- Klasa Okręgowa (Grupa 1) warmińsko-mazurska w sezonie 2022/2023 -

- DRUŻYNA - NEWS'Y - SPARINGI - TERMINARZ - WYNIKI - TABELA - GOLE I ASYSTY - KARTKI -

5. kolejka Klasy okręgowej 2022/2023: Orlęta Reszel - Żagiel Piecki 2:1 (0:0) (03.09.2022)

Przed meczem z Żaglem Piecki nie wiadomo było, czego tak naprawdę spodziewać się po tym zespole. W poprzednim sezonie był jednym z topowych w naszej grupie, ale w tej odsłonie zaliczył falstart. Cztery mecze, cztery porażki i przedostatnie miejsce w tabeli mówiły same za siebie.

My, podbudowani cennym zwycięstwem z Czarnymi Olecko wiedzieliśmy, o co gramy, ale nie wierzyliśmy w to, że rywal jest tak słaby.

Nasze obawy się potwierdziły, bo Żagiel okazał się wymagającym przeciwnikiem i przy dobrym wietrze mógł wywieźć z Reszla remis. Z drugiej strony, gdybyśmy na początku meczu wykorzystali swoje sytuacje (Romka i Igora), to mecz wyglądałby inaczej.

Goście grali odważnie i w konsekwencji zdobyli bramkę. Na kwadrans przed przerwą wzięliśmy się jednak za robotę i po raz siódmy w sezonie do siatki trafił Paweł Romańczuk.

Po przerwie mecz balansował, raz prowadziliśmy grę, raz rywale, jednak to my wypracowaliśmy sobie więcej okazji do podwyższenia (jedna Kamila Jankiewicza, cztery Mateusza Bruja, dwie Pawła Romańczuka, jedna Marcina Danieluka). Tradycyjnie brakowało skuteczności, ale też fantastycznie bronił Igor Ostaszewski, który jeszcze niedawno był naszym zawodnikiem, ale w tym sezonie broni barw ekipy z Piecek.

W 70. minucie Mateusz Bruj zdobył zwycięską bramkę, ale przy prowadzeniu, 2:1 i kontrolowaniu przez nas poczynań na boisku, czuć było w powietrzu nerwowość.

Uadło się jednak utrzymać korzystny rezultat i trzecie zwycięstwo z rzędu stało się faktem! Brawo!!!

Info na Łączy Nas Piłka: TUTAJ

Relacja z meczu na Facebook'u: TUTAJ

Tak padały bramki w meczu:

26. minuta - Zawodnik Żagla uderza zza narożnika pola karnego i Jarek dostaje piłkę za "kołnierz", 0:1.

32. minuta - Wiktor Sawicki dośrodkowuje z rzutu wolnego, Kamil Jankiewicz głową zgrywa piłkę do Pawła Romańczuka, ten uderza mocno z 12-stu metrów i bramkarz bez szans, 1:1.

70. minuta - Kamil Jankiewicz odgrywa przed pole karne do Pawła Romańczuka, ten miękko wrzuca piłkę nad linią obrony, Mateusz Bruj ją "skleja", lekko uderza i piłka odbijając się od dalszego słupka wpada do bramki, 2:1.