla nas niezbyt szczęśliwie, bo już w 5 minucie kontuzji doznał, Mateusz Terlik i po chwili musiał opuścić boisko. Jego miejsce zajął Krzysztof Królik, który, trzeba przyznać, wzorowo zastąpił naszego kapitana.

Prowadziliśmy grę, gospodarze próbowali nam przeszkadzać. W 16. minucie jednak "przysnęli", bo Igor Luchowski ładnie zagrał górą na wyjście do Pawła Romańczuka, nasz napastnik dopadł do piłki na 20-tym metrze i ładnym strzałem przelobował wychodzącego z bramki golkipera gospodarzy!

W 35. minucie w polu karnym faulowany był Mateusz Zaleśkiewicz i sędzia bez wahania podyktował "jedenastkę". Do piłki podszedł strzelec pierwszej bramki, ale tym razem jego intencje odczytał bramkarz Łyny broniąc strzał z rzutu karnego.

Kilka minut później gospodarze troszkę "przycisnęli" i po stracie piłki przez jednego z naszych graczy i szybkim rozegraniu, zawodnik rywali wyszedł sam na sam z Maćkiem Cychowskim. Nasz bramkarz zdołał sparować piłkę na przedpole, ale był tam już Bartłomiej Młyński, który z bliska wpakował ją do siatki.

Po przerwie, przez dobry kwadrans nie mogliśmy się odnaleźć, jakbyśmy myślamy byli jeszcze w szatni. Za to później ruszyliśmy z impetem co chwilę zagrażając bramce gospodarzy. Swoje okazje mieli Kuleszo, Zaleśkiewicz, Romańczuk, Lewandowski, czy Igor Luchowski.

Nareszcie w 78. minucie Patryk Kuleszo pięknie dośrodkował na 5-ty metr, Paweł Romańczuk uderzył celnie głową i bramkarz był bez szans!

W 90. minucie "Romek" mógł powiększyć swój dorobek bramkowy, ale po świetnej, indywidualnej akcji nie trafił w bramkę...

Wygraliśmy zasłużenie 2:1! Wynik mógł być wyższy, bo sytuacji bramkowych było mnóstwo, ale najważniejsze, że na trudnym terenie w Sępopolu trzy punkty zostały zdobyte.

Info na Łączy Nas Piłka: TUTAJ

Relacja z meczu na Facebook'u: TUTAJ

Video z meczu (podziękowania dla Kibiców): TUTAJ

Video z meczu: (źródło: Łyna Sępopol Facebook)

I połowa TUTAJ i II połowa TUTAJ

GOLE:

0:1 Paweł Romańczuk (16', asysta: Igor Luchowski)
1:1 Bartłomiej Młyński (43')
1:2 Paweł Romańczuk (80', asysta: Patryk Kuleszo)

KARTKI:

Łyna: Paweł Dobrzyński (35' ), Sebastian Warcholak (90' )

Orlęta: Krzysztof Królik (48' )

Orlęta: Maciej Cychowski - Bartłomiej Luchowski, Mateusz Terlik (8' Krzysztof Królik), Wiktor Sawicki, Jarosław Bochno - Jakub Lewandowski (75' Przemysław Luchowski), Mateusz Zaleśkiewicz (85' Marcin Ślązak), Bartosz Markisz, Patryk Kuleszo - Paweł Romańczuk, Igor Luchowski

Niewykorzystani rezerwowi: Jakub Mickiewicz, Andrzej Adamiak

Trener: Mateusz Zaleśkiewicz

Drugi Trener: Jarosław Bochno

Sędziowie: Paweł Szyszkowski, Piotr Połoniewicz, Gabriela Czarna, Robert Stańczak (obserwator)

Kibiców z Reszla: około 40 osób

Tabela po 18. kolejce: Orlęta Reszel na 7. miejscu (28 pkt., gole 28:32)

Man Of The Match: IGOR LUCHOWSKI (<< link do komentarzy)