- RKS ORLĘTA RESZEL -
- Klasa Okręgowa (Grupa 1) warmińsko-mazurska w sezonie 2022/2023 -

- DRUŻYNA - NEWS'Y - SPARINGI - TERMINARZ - WYNIKI - TABELA - GOLE I ASYSTY - KARTKI -

10. kolejka Klasy okręgowej 2022/2023: Orlęta Reszel - Mazur Pisz 3:0 (1:0) (08.10.2022)

Po wysokiej wpadce sprzed tygodnia wydawało się, że nasi piłkarze zrehabilitują się za nią w meczu ze słabiutkim, Mazurem Pisz, który z dorobkiem 3 punktów zajmował przedostatnie miejsce w tabeli (1 zwycięstwo i 8 porażek).

Wydawało się, że od początku ruszymy na rywala, szybko strzelimy dwa, trzy gole i będzie "pozamiatane".

Zaczęło się według planu, bo już w 8. minucie do siatki trafił Paweł Romańczuk. Nasz pomocnik mógł podwyższyć kilka minut później, ale niestety przestrzelił.

O dziwo mecz był wyrównany, goście grali ambitnie, a nasze akcje z minuty na minutę wyglądały na mało przekonujące.

W drugiej części widać było już więcej zaangażowania w grę, bardziej zdecydowanie ruszyliśmy z atakami. Okazje miał "Romek", ale najpierw główkował nad poprzeczką, a później trafił w słupek.

Sytuację miał też najlepszy na boisku, Kuba Lewandowski, ale i jego strzał wylądował na poprzeczce, a przy dobitce Mateusz Bruj nie trafił do pustej bramki.

W 66. minucie przeprowadziliśmy fantastyczną akcję na jeden kontakt. Kuba Janowski zagrał do Pawła Romańczuka, ten odegrał w tempo do Mateusza Zaleśkiewicza, który wyłożył piłkę Mateuszowi Brujowi i ten tylko dostawił nogę. Takiej "klepki" w naszym wykonaniu dawno nie widzieliśmy. Brawo!

Prowadziliśmy, 2:0, ale Mazur nie składał broni. Po jednej z kontr przed utratą gola uratowała nas poprzeczka, a po chwili napastnik z kilku metrów nie trafił w bramkę.

W końcówce meczu mocno się rozpadało, ledwo było widać piłkę. Za sprawą Kamila Jankiewicza udało nam się jednak podwyższyć na 3:0 i takim wynikiem zakończyliśmy ten pojedynek.

Nie był to zbyt piękny mecz w naszym wykonaniu, ale najważniejsze, że trzy punkty zostały w Reszlu.

Info na Łączy Nas Piłka: TUTAJ

Relacja z meczu na Facebook'u: TUTAJ

Tak padały bramki w meczu:

8. minuta - Mateusz Terlik przejmuje piłkę, decyduje się na indywidualną akcję, przed polem karnym zagrywa na lewo, w tempo do Pawła Romańczuka, ten przekłada piłkę na prawą nogę i uderza mocno pod poprzeczkę, 1:0!

66. minuta - Co za akcja naszego zespołu!!! Janos do Romka, ten z pierwszej do Czitki, ten do Mateusza Bruja, który dostawia nogę na piątym metrze i piłka ląduje w bramce, 2:0.

90. minuta - Kuba Janowski zagrywa w uliczkę do Kamila Jankiewicza, ten mija bramkarza i z bliska pakuje piłkę do siatki, 3:0.