- Klasa Okręgowa (Grupa 1) warmińsko-mazurska w sezonie 2022/2023 -

- DRUŻYNA - NEWS'Y - SPARINGI - TERMINARZ - WYNIKI - TABELA - GOLE I ASYSTY - KARTKI -

3. kolejka Klasy okręgowej 2022/2023: Orlęta Reszel - Łyna Sępopol 2:0 (1:0) (21.08.2022)

Nareszcie zwycięstwo!!! Na pierwszy komplet punktów przyszło nam czekać do trzeciej kolejki, gdzie po bramkach Pawła Romańczuka pokonali¶my Łynę Sępopol, 2:0.

Mecz wcale nie był łatwy, bo rywale też liczyli na wywiezienie z Reszla kompletu oczek.

To my jednak mieli¶my więcej z gry, stworzyli¶my sobie kilka sytuacji bramkowych, ale znów raziła nieskuteczno¶ć. Łyna groĽnie kontratakowała, ale to my zdobyli¶my gola "do szatni" i na drug± czę¶ć wychodzili¶my podbudowani prowadzeniem.

Trzeba było jednak jak najszybciej podwyższyć, bo im bliżej końca meczu, tym wkradała się większa nerwowo¶ć. W 70. minucie sędzia pokazał Wiktorowi Sawickiemu czerwon± kartkę, choć faul nie był nawet na żółt± (Koniecznie trzeba się od tej decyzji odwołać!). Grali¶my w osłabieniu.

Mimo braku jednego zawodnika wygl±dali¶my bardzo dobrze i widać było, że wszystkim zależy na dowiezieniu korzystnego rezultatu do końca. Los sprzyja lepszym i w 83. minucie "spadł nam z nieba" rzut karny, po którym "Romek" podwyższył na 2:0.

Nie można już było tego zepsuć. Utrzymali¶my ten wynik i mogli¶my cieszyć się z cennych trzech punktów.

Info na Ł±czy Nas Piłka: TUTAJ

Relacja z meczu na Facebook'u: TUTAJ

Video z meczu: (¬ródło: LKS Łyna Sępopol) I połowa i II połowa

Tak padały bramki w meczu:

44. minuta - Mateusz Zale¶kiewicz zagrywa przed pole karne do Pawła Romańczuka, ten mija obrońcę i uderza z 12. metrów w bliższy róg bramki, 1:0 VIDEO: TUTAJ

83. minuta - Bartek Luchowski faulowany w polu karnym i sędzia dyktuje rzut karny. Tradycyjnie już do piłki podchodzi Paweł Romańczuk i uderza pewnie w prawy róg bramkarza, 2:0