- Klasa Okręgowa (Grupa 1) warmińsko-mazurska w sezonie 2022/2023 -

- DRUŻYNA - NEWS'Y - SPARINGI - TERMINARZ - WYNIKI - TABELA - GOLE I ASYSTY - KARTKI -

Runda Wstępna Wojewódzkiego Pucharu Polski 2022/2023: Orlęta Reszel - Wilczek Wilkowo 1:2 (1:1) (30.07.2022)

Sezon 20022/2023 rozpoczęliśmy od porażki w Rundzie Wstępnej Wojewódzkiego Pucharu Polski z Wilczkiem Wilkowo, 1:2.

Pierwsza połowa nie zapowiadała takiego obrotu spraw, bowiem w tej części gry to my byliśmy lepsi. Mieliśmy kilka dogodnych sytuacji, ale to goście niespodziewanie objęli prowadzenie. W 45. minucie wyrównującego gola zdobył jednak Krzysztof Tatarczuch i do przerwy mieliśmy remis, 1:1.

Na początku drugiej odsłony zabrakło szybkiej bramki dającej prowadzenie, bo z minuty na minutę nasza gra "siadała". Wilczek wykorzystał to w 57. minucie zdobywając drugiego gola.

Próbowaliśmy jeszcze szarpać, ale brakowało skuteczności. Goście groźnie kontrowali, ale bramek już nie zdobyli.

My w końcówce przycisnęliśmy, ale strzały Pawła Romańczuka i Mateusza Zaleśkiewicza cudem obronił młodziutki golkiper rywala.

Odpadliśmy z pucharów, ale te rozgrywki od wielu lat nie cieszą się w Reszlu popularnością i dość szybko kończymy w nich udział.

Dzisiaj liczy się tylko liga, bo od niej zależy nasza przyszłość.

Info na Łączy Nas Piłka: TUTAJ

Relacja z meczu na Facebook'u: TUTAJ

Zdjęcia z meczu: (Autor: Anna Zglejszewska) TUTAJ

Tak padały bramki w meczu:

33. minuta - Dośrodkowanie z narożnika pola karnego, napastnik główkuje z kilku metrów i piłka po rękach Igora wpada do siatki, 0:1.

45. minuta - Piłka na przedpole bramkowe, Mateusz Bruj niczysto uderza, przewraca się, ale jeszcze czubkiem buta odgrywa ją do Krzyśka Tatarczucha, który z bliskiej odległości wbija futbolówkę do bramki, 1:1.

57. minuta - Dośrodkowanie z rzutu rożnego, niepilnowany zawodnik Wilczka główkuje i piłka wpada w okienko, 1:2.