- Klasa Okręgowa (Grupa 1) warmińsko-mazurska w sezonie 2022/2023 -

- DRUŻYNA - NEWS'Y - SPARINGI - TERMINARZ - WYNIKI - TABELA - GOLE I ASYSTY - KARTKI -

7. kolejka Klasy okręgowej 2022/2023: Orlęta Reszel - Mazur Ełk 2:1 (2:1) (17.09.2022)

Co za NIESPODZIANKA!!! Przed meczem z liderem, Mazurem Ełk, który w sześciu meczach odniósł pięć zwycięstw i raz zremisował (bilans bramkowy 21:2) mieliśmy obawy przed tym, żeby nie było blamażu.

A tu proszę! Zagraliśmy bardzo dobry mecz grając z wyżej notowanym rywalem, jak równy z równym i to my wyszliśmy z tej potyczki zwycięsko! Goście próbowali grać szybką piłkę, my cierpliwie czekaliśmy na swoje okazje, by szybko ich skontrować.

Udało się to w 24. minucie, kiedy to po faulu w polu karnym na Adrianie Gizińskim do siatki z jedenastu metrów trafił Paweł Romańczuk (160. bramka "Romka" w Orlętach)

Nasza radość nie trwała zbyt długo, bo kilka minut później, w niegroźnej sytuacji, błąd popełnił Wiktor Sawicki zbyt lekko zagrywając piłkę do Jarka Doborzyńskiego, co wykorzystał napastnik Mazura wyrównując stan meczu.

Odpowiedź Orląt była błyskawiczna. Patryk Kuleszo zaskoczył wszystkich decydując się na strzał z 25. metrów. Odchodząca piłka poszybowała obok interweniującego golkipera z Ełku i przy dalszym słupku wpadła do bramki! Trybuny oszalały!

Do przerwy utrzymaliśmy korzystny dla nas rezultat.

W drugiej odsłonie skupiliśmy się na szanowaniu wyniku, rywal przejął inicjatywę, ale nic z tego nie wynikało. W ostatnim kwadransie Mazur bardziej się odsłonił i mieliśmy dwie kontry, które powinniśmy zakończyć golami, ale dwukrtonie sędzia odgwizdał spalonego.

Końcowe minuty były nerwowe, bo jeden rzut rożny, czy rzut wolny dla gości mógłby doprowadzić do remisu. Stanęliśmy jednak na wysokości zadania i trzy punkty zostały w Reszlu!

BRAWO PANOWIE!!! BRAWO!!! BRAWO!!!

Info na Łączy Nas Piłka: TUTAJ

Relacja z meczu na Facebook'u: TUTAJ

Transmisja video z meczu (Źródło: MKS Mazur Ełk Youtube): TUTAJ

Skrót meczu (Źródło: MKS Mazur Ełk Youtube): TUTAJ

Tak padały bramki w meczu:

24. minuta - Igor zagrywa za obrońcę do Adriana Gizińskiego, ten wpada w pole karne i jest lekko podcinany. Sędzia bez wahania wskazuje na 11. metr. Paweł Romańczuk uderza pewnie z rzutu karnego i prowadzimy, 1:0.

31. minuta - W niegroźnej sytuacji Wiktor Sawicki zbyt lekko podaje do naszego bramkarza, napastnik przejmuje piłkę, mija Jarka i pakuje ją do bramki, 1:1.

32. minuta - Patryk Kuleszo uderza potężnie z 25 metrów i piłka przy dalszym słupku wpada do bramki!!! Co za uderzenie!!! Prowadzimy 2:1!!!